Wyniki badań głowy w tym badań stomatologicznych.

Moderator: Anirysova

Wyniki badań głowy w tym badań stomatologicznych.

Postprzez Barbapapa » 2012-03-15, 14:34

W związku ze staraniem się o wysoki standard reproduktorstwa, zaczęłam jeżdzić z Santtu po różniego typu specjalistach w celu potwierdzenie jego stanu zdrowia. Po systematycznej kontroli przez lekarza pierwszego kontaktu, biorezonansie, ortopedzie, usg organów wewnętrznych, okuliście przyszedł czas na testy psychiczne, kardiologa. Przez przypadek, przy okazji wykonywania badań usg gł. nerek, śledziony, Santtu został zbadany przez dr Kurskiego. Jak się okazało przewodniczącego Sekcji Stomatologicznej Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy Weterynarii. Umówiłam się na specjalistyczne badanie głowy. I oto efekty:
(...) czaszka symetryczna, muskulatura mięśni żujących doskonała. Wydzielanie śliny, wielkość ślinianek w normie, węzły chłonne w normie, bez cech wzmożonej aktywności. Dziąsła i przyzębie bez cech stanów zapalnych. Uzębienie kompletne. Profil łuku zębów doskonały. Zgryz bliski doskonałemu (...)
Otrzymałam też cenne wskazówki co do nagryzu i najbardziej wskazanego doboru partnerek pod kątem głębokości nagryzu w zakresie zębów siecznych.
Myślę że wizyta ta zaowocuje pewną niespodzianką.
Ostatnio edytowano 2012-03-15, 17:26 przez Barbapapa, łącznie edytowano 3 razy
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Re: Wyniki badań głowy w tym badań stomatologicznych.

Postprzez wiki1710 » 2012-03-15, 14:35

Wow..
Jolu gratuluję <tak>
Avatar użytkownika
wiki1710
 
Posty: 549
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-04, 13:52
psy: Nelly (DSPP), Layla (BPP)

Re: Wyniki badań głowy w tym badań stomatologicznych.

Postprzez Cefreud » 2012-03-15, 15:24

Jola, gratulacje dla Santtu! Co znaczy głębokość nagryzu w zakresie zębów siecznych nie mam pojęcia, ale brzmi mądrze ;-)
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Wyniki badań głowy w tym badań stomatologicznych.

Postprzez Elmo » 2012-03-15, 15:30

Ogromne gratulacje i za doskonałego psa, i za chęci, których jak widać Pai nie brakuje :] Brawo! <brawo>
Avatar użytkownika
Elmo
 
Posty: 1322
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-05-09, 21:30
Lokalizacja: Płock
psy: Etap i... :]
Hodowla: Majowy Skarbiec

Re: Wyniki badań głowy w tym badań stomatologicznych.

Postprzez goslava » 2012-03-15, 16:12

i my gratulujemy :->
Avatar użytkownika
goslava
 
Posty: 407
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-16, 12:33
Lokalizacja: okolice Płocka
psy: Diana
Hodowla: Słońca Łan FCI

Re: Wyniki badań głowy w tym badań stomatologicznych.

Postprzez Barbapapa » 2012-03-15, 17:34

Cefreud napisał(a):Jola, gratulacje dla Santtu! Co znaczy głębokość nagryzu w zakresie zębów siecznych nie mam pojęcia, ale brzmi mądrze ;-)

Zęby sieczne ( te z przodu, miedzy kłami) górne jakby przykrywają=nakrywają=zachodzą na linię dolną zębów siecznych. Im mniej zachodzą tym szybciej ulegają starciu, im to zachodzenie jest głębsze, ale nie zagłębokie, tym relatywnie wolniej ścierają się ząbki. U ludzi starszych są dwie metody na ograniczenie nadmiernego ścierania, można dosztukować zęby na wysość i tym samym bardziej rozszerzyć nagryz ( podnieść szczękę) lub rozszerzyć odstępy między zębami, i tym samym w konsekwencji podnieść szczękę. Mam nadzieję że poprawnie to wyjaśniłam.
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy


Powrót do - Normy badań

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron