Jakie badania dla 2latka?

Moderator: Anirysova

Re: jakie badania dla 2latka

Postprzez BASTARD » 2010-11-19, 15:37

ok dziękuję, wiele dobrego już o niej słyszałam
Avatar użytkownika
BASTARD
 
Posty: 601
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-09, 13:44
Lokalizacja: Mikołów
psy: DSPP Baster

Re: jakie badania dla 2latka

Postprzez Drixon » 2010-11-19, 19:00

umówcie się albo do doktora Bojarskiego albo do Szwedy (prawa ręka Bojara ;-) )
Avatar użytkownika
Drixon
 
Posty: 5589
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-25, 21:20

Re: jakie badania dla 2latka

Postprzez Agnieszka » 2010-11-19, 20:07

BASTARD - Przeraziła mnie tylko * ta zmowa milczenia* .Jaka zmowa , jak to sobie wyobrażasz , ze hodowcy umówili się , że w razie jakiejś tragedi bedą siedzieli cicho???
Psy chorują ,bez względu na rase . Identycznie jak my -ludzie . Na szczęście duże nie są obciążone tak jak berny . Ale jak będzie za 10 lat ,jak ich populacja wzrośnie? Tego nie wiemy .Ja w hodowli tez mam młode kilkuletnie osobniki .Czytam wiele ,śledze zagraniczne strony i fora i analizuje . Wychodzi , że duże w zdrowiu żyją ok. 10-11 lat .Osobniki chore stanowią nikły %.
Avatar użytkownika
Agnieszka
 
Posty: 1151
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 22:54
Lokalizacja: Granówko
psy: www.czandoria.pl

Re: jakie badania dla 2latka

Postprzez Agama » 2010-11-19, 20:14

Drixon napisał(a):umówcie się albo do doktora Bojarskiego albo do Szwedy (prawa ręka Bojara ;-) )

my również możemy polecić fachowo i na temat ;-)
Avatar użytkownika
Agama
 
Posty: 5685
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-03, 16:34
Lokalizacja: Góra Siewierska
psy: Philadelphia, Alhambra, Fiona, Kayah i Nemezis
Hodowla: Z CICHEJ GÓRKI

Re: jakie badania dla 2latka

Postprzez BASTARD » 2010-11-19, 20:57

[quote="Agnieszka"]BASTARD - Przeraziła mnie tylko * ta zmowa milczenia* .Jaka zmowa , jak to sobie wyobrażasz , ze hodowcy umówili się , że w razie jakiejś tragedi bedą siedzieli cicho???
[quote]
o masz, do głowy mi nie przyszło to co napisałaś, nawet nie myślałam o hodowcach, chyba źle się wyraziłam, mea culpa, proszę nie bierz tego do siebie
chodzi mi o to że nigdzie nic nie pisze poza suchymi informacjami, dysplazja, padaczka, skręt żołądka... nie moge się doszukac ile żyją szwajcary w Polsce. na stronie któregoś zagranicznego klubu piszą o problemach zdrowotnych w pierwszej kolejnosci: trzecia powieka, potem problem nietrzymania moczu u suk i dopiero potem jest dysplazja i skręt żołądka więc jak to się ma do naszych informacji? Przynajmniej ja tak to zrozumiałam. Ale uważam że nie mam ani na tyle znajomości języka ani doświadczenia żeby dzielic się moimi wnioskami. Czekam aż ktoś mądrzejszy podejmie temat, a tu cisza
Twoje informacje są dla mnie nawet nie wiesz jak wazne i bardzo chciałabym aby znalazły się tym wątku : viewtopic.php?f=10&t=6532 i w ogóle żeby coś tam się znalazło
Avatar użytkownika
BASTARD
 
Posty: 601
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-09, 13:44
Lokalizacja: Mikołów
psy: DSPP Baster

Re: jakie badania dla 2latka

Postprzez BASTARD » 2010-11-19, 20:59

Agama napisał(a):
Drixon napisał(a):umówcie się albo do doktora Bojarskiego albo do Szwedy (prawa ręka Bojara ;-) )

my również możemy polecić fachowo i na temat ;-)


bardzo Wam dziękuję, poczekamy jeszcze chwilkę (księciunio miał ostanio sporo wrażen z wetami) i na pewno się umówimy
Avatar użytkownika
BASTARD
 
Posty: 601
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-09, 13:44
Lokalizacja: Mikołów
psy: DSPP Baster

Re: jakie badania dla 2latka

Postprzez Barbapapa » 2012-03-06, 12:33

BASTARD napisał(a):chodzi mi o to że nigdzie nic nie pisze poza suchymi informacjami, dysplazja, padaczka, skręt żołądka... nie moge się doszukac ile żyją szwajcary w Polsce. na stronie któregoś zagranicznego klubu piszą o problemach zdrowotnych w pierwszej kolejnosci: trzecia powieka, potem problem nietrzymania moczu u suk i dopiero potem jest dysplazja i skręt żołądka więc jak to się ma do naszych informacji? Przynajmniej ja tak to zrozumiałam. Ale uważam że nie mam ani na tyle znajomości języka ani doświadczenia żeby dzielic się moimi wnioskami. Czekam aż ktoś mądrzejszy podejmie temat, a tu cisza


Na stronach amerykańskich na pierwszym miejscu wymieniany jest skręt śledziony. Mam nadzieję że uda się doprowadzić do uzyskania prawa do tłumaczenia i możliwości zamieszczenia ciekawych artykułów na ten temat.
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Re: jakie badania dla 2latka

Postprzez magat » 2012-03-06, 14:42

BASTARD napisał(a):
Agnieszka napisał(a):BASTARD - Przeraziła mnie tylko * ta zmowa milczenia* .Jaka zmowa , jak to sobie wyobrażasz , ze hodowcy umówili się , że w razie jakiejś tragedi bedą siedzieli cicho???
o masz, do głowy mi nie przyszło to co napisałaś, nawet nie myślałam o hodowcach, chyba źle się wyraziłam, mea culpa, proszę nie bierz tego do siebie
chodzi mi o to że nigdzie nic nie pisze poza suchymi informacjami, dysplazja, padaczka, skręt żołądka... nie moge się doszukac ile żyją szwajcary w Polsce. na stronie któregoś zagranicznego klubu piszą o problemach zdrowotnych w pierwszej kolejnosci: trzecia powieka, potem problem nietrzymania moczu u suk i dopiero potem jest dysplazja i skręt żołądka więc jak to się ma do naszych informacji? Przynajmniej ja tak to zrozumiałam. Ale uważam że nie mam ani na tyle znajomości języka ani doświadczenia żeby dzielic się moimi wnioskami. Czekam aż ktoś mądrzejszy podejmie temat, a tu cisza
Twoje informacje są dla mnie nawet nie wiesz jak wazne i bardzo chciałabym aby znalazły się tym wątku : viewtopic.php?f=10&t=6532 i w ogóle żeby coś tam się znalazło


bo sa to najczesciej występujace choroby

Oczyweiście mozna robic profilaktycznie wiele badan, jak u ludzi

wymieniane choroby te te najczesciej występujace.

oczy bada się w kierunku chorób dziedzicznych co 2-3 lata, przy 3-ciej powiece objawy najczesciej sa widczne i i tak wymagaja interwencji okulisty
nietrzymanie moczu przez suki- moze występowac po sterylce w kazdej rasie , u nas było to u 8 letniej rotweilerki ,


- wydaje mi sie , ze był watek w którym podawalismy znane nam najdłużej zyjące GSMD, o ile pamietam to niestety było to jak zwykle za krótko , najpóźniejsze urodziny to chyba 11 lat , moze zdarzyło się 12. Jeśli ktoś pamieta ten watek warto byłoby przypomniec
Avatar użytkownika
magat
 
Posty: 698
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-23, 08:53

Poprzednia strona

Powrót do - Normy badań

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość