Jakie badania u szwajcarów?

Moderator: Anirysova

Jakie badania u szwajcarów?

Postprzez BERR » 2010-03-03, 09:32

Witam
Przeczytałam wątki ale mam prośbę.
Czy ktoś mógłby napisać kiedy i co powinnam kontrolować itd.
kiedy mam skontrolować serce,brzuch, stawy itd - wtedy gdy cos zauważę ze jest nie tak czy po prostu w którymś miesiącu przypada kontrola np. serca a w innym czegoś innego...ITP - Kiedy powinnam robic badanie krwi u psiaka itp??? :oops: :oops: tfu tfu tfu lepiej zeby nic sie nie pojawiło ale wole być świadoma co i jak.
Do tej pory mamy zrobione szczepienia na 10 chorób - które były powtarzane tak jak trzeba u szczeniaka. I teraz dylemat jedni pisza zeby szczepic inni zeby nie szczepic - jak to jest
Prosze o jakieś rady, żebym czegos nie przeoczyła ...
Avatar użytkownika
BERR
 
Posty: 305
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-16, 22:08
Lokalizacja: Osieczany
psy: bernenski, entlebucher

Re: BADANIA

Postprzez Hekate » 2010-03-03, 09:46

Berr dlaczego zakładasz dwa identyczne wątki? kasuję poprzedni.
Myślę że trudno ci będzie dokładnie odpowiedzieć, bo my możemy kontrolować robić swoje a z naturą i tak nie wygramy. Tak samo nieraz ile osób tyle opinii, niektózy szczepią co roku lub co 3 lata, ja zawsze szczepiłam psa psiaki 3 razy w pierszym roku życia po roku doszczepienie i to wystarczało im na całe życie.
Co do badań to polecam dla kontrolowania badań mocz przynajmniej 2 razy do roku i raz do roku krew. Oczywiście nic nie zastąpi uważnego oka właściciela i jak tylko coś niepokoji ide do weta.
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: BADANIA

Postprzez Anna Rozalska » 2010-03-03, 10:01

My badamy się kontrolnie co pół roku tzn. pełna morfologia z biochemią i mocz z kreatyniną. EKG robilismy przed sterylką .Przeswietlenia stawów biodrowych nie robiliśmy , nie było żadnej kulawizny, byla do 18 m-cy na Arthloflexie. W zeszłym roku byla doszczepiona Nobivaciem na 3 lata i więcej juz nie będę jej szczepić jedynie obowiązkowo wscieklizna.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: BADANIA

Postprzez Busola » 2010-03-03, 10:17

My robimy badania 2 razy w roku, podobnie jak Ania, morfologia, biochemia, mocz, do tego ogólne sprawdzenie zdrowia: zaglądanie w uszy,oczy, paszczę, macanko brzucha, osłuchanie serducha (qupy oraz pipusię kontroluję na bierząco) i do domku :->
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: BADANIA

Postprzez Anirysova » 2010-03-03, 10:43

My kompleksowo 2 razy w roku, wiosną i jesienią przed szczepieniami, które robimy co roku.
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: BADANIA

Postprzez BERR » 2010-03-03, 14:43

Hekate napisał(a):Berr dlaczego zakładasz dwa identyczne wątki? kasuję poprzedni.


Usunęłam ten watek ze szczepien bo tu bardziej pasuje - nie chciałam zakładać dwóch takich samych - jeśli sie nie usunął to przepraszam za kłopot...
Avatar użytkownika
BERR
 
Posty: 305
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-16, 22:08
Lokalizacja: Osieczany
psy: bernenski, entlebucher

Re: BADANIA

Postprzez BERR » 2010-03-03, 14:44

Dziekuje bardzo za odpowiedzi - czyli badania 1-2 razy do roku , a reszta jakby sie cos działo:) :lol: :mrgreen:
Avatar użytkownika
BERR
 
Posty: 305
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-16, 22:08
Lokalizacja: Osieczany
psy: bernenski, entlebucher

Re: BADANIA

Postprzez Cefreud » 2010-03-03, 18:11

mniej więcej tak.Jesli badania do rodowodu to prześwietlenia od 18 mc życia.Inne badania wg uznania właściciela
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)


Powrót do - Normy badań

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość