Kina...

Pewna część nieba nazywana jest Tęczowym Mostem. Kiedy odchodzi Twój pies czy zwierzę, które było szczególnie ci bliskie, udaje się za tenże Tęczowy Most. Ty, zostając po tej stronie powinieneś mieć nadzieję, że jeszcze się spotkacie. Ten wątek jest dla tych naszych przyjaciół co tam już czekają.

Moderator: Halina

Kina...

Postprzez olowiany » 2016-12-27, 20:15

obrazek
Obrazek został zmniejszony.

Kina (wg rodowodu: Jaskinia Klejnot Jury, o. Zarino /Delkowa Dolina, m. Tekila/ Klejnot Jury)
28.08.2010 - 22.12.2016.

Każdy właściciel berneńczyka i nie tylko, powie, że to właśnie jego pies był wyjątkowy i ja też to mogę i chcę to powiedzieć.
Wyjątkowość Kiny polegała na jej bezgranicznej miłości do ludzi i zwierząt. Do wszystkich. Aż do pewnego mojego uczucia zazdrości, że potrafiła się łasić i ustawiać do głaskania każdemu :)

Według słów naszej listonoszki i inkasenta energii był to jedyny im znany pies, który się do nich łasił i cieszył z ich wizyt. Tak samo traktował kurierów i wszystkich gości. Jeden przyjazny gest czy słowo z ich strony, a ona już robiła siad tyłem i podnosiła łebek do głaskania.

Można ją było zostawić samą z gromadą dzieci mniejszych czy większych i nigdy nie dała powodu żebyśmy musieli się czegoś obawiać. No, może tylko mała instrukcja dla dzieciaków, że nie mogą pozwolić żeby za mocno się nie przytulała, bo jednak 40 kilogramów miłości pozbawiło kilkoro z nich postawy stojącej :)

Nie jestem stałym bywalcem psich for. Czytałem je przed zakupem Kiny /berneński był wg wzorca psychicznego psem jakiego widziałem u nas/ i wtedy gdy był jakieś problemy zdrowotne. Nigdy też nie byłem chętny wystawiać ją na wybiegach. To był przyjaciel rodziny.

Wiedzieliśmy, że nie są to psy długowieczne, ale jednak jej choroba i szybkie odejście było mocna traumą dla naszej rodziny.

Decyzja była bardzo ciężka. I chwile przed i po odejściu również. Pewnie każdy z Was tego doświadczył i niestety doświadczy.

Proszę, nie palcie "świeczek". Wiem, że ci co to przeżyli wiedzą... Piszę to bo cały czas ją słyszę i szukam jej spojrzenia.

Dziś schowałem jej smycz do reklamówki z uprzężą do ciągnięcia sanek...Może się jeszcze przydadzą :)
olowiany
 
Posty: 3
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2016-12-08, 17:19

Re: Kina...

Postprzez wiki » 2016-12-28, 07:02

Bardzo mi przykro ....Kina [*]
Avatar użytkownika
wiki
 
Posty: 2721
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-09-02, 19:01
Lokalizacja: Jelenia Góra
psy: Abigail Bertosz FCI

Re: Kina...

Postprzez SW10 » 2016-12-28, 09:33

KINIA.....
SW10
 
Posty: 119
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-05-31, 21:17
psy: Dora(*) Szajeczka Kamień Milowy

Re: Kina...

Postprzez kreska » 2016-12-28, 09:54

Kina, biegaj sobie po drugiej stronie, z reszta naszych futer ...

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Kina...

Postprzez saganka2 » 2016-12-28, 12:10

Kinia... odpoczywaj Maleńka...
Avatar użytkownika
saganka2
Administrator
 
Posty: 1313
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-05-03, 17:12
psy: Bruno (*) i Duduś (*), Misia

Re: Kina...

Postprzez Anna Rozalska » 2016-12-31, 20:57

Biegaj szczęsliwa za TM, pozdrów moja lamcie i inne bernusie.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Kina...

Postprzez ewazlotowska » 2017-01-09, 14:09

przydadza sie /szelki,smycze/ ONA wroci w innym futerku ale WROCI
Avatar użytkownika
ewazlotowska
 
Posty: 201
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-29, 10:32


Powrót do Tęczowy Most

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości