Diego już za tęczowym mostem

Pewna część nieba nazywana jest Tęczowym Mostem. Kiedy odchodzi Twój pies czy zwierzę, które było szczególnie ci bliskie, udaje się za tenże Tęczowy Most. Ty, zostając po tej stronie powinieneś mieć nadzieję, że jeszcze się spotkacie. Ten wątek jest dla tych naszych przyjaciół co tam już czekają.

Moderator: Halina

Re: Diego już za tęczowym mostem

Postprzez Cefreud » 2014-09-02, 19:10

współczuję Diego (*)(*)(*)
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Diego już za tęczowym mostem

Postprzez anula » 2014-09-02, 19:39

Bardzo Wam współczuję [*]
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: Diego już za tęczowym mostem

Postprzez ŻUCZKI » 2014-09-02, 19:54

Bardzo współczuję ...
Avatar użytkownika
ŻUCZKI
 
Posty: 109
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-05-12, 21:37
Lokalizacja: lubelskie/Sosnówka
psy: Dafne, Astra, Darek
Hodowla: Leśna Magia

Re: Diego już za tęczowym mostem

Postprzez SwissW » 2014-09-02, 20:38

Bardzo mi przykro :-(
Avatar użytkownika
SwissW
 
Posty: 1584
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-02-09, 14:04
Lokalizacja: Zegrze
psy: Bobi i Riko

Re: Diego już za tęczowym mostem

Postprzez saba&mlis » 2014-09-02, 21:10

Bardzo współczuję ...
Dla Diego[*][*][*][*]
Avatar użytkownika
saba&mlis
Moderator Działu
 
Posty: 2939
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-15, 10:49
Lokalizacja: okolice W-wy
psy: Buba

Re: Diego już za tęczowym mostem

Postprzez PaniBisiowa » 2014-09-02, 21:50

Nie ma słów.
Diego [*]

Żadnej informacji nie było, że taka trucizna została użyta?! Trzęsie mnie. Pies odszedł z powodu debilitycznego debilizmu w imię walki z chwastem.
Avatar użytkownika
PaniBisiowa
 
Posty: 2547
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-13, 13:48
psy: Biszkopt (ORLANDO Stoplandia)

Re: Diego już za tęczowym mostem

Postprzez kreska » 2014-09-02, 22:24

Bardzo mi przykro...to okropna bezsilnosc wobec prawa bo takie niestety jest :-> administracja, dozorca czy ktokolwiek ma prawo uzyc takiego preparatu jesli na jego opakowanoiu nie ma specjalnych obostrzen co do stosowania, juz bylo kilkanasie przypadkow ...:( Preparat jest bezpieczny pod warunkiem ze psy nie sa trawozerne a wiekszosc ,ktore znam jedza trawe jesli nie nalogowo to sporadycznie, lub poprostu czasem wylizuja cos, co na niej bylo.... :cry:
Diego (*) :cry:

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Diego już za tęczowym mostem

Postprzez aldonabak » 2014-09-02, 23:17

PaniBisiowa napisał(a):Nie ma słów.
Diego [*]

Żadnej informacji nie było, że taka trucizna została użyta?! Trzęsie mnie. Pies odszedł z powodu debilitycznego debilizmu w imię walki z chwastem.

Znalazłam jakieś forum, gdzie przeczytałam po pierwsze, że jeśli jest to tego typu środek - dopuszczony, ogólnodostępny to żadna informacja o oprysku nie musi być podana. Ktoś zwrócił także uwagę, że trzeba się bardzo pilnować formułując oskarżenia, bo koncern, zwłaszcza taki międzynarodowy może wytoczyć proces. Ręce mi opadły. My jako przeciętni obywatele jesteśmy niczym, a nasze zwierzaki to chyb NAWET NICZYM NIE SĄ. Totalna bezsilność.
aldonabak
 
Posty: 297
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-12-11, 20:33
psy: Berneński pasterski

Re: Diego już za tęczowym mostem

Postprzez s.z. » 2014-09-03, 07:51

Diego(*)
Współczuje.
Niestety świadomość ludzi jest żadna. Mordercy coś przekombinowali w tych ulotkach bo Randap to jest TRUCIZNA i rozkłada się 40 lat.
Avatar użytkownika
s.z.
 
Posty: 378
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-04, 07:38
Lokalizacja: Międzybrodzie B.

Re: Diego już za tęczowym mostem

Postprzez dziemionna » 2014-09-03, 20:52

To okropne :(
ogromnie współczuję
Diego [*]

może popytaj sąsiadów z psami lub z okolicy, może ich psy też sie pochorowały - w kupie siła
dziemionna
 
Posty: 130
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-04-03, 10:20

Re: Diego już za tęczowym mostem

Postprzez KasiaT » 2014-09-03, 21:06

Ogromnie mi przykro,to straszne co Wa spotkało.......
Diego(*)(*)(*)
Avatar użytkownika
KasiaT
 
Posty: 2484
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-03, 15:40
Lokalizacja: Dobrzyniewo Duże
psy: Nefra-Kropelka i Obelix-Leszczyna

Re: Diego już za tęczowym mostem

Postprzez Alicja i Spartki » 2014-09-03, 21:42

Bardzo ,bardzo współczuje.Dla Diego [*]
Avatar użytkownika
Alicja i Spartki
 
Posty: 4037
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:13
psy: spartki w ilosci 10 szt
Hodowla: spartanska Osada

Re: Diego już za tęczowym mostem

Postprzez Bożena od Pretora » 2014-09-04, 09:23

Bardzo współczujemy, to bardzo smutne.
Avatar użytkownika
Bożena od Pretora
 
Posty: 760
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 18:20
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Pretor[*] Ramzes

Re: Diego już za tęczowym mostem

Postprzez gordon » 2014-09-04, 22:43

kreska napisał(a):Bardzo mi przykro...to okropna bezsilnosc wobec prawa bo takie niestety jest :-> administracja, dozorca czy ktokolwiek ma prawo uzyc takiego preparatu jesli na jego opakowanoiu nie ma specjalnych obostrzen co do stosowania, juz bylo kilkanasie przypadkow ...:( Preparat jest bezpieczny pod warunkiem ze psy nie sa trawozerne a wiekszosc ,ktore znam jedza trawe jesli nie nalogowo to sporadycznie, lub poprostu czasem wylizuja cos, co na niej bylo.... :cry:
Diego (*) :cry:

pozdr

W takim przypadku o jakim piszesz raczej nie powinno dojść do zatrudnia herbicydem. Stosuje się przecież roztwór wodny i trzeba by spożyć sporą ilość, aby zadziałał tak drastycznie.



bardzo mi przykro z powodu Diego, wiem jakie to trudne.
gordon
 
Posty: 18
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-21, 21:19

Re: Diego już za tęczowym mostem

Postprzez baksak » 2014-09-05, 09:22

Tak w kwestii formalnej to stosowanie środków ochrony roślin w sposób stwarzający zagrożenie dla ludzi, zwierząt lub środowiska jest wykroczeniem i podlega karze grzywny. Tylko że trzeba by przedstawić dowody, że oprysku dokonano oraz, że zgon nastąpił z powodu zatrucia tymże - a to trudne.

A co do możliwości zatrucia to te preparaty to przecież koncentrat. A jak jakiś matołek nie rozrobi tego z wodą... <bezrady2>
Avatar użytkownika
baksak
 
Posty: 2750
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-28, 13:21
Lokalizacja: Warszawa
psy: Expert [*] i Gerda (Majowy Skarbiec)

Re: Diego już za tęczowym mostem

Postprzez BeatkaBen » 2014-09-05, 15:12

Bardzo wspólczuję, łzy cisną mi się do oczu <cry> dla Diego [*][*][*] Trzymajcie się mocno.
Avatar użytkownika
BeatkaBen
 
Posty: 390
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-16, 14:31
psy: CHEFSUPREME vel Ben i FREE & WILD vel Coby
Hodowla: BAKOTI

Re: Diego już za tęczowym mostem

Postprzez aldonabak » 2014-09-05, 20:59

Bardzo dziękuję Wszystkim za współczucie. Jeszcze długo będzie trwać nasza rozpacz, bo jest za kim rozpaczać i tak wiele czynności z nim się kojarzy. Od wypłaty kasy z bankomatu po tankowanie na stacji, bo był prawie zawsze ze mną. Nawet jak dekorowałam salę na koncert WOŚP, to żeby nie był sam w domu pojechał ze mną.
Dzisiaj kontaktowałam się z dr Mikołajskim z Łodzi, który walczył o niego ostatniej nocy i reanimował - jest wynik z płynu ściągniętego z jamy brzusznej: dużo krwi (choć nie czysta krew) co wskazuje na krwawienie z wątroby oraz trochę glukozy świadczącej o uszkodzeniu trzustki. W badaniu krwi ledwie ok. 17% ilości limfocytów. Szczegóły poznam jak odbierzemy wyniki.
Rozmawiałam też z kilkoma osobami, które mają psiaki. Rotka sąsiadki - leciwa suczka z nowotworem na łapce - przez dwa dni nic nie jadła była osowiała (ale ona wlecze się po woli, siusia i nic nie węszy). Druga znajoma miała przez kilka dni pod opieką yorka swojego syna - musiała z nim iść do lekarza bo wymiotował (przechodziła z nim kilka razy obok mojego bloku, ale on też staruszek mało węszy).
Oczywiście podjęliśmy decyzję i w środę pojechaliśmy do Rokady - wróciliśmy z cudnym Dolarem po Basi Rokadzie i Uranie Azmegu. Ale o nim w nowym wątku.
aldonabak
 
Posty: 297
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-12-11, 20:33
psy: Berneński pasterski

Re: Diego już za tęczowym mostem

Postprzez Anna Rozalska » 2014-09-06, 09:55

Jedyna słuszna decyzja po stracie ukochanego przyjaciela. Ja do tej pory miałam suczki, więc teraz jest cudowny piesek. Suczka byłaby porównywana do Lamii. Mam nadzieję, ze wypełni Wam pustkę i pozwoli na nowo cieszyć się z Wami na długo.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Diego już za tęczowym mostem

Postprzez aldonabak » 2014-09-06, 17:16

Anna Rozalska napisał(a):Jedyna słuszna decyzja po stracie ukochanego przyjaciela. Ja do tej pory miałam suczki, więc teraz jest cudowny piesek. Suczka byłaby porównywana do Lamii. Mam nadzieję, ze wypełni Wam pustkę i pozwoli na nowo cieszyć się z Wami na długo.

Też mam taką nadzieję. Jadąc do hodowli nie nastawialiśmy się na konkretnego psiaka. Rozważaliśmy wzięcie nawet z kwietniowego miotu - była parka.
Na miejscu okazało się, że panna to żywe srebro i w bloku może czuć się źle, a Dolar podbiegł do Tomka, na stopach położył się do góry kołami i nie chciał się odkleić. Ania miała inne "typy", ja się nie wcinałam. Jak nadrobię zaległości w pracy to wstawię jego fotki. Wciąż serce pęka za Diego. Wczoraj koleżanka przesłała mi film z egzaminu - wyłam
aldonabak
 
Posty: 297
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-12-11, 20:33
psy: Berneński pasterski

Re: Diego już za tęczowym mostem

Postprzez agas » 2014-09-07, 20:11

Bardzo Wam współczuje, to straszne i takie niesprawiedliwe gdy odchodzi taki młody pies......a decyzja o kolejnym przyjacielu.......najlepsza jaką moim zdaniem można podjąć.
Avatar użytkownika
agas
 
Posty: 1758
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-06-30, 15:39
psy: Bona, Keanu, Hana , Brizo (*)Hektor(*), Glenda(*)
Hodowla: Jak z Obrazka

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Tęczowy Most

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości