Dieta niskobiałkowa

Dieta niskobiałkowa

Postprzez Mika » 2006-11-14, 19:37

Moi kochani, mam pytanko o niskobiałkową dietę. Nie chodzi o mojego Redusa ( tfu, tfu, zdrowy jest jak byk), ale o 5 letniego berna mojej znajomej. Piesio jest nierodowodowy, jakby kto się pytał, do niedawna w dość dobrym zdrowiu mieszkał sobie na wsi na podwórku, pilnował ogródka ale...pojawiła sie krew w moczu, pies stracił apetyt. Po badaniu i analizie wyników ( nie mam ich niestety) wetka orzekła niewydolność nerek i zaleciła dietę niskobiałkową ( " ryż mu gotujcie"). Nic więcej nie wiem, bo ta moja znajoma jest i dość roztrzepana i daleko jej do forumowego zakręcenia na tle psów. Tym niemniej przejęła się stanem psa i zadzwoniła do mnie, bo niezasłużenie uchodzę wśród krewnych i znajomych za psią wyrocznię. Znalazłam jej w necie weterynaryjne karmy lecznicze ( np. Eukanuba Renal Phase i inne0, ale zblokowały ją ceny ( np. 149 PLN za 5 kg). W vetserwisie jest tylko mowa o tym, że pies musi coś jeść mimo braku apetytu, dużo pić, unikać ryb i innych produktów bogatych w fosfor. Może ktoś z forumowiczów miał do czynienia z takim problemem i ma doświadczenia z karmieniem psa z problemami nerkowymi ? Do tego ryżu proponowanego przez wetkę przecież trzeba coś dodać. Nie wiem, jakie mięso ma stosunkowo najniższą zawartość białka i jakie powinny być proporcje. Ta wetka może i coś im o tym mówiła, ale oni sa tak nieprzyzwyczajeni do problemów ze zdrowiem psa, ze albo zapomnieli , albo się nie dopytali. A mnie piesia jest żal i tak w zastępstwie właścicieli się dopytuję...
Avatar użytkownika
Mika
 
Posty: 302
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-28, 19:30
Lokalizacja: Elbląg
psy: Redus

Postprzez Barbapapa » 2006-11-14, 20:27

Wiem tylko że na nerki rewelacyjne są ziemniaki, ale tytaj powinien wypowiedzieć się lekarz.
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Postprzez Szam » 2006-11-14, 20:33

Mika,

tutaj 14 kg Royala nerkowego za 209 pln
http://allegro.pl/item138977027_royal_c ... ratis.html

z doświadczenia wiem, ze te karmy sa skuteczne

poza tym patrzac na wiedze wetki polecam badania u innego weta

m.in. badanie moczu, z krwi mocznik i kreatynina i usg nerek

Karmy dla nerkowcow ma też Hill's
http://www.karmydodomu.pl/index.php?go= ... 48&check=1
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Postprzez Barbel » 2006-11-14, 21:12

Bezwzględnie pogłębione badania weterynaryjne!!!
U mojego Bena (podhalana, już ś.p) Taka krew w moczu to były początki raka prostaty!!! a wet go kazał karmić świństwami na nery, kiedy można go było jeszcze uratować. :-(
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Postprzez Ania Gd » 2006-11-14, 21:19

Mika
Powinniście sprawdzić czy psa boli brzuch (a dokładniej podbrzusze)
Rak prostaty nie boli.
Jeśli pies wykazuje oznaki bólu (napina się i usztywnia)
to będą raczej nerki.
Ale tak jak napisała Kasia Szam - warto się skonsultować z innym wetem.
Albo przynajmniej zadzwoń do tego weta który badał psa i dowiedz się,
jakie były jego zalecenia.
Może jeszcze będzie pamiętał tego psa.
Avatar użytkownika
Ania Gd
 
Posty: 2108
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:18

Postprzez Mika » 2006-11-14, 22:32

Dzięki bardzo za odpowiedzi. :-) Wetka prawdopodobnie zrobiła temu psu dokładne badania, znam ją, ma dobre laboratorium na miejscu i jest dociekliwa. To raczej moja znajoma nie potrafi przekazać konkretnych informacji.
Szam, ten Royal nerkowy wygląda obiecująco, dam namiary Madzi, niech działa. Jak ją znam, nie będzie jej się jednak chciało psu gotować, więc może to jest rozwiązanie.
To , co niepokojące, to ewentualność problemów z prostatą, o których wspomina Barbel. No, ale moze wetka robiła USG, tylko Madzia mi nie powiedziała tego. Przekażę jej wasze informacje. Jeszcze raz dzięki !
Avatar użytkownika
Mika
 
Posty: 302
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-28, 19:30
Lokalizacja: Elbląg
psy: Redus

Postprzez Szam » 2006-11-15, 09:19

Mika, powtórzyłabym badania w ludzkim labor.
W Rzeszowie w jednym z psich nagminnie wychodzi u psów i kotów mocznica !! Bez objawów itd. Niestety te kody paskowe nierzadko kłamią :( Sama się o tym ostatnio przekonałam :(
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Postprzez Ania od Berena » 2006-11-15, 12:13

Musicie również uważać ponieważ diety nerkowe są karmami obciążającymi jelita.
Jeśli psiak ma zdrowe jelita to super, jeśli ma problemy to trzeba bardzo uważać- zdania 2 niezależnych vetów- min pana z Warszawy zajmującego się problemem nerek (byliśmy z Berenkiem u niego)

My mieliśmy bardzo zawyżone wyniki- Beren znadł 2*7,5 kg SANO-CROQ Wyniki były lepsze. http://www.karmy.com.pl/index.php?nd=pokaz&idk=7&co=s

Jako weteran gabinetów vet (Berenkowe zdrowie jest jakie jest), na pewno bym skonsultowała z innym vetem (nawet Ci najlepsi potrafią sie pomylic, nie pomyśleć o innej przyczynie itd)
Avatar użytkownika
Ania od Berena
 
Posty: 1249
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 19:45
Lokalizacja: Wrocław i okolice
psy: Beren(*),Luthien(*),Yuki (*)Yato(*), Milka, Malina

Postprzez Marta@Amon » 2006-11-16, 16:34

Witam mogą byc jeszcze puszki Hepatica na nerki sa dobre nie najtansze ale poje sobie nimi pozatym jak nerki napewno nie unikniecie lekarst ale Hepatic ja w przypadku mojego Amosia stosowalam i bylam zadowolona Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Marta@Amon
 
Posty: 677
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-09, 14:33
Lokalizacja: Kraków
psy: CYNAMON (Alpejski Sen) ,AMON (Górski Żywioł (*)...

Postprzez Szam » 2006-11-16, 16:58

Tylko Hepatic jest na watrobe...
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Postprzez Marta@Amon » 2006-11-16, 21:23

no tak na watrobe rowniez ale bardzo dobrze tolerowane sa wlasnie przy nerkach w naszym przypadku wlasnie po tej karmie wszystko zaczelo sie powoli uspokajac nie wiem poprostu nasz AMi ja bardzo dobrze tolerowal i my stosowalismy ja glownie na jego nerke rowniez Nam pomoglo ..... dlatego napisalam ...... w sumie nie znam tamtego psiaka i nie wiem jakie ma wyniki Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Marta@Amon
 
Posty: 677
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-09, 14:33
Lokalizacja: Kraków
psy: CYNAMON (Alpejski Sen) ,AMON (Górski Żywioł (*)...

Postprzez Marta@Amon » 2006-11-17, 12:54

Witam jezeli Ktoś potrezbuje renala na próbe ( to typowa karma dla psow z niewydolnoscia nerek ) moge komus wyslac 8 puszek . Nam zostalo a juz ich nie wykorzystam wiec z checia moge odstapic waznosc jest do 09.2007 Pozdrawiam
Avatar użytkownika
Marta@Amon
 
Posty: 677
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-09, 14:33
Lokalizacja: Kraków
psy: CYNAMON (Alpejski Sen) ,AMON (Górski Żywioł (*)...

Karma niskobiałkowa

Postprzez Guard » 2008-06-19, 12:41

Proszę o poradę, która z karm ma niski poziom białka? Podajmy naszej labuni uczulonej na niezliczoną i nieodkrytą ilość alergenów karmę happy dog light z 18% białka. Szukamy karmy z mniejszą zawartością białka, lub zastanawiamy się nad małym oszustwem z postaci jakiegoś niskobiałkowego wypełniacza. Niestety nie mamy zbyt wielu pomysłów. Może ktoś a Was ma podobne problemy z żywieniem uczulonego psa?????
Guard
 
Posty: 1788
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-02-28, 21:16
psy: Parwuś, Rota, Scarlett, Winter(*), Moris(*)


Powrót do Alergie pokarmowe i diety weterynaryjne dla psów z problemami

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron