Caniviton Forte Plus - podawać stale czy z przerwami?

Re: Caniviton Forte Plus - podawać stale czy z przerwami?

Postprzez anula » 2011-01-05, 22:48

Majszczur napisał(a):Caniviton jest to jedyny suplement, który jej podaję, więc chyba jeszcze nie ma w tym przesady ;-)
Z kolei jakbym nie podawała, to z pewnością ktoś napisałby, że nie dbam o psa ;-)
Jak widać po lekturze forum są różne szkoły.


Granda regularnie dostaje kolana cielęce oraz sporadycznie galarety. Nie ma żadnych kulawizn, czy niepokojących objawów w rozwoju apararatu ruchu ale jej siostry podobno tak dlatego dmucham na zimne. Zatem będzie dostawać częściej galarety i chyba pomyślę jednak nad zmianą karmy na uboższą proteiny a w bogatszą w chondroitynę. Już miałam zrobic to wcześniej, ale... ta mnogość karm do wyboru mnie przytłacza :roll:

To fakt, co właściciel to inne zdanie, ale też co pies to inne potrzeby. Przećwiczyliśmy różne opcje przy odchowie szczeniąt. Royal sprawdził się bardzo dobrze w fazie odsadzania szczeniąt, ale mając dzisiejsze obserwacje uważam że jest zbyt bogaty w fazie intensywnego wzrostu, za to bardzo dobrze mają się na nim dojrzałe suki. Bozita wydaje się podobna w składzie. Nam sprawdziła się w okresie dojrzewania w pierwszym miocie karma Bento Kronen, słyszałam też pozytyne opinie o Happy Dogu. Przyznam, że trudno jest dokonać wyboru.
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: Caniviton Forte Plus - podawać stale czy z przerwami?

Postprzez Anna Rozalska » 2011-01-06, 13:40

Ja podawałam Arthloflex od 5 do 18 miesięcy. Oprócz tego giczki cielęce, galeretki moja jeść nie chciała. Od szczeniaka do pierwszej cieczki była na royalu na przemian z gotowanym. Nigdy problemów z kulawizną nie miała choć przy jej
temperamencie nieraz myślałam że połamie sobie kośluny. W trakcie brania preparatu nigdy nie robiłam przerw nawet gdy miała cieczkę, czy była po zabiegu sterylizacji. Nie wiem czy Arthloflex pomógł profilaktycznie w okresie wzrostu ale na pewno nie zaszkodził.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Caniviton Forte Plus - podawać stale czy z przerwami?

Postprzez Majszczur » 2011-01-06, 20:27

Anna Rozalska napisał(a): Nie wiem czy Arthloflex pomógł profilaktycznie w okresie wzrostu ale na pewno nie zaszkodził.
No w sumie to samo mogłabym napisać o Canivitonie na podstawie rozwoju Berty (*) natomiast Arthroflex (albo coś podobnie brzmiącego, nie pamiętam już dokładnie) powodowało biegunki.
Avatar użytkownika
Majszczur
 
Posty: 4678
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-16, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP: BERTA (*)... GRANDA (Princess Lovely Lady)

Re: Caniviton Forte Plus - podawać stale czy z przerwami?

Postprzez Anna Rozalska » 2011-01-07, 21:08

Słyszałam, że niektóre psy po Arthloflexie miały biegunkę , my dawalismy syrop ze względu na wygodę w podawaniu. Natomiast nie wiem czy skład obu tych suplementów jest podobnny.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Poprzednia strona

Powrót do Suplementy, witaminy i odżywki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość