Caniviton Forte Plus - podawać stale czy z przerwami?

Caniviton Forte Plus - podawać stale czy z przerwami?

Postprzez Majszczur » 2011-01-04, 11:29

Pytanie jak w temacie (gdzieś już o tym było, ale nie mogę znaleźć :oops: )

Podaję Caniviton Forte Plus odkąd Granda skończyła 4 miesiące.
W zależności od tego na czyj dyżur trafię w lecznicy jeden wet zaleca podawanie w sposób ciągły do osiągnięcia około 1,5 roku inny z trzytygodniowymi przerwami po wyjedzeniu każdego dużego opakowania (90 tabletek).

Jak na razie daję jej już trzecie opakowanie bez przerw.
Niedługo czas zamówić kolejne i nie wiem co z tą przerwą :-?


karmię Bozita Robur XL breeder & puppy
do osiągnięcia niemal 30 kg była noszona po schodach (mieszkam na 2 piętrze bez windy)
zażywa dość dużo ruchu, ale bez wymuszonych skoków, oczywiście jeszcze jej nie zaprzęgam
Avatar użytkownika
Majszczur
 
Posty: 4678
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-16, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP: BERTA (*)... GRANDA (Princess Lovely Lady)

Re: Caniviton Forte Plus - podawać stale czy z przerwami?

Postprzez Leszczyna » 2011-01-04, 15:43

Magda jak ja karmiłam suchym to nie dawałam wcale canivitonu. Przynajmniej tak mi mówili weci i hodowcy od których kupowałam szczonki.I tak się stosowałam - żadne dysplazji nie ma. Jak wprowadzałam gotowane to według ulotki do roku czasu podawałam preparat na stawy - moje dziewczyny młode jeszcze biorą ;-)
Leszczyna
 
Posty: 3169
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-11-14, 12:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Caniviton Forte Plus - podawać stale czy z przerwami?

Postprzez kreska » 2011-01-04, 18:21

Ten preparat zawiera skaldnik o dzialaniu przeciwzapalnym i przeciwbolowym-czarci pazur. Jesli juz sie zdecydowalas na podawanie go Grandzie to proponuje z przerwami.
W mlodym wieku, bez objawow chorobowych przy zastosowaniu odpowiedniej diety, raczej zadnego preparatu nie powinno podawac sie ciagle a jedynie wspierac organizm.
pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Caniviton Forte Plus - podawać stale czy z przerwami?

Postprzez Marzena.zlotanimfa » 2011-01-04, 19:37

Witam
Podając Caniviton Forte,nie powinno się robić przerw-podaje się go minimum do 15-m-ca,maximum do 18 m-ca,pod warunkiem że podajemy go w proszku.Tabletka jest silniej skondensowana i powinna być podawana leczniczo,tzn.wtedy gdy psiak wykazuje symptomy choroby-kulawizna,ból mięśni.Forma proszkowa jest podawana profilaktycznie ,aby ustrzec się na przyszłość tego typu schorzeń.Ta forma jest suplementem diety , a więc naszemu psiakowi nie zrobimy krzywdy, przyjmując dawki odpowiednie do wagi psa.Karmiąc karmą z wysokiej półki też nie jesteśmy w stanie stwierdzić,czy trafiliśmy.Każdy pies jest inny,i każdy psi organizm, różnie tę karmę wykorzystuje ,jednemu to wystarczy ,a drugiemu czegoś zabraknie.To my musimy obserwować,i zadziałać w odpowiednim momencie.Dla mnie Caniviton jest nieoceniony, stosowany przez tyle lat.To on uratował życie staruszce wilczycy,
której groziło uśpienie- nie miała siły wstać,wyjść na dwór,aby załatwić swoje potrzeby-warto było pomóc widząc szczęśliwego psa,i jeszcze bardziej właściciela. Są różne szkoły,różne specyfiki,ja opisałam jeden z nich.
Avatar użytkownika
Marzena.zlotanimfa
 
Posty: 259
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-05-05, 19:40
Lokalizacja: Warszawa
psy: Duży Szwajc Pies Past. Atena, Nastka, Berta, Diana
Hodowla: Złota Nimfa

Re: Caniviton Forte Plus - podawać stale czy z przerwami?

Postprzez kreska » 2011-01-04, 23:00

Ta forma jest suplementem diety , a więc naszemu psiakowi nie zrobimy krzywdy, przyjmując dawki odpowiednie do wagi psa.

Kazdy z nas sam zdecyduje co jest sluszne a co nie ale powyzsze zdanie jest nieprawdziwe :-/ .Suplementy diety rowniez moga zrobic nam krzywde, nam ludziom a tym bardziej zwierzeta dla , ktorych nie mamy zbadanych az tak dokladnych norm spozycia jak w przypadku ludzi.Byc moze gdzies sa dostepne badania okreslajace normy spozycia poszczegolnych substancji?bede wdzieczna za podsuniecie mi tych badan bo byc moze to ja sie myle :roll: Na jakiej podstawie okreslono prawidlowa dlugosc podawania tego suplementu :?:
Czy ludzkiemu dziecku/niemowlakowi rowniez podawalabys suplementy w celu lepszego rozwoju tkanki stawowej ?przeciez byc moze, kiedys w przyszlosci bedzie ono mialo nadwage(choroba cywilizacyjna) czy juz teraz zaczniesz wzmacniac jego stawy srodkami z dodatkiem substancji przeciwzapalnych i przeciwbolowych :?:

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Caniviton Forte Plus - podawać stale czy z przerwami?

Postprzez Marzena.zlotanimfa » 2011-01-05, 00:12

Witam.
Ludzie sami określają sobie dietę.jako osoby myślące,niemowlętom ,pediatrzy wpisują comiesięczne badania w przychodni do książeczki zdrowia,mając w ten sposób ogólną wiedzę dotyczącą rozwoju naszego dziecka.Gdyby nasze psy żyły na wolności tak jak wilki i inne psowate bez ingerencji ludzi ,same świetnie dałyby radę, one same wiedzą,co należy zjeść, aby uchronić się od różnych schorzeń, ale nasze psiaki niestety nie ,bo w drodze różnych rasowych krzyżówek,właśnie zatraciły tę zdolność .Dlatego powstała weterynaria,aby na drodze badań,na dzikich psowatych,pomagać nam i naszym zwierzętom.Nie zmuszam Ciebie do tego,abyś dawała ten preparat,z przerwami lub nie,czy suplement ten może zaszkodzić lub nie,wybór zostawiam Tobie,a cóz co do badań ,to fizycznie Ci nie przedstawię,ale fakty-Berneńczyki-Tirsa z Lawiny-16,5 lat,Bubu-Waik-prawie 13,Finka z Niedżwiedziej Gawry-12 lat,Chila-Złota Nimfa 12,8 lat,w tej chwili jest z nami,nasza kochana goldenka która ma 12 lat,i na nie nie wygląda.Każdy z tych psiaków nigdy nie miał problemu ze zdrowiem,ani nigdy nie miał problemów ze stawami,lekarza znały tylko wtedy ,kiedy miały mieć szczepienia lub odrobaczenia.Nasze Duże,czują się świetnie ,zdrowie mają jak koń,i życzę Tobie takich sukcesów,aczkolwiek16,czy 12 lat życia dla moich pupili było stanowczo za mało.
Avatar użytkownika
Marzena.zlotanimfa
 
Posty: 259
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-05-05, 19:40
Lokalizacja: Warszawa
psy: Duży Szwajc Pies Past. Atena, Nastka, Berta, Diana
Hodowla: Złota Nimfa

Re: Caniviton Forte Plus - podawać stale czy z przerwami?

Postprzez Cefreud » 2011-01-05, 07:14

piękne lata zycia psów-moje niektóre też tak żyły,ale żadnego preparatu na stawy nie dostawały.O ile w wypadku podawania leku z substancją przeciwbólową psom starszym mogę się z Tobą zgodzić o tyle w wypadku młodego psa,wydaje mi się to bezsensowne.Jeśli podajemy na stałę środek majacy działanie przeciwbólowe,mozemy nie zauważyc pierwszysch objawów jakieś choroby-pies nie kuleje bo jest znieczulony.
Ja podawała bym coś na stawy owszem-wspomagacze ale bardziej naturalne,galaretki, główki kości itp.Ewentualnie środki zawierające chondroitynę bez dodatków przeciwbólowych a a wypadku tego konkretnego preparatu robiła bym jak lekarz radzi choćby krótką przerwę
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Caniviton Forte Plus - podawać stale czy z przerwami?

Postprzez Marzena.zlotanimfa » 2011-01-05, 10:32

Witam.
Caniviton Forte.
Składniki.zboża,produkty pochodzenia roślinnego,mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego,miód,oleje i tłuszcze,premiks witaminowo -mineralny,DL-metionina.
Zawartość.białko surowe,popiół surowy,tłuszcz surowy,włókno surowe.
Właściwości.
Canivito Forte jest preparatem odżywczym uzupełniającym,wspomagającym funkcje chrząstki stawowej.Zawiera siarczan chondroityny-czarci pazur,ważne dla chrząstki pierwiastki śladowe,l-karnitynę.Jest przeznaczony do dłuższego stosowania,dla psów każdej rasy i w każdym wieku.Siarczan chondroityny utrzymuje elastyczność chrząstki i wspomaga jej naturalne funkcje.Zastosowanie preparatu ,ma szczególneznaczenie zwłaszcza w przypadkach przeciążeń ścięgien więzadeł i stawów.Czarci pazur wspomaga ruchliwość psów przyczyniając się tym samym również u starszych psów do poprawy samopoczucia.L-karnityna pełni ważną rolę w funkcjonowaniu mięśni szkieletowych,skraca czas trwania fazy regeneracji po intensywnym wysiłku fizycznym.jod i mangan wspomagają procesy metaboliczne zwiększając witalność zwierząt,a witamina C i selen zwiększając ochronę komórek.I gdzie tu jest środek przeciwbólowy?Cała informacja pochodzi z opakowania tego preparatu.To już wszystko z mojej strony na temat preparatu.Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Marzena.zlotanimfa
 
Posty: 259
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-05-05, 19:40
Lokalizacja: Warszawa
psy: Duży Szwajc Pies Past. Atena, Nastka, Berta, Diana
Hodowla: Złota Nimfa

Re: Caniviton Forte Plus - podawać stale czy z przerwami?

Postprzez kreska » 2011-01-05, 10:53

czarci pazur (Harpagophytum procumbens) - roślina ma właściwości ...przeciwzapalne, przeciwreumatyczne, przeciwbólowe, pobudzające wydzielanie soków trawiennych, poprawiające trawienie, przeciwartretyczne, żółciopędne. Działanie podobne do "kortyzonu" lecz bez skutków ubocznych.
Moze byc przyczyna alergii i nie jest wskazany dla diabetyków i osób z chorobą wrzodową dwunastnicy i żołądka.
http://www.abczdrowia.com.pl/index.php/ ... rozeslana-
Tak ten skladnik dziala na ludzi, byc moze dla psow ma inne dzialanie.
pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Caniviton Forte Plus - podawać stale czy z przerwami?

Postprzez Majszczur » 2011-01-05, 11:57

Wiecie co... mnie wet zaleciła stosowanie Canivitonu jako preparat prewencyjny, wspomagający fukcje chrząstki stawowej, a nie jako środek przeciwbólowy :-? (do wyboru miałam kilka, więc to nie chodzi o stronniczość wet i promowanie jakiejś konkretej marki)
Bercie (*) podawałam Caniviton Forte 30 w proszku (jadła gotowane, więc łatwiej było podawać proszek zmieszany z żarełkiem). Granda jest na suchej karmie dlatego wybrałam tabletki (bo proszek by się nie sprawdził). To tak a'propos skondensowania substancji czynnych.

Wydaje mi się, że ten czarci pazur to tylko dodatek, a podstawą preparatu jest jednak glukozamina (500mg) i siarczan chondroityny (400mg) w 1 tabletce o masie 2,2g. Reszta to ekstrakt z czarciego pazura i siarczan manganu i substancje aromatyczne. Ze względu na te dwa pierwsze składniki wybrałam ten preparat, bo Bozita chondroityny ma tak śladowe ilości, że nawet producent nie odnotował jej procentowego udziału w karmie.

A wracając do mojego pytania ;-) jeśli zdecyduję się nadal podawać Grandzie Caniviton (w tabletkach) to raczej mam robić przerwy... czy tak?
Co ile i jakie długie?
Avatar użytkownika
Majszczur
 
Posty: 4678
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-16, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP: BERTA (*)... GRANDA (Princess Lovely Lady)

Re: Caniviton Forte Plus - podawać stale czy z przerwami?

Postprzez kreska » 2011-01-05, 12:06

W przypadku ludzkim suplementow diety nie nalezy przyjmowac dluzej niz 3mies. po tym okresie nalezy zrobic 2-3mies. przerwy.

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Caniviton Forte Plus - podawać stale czy z przerwami?

Postprzez Majszczur » 2011-01-05, 12:15

no tak, ale 2-3 miesiące przerwy w kuracji w przypadku człowieka żyjącego jakieś 80lat u którego okres wzrostu trwa jakieś 18-20 lat (?) to ok, a w przypadku psiaka któremu mam podawać preparat do 15-18 miesiąca życia te 2-3 miesiace przerwy to jakby nie patrzeć szmat czasu wyciety z z tych 15 miesięcy kuracji.
Moze w przypadku psów to ma być 2-3-4 tygodnie ... :?:

Nie miałabym problemu, gdyby weci których odwiedzam dawali mi spójne zalecenia, a tak to jeden mówi tak drugi inaczej :roll: ... eeech.
Avatar użytkownika
Majszczur
 
Posty: 4678
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-16, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP: BERTA (*)... GRANDA (Princess Lovely Lady)

Re: Caniviton Forte Plus - podawać stale czy z przerwami?

Postprzez Leszczyna » 2011-01-05, 12:20

Majszczur napisał(a):
Nie miałabym problemu, gdyby weci których odwiedzam dawali mi spójne zalecenia, a tak to jeden mówi tak drugi inaczej :roll: ... eeech.


Jak to weci ;-) Ja jeszcze przychylałabym się do wypowiedzi Karoliny Freudowej....Ale skoro Bozita ma śladowe ilości wspomagaczy układu kostnego to co innego. Ja przeważnie jak suche to Royal.
Leszczyna
 
Posty: 3169
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-11-14, 12:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Caniviton Forte Plus - podawać stale czy z przerwami?

Postprzez kreska » 2011-01-05, 13:00

Podawanie ciagle substancji naturalnie pobieranych przez organizm z porzywienia powoduje jego "rozleniwienie" i po odstawieniu "wpomagacza" moze juz tak sprawnie nie wychwytywac przydatnych substancji.
Ja bym Ci radzila podawac jej duzo galaretek i wspomagac ja miesiecznymi kuracjami z kwasu hialuronowego a mocne srodki pozostawila na wypadek, odpukac kontuzji lub wieku podeszlego.
A weci wybieraja rozne preparaty i okresy ich stosowania w zaleznosci od tego jak im to sprzeda przedstawiciel handlowy bo nie maja badn , ktorymi mogliby sie posilkowac :roll:

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Caniviton Forte Plus - podawać stale czy z przerwami?

Postprzez anula » 2011-01-05, 13:32

Sawie podawałam za sugestią Ali Spartkowej i p. Justyny od Maleństw galarety i suchą karmę wcale nie jakąś wypasioną. Dawałam się jej wodzić za nos i wybrzydzała sobie do woli. Jadła Boscha, Purinę Proplan, Happy Doga, Acanę i sama nie pamiętam co tam jeszcze, do tego galarety i kości wołowe. Odpukać akurat jej taka dieta posłużyła, nie mieliśmy problemów wzrostowych i myślę, że należy być czujnym ale nie przesadnym w dawkowaniu suplementów.
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: Caniviton Forte Plus - podawać stale czy z przerwami?

Postprzez Majszczur » 2011-01-05, 15:33

Caniviton jest to jedyny suplement, który jej podaję, więc chyba jeszcze nie ma w tym przesady ;-)
Z kolei jakbym nie podawała, to z pewnością ktoś napisałby, że nie dbam o psa ;-)
Jak widać po lekturze forum są różne szkoły.


Granda regularnie dostaje kolana cielęce oraz sporadycznie galarety. Nie ma żadnych kulawizn, czy niepokojących objawów w rozwoju apararatu ruchu ale jej siostry podobno tak dlatego dmucham na zimne. Zatem będzie dostawać częściej galarety i chyba pomyślę jednak nad zmianą karmy na uboższą proteiny a w bogatszą w chondroitynę. Już miałam zrobic to wcześniej, ale... ta mnogość karm do wyboru mnie przytłacza :roll:
Avatar użytkownika
Majszczur
 
Posty: 4678
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-16, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP: BERTA (*)... GRANDA (Princess Lovely Lady)

Re: Caniviton Forte Plus - podawać stale czy z przerwami?

Postprzez Leszczyna » 2011-01-05, 16:20

Majszczur napisał(a):
Z kolei jakbym nie podawała, to z pewnością ktoś napisałby, że nie dbam o psa ;-)
Jak widać po lekturze forum są różne szkoły.


Masz rację :->
Leszczyna
 
Posty: 3169
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-11-14, 12:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Caniviton Forte Plus - podawać stale czy z przerwami?

Postprzez kreska » 2011-01-05, 19:44

Roznorodnosc opinii jest bardzo przydatna, bo skutecznie budzi mozg do myslenia i poszukiwania najlepszego rozwiazania ;-)

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Caniviton Forte Plus - podawać stale czy z przerwami?

Postprzez Leszczyna » 2011-01-05, 20:08

kreska napisał(a):Roznorodnosc opinii jest bardzo przydatna, bo skutecznie budzi mozg do myslenia i poszukiwania najlepszego rozwiazania ;-)

pozdr

Też masz rację ;-)
Leszczyna
 
Posty: 3169
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-11-14, 12:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Caniviton Forte Plus - podawać stale czy z przerwami?

Postprzez Czela » 2011-01-05, 21:22

Mozesz zmienic na ARTHROFLEX, jest latwy w podaniu, bo syropek.
Dawka profilaktyczna nie powinna zaszkodzic, a raczej pomoc.
Niezly jest GELACAN FORTE, ale to proszek.
Avatar użytkownika
Czela
 
Posty: 582
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-07-11, 14:28
psy: Irko* Appek, Bolto*, Bero* i Falk* (BPP)Rubin Land

Następna strona

Powrót do Suplementy, witaminy i odżywki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość