Salmopet - olej naturalny z łososia

Salmopet - olej naturalny z łososia

Postprzez kruszon » 2009-07-20, 14:19

Znaleźliśmy coś takiego w sklepie w którym kupujemy różne rzeczy dla Kruszona:

http://www.krakvet.pl/jean-pierre-hery-salmopet-olej-naturalny-lososia-p-13625.html

Co o tym sądzicie? Czy ktoś ma jakieś doświadczenia?
Czy warto i od kiedy podawać?

Może lepiej tran albo olej lniany?
Avatar użytkownika
kruszon
 
Posty: 865
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-17, 22:02
psy: Kruszon

Re: Salmopet - olej naturalny z łososia

Postprzez Guard » 2009-07-20, 16:27

O tym samym preparacie juz pisaliśmy -
viewtopic.php?f=15&t=506&st=0&sk=t&sd=a&start=15
Oleju lnianego nie powinno się podawać, a o tran proponuję zapytac weta ile i kiedy.
Olej z łosonia jest chwalony, lecz proponuję rozpocząc dawkowanie od porcji mniejszej niż zalecaja i tak przez kilka dni, jak wszystko będzie OK, to stopniowo mozna zwiększać do zalecanej porcji /kg masy ciała pieska.
Guard
 
Posty: 1788
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-02-28, 21:16
psy: Parwuś, Rota, Scarlett, Winter(*), Moris(*)

Re: Salmopet - olej naturalny z łososia

Postprzez kruszon » 2009-07-20, 16:38

Guard napisał(a):O tym samym preparacie juz pisaliśmy, ale chyba w dziale pielęgnacja całkie niedawno.
Oleju lnianego nie powinno się podawać, a o tran proponuję zapytac weta ile i kiedy.
Olej z łosonia jest chwalony, lecz proponuję rozpocząc dawkowanie od porcji mniejszej niż zalecaja i tak przez kilka dni, jak wszystko będzie OK, to stopniowo mozna zwiększać do zalecanej porcji /kg masy ciała pieska.


Oczywiście konsultacja z wetem to podstawa... my to już mamy "kartę stałego klienta" :mrgreen: - ciekawe kiedy nas pogoni :-P

A tak z ciekawości dlaczego nie olej lniany? Niektórzy na tym forum chwalą...
Avatar użytkownika
kruszon
 
Posty: 865
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-17, 22:02
psy: Kruszon

Re: Salmopet - olej naturalny z łososia

Postprzez Guard » 2009-07-21, 07:54

kruszon napisał(a):A tak z ciekawości dlaczego nie olej lniany? Niektórzy na tym forum chwalą...


Nie pamietam :oops:
Wiem tylko, że napar z siemienia jest dobry dla psa i pomaga przy problemach trawiennych.
Przypomnę sobie, kto mi mówił o złym wpływie oleju lnianego na organizm psa i napiszę.

Hodowczyni naszych szwajcarów polecała olej szafranowy lub z oliwek.
Guard
 
Posty: 1788
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-02-28, 21:16
psy: Parwuś, Rota, Scarlett, Winter(*), Moris(*)

Re: Salmopet - olej naturalny z łososia

Postprzez kruszon » 2009-08-11, 15:55

Tak więc stosujemy i :

- po pierwsze podnosi smakowitość karmy :-P

- po drugie sierść jakby bardziej błyszcząca ale to chyba tylko siła sugestii :roll:

- po trzecie - kupy nadal śliczne :lol:

- po czwarte - patrz po pierwsze :mrgreen:

No i jak raz nie daliśmy to Kruszon próbował na własną rękę zrobić sobie olej z rybki z oczka wodnego na działce :shock:
Avatar użytkownika
kruszon
 
Posty: 865
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-17, 22:02
psy: Kruszon

Re: Salmopet - olej naturalny z łososia

Postprzez gawron » 2009-08-11, 16:10

Guard napisał(a):Przypomnę sobie, kto mi mówił o złym wpływie oleju lnianego na organizm psa i napiszę.


To bardzo interesujące - szukałam, ale znalazłam ta temat tego oleju wyłącznie superlatywy: i w diecie BARF, i jako suplement mokrej i suchej karmy. Sama swoim kotom daję łyżeczkę oleju lnianego na tydzień i wyglądają jak wypastowane (karmione suchym), nie zauważyłam jakichś negatywnych skutków. No, ale to koty nie psy, mogą inaczej reagować. Szczerze mówiąc miałam zamiar uwzględnić olej lniany w również diecie mojego psa. Osobiście uważam, że należy podawać naprzemiennie różne tłuszcze: z ogórecznika, oliwę, lniany, łój itp.
gawron
 
Posty: 126
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-07-16, 18:26

Re: Salmopet - olej naturalny z łososia

Postprzez Cefreud » 2010-09-26, 10:11

Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)


Powrót do Suplementy, witaminy i odżywki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość