z jakiej firmy polecacie witaminy????

z jakiej firmy polecacie witaminy????

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2009-04-21, 08:53

hej ja moje pieski karmie mieszana karma tzn sucha karma puszki i gotowane wiec dodaje do gotowanego witaminy:) witamin na polkach jest mnostwo i tanich i drogich ja kupuje wit od DR.SIEDLA czy to dobrze???
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: z jakiej firmy polecacie witaminy????

Postprzez annanxo » 2009-04-21, 10:30

Ja pochodziłam trochę po różnych forach, znalazłam pozytywne opinie o Salvikalu i tego używamy. Ale czy jest lepszy niż inne to nie wiem.
annanxo
 
Posty: 131
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-01-13, 21:30
Lokalizacja: Warszawa

Re: z jakiej firmy polecacie witaminy????

Postprzez Barbapapa » 2009-04-21, 21:51

Żadnych dodatkowych witamin nie podaję. Żadne badania nie wykazały ich braku. OBydwaj panowie są na BARF, i od czasu do czasu na Orijenie lub kobersie, koty na żywcu, czasem puszki lub sporadycznie suche.
Ostatnio edytowano 2009-04-22, 08:41 przez Barbapapa, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Re: z jakiej firmy polecacie witaminy????

Postprzez Anna Rozalska » 2009-04-22, 08:17

Jeśli piesio jest tylko na suchej karmie to zadnych dodatkowych witamin się nie daje. natomiast jeśli jest na jedzeniu mieszanym nalezy podawać 1/2 dawki zalecanej. My dajemy witaminy co dwa miesiące tzn, 2 miesiące przerwy 2 miesiące bierzemy . Polecam dla psów dorosłych Flawitol z flawonoidami z winogron .
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: z jakiej firmy polecacie witaminy????

Postprzez dariacw » 2009-04-22, 08:21

Ja najbardziej lubię witaminy firmy Mikita Megavit i polecam, daje Undze głównie AminoBiotyn na sierść, ale jest w tym również zestaw witamin.
Avatar użytkownika
dariacw
 
Posty: 154
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-10, 14:18
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Swissy i labek Unga

Re: z jakiej firmy polecacie witaminy????

Postprzez mirka » 2009-04-22, 08:27

Nasz Wet też twierdzi że przy podawaniu suchej karmy dobrej jakości dodatkowe witaminy są niepotrzebne.Robiliśmy ostatnio morfologię i mamy czerwone krwinki w dolnej granicy dlatego podajemy teraz witaminy polecone przez Weta.
Avatar użytkownika
mirka
 
Posty: 525
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-22, 08:43
Lokalizacja: PALOWICE
psy: ASHANTIA Z CICHEJ GÓRKI

Re: z jakiej firmy polecacie witaminy????

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2009-04-22, 09:50

Anna Rozalska napisał(a):Jeśli piesio jest tylko na suchej karmie to zadnych dodatkowych witamin się nie daje. natomiast jeśli jest na jedzeniu mieszanym nalezy podawać 1/2 dawki zalecanej. My dajemy witaminy co dwa miesiące tzn, 2 miesiące przerwy 2 miesiące bierzemy . Polecam dla psów dorosłych Flawitol z flawonoidami z winogron .

tak moje sa na mieszanym suche i gotowane ( gotowane 50% miesa nie tylko dla smaku ;-) i dlatego dodaje witaminy do gotowanego :) pytam tylko czy ktos mial wczesniej witaminy od DR SIEDLA
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: z jakiej firmy polecacie witaminy????

Postprzez Drixon » 2009-04-22, 09:55

kiedyś podawałam Drixowi Dr Seidla preparaty witaminowe Flawitol - wybierz lepiej cos co ma dodatek glukozaminy np. teraz Can-Vit (mamy zielony PLUS)wzbogacił swoje produkty o ten dodatek
Avatar użytkownika
Drixon
 
Posty: 5589
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-25, 21:20

Re: z jakiej firmy polecacie witaminy????

Postprzez Anna Rozalska » 2009-04-22, 14:46

No właśnie Flawitol niebieski jest Dr. Seidla. Jak Lamia była mała to do 1,6 roku dawałam jej Wita-wet dla szczeniaków ras dużych. Teraz pasuje nam Flawitol bo jest przeznaczony do codziennego stosowania a nie jako preparat leczniczy. Dodatek flawonoidów przeciwdziała nowotworom oraz opóznia procesy starzenia.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: z jakiej firmy polecacie witaminy????

Postprzez Bożena od Pretora » 2012-06-16, 13:25

Pretor jest tylko na gotowanym jedzonku- indyk , ryż , marchewka. Czy mozna mu podawać np witaminy Centrum - te dla ludzi ? Tak dla uzupelnienia , bo może w gotowanym nie dostaje tyle co trzeba.
Avatar użytkownika
Bożena od Pretora
 
Posty: 760
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 18:20
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Pretor[*] Ramzes

Re: z jakiej firmy polecacie witaminy????

Postprzez Anna Rozalska » 2012-06-16, 19:42

Bożena a dlaczego chcesz podawać witaminy te dla ludzi. Osobiście polecam do codziennego stosowania Flawitol niebieski. Ja podaję 1/2 dawki ( bo Lamia jest na jedzeniu mieszanym) przez dwa miesiące, potem 2 miesiące przerwy i znowu.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: z jakiej firmy polecacie witaminy????

Postprzez Bożena od Pretora » 2012-06-16, 20:25

A ile tabletek podajesz- bo tak jak tam pisze to 1 na 6kg Pretor waży 52kg- to musiałby 8-9 tabletek dziennie ?
Avatar użytkownika
Bożena od Pretora
 
Posty: 760
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 18:20
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Pretor[*] Ramzes

Re: z jakiej firmy polecacie witaminy????

Postprzez Anna Rozalska » 2012-06-17, 14:46

Jeśli Pretor jest tylko na jedzeniu gotowanym to dawkę dzienną podajesz wg. zaleceń. Lamia na mieszanym to dostaje 1/2 dawki. Te tabletki są chyba smaczne bo psy jedzą je z chęcią.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: z jakiej firmy polecacie witaminy????

Postprzez Barbel » 2012-06-17, 15:50

Witaminy dla ludzi maja inne dawki ze wzgledu na rozmaita wchłanialność przez gatunek ludzki i nie nadaja sie raczej dla psów. Dal psów - witaminy/suplementy dla psów, dla ludzi-ludzkie.
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: z jakiej firmy polecacie witaminy????

Postprzez kreska » 2012-06-18, 10:18

Bożena od Pretora napisał(a):Pretor jest tylko na gotowanym jedzonku- indyk , ryż , marchewka. Czy mozna mu podawać np witaminy Centrum - te dla ludzi ? Tak dla uzupelnienia , bo może w gotowanym nie dostaje tyle co trzeba.

najpierw sprawdz czy mu czegos brakuje a potem zastanawiaj sie co podac ;-)
Barbel napisał(a):Witaminy dla ludzi maja inne dawki ze wzgledu na rozmaita wchłanialność przez gatunek ludzki i nie nadaja sie raczej dla psów. Dal psów - witaminy/suplementy dla psów, dla ludzi-ludzkie.

Barbelku, niestety nie moge sie z toba zgodzic :-> jezeli chcemy podawac ludzkie witaminy i suplementy to mozemy to robic <tak> tylko nalezy zwracac uwage na to czy w swym skladzie nie zawieraja jakis substancji, ktore dla czlowieka nie sa grozne a dla psa moga byc :-> ważana jest rowniez dawka ;-) Nie ma specjalnych zwiazkow stworzonych tylko na potrzeby ludzi lub zwierzat, moga byc rozne stezenia w roznej formie <tak>witaminy/suplementy itp moga wystepowac w roznych zwiazkach np. magnez mozesz podawac w zwiazku chelatowym lub tez węglanu wapnia, jesli jesli zechcemy podawac zwiazek chelatowy , ktory teoretycznie jest lepiej przyswajalny to zazwyczaj jedna dawka specyfiku zawiera mniej danej substancji czynnej , czyli w efekcie koncowym mamy taki sam wynik <okok>
Przychylalabym sie bardziej ku opinii ze lepiej podawac witaminy produkowane dla ludzi bo mamy gwarancje ze zawieraja to co producent podaje na opakowaniu, ze zwierzecymi niestety bywa roznie :-> Wiele leków przypisywanych przez weterynarzy naszym pupilom pochodzi z naszej, ludzkiej apteczki. Nigdy jednak nie powinniśmy podawać im jakichkolwiek leków na własną rękę!
Zapytam przekornie...a witamine C tez podajecie psia/zwierzeca? ;-)

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: z jakiej firmy polecacie witaminy????

Postprzez Barbel » 2012-06-18, 12:14

Kreska - o dawki mi chodziło!!!!! Sa rózne! Np takich kwasów omega 3 czy 6 ( bodajze) to pies musiałby zeżrec cały listek, zeby podziałało.
Antybiotyki tez sie daje te same - tylko w innych dawkach!
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),


Powrót do Suplementy, witaminy i odżywki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości