Arthroflex-czy trzeba go podawać szczeniakowi

Arthroflex-czy trzeba go podawać szczeniakowi

Postprzez kala » 2008-07-07, 20:23

mam takie pytanko, Mela ma obecnie 4 i pół miesiąca, je tylko suchą karme Royala + warzywa i owoce, czy powinnam jej podawć Arthroflex??? jeśli tak to jak go dawkować?? waży ok 22 kg, czy musze sie konsultować z wetem czy moge zamówić ten preparat i zacząc podawać sama ???
kala
 
Posty: 110
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-13, 17:28
Lokalizacja: Łódź
psy: Mela

Re: Arthroflex-czy trzeba go podawać szczeniakowi

Postprzez Hekate » 2008-07-07, 21:39

Alto ma obecnie 9 mies, od 4-tego mies podaje mu arthroflex profilaktycznie, raz dziennie 2,5 ml, wydaje mi się że możesz go podawać bez konsultacji z wetem, zawiera Siarczan glukozaminy i Siarczan chondroityny , podobno nawet dobre karmy zawieraja te składniki w śladowych ilościach.
Ostatnio edytowano 2008-07-07, 22:24 przez Hekate, łącznie edytowano 1 raz
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: Arthroflex-czy trzeba go podawać szczeniakowi

Postprzez Wydra » 2008-07-07, 22:12

Ja także podaję Dinowi codziennie ok.2,5ml.Podaję od 3-go miesiąca.Jest to b.dobry środek na stawy
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Arthroflex-czy trzeba go podawać szczeniakowi

Postprzez Natalia i Galwin » 2008-07-08, 07:41

Czay arthroflex koniecznie - nie, ale preparat na stawy tak. Wiele osób podaje teraz Gelacan, ponoć też jest rewelacyjny.
Arthroflex wydaje się być bardzo drogi, ale jest wydajny (500 ml, podaje się 2,5ml dziennie - wychodzi o ile się nie myślę, że starcza on na 200 dni) ....
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Re: Arthroflex-czy trzeba go podawać szczeniakowi

Postprzez Cefreud » 2008-07-08, 08:10

najtaniej Arthroflex mozna kupić na allegro.ja podawałam codziennie 2,5 ml do ukończenia przez Freuda 18 mc
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Arthroflex-czy trzeba go podawać szczeniakowi

Postprzez Anna Rozalska » 2008-07-08, 08:27

Arthloflex na stawy jak najbardziej. W karmie glukozaminy jest bardzo mało. Ja podawałam arthloflex od 4 do 18 m-ca. Jest dosyć drogi ale bardzo wydajny. Jeśli nic się nie dzieje z łapami nalezy go podawać profilaktycznie 2,5 ml dziennie najlepiej strzykawką do mordki. Najlepiej kupować opakowanie 500 ml w hurtowni weterynaryjnej ( cena około 87 zł.)
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Arthroflex-czy trzeba go podawać szczeniakowi

Postprzez kala » 2008-07-08, 12:57

wielkie dzieki za porady :-> , juz zamówiłam Arthloflex w sklepie internetowym i bede Meli podawać profilaktycznie bo na szczeście nic złego sie nie dzieje (odpukac) ale Mela szybko rosnie i jest ciężka więc pomyślałamże może należy jej coś na te stawy dawać, dzieki
kala
 
Posty: 110
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-13, 17:28
Lokalizacja: Łódź
psy: Mela

Re: Arthroflex-czy trzeba go podawać szczeniakowi

Postprzez Busola » 2008-07-08, 13:07

Ja bym nie była taka pewna czy podawanie jakichkolwiek wspomagaczy na stawy przy jednoczesnym odżywianiu karma dla ras dużych jest wskazane.
Jeśli w karmie znajdują sie glukozamina czy/i chondroityna nie sądzę by było konieczne podawanie jej w dodatkowych preparatach. W tym przypadku tzw. "dmuchanie na zimne" może bardziej zaszkodzić niż pomóc.
Ważne by sprawdzic czy te substancje znajdują sie w karmie i moim zdaniem koniecznie należy skonsultować podawanie takich preparatów z wetem-specjalistą.
O ile mi wiadomo podając wspomagacze na stawy należy systematuycznie konterolować poziom wapnia i fosforu we krwi aby nie przedobrzyć.
Dawka tzw. wspomagajaca artroflexu to 2,5 ml jednak producent nie uzaleznia jej od masy ciała zwierzęcia, a myśle że jest to istotne. 2,5 ml podejrzxewam że to dawka na średniego psa, wiec na berna po prostu może nie działac, a skoro nie dfziała to po co ją podawać.

wypowiedź swą opieram na podstawie opinii przedstawionej przez dra Janickiego na forum dysplazja.com
A tego pana chyba specjalnie rekomendować nie trzeba.

Ja Kojce nie podawałam wspomagaczy, przez całe swoje krócotkie iżycie nie miała jakichkolwiek problemów ze stawami, jednak nie daję głowy że nie miałaby ich gdyby nadal zyła.
Nie twierdzę że takich preparatów podawac nioe nalezy, uwazam jedynie że należy je podawać ostroznie i po konsultacji ze specjalistą.
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Arthroflex-czy trzeba go podawać szczeniakowi

Postprzez Natalia i Galwin » 2008-07-08, 13:18

No nie do końca się zgodzę...
W przyapdku karmy teoretycznie jest tam siarczan glukozaminy i siarczan chondronityny, jednak są to śladowe ilości. A akurat te dwa składniki są bardzo potrzebne w przypadku budowy układu ruchu psów. Takie preparaty jak Arthroflex nie zakłócają gospodarki wapniowo-fosforanowej dlatego bo nie zawierają one tych pierwiastków w swoim składzie. Oto sklad Arthroflexu
siarczan glukozaminy 600mg, siarczan chondroityny 240ml, M.S.M. 250mg, Harpagophytum procumbens 0,5ml, mangan 2,5ml, witamina C 50mg ...
tym preparatem krzywdy nie zrobi się psu, a można bardzo pomóc. Dawka faktycznie nie jest odpowiednia dla psów dorosłych, ale dla szczeniaków rasy BPP jest odpowiednia. A konsultacja ze specjalistą - jak najbardziej, ile jest to specjalista z prawdziwego zdarzenia, a nie zwykły wet, gdyż niestety ale zazwyczaj zwykli weci nie mają pojęcia na temat odpowiedniego żywienia szczeniaczków dużych ras...
Ja te rzeczy wiem od profesora Kopczewskiego.
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Re: Arthroflex-czy trzeba go podawać szczeniakowi

Postprzez Natalia i Galwin » 2008-07-08, 13:20

Jeszcze moge dodać że są różne wspomagacze na stawy, większość zawiera w dużych ilościach wapń i fosfor, dlatego nie zaleca się ich podawania bez konsultacji z wetem i bez zrobienia odpowiednich badań krwi.
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Re: Arthroflex-czy trzeba go podawać szczeniakowi

Postprzez Anna Rozalska » 2008-07-08, 14:06

Jak najbardziej. Arthloflex jest odżywką a nie lekiem i nie daje zadnych skutków ubocznych. Janicki zaleca podawanie Arthloflexu profilaktycznie a gdy występują jakiekolwiek problemy z kulaiwzną podaje sie go leczniczo w zwiększonej dawce. Ortopedzi przestrzegają jedynie przed podawaniem dodatkowego wapnia, kóre może spowodować poważne skutki uboczne.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Arthroflex-czy trzeba go podawać szczeniakowi

Postprzez kala » 2008-07-08, 14:38

tak jak napisalam wcześniej Mela je karme suchą dla dużych szczeniat Royala, niedługo przejdziemy na juniora, poza tym nie dostaje żadnych preparatów witaminowych lub mineralnych, więc pomyslałam że ten arthroflex może profilaktycznie jest potrzebny?? no teraz to juz sama nie wiem co mam robic :-( może jednak bedę podawać te 2,5 ml .
kala
 
Posty: 110
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-13, 17:28
Lokalizacja: Łódź
psy: Mela

Re: Arthroflex-czy trzeba go podawać szczeniakowi

Postprzez Anuta » 2008-07-08, 15:51

wg mnie podawanie arthroflexu przy karmieniu royalcaninem odpowiednim dla wieku i rasy nie jest konieczne. Podawanie dawki profilaktycznej (2,5ml) nie powinno zaszkodzić. Jednak przy jaichkolwiek nieprawidłowościach w poruszaniu się szczenięcia (kulawiźnie, oszczędzaniu którejś łapki, biegu "zajączka") należy niezwłocznie udać się po poradę do weta. Wtedy na pewno zaleci podawanie preparatu na stawy i chrząstki w dawce leczniczej. Za to polecam podawanie kości cielęcych (chrzęstnych) lub galaretki np z łapek kurzych, cielęcych albo nawet z wieprzowiny (ale nie kostek wieprzowych, trzeba je dokładnie usunąć).
Avatar użytkownika
Anuta
 
Posty: 1370
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-29, 15:45
Lokalizacja: Warszawa
psy: Astra(*), Nora(*) i Indi(*), Jumper, KeyRa

Re: Arthroflex-czy trzeba go podawać szczeniakowi

Postprzez kala » 2008-07-08, 16:34

no właśnie a która karma Royala jest bardziej odpowiednia dla berneńczyków?? MAXI czy GIANT BABYDOG lub JUNIOR??? bo Melka je Maxi Babydog, ale zastanawiam sie czy nie powinna GIANTA ??? a tak jak wsponiałam Melka nie wykazuje żadnych nieprawidłowości w chodzeniu czy bieganiu i ten mój pomysł z zastosowaniem arthroflexsu to tak pod wpływem wpisów forumowiczów :-> bo sama za bardzo sie na tym nie znam. A Melka tylko jak siedzi to mam wrażenie że przednie łapki rozchodzą sie jej na boki to jest ok???
kala
 
Posty: 110
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-13, 17:28
Lokalizacja: Łódź
psy: Mela

Re: Arthroflex-czy trzeba go podawać szczeniakowi

Postprzez Anna Rozalska » 2008-07-08, 19:22

Jeśli masz jakiekolwiek obawy czy podawać Arthloflex czy nie to może skonsultuj to z lekarzem ortopedą. Ja byłam u ortopedy odnośnie dawać wapno czy nie a przy okazji spytałam o Arthloflex. Jak najbardziej tak poniewaz to nie jest lek tylko odżywka dla szczeniąt w okresie wzrostu zapobiegająca miedzy innymi urazom i oraz wspomagająca rozwój chrząstki stawowej. Oprócz tego jak najbardziej wskazane jest podawanie kostek cielęcych i galaretki np. z kurzych łapek. To wszystko nie szkodzi psu a poprawia prawidłowy rozwój stawów. W karmie znajdują sie śladowe ilości glukozaminy . Natomiast przy podawaniu tylko suchej karmy preparatów witaminowych juz się nie podaje.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Arthroflex-czy trzeba go podawać szczeniakowi

Postprzez Asia K.L. » 2008-07-08, 20:12

Ja też konsultowałam sprawę arthroflexu z moim wetem (on sam ma od lat dogi, więc nieco zna się na "dużych pieskach")
Jak najbardziej zalecał podawać dawkę profilaktyczną (2,5ml) inne preparaty z wapniem - nie! - przynajmniej nie przy dobrych karmach. Sabcia je royala, pro plan itp.
Jak było już wcześniej napisane środek ten nie ma skutków ubocznych, nie zaburza gospodarki wapniowo - fosforanowej, więc jest godny polecenia
Avatar użytkownika
Asia K.L.
 
Posty: 927
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-02, 12:17
Lokalizacja: Elbląg/Wilkowo
psy: Sabrina, Prima,Neri, Dafne, Bonnie, Brenda
Hodowla: Świat Czterech Łap

Re: Arthroflex-czy trzeba go podawać szczeniakowi

Postprzez Anuta » 2008-07-08, 21:31

Berny sa na granicy wagi pomiedzu maxi a giant (szczegolnie suczki), wiec dozwolona jest i maxi i giant.
Moja Astra nie chciala jesc gianta (za twardy, nie chcialo sie gryzc), ale Nora je giant z powodzeniem.
Avatar użytkownika
Anuta
 
Posty: 1370
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-29, 15:45
Lokalizacja: Warszawa
psy: Astra(*), Nora(*) i Indi(*), Jumper, KeyRa

Re: Arthroflex-czy trzeba go podawać szczeniakowi

Postprzez Hekate » 2009-03-27, 11:52

A ja mam pytanie, obecna butelka Arthroflexu starczy jeszcze na pół mies. akurat Alto skończy 18 mies i zastanawiam się czy nie kupić jeszcze jednej, bo mimo wszystko nadal się rozwija, czy jest to zupełnie zbędne :?:
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: Arthroflex-czy trzeba go podawać szczeniakowi

Postprzez Aga-2 » 2009-03-27, 12:47

Anuta napisał(a):(...)Za to polecam podawanie kości cielęcych (chrzęstnych) lub galaretki np z łapek kurzych, cielęcych albo nawet z wieprzowiny (ale nie kostek wieprzowych, trzeba je dokładnie usunąć).

Czemu nie polecasz kości wieprzowych :?: Bo ja moim daję, więc stąd pytanie... :-?
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: Arthroflex-czy trzeba go podawać szczeniakowi

Postprzez Anna Rozalska » 2009-03-27, 15:21

Arthloflex wystarcza do 18 miesięcy wtedy gdy jeszcze pies rośnie i kształtują się stawy biodrowe.
Po tym okresie wystarczy tylko dobra karma z glukozaminą i chondroidyną oraz surowe kości cielęce( wieprzowe nie są wskazane dla psów) oraz jeśli pies lubi do nie zaszkodzi galaretka z łapek kurzych, giczek cielęcych i nóżek wieprzowych.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Następna strona

Powrót do Suplementy, witaminy i odżywki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości