Co z tą sierścią?! Jakie witaminki?

Co z tą sierścią?! Jakie witaminki?

Postprzez mysia.x » 2013-11-16, 21:29

Napiszę to samo co w poście o karmie suchej ( Przy okazji prosze o odpowiedzi na ten post :arrow: http://szwajcary.com/viewtopic.php?f=72&t=11429 ) -> Verni ma 4 lata i pierwszy raz widzę żeby coś takiego się działo. Znaczący brak sierści. Podszerstka prawie wgl. I w dodatku matowa i sucha sierść. Jest teraz po kąpieli więc sierść trochę się poprawiła. Ale nadal nie jest taka jak być powinna...
Proszę o pomoc. Jutro mam zamiar wybrać się do sklepu i coś kupić :)
Pozdrawiamy ;-)
Avatar użytkownika
mysia.x
 
Posty: 1186
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-12-17, 15:21
Lokalizacja: Kielce
psy: VERNE von Romanshof , Forest

Re: Co z tą sierścią?! Jakie witaminki?

Postprzez Ella » 2013-11-17, 10:25

Olej z łososia(taki dla psów) lub zwykły tran z wątroby dorsza(w aptekach) +tabletki drożdżowe(w aptekach)+ ewentualnie algi.

Ten zestaw przetestowałam-sierść i skóra szybko się poprawia.
Avatar użytkownika
Ella
 
Posty: 1797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-01, 01:57
Lokalizacja: Czeladź(Śląskie)
psy: JOKASTA i BAILA MORENA (DSPP)
Hodowla: Swiss Diamond FCI

Re: Co z tą sierścią?! Jakie witaminki?

Postprzez Barbel » 2013-11-17, 10:36

Kaśka, Royal fatalnie wpływa na sierść!!! Nie pierwsza ja nie ostatnia, która tak twierdzi-przetestowane na Lucjanie i jego kolezance Cherylce ( w dodatku przejechaliśmy sie na weterynaryjnym. Kropli goryczy dopełniła sucha mysz znaleziona w worze karmy). Barbel od kilku lat wchłania Happy doga - jak wygląda potwierdza ci, co go widzieli... Połysk - jak na krecie.
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Co z tą sierścią?! Jakie witaminki?

Postprzez Anna Rozalska » 2013-11-17, 13:12

Proponuję zmienić karmę a na poprawę sierści witaminy Dolfos forte biotyna z karotenem. Efekty widoczne dopiero po około 8 tygodniach stosowania.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Co z tą sierścią?! Jakie witaminki?

Postprzez mysia.x » 2013-11-17, 13:45

Dziekuje wszystkim za odpowiedzi! <buzki>
Cw takim razie chyba Happy Dog zawita u nas w domu :)
A tymczasem mam pytanie o ten preparat. Jak go sie stosuje?!
http://allegro.pl/brit-care-salmon-oil-olej-lososia-1000ml-1l-i3700596778.html
Avatar użytkownika
mysia.x
 
Posty: 1186
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-12-17, 15:21
Lokalizacja: Kielce
psy: VERNE von Romanshof , Forest

Re: Co z tą sierścią?! Jakie witaminki?

Postprzez Delicja » 2013-11-17, 13:52

Stosuje ten olej od dwóch tygodni. Na opakowaniu piszę, że 2ml to jedno naciśnięcie pompki, zależy od masy psa, ale ja podaje łyżkę stołową. Psu bardzo smakuje, a sierść wygląda już nieco lepiej (po cieczce sierść zrobiła się nieco matowa, choć nie jestem pewna czy teraz wygląda lepiej po oleju, czy jeszcze po kosmetykach którymi była przygotowywana do wystawy w Kielcach ;) ) Jeśli będziesz zamawiać, to proponuje w światkarm lub zoozone, tam cena jest porównywalna do allegro, ale nie płacisz za przesyłkę :)
Avatar użytkownika
Delicja
 
Posty: 174
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-09-02, 18:39
Lokalizacja: Mysłowice
psy: Delicja, Bonnie Tyler, Alisa
Hodowla: Believe in Dreams FCI

Re: Co z tą sierścią?! Jakie witaminki?

Postprzez dorcia » 2013-11-17, 22:00

Ja równiez polecam ten olej, Fabi właśnie skończył butelke jadł ją chyba ze trzy miesiące. Do karmy dodawaliśmy mu 8 naciśnięć pompki. Super efekt na sierść dają kropelki Efa oil powiedziałabym że są nawet lepsze niż ten olej.
Avatar użytkownika
dorcia
 
Posty: 92
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-05-07, 19:53
Lokalizacja: Lublin
psy: Fabjan Swobodne Życie

Re: Co z tą sierścią?! Jakie witaminki?

Postprzez Powhatan » 2013-11-17, 22:39

Właściwie z tą karmą i futerkiem to my tez powinniśmy sie odezwać. Sunia od zawsze jest na RC w wersji Pro z dopasowaniem do wieku. Z lichego futerka to słynęła ona od zawsze i może to pokrywa się z Waszymi opiniami o Royalu, ale ona już od urodzenia miała futro krótsze i niż reszta rodzeństwa.
Nasze próby zmiany karmy nic nie mądrego dały. Poprawy nie było i wróciliśmy do RC Giant Adult Pro.
W ramach doświadczeń trafiliśmy na preparat Laveta Super, którego zastosowanie w okresie linienia przyniosło wspaniałe efekty. REWELACJA. Niby linienie a futro czarne, gęste, długie i prawie brak włosów w kawie.
Natomiast Rekordem naszej głupoty przy eksperymentach z jedzeniem było już danie się wrobić u weta w kupienie karmny Fun4Pets. Futro chyba nawet się pogorszyło. Dzieciak tylko schudł, bo już jak podchodziła do miski to w oczach miała napisane "...Pan, tego się nie da jeść, kup mi już lepiej Puffi w Biedronce..."

Reasumując
POLECAMYobrazek
Obrazek został zmniejszony.
..
..
..
OMIJAJCIEobrazek
Obrazek został zmniejszony.
Avatar użytkownika
Powhatan
 
Posty: 109
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-10-20, 10:10
Lokalizacja: Mazowsze - Okolice Warszawy
psy: Werona CONSENSUS + jamnik staruszek


Powrót do Suplementy, witaminy i odżywki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość