Jakie smaczki dla szczeniaka?

Re: Jakie smaczki dla szczeniaka?

Postprzez Sierra » 2011-08-09, 11:55

Zwyczajną wątróbkę pokrojoną w kostki? ;-) Wiem, że pytania z klasy: "głupie", ale ponoć kto pyta... ;-)
Avatar użytkownika
Sierra
 
Posty: 247
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-06-06, 17:13
Lokalizacja: Warszawa i okolice
psy: Harley

Re: Jakie smaczki dla szczeniaka?

Postprzez hania » 2011-08-09, 13:34

Tak :)
Tylko nie można jej dawać za dużo naraz.
hania
 
Posty: 670
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-16, 08:37
psy: Gawra, Irga, Kontra, Szyszka, Zoja [*]

Re: Jakie smaczki dla szczeniaka?

Postprzez Justynka » 2011-08-09, 20:02

AniaRe napisał(a):
Te malutkie kosteczki Macedu trzeba dzielić na 3-4 kawałki przy szkoleniu szczeniaczka-dlatego Hania pisze, ze są za duże.
Tzn. to ma znaczenie przy rodzaju szkolenia, ale na poczatku np. w Szczeniaczkowie maluchy dostają dużo smakołyków, więc muszą być małe, żeby się brzuch nie zapychał a i żeby szczeniak nie jadł za długo.

Przy normalnym, domowym nagradzaniu, od czasu do czasu , rozmiar kostek Macedu jest ok.

P.S. mamy masę psów na szkoleniu, które w domu biorą gotowe przysmaki, a w warunkach trudniejszych, na spacerze, na szkoleniu -już te smaki atrakcyjne nie są i wtedy trzeba mieć coś pachnącego w zanadrzu.
Dlatego najlepiej mieć i karmę i pokrojone parowki, czy serek i patrzeć, co "idzie" w danej chwili. A element zaskoczenia przy nagradzaniu też jest bardzo istotny.

Mam bardzo podobne spostrzeżenia <tak> Co innego jest w domu, gdy dajemy kilka takich małych nagródek w postaci kupnych ciastek, a co innego na szkoleniu, gdzie nagródki idą hurtowo.
Myślę, że na początek takie ciasteczka będą ok. Sama kupowałam te z firmy maced. Natomiast z czasem potrzeba dużo lepszych nagródek, więcej rozpraszaczy, inne warunki i trudniej o uwagę psiaka, więc trzeba mieć coś za co psiak da się pokroić i posolić ;) Niezastąpione są świeże, własne wypieki ;-) Rzadko to robię, dobrze, że jest bazarek i ewazoltowska piecze takie pyszności :mrgreen: Teraz podczas szkolenia daje różne nagrody. W saszetce mam mix: sucha karma, suche ciastka np. lolo pets, trochę serka lub trochę kiełbaski. Kiełbasę, ser, parówkę biorę z własnej lodówki i my ludzie też je jemy, więc nie przesadzałbym, że niewiadomo co tam jest..bo tym sposobem to nie wiem czym mielibyśmy się żywić ;-)
Avatar użytkownika
Justynka
 
Posty: 1017
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-18, 09:15
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Pako

Re: Jakie smaczki dla szczeniaka?

Postprzez Elmo » 2011-08-15, 21:05

Smakołyki jakiej firmy podawałyście, lub podajecie :mrgreen: najchętniej? Czy można je kupić w sklepie dla zwierząt, czy też zamawiacie je poprzez Internet?
Myślę, że najchętniej sama zaczęłabym mu robić smakołyki. Przynajmniej miałabym 100% pewność, że nie ma tam nic szkodliwego. Tylko... ma ktoś może jakiś sprawdzony przepis? <prosi>
I jeszcze jedno- czy myślicie, że małe porcje kabanosów, lub wątróbki nie zaszkodzą psiakowi?
Avatar użytkownika
Elmo
 
Posty: 1322
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-05-09, 21:30
Lokalizacja: Płock
psy: Etap i... :]
Hodowla: Majowy Skarbiec

Re: Jakie smaczki dla szczeniaka?

Postprzez Sierra » 2011-08-15, 21:20

Tu na forum jest przepis na - podobno fenomenalne - ciasteczka z wątrbóki :mrgreen: tylko niestety nie mogę go "na szybko" znaleźć... jak odszukam, chętnie wkleję link (chyba) do postu Wydry :-D

Ja w ramach wyprawki kupiłam smaczki mix firmy Maced i baby ciasteczka-kosteczki na wagę. Znajoma poleciła mi jako smaczki (i tylko smaczki) kupić małe opakowanie Frolica, i tak też zrobiłam. I zobaczymy, co mały będzie chciał jeść, co będzie go motywować. W razie czego, jakby nabyte smaczki nie wywołały efektu "wow", rzeczy te skonsumuje starszy kolega, który wchłania wszystko jak odkurzacz. ;-)
Avatar użytkownika
Sierra
 
Posty: 247
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-06-06, 17:13
Lokalizacja: Warszawa i okolice
psy: Harley

Re: Jakie smaczki dla szczeniaka?

Postprzez ewazoltowska » 2011-08-15, 21:44

viewtopic.php?f=3&t=8531
tu masz do Wydry .ja już od dawna nie kupuje gotowych wolę poswiecic trochę czasu i wiem co daję / w qpce po krokiecikach miesnych znalazłam ziarna fasoli ?????/
oczywiscie nie musisz ściśle przestrzegac podanych receptur. Ja wzbogacam o drożdże pastewne, czasami witaminy,susz warzywny,siemie lniane,mączka z skorupek jaj.
Avatar użytkownika
ewazoltowska
 
Posty: 2001
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-02, 11:03
Lokalizacja: bydgoszcz
psy: Bey w typie BPP

Re: Jakie smaczki dla szczeniaka?

Postprzez Elmo » 2011-08-15, 21:53

Dziękuję Wam bardzo ;)
Strony przez Was podane- już są w ulubionych <haha> Jutro bierzemy się za pieczenie <hura> W końcu nie będę się martwić, czy mu nie szkodzę :radocha2: Nie myślałam, że to takie proste ;) Na niektóre egzemplarze, aż mi samej ślinka cieknie :lol:
Co powiecie tylko na te kabanoski? Mój mały za nimi przepada <tak>
Avatar użytkownika
Elmo
 
Posty: 1322
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-05-09, 21:30
Lokalizacja: Płock
psy: Etap i... :]
Hodowla: Majowy Skarbiec

Re: Jakie smaczki dla szczeniaka?

Postprzez ewazoltowska » 2011-08-15, 22:25

Moim /zaznaczam moim /zdaniem jezeli to są niewielkie ilosci -moywatory,nagrody to nc sie nie stanie a tym bardziej watróbka /jak masz możliwośc ususz !!! rewelacyjana jak ja to mówię pyskówka =ludzka łapowka. Poczytaj wątek co jedza psy =super ciekawy i pouczajacy.
Avatar użytkownika
ewazoltowska
 
Posty: 2001
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-02, 11:03
Lokalizacja: bydgoszcz
psy: Bey w typie BPP

Re: Jakie smaczki dla szczeniaka?

Postprzez Sierra » 2011-08-18, 12:11

Po waszych podpowiedziach, nabyłam młodemu suszoną wątróbkę (a "pałeczkach"), i zobaczymy, co go najbardziej "kręci" i motywuje. Nabyłam wszystkiego po troszku więc myślę, że sam pokaże, w co warto inwestować :-D

Choć jak znam swoje szczęście, to okaże się, że zakupy zakupami a najlepszy będzie... żółty ser. Albo kiełbaska domowa ;-) :lol:
Avatar użytkownika
Sierra
 
Posty: 247
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-06-06, 17:13
Lokalizacja: Warszawa i okolice
psy: Harley

Re: Jakie smaczki dla szczeniaka?

Postprzez Agnieszka » 2011-08-18, 20:43

U mnie się sprawdza wszystko z lodówki ... i domowe ciasteczka wątrobowe :)
Avatar użytkownika
Agnieszka
 
Posty: 1151
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 22:54
Lokalizacja: Granówko
psy: www.czandoria.pl

Re: Jakie smaczki dla szczeniaka?

Postprzez Elmo » 2011-08-21, 23:33

Dziękuję Wam bardzo <tak> Ciasteczka wątrobowe- ach... nagle wszystkie komendy się przypominają- cud <hura>
Avatar użytkownika
Elmo
 
Posty: 1322
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-05-09, 21:30
Lokalizacja: Płock
psy: Etap i... :]
Hodowla: Majowy Skarbiec

Re: Jakie smaczki dla szczeniaka?

Postprzez Sierra » 2011-08-22, 09:12

U mnie wszystkie te zakupy okazały się i strzałem w dziesiątkę (młody je wszystko, i wszystko go motywuje) i niepotrzebną inwestycją (bo najbardziej póki co motywuje go jego własna karma) ;-) :lol:

Niestety być może z nadmiaru emocji, być może w związku z nową dietą karmowo-smaczkową dostał wczoraj lekkiego rozwolnienia, więc teraz "bawimy się w komendy" tylko za kulkę karmy. Jak na razie, wszystko idzie świetnie a i qpka prawie całkowicie wróciła już do normy.
Avatar użytkownika
Sierra
 
Posty: 247
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-06-06, 17:13
Lokalizacja: Warszawa i okolice
psy: Harley

Re: Jakie smaczki dla szczeniaka?

Postprzez baksak » 2011-08-22, 21:50

Witamy w Klubie Szczeniakowego Rozwolnienia po Nowych Smaczkach! ;>
Nauczeni takim przykrym doświadczeniem wprowadzaliśmy nowe smaczki stopniowo i pomału. To nam pomogło, a teraz Eks tnie wszystko jak termit. <tak>
Okazało się też, że całkiem praktyczne są suszone banany i kiwi. Ekspert je wcina, a też można zrobić na suszarce do grzybów. Sprawdzimy jeszcze jabłka, bo takie było by wygodniej nosić. ;)
Avatar użytkownika
baksak
 
Posty: 2750
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-28, 13:21
Lokalizacja: Warszawa
psy: Expert [*] i Gerda (Majowy Skarbiec)

Re: Jakie smaczki dla szczeniaka?

Postprzez Inez24 » 2011-11-09, 00:40

A od kiedy można dawać kości , takie prasowane albo cielęce?
Avatar użytkownika
Inez24
 
Posty: 49
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-10-13, 17:05

Re: Jakie smaczki dla szczeniaka?

Postprzez anula » 2011-11-09, 11:08

Już, byle nie za często.
Odnośnie smaczków, wpadłam ostatnio na pomysł kupienia suszonej kaczki z Brita. Można takie mięsne paseczki pokroić w małe kosteczki. Junka kocha kaczkę <tak> jest też kurczak.
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: Jakie smaczki dla szczeniaka?

Postprzez Anirysova » 2011-11-09, 11:30

anula napisał(a):Odnośnie smaczków, wpadłam ostatnio na pomysł kupienia suszonej kaczki z Brita. Można takie mięsne paseczki pokroić w małe kosteczki. Junka kocha kaczkę <tak> jest też kurczak.


My dla Wici kupujemy też z Brita ale te dla szczeniaka:
http://www.telekarma.pl/p5675/brit.care ... a.80.g.htm

Są to duże kółka, ale o tyle fajne, że można je pokroic na cztery częsci i wtedy idelanie nadają się na szkolenie :]
No i nie brudzą rąk i nie kruszą się tak jak różne ciasteczka - polecam <tak>
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: Jakie smaczki dla szczeniaka?

Postprzez Gosia1812 » 2011-11-09, 14:33

Nasza Kajka nie należy do wybrednych. Bardzo jej pasują Koebers'a, RC, Fish4dogs. Na szkolenia chodzimy w godzinach popołudniowo - wieczornych, przed ostatnim posiłkiem. Wtedy dla Kajki nie ma znaczenia co to będzie.
Najcześciej jako nagrody dostaje karmę tę którą je, a posiłek ostatni zmniejszony o to co zjadła.

Pozdrawiam Gosia z Kajką
Avatar użytkownika
Gosia1812
 
Posty: 890
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-05-12, 10:32
Lokalizacja: Puławy
psy: DSPP Kajka
Hodowla: Z Chełmskiego Grodu

Re: Jakie smaczki dla szczeniaka?

Postprzez fado11 » 2012-02-14, 22:43

Fado najbardziej lubi Let's Bite firmy Brit z drobiową wątróbką, ale Wasze posty są tak inspirujące, że spróbuję upiec mu ciasteczka osobiście, najlepiej wątrobowe. Jestem pewna, że przebiją wszystkie gotowce
Pozdrawiam
Avatar użytkownika
fado11
 
Posty: 119
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-12-29, 23:21
Lokalizacja: Wrocław
psy: Fado (Gross Jurajskie Siedlisko), DSPP

Re: Jakie smaczki dla szczeniaka?

Postprzez ewazoltowska » 2012-02-14, 23:04

Popieram pomijając inne kwestie będziesz pewna co dajesz swojemu pupilowi /bez konserwantow,polepszaczy ,ulepszaczy ,syntetycznych składnikow zapachowo-barwiących/
Avatar użytkownika
ewazoltowska
 
Posty: 2001
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-02-02, 11:03
Lokalizacja: bydgoszcz
psy: Bey w typie BPP

Re: Jakie smaczki dla szczeniaka?

Postprzez fado11 » 2012-03-03, 21:29

Upiekłam ciasteczka wątrobowe, smakowały bardzo. Szkolenie "na ciasteczka" szło znakomicie. Niestety po 2 dniach pojawiła się biegunka. Nie mówię, że z powodu ciastek bo oczywiście paszczur mógł przechwycić coś "ludziowego", ale trzeba było przejść na dietę i reszta ciasteczek zmarnowała się. Mam w ziązku z tym 2 pytania. Po pierwsze czy ktoś spotkał się z biegunką po większej ilości ciasteczek? Po drugie: w jaki sposób i jak długo można je przechowywać?
Avatar użytkownika
fado11
 
Posty: 119
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-12-29, 23:21
Lokalizacja: Wrocław
psy: Fado (Gross Jurajskie Siedlisko), DSPP

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Smaczki, gryzaki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość