Smaczki dietetyczne małokaloryczne ?

Smaczki dietetyczne małokaloryczne ?

Postprzez Majszczur » 2010-08-17, 23:12

Jak w temacie ;-)
Potrzebuję na gwałt podpowiedzi co mogę wykorzystać jako smaczki nie powodujące zaokrąglenia boczków :?:
Grandzia należy do psów wiecznie głodnych :roll: Wet kazał obciąć racje żywieniowe (22 tyg. życia/ponad 26,5kg psa :roll: ) Sucz dostaje w trzech posiłkach w sumie 390 gr z 405 gr przepisowych... reszta idzie do saszetki szkoleniowej - efekt - sucz się wg weta nadal niebezpiecznie zaokrągla (dużo ponad 1 kg na tydzień) i jest permanentnie głodna :roll: (badanie kału wykluczyło pasożyty powodujące nadmierne łaknienie)
Mamy zalecenie dodawać do karmy otręby pszenne jako niskokaloryczny wypełniacz, ale co ze smaczkami-treserkami :?:

Jakieś sugestie?... plizzz !
Avatar użytkownika
Majszczur
 
Posty: 4678
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-16, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP: BERTA (*)... GRANDA (Princess Lovely Lady)

Re: Smaczki dietetyczne małokaloryczne ?

Postprzez Zuzanda » 2010-08-17, 23:34

Bozita ma smaczki o ograniczonej zawartosci tłuszczu tylko 5%
http://germapol.istore.pl/pl,category,1 ... snack.html masz trzy smaki
Zuzanda
 
Posty: 3247
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 20:46
Lokalizacja: Błonie koło Warszawy
psy: Laponia ,Tomek(*) ,Bleki
Hodowla: Black Velvet

Re: Smaczki dietetyczne małokaloryczne ?

Postprzez Majszczur » 2010-08-17, 23:42

Zuza dzięki, ale Granda jest obecnie na bytowej karmie Bozita Robur Breeder&Puppy XL i z racji wierności marce znamy te smaczki z autopsji ... boczki i tak porosły tłuszczykiem... wg opinii weta, bo mnie się wiecznie wydaje, że sucz chuda jak szczur
Avatar użytkownika
Majszczur
 
Posty: 4678
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-16, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP: BERTA (*)... GRANDA (Princess Lovely Lady)

Re: Smaczki dietetyczne małokaloryczne ?

Postprzez Cefreud » 2010-08-18, 08:32

smaczków nie podpowiem,bo w ramach szkolenia Freud zjadał porcję karmy ale z ręki,ewentualnie mięsko(lekko tąchnące) zamiast porcji karmy.
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Smaczki dietetyczne małokaloryczne ?

Postprzez nika » 2010-08-18, 08:36

A może suszone żwacze wołowe - wystarczy malutki kawałeczek tych śmierdziochów. Psy (przynajmniej moje) przepadają.
Avatar użytkownika
nika
 
Posty: 1305
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-05-06, 22:15
Lokalizacja: Bydgoszcz/las koło Białego Boru
psy: Katia (BPP), Lena (BPP), Pluto (mix), Hela (mix)

Re: Smaczki dietetyczne małokaloryczne ?

Postprzez Anna Rozalska » 2010-08-18, 10:44

Jest mnóstwo smaczków typu Light, jako smaczki może też być krojone jablko, które nie tuczy. Moim zdaniem Granda waży dobrze a takie nadmierne łaknienie może być spowodowane zbliżającą sie pierwszą cieczką. U nas też tak było bo Lamia miała równo 8 miesięcy, a po pierwszej cieczce i ciąży urojonej dopiero zaczęły sie problemy z niejedzeniem. Sucz nie jadła nic oprócz smaczków przez 3 tygodnie. Musiałam ją na siłę karmić ze śliniakiem pod brodą.Ciesz się Madziu, ze Granda ma narazie apetyt bo niedługo może się to zmienić w drugą stronę. Oby mała miała wtedy z czego schudnąć.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Smaczki dietetyczne małokaloryczne ?

Postprzez Majszczur » 2010-08-18, 10:57

Anna Rozalska napisał(a): Moim zdaniem Granda waży dobrze a takie nadmierne łaknienie może być spowodowane zbliżającą sie pierwszą cieczką
o popatrz... nie pomyślałam o tym :-> Berta dostała pierwszą cieczkę w wieku 10 miesięcy i wydawało mi się, że dla Grandy to jeszcze taaaki odległy temat ;-)

Jabłka lubi, żwaczami nie gardzi.
Ze smaczków typu light używaliśmy dotychczas te z Bozita, Mera Dog i suszone mięso kaczki Brit i suszone stynki 'no name' ;-) Które jeszcze są godne polecenia?

Ciesz się Madziu, ze Granda ma narazie apetyt bo niedługo może się to zmienić w drugą stronę
w sumie racja... za powtórkę z rozrywki dziękuję, wystarczy mi kilkuletnie doświadczenie z bertusiowym niejadkiem... tylko o stawy się zaczęłam obawiać jak wet się skrzywił, że boczki tłuste...
Avatar użytkownika
Majszczur
 
Posty: 4678
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-16, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP: BERTA (*)... GRANDA (Princess Lovely Lady)

Re: Smaczki dietetyczne małokaloryczne ?

Postprzez iwona_k1 » 2010-08-18, 17:02

my jako smaczki mieliśmy serduszka lub żołądki drobiowe bardzo drobno pokrojone-to zalecano w szkole i przedszkolu
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: Smaczki dietetyczne małokaloryczne ?

Postprzez asienka » 2010-08-18, 19:16

Madziu z Czesia bylo tak samo-nieograniczony apetyt,zmniejszanie posilkow zeby na smaczki zostawic 'zapas'-tak jak Ania pisala-do pierwszej cieczki!teraz to jest wieczne sprawdzanie czy zjadla,ile zjadla,gotowanie zupek,probowanie niezliczonych karm-byleby zjadla!takze ciesz sie ze Mala je i rosnie jak na drozdzach ;-) my kupowalismy smaczki Light z Kobersa lub z Eukonuby ale te kobersa lepsze
Avatar użytkownika
asienka
 
Posty: 595
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-24, 22:50
Lokalizacja: Kraków
psy: Chelsea

Re: Smaczki dietetyczne małokaloryczne ?

Postprzez wince » 2014-03-08, 17:23

Dla mojej suni najlepszym przekąskiem jest jabłko :-) :-) :-) Uwielbia je.
wince
 
Posty: 4
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-03-08, 12:19

Re: Smaczki dietetyczne małokaloryczne ?

Postprzez inta2 » 2014-03-14, 17:43

Moja sunia uwielbia wszelkie owoce i warzywa - brokuły, ogórki, jabłka, gruszki, kalafior, maliny, mango, banany - możecie spróbować.
Avatar użytkownika
inta2
 
Posty: 148
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-02-16, 13:17


Powrót do Smaczki, gryzaki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron