Grzanki, tosty, suchary...

Grzanki, tosty, suchary...

Postprzez Majszczur » 2010-06-22, 08:23

Granda uwielbia suszone bułeczki i tosty.
Chciałam to wykorzystać w szkoleniu. Planuję zrobić małe kosteczki smaczki/grzanki/wysuszone na wiór, bo bardziej ją nęci ten smak niż jakiekolwiek gotowe treserki.
Ostatnio zajadała się suszoną kromeczką chleba tostowego Schulstadt 'trzy ziarna' (siemię lniane, ziarno żyta i sezamu). Kusi mnie to siemię lniane (na sierść i perystaltykę), ale nie wiem czy używanie chleba tostowego na dłuższą metę będzie zdrowe (konserwanty ect.). To nie będzie kromeczka raz na tydzień tylko codzienne narzędzie szkoleniowe.
Co o tym sądzicie?
Ostatnio edytowano 2010-06-23, 09:44 przez Majszczur, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Majszczur
 
Posty: 4678
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-16, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP: BERTA (*)... GRANDA (Princess Lovely Lady)

Re: Grzanki, tosty...

Postprzez Drixon » 2010-06-22, 20:38

jak to ma być 'smaczek' to nic jej nie będzie - żywność dla ludzi jest konserwowana znacznie lepszymi konserwantami niż ta dla zwierząt (w RC jest kupa przeciwutleniaczy kancerogennych a psy mają to jeść codziennie :roll: )
na marginesie to wiem że Wujek Ozika wystawiany jest na najzwyklejszy chlebek :lol: (zlewa kabanoski i inne rarytaski, chlebek nad wszystko :-> )
Avatar użytkownika
Drixon
 
Posty: 5589
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-25, 21:20

Re: Grzanki, tosty...

Postprzez Wydra » 2010-06-22, 21:56

My zbieramy suchy chleb dla koni,jest on największym rarytasem dla naszych psów :-D Prawdopodobnie suszony chleb bardzo ładnie ściąga kamień z zębów.
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Grzanki, tosty...

Postprzez kreska » 2010-06-22, 22:09

Nie pokladalabym nadzieji w siemieniu lnianym zawartym w chlebie tostowym ;-) jest tak przetworzone i zakonserwowane ze malo co "dobrego" z niego zostalo :roll:
Moja Lata tez przedklada chlebek nad inne smaczki(czasem mam wrazenie ze mam konia zamiast psa :mrgreen: ) a podczas zeszlorocznych perturbacji zdrowotnych dowiedzialam sie od weta ze mozna podawac ale najlepiej bialy i najlepiej czerstwy.Ciemne pieczywo raczej jest odradzane z racji duzej zawartosci kwasow powodujacych fermentacje.

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Grzanki, tosty...

Postprzez Majszczur » 2010-06-22, 22:31

kreska napisał(a): dowiedzialam sie od weta ze mozna podawac ale najlepiej bialy i najlepiej czerstwy.Ciemne pieczywo raczej jest odradzane z racji duzej zawartosci kwasow powodujacych fermentacje
no patrz, a ja zawsze sądziłam, że ciemne zdrowsze i Bercie wydzielałam ukochane białe czerstwe bułeczki jak dziecku lizaki :roll:
Dobra, w takim razie zrobię dla Grandy grzaneczki z kajzerek :-D
Dzięki ;-)
Avatar użytkownika
Majszczur
 
Posty: 4678
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-16, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP: BERTA (*)... GRANDA (Princess Lovely Lady)

Re: Grzanki, tosty...

Postprzez Apcik » 2010-06-22, 23:01

u nas suchy chlebek zbierany dla owieczek( bez niego lepiej nie wchodzić do zagrody) :roll: smakuje również psom... jeżeli rano Cezary nie dostanie od ojca kromki chleba na przywitanie, to przez cały dzień do niego nie podejdzie :lol: :lol:
Avatar użytkownika
Apcik
Moderator Działu
 
Posty: 2985
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-08-15, 23:19
Lokalizacja: Cieszyn/Kraków
psy: Cezary

Re: Grzanki, tosty, suchary...

Postprzez Majszczur » 2010-06-23, 09:46

przyszły mi do głowy jeszcze suchary bezcukrowe.
ciekawe ile w sumie takich sucharów dziennie mogę dać ? (biorąc pod uwagę, że gadzina je pełnowartościową karmę 3 razy dziennie)
Avatar użytkownika
Majszczur
 
Posty: 4678
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-16, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP: BERTA (*)... GRANDA (Princess Lovely Lady)

Re: Grzanki, tosty, suchary...

Postprzez kreska » 2010-06-23, 11:28

Majszczur napisał(a):przyszły mi do głowy jeszcze suchary bezcukrowe.
ciekawe ile w sumie takich sucharów dziennie mogę dać ? (biorąc pod uwagę, że gadzina je pełnowartościową karmę 3 razy dziennie)

chodzi o to zeby sobie nie zastapila pelnowartosciowej karmy sucharkami ;-) ja bym obstawila jej 1 sucharka dziennie(kromke lub 1/2 buleczki) :-)
pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Grzanki, tosty, suchary...

Postprzez HaniaHa » 2010-06-23, 15:20

Hmm muszę tez dać Dagerowi na próbę :-o
Avatar użytkownika
HaniaHa
 
Posty: 990
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-09, 09:44
Lokalizacja: Górny Śląsk
psy: DSPP - Grand Dager Żorska Prima FCI

Re: Grzanki, tosty, suchary...

Postprzez HaniaHa » 2010-11-16, 12:52

No i dałam! W domu teraz nie marnuje się żadna sucha kromka chleba!! Jak coś zostanie to odkładamy i jak już ładnie się zasuszy to mamy przegryzkę dla Psiaka!! :lol:
Avatar użytkownika
HaniaHa
 
Posty: 990
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-09, 09:44
Lokalizacja: Górny Śląsk
psy: DSPP - Grand Dager Żorska Prima FCI


Powrót do Smaczki, gryzaki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron