Przepisy na psie smakołyki

Re: Przepisy na psie smakołyki

Postprzez kerovynn » 2009-03-17, 13:51

Ja tu na forum znalazłam jeszcze inne przepisy i od 2 miesięcy regularnie piekę Esi ciasteczka o różnych smakach: rybne, pasztetowe, marchewkowe, jabłkowo-miodowe :lol: a ostatnio w akcie desperacji przerobiłam garnek wzgardzonego przez Esię ryżu z kurczakiem i warzywkami. W postaci ciasteczek wybitnie Esi posmakował :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: . Piekę raz w tygodniu większa ilość i wrzucam na noc na suszarkę do grzybów, a potem do szczelnego słoja. Na spacerach częstuje nimi zaprzyjaźnione psy (wszystkie mnie juz kochają :mrgreen: :mrgreen: ) a ich właściciele nie chcą być gorsi i też rozpoczęli domową produkcję i teraz nasze psy na spacerach obwąchują nam kieszenie, sprawdzając co kto ma i do kogo warto sie przymilić :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: Przepisy na psie smakołyki

Postprzez Magda » 2009-03-17, 17:53

Mniam, ale apetycznie brzmi ten przepis i faktycznie nadaje się zarówno na ludzkie jak i psie śniadanko ;-)
Muszę wypróbować ;-)
Avatar użytkownika
Magda
 
Posty: 3392
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 18:35
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Przepisy na psie smakołyki

Postprzez Wiola&Nero » 2009-07-27, 10:08

Mam pytanie: Czy szczonkowi 3,5 mies. można już podawać takie psie ciasteczka np. z pasztetowej i serka żóltego :?: Chętnie bym mojego malca porozpieszczała, ale nie wiem czy mu nie zaszkodzę swoją "miłością" 8-)

Pozdrawiamy,
Wiola i Neruś
Avatar użytkownika
Wiola&Nero
 
Posty: 608
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-09-18, 15:25
Lokalizacja: okolice Poznania
psy: Nike(*), Gina i Nero-BPP

Re: Przepisy na psie smakołyki

Postprzez Wydra » 2009-07-27, 13:54

Wiola&Nero napisał(a):Mam pytanie: Czy szczonkowi 3,5 mies. można już podawać takie psie ciasteczka np. z pasztetowej i serka żóltego :?: Chętnie bym mojego malca porozpieszczała, ale nie wiem czy mu nie zaszkodzę swoją "miłością" 8-)

Pozdrawiamy,
Wiola i Neruś

Oczywiście, możesz dawać tego rodzaju smaczki,lecz musisz pamiętać ,że smaczki to mają być nagrodą dla szczonka i tylko w takiej postaci podawać.Uczysz małego on coś robi i za to smaczek.O ile dużo smakołyków będzie dostawał to należe to uwzględnić w diecie i automatycznie dawać mniejsze porcje.Bardzo łatwo przekarmić :-( Ja tak niestety robiłam a potem biedak na dietkę musiał przejść bo był za ciężki i stawy wysiadały.Wszystkiego co za dużo to nie zdrowo :mrgreen:
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Przepisy na psie smakołyki

Postprzez Wiola&Nero » 2009-07-27, 14:02

Dzięki za odpowiedź :-D
Właśnie o jego masie też myśle intensynie, bo misiek nie należy do niejadków :mrgreen: A miałam już Berna z dysplazją :-( Ale jak można to coś upichcimy 8-)
Avatar użytkownika
Wiola&Nero
 
Posty: 608
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-09-18, 15:25
Lokalizacja: okolice Poznania
psy: Nike(*), Gina i Nero-BPP

Re: Przepisy na psie smakołyki

Postprzez Wydra » 2009-07-27, 15:42

Powodzenia :lol:
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Przepisy na psie smakołyki

Postprzez Wiola&Nero » 2009-08-10, 11:56

Zaliczyliśmy debiut w kwestii pieczenia smaczków :-D Chyba dobrze mi poszło, bo jak wołam chłopaka do domku ze spacerku , to nie muszę dwa razy powtarzać :mrgreen: Wcześniej zdarzały mi się gonitwy wokół domu za małym uciekinierem ;-)
Avatar użytkownika
Wiola&Nero
 
Posty: 608
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-09-18, 15:25
Lokalizacja: okolice Poznania
psy: Nike(*), Gina i Nero-BPP

Re: Przepisy na psie smakołyki

Postprzez Guard » 2009-08-10, 15:09

Ja też piekłam w sobotę, tylko zmieniłam przepis ciasteczek wątróbkowych na wółowinkowe. Efekt piorunujący. Musze uważać na palce, żeby ich nie stracić. :mrgreen:
Guard
 
Posty: 1788
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-02-28, 21:16
psy: Parwuś, Rota, Scarlett, Winter(*), Moris(*)

Re: Przepisy na psie smakołyki

Postprzez 4mala » 2010-05-05, 22:47

Wiem, że to już lekko zapomniany temat ale chciałam się pochwalić, że właśnie upiekłam po raz pierwszy ciasteczka watrobiane i pies chodzi jak w hinozie, płacze za ciastkiem jak dziecko i raptem przypomnial sobie wszystkie komendy i sztuczki :mrgreen:

Pzry jego ostanim wybrzydzaniu taki widok "bezcenne" ;-)
Avatar użytkownika
4mala
 
Posty: 431
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-17, 21:18
Lokalizacja: Białystok
psy: Vector Szczęście Ty Moje

Re: Przepisy na psie smakołyki

Postprzez Wydra » 2010-05-05, 23:19

To prawda,za domowe smaczki Dino zrobi dosłownie wszystko i to bez szemrania :mrgreen:
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Przepisy na psie smakołyki

Postprzez Hekate » 2010-05-05, 23:49

4mala napisał(a):Pzry jego ostanim wybrzydzaniu taki widok "bezcenne" ;-)

Ja właśnie z powodu wybrzydzania przestałam je piec, ostatnio troche pobuszowałam na stoiskach podczas wystawy i znów mam strajk. W sumie to sie nie dziwię po co ma jeść marne kulki jak może wyprosić coś lepszego :-P
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: Przepisy na psie smakołyki

Postprzez HaniaHa » 2010-06-11, 10:46

Małe pytanko a propos ciasteczek wątrobowych, no ten tego nie posiadam maszynki by zmielić wątróbkę, czy mogłabym ją poszatkować w blenderze? :oops:
Avatar użytkownika
HaniaHa
 
Posty: 990
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-09, 09:44
Lokalizacja: Górny Śląsk
psy: DSPP - Grand Dager Żorska Prima FCI

Re: Przepisy na psie smakołyki

Postprzez Hekate » 2010-06-11, 11:02

ja tak zawszę robię, albo w pojemniku, alko końcówką do miksowania ;-)
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: Przepisy na psie smakołyki

Postprzez HaniaHa » 2010-06-11, 11:36

To mnie bardzo pocieszyłaś!! Muszę dzisiaj poczynić zakupy i biorę się za pieczenie!! Mam nadzieje że Dager oszaleje na ich punkcie :-P Tak sobie myślę wątróbkę można chyba zastąpić np.piersią z kurczaka?
AAAAaa i jeszcze jedno potem w jakimś szczelnym pudełku je przechowywać? Jakaś data ważności?

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
HaniaHa
 
Posty: 990
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-09, 09:44
Lokalizacja: Górny Śląsk
psy: DSPP - Grand Dager Żorska Prima FCI

Re: Przepisy na psie smakołyki

Postprzez Hekate » 2010-06-11, 11:51

hmm, wydaje mi sie ze pierś jest bardziej sucha, spróbować można, ważność nie za długa, pewnie taka jak większości ciast, najlepiej trzymać w lodówce.
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: Przepisy na psie smakołyki

Postprzez kerovynn » 2010-06-11, 11:51

Można po upieczeniu wysuszyć w piekarniku albo bez suszenia przechowywać w lodówce (ale w praktyce nie wiem jak długo). Ja na ogól piekę większą ilość (3-4 blachy), potem susze porządnie na suszarce do grzybów i wrzucam do szczelnego słoja. Mogą stać spokojnie 2 miesiące (wiem, bo jabłkowo-marchewkowe z miodem sama Esi podjadałam :oops: :mrgreen: ). A wątróbkę możesz zastąpić kurczakiem i pasztetem. Jako bazę ciasta używam mąkę, jaja, trochę soli i olej - a reszta to w zależności co mam: czyli resztki z kurczaka (mięso, tłuste skórki), pasztet, ryba z puszki, wątróbka, warzywa gotowane z rosołu, jabłko surowe tarte (i cynamon - mniam :-D )
Kiedyś Esia -rozbisurmaniona ciasteczkami- odmówiła zjedzenia ryżu z marchewka i kurakiem. Wkurzona przepuściłam go przez blender, dodałam mąki, jaja i olej i przerobiłam na ciasteczka. Jezu, jak w kuchni pachniało :-D ... sama wyżarłabym połowę, gdybym nie dodała tam kurzych kuperków (buue ;-) )
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: Przepisy na psie smakołyki

Postprzez HaniaHa » 2010-06-11, 11:57

Hehehe coraz bardziej zaczyna mi się to podobać, praktycznie każe mięsko można zmiksować?? W sumie co wyobraźnia podpowie :lol:
Avatar użytkownika
HaniaHa
 
Posty: 990
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-09, 09:44
Lokalizacja: Górny Śląsk
psy: DSPP - Grand Dager Żorska Prima FCI

Re: Przepisy na psie smakołyki

Postprzez Hekate » 2010-06-11, 12:00

ANiu rzuc przepis na te jabłkowo-marchewkowe z miodem, normalnie aż mi ślinka poleciała :lol:
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: Przepisy na psie smakołyki

Postprzez kerovynn » 2010-06-11, 12:37

2 duże surowe jabłka (słodkie odmiany)zetrzeć na tarce, marchew - 3 duże - ugotować w wodzie z sola i cukrem , potem rozdrobnić blenderem, dodać 2-3 jajka (surowe), kilka łyżek miodu (rozpuszczonego), trochę cynamonu, z pół szklanki oleju i mąki - tyle ile trzeba by dało radę zagnieść ciasto, rozwałkować i pokroić . Nie za mało - bo za rzadkie i się rozpłyną i nie za dużo bo będą twarde. Nie mam precyzyjnego przepisu, bo ja to już "na oko" i "do smaku" robię w kuchni :-D i jakoś zawsze się udaje.
Te ciastka nie są tak tłuściutkie i kaloryczne jak wątróbkowe, pasztetowe i bekonowe . Czasem dodaje jeszcze otręby pszenne. temp pieca 190' st i pieką się 10-15 minut - zależy od wielkości ciastek.

HaniaHa - Można dodać wszystko co da sie upiec i nie zaszkodzi psiakowi :-D
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: Przepisy na psie smakołyki

Postprzez HaniaHa » 2010-06-11, 14:06

Fajny przepisik :-D
Avatar użytkownika
HaniaHa
 
Posty: 990
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-09, 09:44
Lokalizacja: Górny Śląsk
psy: DSPP - Grand Dager Żorska Prima FCI

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Smaczki, gryzaki

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość