Ni to pies, ni wydra

Ni to pies, ni wydra

Postprzez Bogna30 » 2010-10-26, 11:11

Nie wiem czy to jest normalne, ale mój pies uparcie stołuje się u kurczaków! :shock:
Podjada im pszenicę i otręby. A jakby tego było mało pasie się, tak, tak:) pasie się na polu z owsem :roll:
O ile mu to nie zaszkodzi, to nie mam nic przeciwko,a byc może wzorem innych psów :mrgreen: ( zjadają skarpety, wydalają gacie) będę mu spod ogona mogła pobierać mąkę na naleśniki? :mrgreen:
Dostaje royala, witaminy, uzupełniam to serem białym i żółtkiem i podrobami. Więc czego jeszcze?
Poradźcie proszę, co z tym fantem.Pozwalać na stołowanie z kurczakami i wymagać jaj, paść na owsie i żądać mleka?! :-/

Pozdrawiam
Bogna
Bogna30
 
Posty: 69
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-10-20, 09:22
Lokalizacja: Sułkowice
psy: Fado

Re: Ni to pies, ni wydra

Postprzez Majszczur » 2010-10-26, 12:15

buahahaha :lol: :lol: :lol: sorki, sytuacja powazna ale nie mogłam się powstrzymać... wyobraźnia zadziałała :mrgreen:

Wydaje mi się, że nic złego się nie stanie po takiej diecie. Ale zapewne jak z każdą dietą wymaga ona umiaru i zdrowego rozsądku.
Mnie wet kazał dodawać do karmy otręby jak było podejrzenie skłonności do nadwagi u Grandy, a psina na standardowych dawkach suchej karmy (Bozita Robur) była wiecznie koszmarnie głodna. Otręby miały zapewniać uczucie sytości, bez potrzeby zwiekszania dawki chrupek, żeby pies czuł sie nażarty.
Psy instynktownie podjadają trawę, aby oczyscić przewod pokarmowy. Może poza szczeniacym kaprysem organizm podpowiada jej że ma się oczyścić.
Otrębami bym się nie przejmowała, ale nie wiem jak z samym owsem, w końcu plewy są dość ostre i mogą wbić się w przełyk, jelito... hmmm... sama nie wiem :->

Ale wizja berna znoszącego jaja i/lub dającego mleko - przyznam - kusząca. Może nie zabraniaj, tylko... wykorzystaj ;-) :lol:
Avatar użytkownika
Majszczur
 
Posty: 4678
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-16, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP: BERTA (*)... GRANDA (Princess Lovely Lady)

Re: Ni to pies, ni wydra

Postprzez P.P. » 2010-10-26, 12:38

Polecam przeczytanie tego artykułu są tu bardzo ciekawie opisane właściwości odżywcze otręb pszennych .
http://www.mutra.hardcore.pl/zywienie_p ... owego.html
Pies nie strawi całego ziarna zbóż ,więc sprzatając po swoim pupilu napewno zauważysz je w odchodach ;-) .
Co do owsa to rozumiem ,że Twój psiak je oziminę ,czyli zielony .
Moje wszystkie psy dostają codziennie moczone w wodzie lub serwatce otręby pszenno - owsiane a na zielonych polach pasą się jak kozy :lol: .
Avatar użytkownika
P.P.
 
Posty: 1966
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-09-30, 21:47

Re: Ni to pies, ni wydra

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2010-10-26, 12:44

moje suczki też się pasą, a teraz maja wyscielaną słomę, i tez szcześliwe zakopująsięw tej słomie, izują co tam sobie znajdą:D
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: Ni to pies, ni wydra

Postprzez Cefreud » 2010-10-26, 17:12

tylko uwaga bo otręby odwapniają,więc za duza ilość dla szczona wskazana nie jest
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)


Powrót do Jedzenie domowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość