Menu dla szczeniaka Berneńskiego Psa Pasterskiego -co dawać

Re: Menu dla szczeniaka Berneńskiego Psa Pasterskiego -co da

Postprzez anula » 2010-08-23, 19:49

To masz wyjątkowego psa.
Moje przy dosmaczaniu kulek nie dość, że mają sensacje jelitowe to kulki chyba musiałabym pasztetem smarować żeby je zjadały. Przy jedzeniu tylko suchej karmy nie ma problemów jelitowych ani fochów, nie mają wyboru. Gotowanie jedzenia nie zawsze jest możliwe, a w lecie dość niebezpieczne z powodu szybkiej fermentacji jeśli pies nie zje od razu. Zresztą każdy może przećwiczyć opcję karmienia suchym i mieszanym, u nas sprawdza się sucha dobrej jakości karma.
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: Menu dla szczeniaka Berneńskiego Psa Pasterskiego -co da

Postprzez Agama » 2010-08-23, 21:38

Ponieważ mówimy o szczeniaku to pamiętaj ,że bardzo łatwo rozregulować takiego maluszka
więc karma z dobrej ,wysokiej półki to najlepsze wyjście i niestety na mieszaniu albo gotowaniu bardzo szybko można psa utuczyć
Avatar użytkownika
Agama
 
Posty: 5685
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-03, 16:34
Lokalizacja: Góra Siewierska
psy: Philadelphia, Alhambra, Fiona, Kayah i Nemezis
Hodowla: Z CICHEJ GÓRKI

Re: Menu dla szczeniaka Berneńskiego Psa Pasterskiego -co da

Postprzez Anirysova » 2010-08-23, 23:28

A moim zdaniem można mieszac, właśnie dawanie tylko suchej karmy wydelikaca żołądek i potem gdy pies tylko coś innego zje zaraz ma biegunkę.
Ja mieszałam, dosmaczałam i nasze psy nigdy nie miały problemów żołodkowych (pomijając biegunki Kingusia, po jego przywiezieniu z hodowli, ale szybko mu przeszło), a gdy pies ma dużo ruchu to też się raczej nie utuczy.
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: Menu dla szczeniaka Berneńskiego Psa Pasterskiego -co da

Postprzez Anna Rozalska » 2010-08-24, 10:17

To prawda, znam przypadki gdy psu raz w tygodniu się gotuje aby mu zrobić frajdę i sra... gotowa. My akurat przyjęliśmy sposób karmienia mieszany.Oczywiscie ilość podawanego mięsa i chrupek jest ograniczona ze wzgledu na ilości białka ale jak narazie 2,6 roku po sterylce nie mamy nadwagi i wszystko jest ok.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Menu dla szczeniaka Berneńskiego Psa Pasterskiego -co da

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2010-08-24, 11:22

ja mieszam psom od początku, pano chrupki , w poludnie coś surowego, kość, noga wieprzowa, a wieczorem gotowane ( ale nie zawsze nieraz jak juz dostaną np duża noge wierzową, albo porcje mies surowego to juz bez goowanego, )
zadna nigdy problemow nie miała, a tez nie jesteśmy na jednej suchej karmie,
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: Menu dla szczeniaka Berneńskiego Psa Pasterskiego -co da

Postprzez Aga-2 » 2010-08-24, 12:08

AniRysTeam napisał(a):A moim zdaniem można mieszac, właśnie dawanie tylko suchej karmy wydelikaca żołądek i potem gdy pies tylko coś innego zje zaraz ma biegunkę.
Ja mieszałam, dosmaczałam i nasze psy nigdy nie miały problemów żołodkowych (pomijając biegunki Kingusia, po jego przywiezieniu z hodowli, ale szybko mu przeszło), a gdy pies ma dużo ruchu to też się raczej nie utuczy.

Nasze też nigdy nie miały problemów. Dokładnie, tak czytałam, że łatwo wyjałowić kompletnie przewód pokarmowy, żywiąc tylko suchą karmą, ale też i gotowanym (!) Należy psu podawać surowe pokarmy, w tym np. kiszonki - kapustę, ogórki :roll: Myśmy nigdy tego nie robili, ale po przeczytaniu tego artykułu spróbowałam i żadnych absolutnie sensacji nie było. Inna sprawa, że nasze wszystkie psiury mają bardzo mocne żołądki. Jak ktoś ma psy z delikatnym układem trawiennym, to niestety musi uważać, bo każda zmiana może mieć nieprzyjemne skutki.
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: Menu dla szczeniaka Berneńskiego Psa Pasterskiego -co da

Postprzez Magda » 2010-08-24, 21:40

Moje psy jak już pewnie wiele razy pisałam też jedzą różnie... i system mieszany świetnie mi się sprawdza. Dostają zarówno suchą karmę (i to celowo dosyć często ją zmieniam, bo 100% zaufania nie mam do żadnej) jak i gotowane (najczęściej wołowina/indyk, ryż, warzywa), co jakiś czas żółtko/serek, czasami udaje im się też coś wyżebrać :mrgreen: Nigdy specjalnie nie wybrzydzają, suchą karmę jedzą równie chętnie jak gotowane. Myślę, że w karmieniu - jak we wszystkim - trzeba kierować się zdrowym rozsądkiem i patrzeć co danemu psu służy a co nie.
Avatar użytkownika
Magda
 
Posty: 3392
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 18:35
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Menu dla szczeniaka Berneńskiego Psa Pasterskiego -co da

Postprzez kruszon » 2010-08-24, 23:14

Magda napisał(a):Myślę, że w karmieniu - jak we wszystkim - trzeba kierować się zdrowym rozsądkiem i patrzeć co danemu psu służy a co nie.


I to jest chyba sedno sprawy ;-)
Avatar użytkownika
kruszon
 
Posty: 865
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-17, 22:02
psy: Kruszon

Re: Menu dla szczeniaka Berneńskiego Psa Pasterskiego -co da

Postprzez pati124 » 2010-09-06, 19:00

My mamy obecnie 5 miesięcy i rano jemy gotowane mięsko,ryż/makaron, warzywka, na obiad i kolacje suche z jakimś małym dodatkiem: serek, jogurt, jajko itp. Nie było póki co żadnych sensacji żołądkowych i czy suche czy gotowane wchodzi równie dobrze :-) ;-)
Avatar użytkownika
pati124
 
Posty: 30
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-08-27, 16:17
Lokalizacja: Piła
psy: Cymes Spartańska Osada, Nuka

Re: Menu dla szczeniaka Berneńskiego Psa Pasterskiego -co da

Postprzez Anna Rozalska » 2010-09-07, 10:07

Według mnie robicie trochę nie tak, jesli mały rano je gotowane mięsko itp. to potem nie należy mu juz niczym dosmaczać karmy. Biało jest w nięsie, serku jajku i karmie a jego nadmiar nie jest wskazany szczególnie na nerki.
jeśli piesio lubi serek i jajka to zamiast mięsa, ryzu i warzy codziennie zmieniajcie mu menu i niech na śniadanie jednego dnia zje serek, drugiego jajko na miękko z bułką i z masłem a chrupki na obiad i kolację bez zadnego dosmaczania.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Menu dla szczeniaka Berneńskiego Psa Pasterskiego -co da

Postprzez pati124 » 2010-09-07, 12:40

Aha, nie wiedziałam o tym... :-/ dziękuję za cenna rade :-), ale co ja mogę mu np. dodać do takiego twarożku, czy jogurtu żeby on się tym najadł i jednocześnie było to wartościowe dla niego??
Avatar użytkownika
pati124
 
Posty: 30
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-08-27, 16:17
Lokalizacja: Piła
psy: Cymes Spartańska Osada, Nuka

Re: Menu dla szczeniaka Berneńskiego Psa Pasterskiego -co da

Postprzez Anna Rozalska » 2010-09-07, 16:00

Ja swojej Lamii ( skończyła 4 lata) np. na śniadanie daję raz w tygodniu kaszkę bananową na mleku z pokruszonym sucharkiem albo twarożek też z sucharkiem. Jak była mała do serków dodawałam makaron.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Menu dla szczeniaka Berneńskiego Psa Pasterskiego -co da

Postprzez pati124 » 2010-09-07, 18:31

kaszek chyba nie spróbujemy bo Cymek po mleku ma brzydkie kupki :-/ ale twarożki jak najbardziej ;-) a surowe, zmiksowane warzywka i owoce też można dodać do twarożku??
Avatar użytkownika
pati124
 
Posty: 30
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-08-27, 16:17
Lokalizacja: Piła
psy: Cymes Spartańska Osada, Nuka

Re: Menu dla szczeniaka Berneńskiego Psa Pasterskiego -co da

Postprzez Anna Rozalska » 2010-09-07, 20:01

Jeśli mały lubi owoce i warzywa to jak najbardziej.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Menu dla szczeniaka Berneńskiego Psa Pasterskiego -co da

Postprzez Cefreud » 2010-09-07, 20:18

jak on ma na imię Cymes to spróbuj podawać mu koszerne ;-) :lol:
Jak po mleku ma brzydkie kupy to moze być problem z przyswajaniem laktozy a co za tym idzie musisz uważać na jogurciki i twarożki.Niestety sama musisz testować co psu służy a co nie
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Menu dla szczeniaka Berneńskiego Psa Pasterskiego -co da

Postprzez pati124 » 2010-09-07, 21:46

z moich obserwacji wynika, że młodemu po twarogu i jogurcie nic nie jest tylko właśnie mleko niezbyt mu służy, ale z drugiej strony inne nabiały podawane były raczej w małych ilościach, więc ... hmm będziemy obserwować dalej :-)



Dopiero zaczaiłam o co chodzi z tym koszernym :mrgreen: :mrgreen: dobre dobre :lol: nie wiedziałam, że to nazwa potrawy :shock:
Avatar użytkownika
pati124
 
Posty: 30
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-08-27, 16:17
Lokalizacja: Piła
psy: Cymes Spartańska Osada, Nuka

Re: Menu dla szczeniaka Berneńskiego Psa Pasterskiego -co da

Postprzez Cefreud » 2010-09-07, 22:28

nie potrawy tylko sposobu ich przyrządzania :lol:
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Menu dla szczeniaka Berneńskiego Psa Pasterskiego -co da

Postprzez pati124 » 2010-09-07, 22:41

Cymes - wspólna nazwa kilku potraw żydowskich, które najczęściej podaje się jako rodzaj deseru. :-> :->

o to mi chodziło, a nie o koszerne ;-) :lol: :lol: :lol:
Avatar użytkownika
pati124
 
Posty: 30
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-08-27, 16:17
Lokalizacja: Piła
psy: Cymes Spartańska Osada, Nuka

Re: Menu dla szczeniaka Berneńskiego Psa Pasterskiego -co da

Postprzez HaniaHa » 2010-09-14, 09:12

My Naszą Mordkę Royalem karmiliśmy, teraz próbujemy Purinę z jagnięciną.... A w czasem w zamian za jakiś posiłek zamiast karmy, lżejszą zupkę pomidorową czy rosołek... Ryż, makaron, mleczko... Dopiero eksperymentujemy :-P
Avatar użytkownika
HaniaHa
 
Posty: 990
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-09, 09:44
Lokalizacja: Górny Śląsk
psy: DSPP - Grand Dager Żorska Prima FCI

Re: Menu dla szczeniaka Berneńskiego Psa Pasterskiego -co da

Postprzez Anna Rozalska » 2010-09-14, 09:39

Zupy dla psa nie są wskazane. Zamiast nich podawajcie mięsko z ryżem, makaronem a warzywami.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jedzenie domowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron