Warzywa - owoce

Warzywa - owoce

Postprzez BERR » 2010-05-14, 10:47

Witam
Czy ktoś mógłby napisać jakie owoce i warzywa można podawać psom??
Dziś spadł mi plaster pomidora i Lala ze smakiem go zjadła , patrzyła na mnie o drugi- dostała i też zjadła ze smakiem.
Wiem ,że pisaliście na forum ze można dawać banany, jabłka marchewkę i co jeszcze można dać???
Ktoś doświadczony mógłby wypisać owoce i warzywa które należy podawać...
Czym psom można dawać pomidory??
Avatar użytkownika
BERR
 
Posty: 305
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-16, 22:08
Lokalizacja: Osieczany
psy: bernenski, entlebucher

Re: Warzywa - owoce

Postprzez Daria + Chila i Luna » 2010-05-14, 11:00

http://www.kociezacisze.pl/index2.php?mode=zywpsow

tu jest o diecie BARF i jest o owocach i warzywach sporo:)
miłej lektury ;-)
Daria + Chila i Luna
 
Posty: 3320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-28, 23:31

Re: Warzywa - owoce

Postprzez Wanda » 2010-05-14, 17:03

Ja w sprawie pomidorów...:)) Moja Basma uwielbia pomidory, za pomidory dała by się pokroić :)) Śmiejemy się że pomidory u nas w domu "wołają" do niej bo gdy tylko wezme do ręki pomidora gdy robię kanapki, juz Basma jest przy mnie liczac ze dostanie kawałek. Jak jest sezon pomidorowy to jemy sobie pomidorki jak jabłuszka, które zresztą tez uwielbia....a i jeszcze surowe marchewki moje pieski lubia na przegryskę.
Avatar użytkownika
Wanda
 
Posty: 1982
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 13:21
Lokalizacja: Rumia
psy: Beta(*),Dracoh(*),Basma,Ginnger,Hocus,Denzel,Lara
Hodowla: Szczęście Ty Moje

Re: Warzywa - owoce

Postprzez Marszal » 2010-05-14, 17:18

Maks z owoców to zjada ze smakiem: banany i jabłka. Warzywa jakie mu gotuję to: marchew, pietruszka, seler, ziemniak (tylko dobrze rozgnieciony), brokuły, kalafior, buraki (nie za często), czasami groszek zielony, pomidor, natka pietruszki, koperek
Avatar użytkownika
Marszal
 
Posty: 1450
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-29, 13:40
Lokalizacja: Wołomin k/Warszawy
psy: Maks

Re: Warzywa - owoce

Postprzez kerovynn » 2010-05-14, 19:20

Eśka też wciąga wszystko, nawet na cebulę smażoną się ślini - ale wiadomo: cebuli nie dajemy, podobnie jak pora i grzybów. Resztę wciąga z apetytem, wylizuje miskę. Dostaje na surowo z jogurtem/kefirem i gotowane też. Czasem dostaje trochę naszej zupy jarzynowej bo ja dość słabo przyprawiam.
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: Warzywa - owoce

Postprzez Wydra » 2010-05-14, 19:36

Do gotowanej karmy podajemy warzywa surowe,zmiksowane.Buraczki,marchew,brokuł, kalafior,zależy co jest pod ręką.
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Warzywa - owoce

Postprzez Cefreud » 2010-05-15, 11:58

Freud nie jada tylko grapefruita,winogron ciemnych i ogórków kiszonych.Walle dał by się pokroić za skórki z ziemniaka a raz ukradł surową cebulę :lol:
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Warzywa - owoce

Postprzez BERR » 2010-05-15, 21:31

Bardzo Wam dziękuje za odpowiedzi o to właśnie mi chodziło!!!! :-P
Teraz w takim razie inna pomoc:) jak nauczyć jeść psa surowych marchewek i innych owoców - toleruje jabłko i banana- ale jak jest głodna - a jak ma coś innego to zje cos innego a owoce, warzywa zostawi. Jak ją ,,przegłodzę" to zje te owoce czy warzywa.
Marchew tylko gotowana .
Chciałabym ja nauczyć jeść takie surowe dania....
Jakieś porady?? :-D
Avatar użytkownika
BERR
 
Posty: 305
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-12-16, 22:08
Lokalizacja: Osieczany
psy: bernenski, entlebucher

Re: Warzywa - owoce

Postprzez asienka » 2010-05-15, 22:02

Chelsea tez lubi warzywka i owoce-za ogorki zielone dala by sie pokroic,pomidorki tez wciaga.Do gotowanego dostaje marchewke,pietruszke i selera,marchewke surowa dostaje tez do podgryzania i bardzo to lubi.Tylko nie duza ilosc do jak kiedys zjadla cala marchewke surowa to miala biegunke.A z owocow to jablka baaaardzo chetnie,banany mniej,jada tez winogrona ale tylko zielone :lol: gruszki tez lubi.Staramy sie jej cos dawac kilka razy w tyg dla urozmaicenia diety ;-)
Avatar użytkownika
asienka
 
Posty: 595
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-24, 22:50
Lokalizacja: Kraków
psy: Chelsea

Re: Warzywa - owoce

Postprzez kerovynn » 2010-05-16, 09:17

Winogron Eśka żarła prosto z krzaków - jak nie przypilnowałam ;-) Ale nie pozwalałam jej bo skoro rodzynki szkodzą to winogron pewnie też, a ona na 1-2 kulkach nie poprzestawała :roll: . A jak Grzesiek wyciąga ze słoja świeżo zakiszone ogórki to podłoga po Eski pyskiem jest mokra - ślini się jak mały prosiak :-D .
U nas Eska zasadniczo jest na suchym, ale kilka razy w tygodniu kolacje ma gotowaną, albo kość i do tego surowe warzywa z jogurtem i olejem (żeby zaparcia po kości nie było)
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: Warzywa - owoce

Postprzez Cefreud » 2010-05-16, 12:55

ja najpierw podawałam w formie startej.Jabłko z marchewką itd.Potem pojawiła się konkurencja w postaci 2 psa i jadamy wszystko(najlepiej jak drugiemu coś z pyska wyleci)
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Warzywa - owoce

Postprzez iwona_k1 » 2010-05-16, 16:14

Zornik dzisiaj jadł sałątę :lol: :mrgreen:
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: Warzywa - owoce

Postprzez kerovynn » 2010-05-16, 19:19

iwona_k1 napisał(a):Zornik dzisiaj jadł sałątę :lol: :mrgreen:

Eśka też - i to ze śmietaną. A zagryzła młodym ziemniaczkiem z obitą ilością koperku :lol:
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: Warzywa - owoce

Postprzez Hekate » 2010-05-17, 06:21

kerovynn napisał(a):
iwona_k1 napisał(a):Zornik dzisiaj jadł sałątę :lol: :mrgreen:

Eśka też - i to ze śmietaną. A zagryzła młodym ziemniaczkiem z obitą ilością koperku :lol:

czyżby Esia się wam do talerza dorwała :lol:
Altuś z jarzyn to kiedyś przepadał za marcheką, ale bardziej ją rozgryzał niż zjadał :roll:
Natomiast ulubione są bananki, nie można zjeść bez jego asysty, potrafi przybiec z drugiej części domu na dźwięk odłamywanej końcówki :lol: czasem jabłko zje, ale to też jak ja jem i się z nim podzielę, bardzo smakuje mu kiszona kapusta, ale nie za dużo na raz. Ostatnio zajadał sie sałatką z selerem i ananasem, ale nie dostał jej za dużo bo wiadomo, seler z zalewy, majonez ma przyprawy nie mówiąc o wędzonym kuraku któy pewnie też był dosolony :roll:
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: Warzywa - owoce

Postprzez kerovynn » 2010-05-17, 09:34

Hekate napisał(a):czyżby Esia się wam do talerza dorwała :lol:

ależ skąd - dostała trochę w nagrodę za dobre sprawowanie :-D
ona pod tym względem to jest fenomen - jak dla mnie - można zostawić talerz z jedzeniem na stole, na ławie - i ona nie ruszy. Usiądzie blisko, obwącha, obślini podłogę w promieniu metra, w skrajnym przypadku liźnie i to już. Siedzi i patrzy wymownie - ale nie podkrada. Negra na jej miejscu zabrałaby i uciekła do kąta by w spokoju zjeść, Pirus wlazłby łapami na stół i spokojnie żarł nie przejmując się nikim, Rawka by tylko zachowała się podobnie, ale ona to w ogóle była super grzeczna. A Eśki wcale jakoś specjalnie nie uczyłam. Parę razy "fe", "nie wolno" i to już. I nawet przez ostatnie trzy miesiące odchudzania nic jej nie podkusiło :shock: . :shock:
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: Warzywa - owoce

Postprzez misioooo » 2010-07-15, 21:35

Mam pytanko.Śmieje się że moja Iris to krówka ma fioła na punkcie warzyw i owoców. Zawsze jak robię sałatkę to musi być porcja dla niej bez cebuli i soli ale zastanawia mnie jedna rzecz.Iśka uwielbia owoce, zjada wszystkie a szczególnie kiwi, jabuszka,arbuza, melona i pomarańcza i właśnie o tego ostatniego mi chodzi.Mój mąż wyczytał że psy nie mogą jeść cytrusów a z artykułu jaki znalazłam wynika że jest bogatym źródłem witamin i przeciwutleniaczy. Boję się że mogę jej zrobić krzywdę podając jej ten przysmak który woli lepiej od mięsa. Jestem w kropce proszę o radę
Avatar użytkownika
misioooo
 
Posty: 54
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-04-25, 10:02
Lokalizacja: Wrocław
psy: BPP IRIS

Re: Warzywa - owoce

Postprzez pawel » 2013-11-16, 13:11

Witam.
Moje Szwajcary bardzo lubią śliwki węgierki. Nauczyły się zrywać je z gałęzi i strząsać z drzewa.
pozdrowienia
Avatar użytkownika
pawel
 
Posty: 13
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-05-24, 10:03
Lokalizacja: Siedlec k/Częstochowy
psy: Duży Szwajcarski Pies Pasterski
Hodowla: Jurajskie Siedlisko

Re: Warzywa - owoce

Postprzez Ella » 2013-11-16, 15:05

U nas podobnie :lol: -Jokasta uwielbia śliweczki wprost z drzewa :-D

Pozdrawiamy :papa:
Avatar użytkownika
Ella
 
Posty: 1797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-01, 01:57
Lokalizacja: Czeladź(Śląskie)
psy: JOKASTA i BAILA MORENA (DSPP)
Hodowla: Swiss Diamond FCI

Re: Warzywa - owoce

Postprzez Aga-2 » 2013-11-18, 11:58

Podobno trzeba uważać na owoce sprowadzane z innych stref klimatycznych. Tak słyszałam.
Nasze uwielbiają maliny, porzeczki, śliwki, gruszki, jabłkiem też nie pogardzą ;) A już jak przyjdzie sezon na orzechy włoskie, to mają zajęcie aż do wiosny, bo coś zawsze zostanie pod drzewami :mrgreen:
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: Warzywa - owoce

Postprzez Barbapapa » 2014-04-28, 10:13

Uwaga na pestki śliwek. Jeśli je systematycznie, to do 7/8 sztuk, jeśli sporadycznie, to 1-3.
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy


Powrót do Jedzenie domowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość