Kasze i inne wypełniacze

Kasze i inne wypełniacze

Postprzez habibiyah » 2010-03-11, 19:06

Napiszcie proszę jak to jest z kaszą???
Wszystkie moje psy (kundelki) uwielbiały kaszę, którą dostawały pomieszaną z mięchem :)
Moja kochana bernuśka też ją uwielbia - nawet bez dodatków :)

Dlaczego wszędzie w informacjii o żywieniu berneńczyków podaje się, że nie wolno im podawać kaszy ???????
W czym im szkodzi ??? Bardzo mnie to intryguje plus nie chcę "zaszkodzić" małej :)

Dlaczego ryż jest lepszy ????
Avatar użytkownika
habibiyah
 
Posty: 99
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-03-07, 09:42
Lokalizacja: Kraków
psy: bernuśka Fionka

Kasze i inne wypełniacze

Postprzez Barbara_Bi » 2010-03-11, 19:40

Znalazłam coś takiego:
"W porównaniu z chlebem kasze, zdecydowanie bogatsze w łatwo przyswajalne węglowodany, powinny stanowić podstawę pożywienia psa. Dobrze ugotowana kasza owsiana wydziela sporo śluzu, który wpływa dobroczynnie na proces trawienia, białko zaś w niej zawarte działa dodatnio na czynność wątroby i serca.

Ponieważ kasza owsiana zawiera sporo tłuszczów, stawia ją to na pierwszym miejscu pod względem kaloryczności pośród innych kasz. Kaszę owsianą należy przed ugotowaniem moczyć w wodzie 6-8 godzin, gdyż inaczej źle się ugotuje. Na psi orga nizm bardzo dobrze wpływają płatki owsiane w różnych postaciach.

Kasza manna jest bardzo dobrze przyswajalna, natomiast kukurydziana odznacza się bardzo niską przyswajalnością składni ków odżywczych. Jedyną jej właściwie ważniejszą zaletą jest regulowanie procesów fermentacyjnych w jelitach. Kasza grycza na bogata jest w lecytynę, co powoduje, że używa się jej przy chorobach wątroby. Kasza perłowa i jęczmienna zawierają wiele błonnika i najlepiej gotować je zmieszane w stosunku 1: 1 z pęczakiem lub płatkami owsianymi. Przyswajalność składników odżywczych zawartych w kaszy perłowej i jęczmiennej jest stosunkowo niewielka, zawierają one jednak dość dużo kwasu foliowego i żelaza, co wpływa korzystnie na tworzenie się krwi. Kaszą perłową warto karmić psa, kiedy jest otłuszczony i ma za parcie. Jeśli chodzi o ryż, to należy go traktować jako pokarm dietetyczny. Podobnie jak kasza owsiana ryż podczas gotowania wydziela dużo substancji śluzowych, co dobrze wpływa na pracę żołądka i jelit.
Dzienna porcja kaszy dla psa dorosłego nie powinna przekra czać 250 g, dla szczeniąt zaś do pierwszego miesiąca życia 100 g, a powyżej szóstego miesiąca 120-150 g."
Ale moje psy (wszystkie) zawsze po kaszy miały wzdęcia i rozwolnienie. Może trzeba ją bardzo długo gotować?
Barbara_Bi
 
Posty: 198
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-02-19, 13:38
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP (Taga(*) King(*) Kaja(*)), Atena (znalezisko)

Re: Nietypowe zatrucia u psów

Postprzez habibiyah » 2010-03-11, 21:09

Barbara_Bi
dzięki :)
Avatar użytkownika
habibiyah
 
Posty: 99
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-03-07, 09:42
Lokalizacja: Kraków
psy: bernuśka Fionka

Re: Kasze i inne wypełniacze

Postprzez Wydra » 2010-03-11, 23:07

Niektóre psy po zjedzeniu kaszy mają uczulenie :-(
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Kasze i inne wypełniacze

Postprzez Cefreud » 2010-03-12, 20:50

mój Freud poza ziemniakami innych wypełniaczy nie trawi.Ma biegunkę zarówno po kaszy,ryżu jak i makaronie :-/
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Kasze i inne wypełniacze

Postprzez daria » 2010-03-12, 20:56

Moja poprzednia sunia po kaszy robiła dalej niż widziała więc nigdy więcej z kaszą nie eksperymentowałam
Avatar użytkownika
daria
 
Posty: 5439
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-16, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Cometa Balticanis (Birma)

Re: Kasze i inne wypełniacze

Postprzez anula » 2010-03-12, 22:28

U nas ryż, makaron i ziemniaki są ok, kaszy nigdy psy nie jadły. Sama nie cierpię to i niuniom nie dam :-P :mrgreen:
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: Kasze i inne wypełniacze

Postprzez Majszczur » 2010-03-12, 23:52

Roma napisał(a):Niektóre psy po zjedzeniu kaszy mają uczulenie :-(
otóż to - choroba cywilizacyjna jaką jest alergia pokarmowa. U Berty permanentne biegunki spowodowane były właśnie uczuleniem na tradycyjną kaszę jęczmienną i makaron oraz mączkę kukurydzianą (częsty wypełniacz karm suchych) :roll:
Avatar użytkownika
Majszczur
 
Posty: 4678
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-16, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP: BERTA (*)... GRANDA (Princess Lovely Lady)

Re: Kasze i inne wypełniacze

Postprzez Roxanka » 2010-03-12, 23:59

Roxa czasami jada kaszę gryczaną i bardzo ją lubi. Tyle tylko, że mój żarłoczek w zasadzie jest wszystkożerny / nie umiem wymienić nic czego ona by nie lubiła /, więc chyba nie powinnam się tu wypowiadać :-D :roll:
Avatar użytkownika
Roxanka
 
Posty: 2938
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-01, 23:25
Lokalizacja: Warszawa
psy: TUNDRA Maltabar [']

Re: Kasze i inne wypełniacze

Postprzez Majszczur » 2010-03-13, 00:02

Z kolei mnie wet mówiła, że kasza gryczana nie jest wskazana ze względu na... drażniące łuseczki :roll:
Ale patrząc na kondycję i wiek Roxy powinnam chyba poddać w wątpliwość słowa naszej pani doktor :mrgreen:
Avatar użytkownika
Majszczur
 
Posty: 4678
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-16, 19:00
Lokalizacja: Warszawa
psy: BPP: BERTA (*)... GRANDA (Princess Lovely Lady)

Re: Kasze i inne wypełniacze

Postprzez Ella » 2013-02-03, 11:57

Ja stosuję od dłuższego czasu wypełniacz gotowy-firmy Magnusson-i bardzo sobie (ja i Jokusia)chwalimy :-D .
Wystarczy zalać wodą lub wywarem z mięsa i warzyw na 10 minut i dodać mięsko.
Joka nie jest zbyt wybredna,ale zauważyłam,że jeśli daję zbyt często ryż zaczyna się drapać :shock:

Bardzo jej natomiast służą płatki owsiane leciutko(1-2 min)podgotowane,bardzo też smakuje makaron(al dente :lol: ).
Kasze daję bardzo rzadko.
Avatar użytkownika
Ella
 
Posty: 1797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-01, 01:57
Lokalizacja: Czeladź(Śląskie)
psy: JOKASTA i BAILA MORENA (DSPP)
Hodowla: Swiss Diamond FCI

Re: Kasze i inne wypełniacze

Postprzez aldonabak » 2015-08-10, 13:13

Upały spowodowały trochę lenistwa z mojej strony. Wypróbowałam na Dolarze płatki jaglane, które zalewam wrzątkiem lub rosołkiem i dodaję potem mięso i warzywa. Co o tym sądzicie, czy ktoś próbował. Jak dotąd bez sensacji, kupki ok
aldonabak
 
Posty: 297
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-12-11, 20:33
psy: Berneński pasterski

Re: Kasze i inne wypełniacze

Postprzez saba&mlis » 2015-08-10, 14:34

Ja swoje psy karmię kaszą jaglaną (jako wypełniaczem obok gotowanych warzyw i gotowanego lub surowego mięsa), może spróbuje płatki jaglane9nawet nie wiedziałam że takowe są ;)
Avatar użytkownika
saba&mlis
Moderator Działu
 
Posty: 2939
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-15, 10:49
Lokalizacja: okolice W-wy
psy: Buba

Re: Kasze i inne wypełniacze

Postprzez aldonabak » 2015-08-13, 15:44

saba&mlis napisał(a):Ja swoje psy karmię kaszą jaglaną (jako wypełniaczem obok gotowanych warzyw i gotowanego lub surowego mięsa), może spróbuje płatki jaglane9nawet nie wiedziałam że takowe są ;)

Ja odkryłam całkiem przypadkiem, kilka tygodni temu. Ponieważ mocno ograniczyłam mięso (ja nie pies), robiłam z nich świetne kotleciki. Jak zaczęły się upały wypróbowałam na psie :-D
aldonabak
 
Posty: 297
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-12-11, 20:33
psy: Berneński pasterski

Re: Kasze i inne wypełniacze

Postprzez Anulec31 » 2015-08-23, 13:23

Hej
Kasza jaglana i płatki jaglane trochę drogo wychodzą, ale znalazłam na allegro w dobrej cenie grys ryżowy i płatki owsiane, które według artykułu, który jest wklejony kilka postów wcześniej, są bardzo dobrymi wypełaniaczami.
Myślę, że zostanę przy ryżu i ewentualnie wypróbuję płatki owsiane.
Avatar użytkownika
Anulec31
 
Posty: 41
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2015-08-06, 09:49
psy: Berneńczyk

Re: Kasze i inne wypełniacze

Postprzez kasia1 » 2015-08-23, 14:16

U nas sprawdza się kasza jaglana, ryż i makaron, ale w malutkich ilościach, tak żeby mięskiem były ładnie obklejone. Gdy wypełniaczy jest więcej, dziewczynki zaczynają wybierać i pół michy zostaje do wyrzucenia ;-)
Avatar użytkownika
kasia1
 
Posty: 142
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-04-18, 12:01
Lokalizacja: Brzeziny-Kolonia k/Częstochowy
psy: Darka Rokada, Bella Kajtkowe Sny
Hodowla: Kajtkowe sny


Powrót do Jedzenie domowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość