Miód

Miód

Postprzez kruszon » 2009-09-16, 16:12

Wydaje mi się, że ktoś, gdzieś na forum pisał o miodzie ale jakoś nie mogę tego znaleźć i w związku z tym mam pytania:

- czy podajecie miód?
- jeżeli tak to na co robi dobrze?
- czy może szkodzić?
- ile (dawka+częstotliwość) i jak podajecie? np. z białym serem czy inaczej?
- jaki miód najlepszy dla psa? jaki rodzaj - jest ich wiele?
Avatar użytkownika
kruszon
 
Posty: 865
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-17, 22:02
psy: Kruszon

Re: Miód

Postprzez EwaM » 2009-09-16, 16:25

Avatar użytkownika
EwaM
 
Posty: 2852
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-13, 15:40
Lokalizacja: okolice Warszawy
psy: Nera-prawie BPP i Bora-prawie bokser:))))

Re: Miód

Postprzez kerovynn » 2009-09-16, 16:31

dokładnie - ja o miodzie lipowym przeciw kleszczom słyszałam w którejś audycji dr Sumińskiej. Nie miałam okazji przetestować gdyż zachomikowany przez zimę słój miodu wyżarł mi chłop ;-) ;-) - ale jego faktycznie komary unikały. Za to stadami leciały na mnie ;-) . Miód tez podawałam mojej Rawce po atakach padaczki, żeby szybko uzupełnić glukozę we krwi.
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: Miód

Postprzez Aga-2 » 2009-09-16, 16:32

Miód podawany psu podobno odstrasza kleszcze. Piszę "podobno", bo tak wyczytałam tu, na forum, ale nie próbowałam tego stosować. Wiem tylko jeszcze tyle, że na miód mogą być również psy uczulone, przy czym objawy alergii nie muszą być typowe i widoczne od razu. Tak na zdrowy rozum, to bym podawała miód w ilościach umiarkowanych. W naturalnych warunkach pies, czy jego przodek nie miały do miodu dostępu, a słodycze nie są też za bardzo wskazane dla psa i chyba niezbyt korzystnie przyzwyczajać pupila do ich smaku. Ja ser biały podaję z żółtkiem lub z wędzoną makrelą albo z tuńczykiem z puszki. Ciekawa jestem opinii innych w temacie miodu.
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: Miód

Postprzez Cefreud » 2009-09-17, 17:01

eee,ale skrót myślowy.Ten tuńczyk jako słodkość? Czy jako przykład nie występowania w naturze? :mrgreen:

Ja dawałam miód i kleszczy nie było,aż się pojawiły :mrgreen: ;-)
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Miód

Postprzez Draco » 2009-09-22, 13:20

hej, ja kiedyś pisałam o miodzie. w pierwszym roku życia podawałam Dracusiowi sucharki polane miodkiem. Miseczka z rana. Uwielbiał takie śniadanko i faktycznie kleszcze omijały go z daleka. Potem jakoś tak zaprzestaliśmy to stosować, bo jak wiadomo miód jest słodzony i trochę bałam się o zęby. Ale myślę, że nic złego nie powinno się dziać, oprócz alergii - tu trzeba obserwować psa - i podawać kostki czyszczące zęby.
Avatar użytkownika
Draco
 
Posty: 277
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 08:43
Lokalizacja: Szczecin


Powrót do Jedzenie domowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości