Skład miski

Re: Skład miski

Postprzez anula » 2009-01-11, 21:51

Byłoby dobrze coś o tym wiedzieć.
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: Skład miski

Postprzez Magda » 2009-01-12, 18:54

AniRysTeam napisał(a):Wykluczamy tez trujące dla psa: czekolade, rodzynki, winogrona, cebulę i czosnek.


O czosnku dyskutowaliśmy nie raz, chociażby przy okazji tego preparatu czosnkowego z Koebersa, ja bałabym się dawać czosnek swoim psom, a już na pewno regularnie, też mam zakodowane, że jest on trujący.
Ale zastanowiło mnie dzisiaj to co przeczytałam w książce dr Krzysztofa Anusza "Przedłuż życie swemu psu". W produktach dozwolonych wymieniony jest właśnie czosnek i cebula :!: a w rubryce obok, w niedozwolonych - sól czosnkowa/cebulowa. No i nie wiem co o tym myśleć? :-/

Co do surowizny, moje psy często dostają jakąś surową przekąskę, mój wet nigdy nie protestował ;-)
Avatar użytkownika
Magda
 
Posty: 3392
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 18:35
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Skład miski

Postprzez annasm » 2009-01-12, 19:27

A mój je wszystko na surowo od 4 miesięcy, smakuje mu i wygląda super, a sierści takiej gęstej grubej i błyszczącej dawno nie miał.
Avatar użytkownika
annasm
Administrator
 
Posty: 4735
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-17, 17:31
Lokalizacja: Warszawa
psy: CHUCK Tanais(*), WINNIE(*) I COOPERS CHOICE

Re: Skład miski

Postprzez Tańka » 2009-01-12, 22:03

Pani Aniu, a surowe to znaczy co? Oprócz łapek? Nie karmi Pani Czaka w ogóle sucha karmą?Ani gotowanym? Mogę prosić o wskazówki?
Tańka
 
Posty: 1281
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-15, 19:31
psy: Yokozuna z Deikowej Doliny (*), Echo mix

Re: Skład miski

Postprzez annasm » 2009-01-13, 00:24

Po prostu Aniu
Czak od 4 miesięcy je tzw BARFa tzn surowe kości z mięsem z dodatkiem surowych warzyw i owoców i podrobów. On sobie chwali ja nie narzekam.
suchego nie je bo mu nie smakuje (chyba że jako smakołyki podczas spacerów) :mrgreen:
a gotowanego nie bo mi sie nie chce gotowac :-P
Z tym że Czak jest juz duzym chłopcem, żeby karmic tak szczeniaka trzeba wiedziec duzo na temat tego sposobu zywienia zeby własciwie zbilansować wszystkie skladniki zywieniowe. :!:
Je kurze korpusy, kurze łapki, szyje z indyka,kości cielęce, wieprzowe, ogony wołowe i wieprzowe i własciwie wszysko co ma kości więcej niż 50% w kawałku i było kiedyś zwierzeciem i uda mi się kupić. :roll:
Założenie diety jest takie że pies ma jeść to co by sobie upolował tzn skórę, kości, mięso, wnętrzności + zawartość żołądka roślinożercy,jajka koniecznie ze skorupką i ew dodatek nabiału jakiś serek lub jogurt, + oleje i ew jakieś inne dodatki np algi czy coś.
Avatar użytkownika
annasm
Administrator
 
Posty: 4735
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-17, 17:31
Lokalizacja: Warszawa
psy: CHUCK Tanais(*), WINNIE(*) I COOPERS CHOICE

Re: Skład miski

Postprzez Anna Rozalska » 2009-01-13, 10:07

Jeśli chodzi o dietę Barf to nie każdemu psu ona smakuje i służy. Należy do niej podejśc indywidualnie. Upodobania żywieniowe zmieniają się psu w różnym okresie wzrostu.Lamia np. do 8 -go m-ca życia jadła praktycznie wszystko tzn. surowe owoce, surowe mięso, ser, wszystkie warzywa i sucha karne Royal. Po pierwszej cieczce wszystko się jej odmieniło i pozostało do dzisiaj. Nie ruszy surowego mięsa i surowej szyjki z indyka. Trzeba jej gotować. Z warzy w jedynie gotowana marchewka lub surowa.Nie wspomnę o ryżu czy makaronie. jedynie na surowo je kości cielęce. Bardzo chętnie natomiast wsuwa chrupki Brita care.Od szceniaka jest na jedzeniu mieszanym i widać akurat jej to służy. Siersc ma błyszczącą i jak na sukę jest duża. Przy wzroście 68cm. wazy 51kg. Akurat u Chucka lepszy efekt daje dieta Barf bo chłopak wreszcie nabiera masy jak przystało na prawdziwego berna.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Skład miski

Postprzez Cefreud » 2009-01-13, 16:33

ja jestem oczarowana efektem jaki daje BARF, ale niestety u nas odpada(alergia na wiele składników).
Widziałam Anubka i Chivka karmionych Barfem-sierść lśniaca,gesta.Wyniki badań-idealne
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Skład miski

Postprzez Drixon » 2009-01-13, 16:35

u mnie barf się przejadł po prostu (jak i wszystko) :mrgreen:
Avatar użytkownika
Drixon
 
Posty: 5589
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-25, 21:20

Re: Skład miski

Postprzez Natalia i Galwin » 2009-01-13, 19:18

Galwina interesuje tylko mięso, nic więcej :-?
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Re: Skład miski

Postprzez Barbapapa » 2009-01-13, 19:19

Drixon napisał(a):u mnie barf się przejadł po prostu (jak i wszystko) :mrgreen:

Ja tego nie rozumiem..... Anubek przypomniał sobie z jakiej rodziny pochodzi, i zaczął kraść swoje śniadanie w nocy (wyjmuję na noc by się rozmroziło). Ale dziwne , drugiej porcji, przenaczonej dla Chivka nie ruszy! Ale uwaga przy stosowaniu warzyw i owoców. U Chivka wykryto nieco inny odczyn zawartości żołądka- zamiast odczynu kwasowego- odczyn zasadowy! Okazało się że nie wiedząc o tym dawałam za dużo m.in. szpinaku, który ma odczyn zasadowy. Dołożyłam się nieświadomie do pogłębienia niewłaściwego odczynu. Jesteśmy w trakcie likwidacji przyczyn tego stanu rzeczy i Zuza już potwierdziła ewidentną zmianę na lepsze; pies przestał bardzo specyficznie śmierdzieć.
"Chłopaki" ciągle mają niedosyt wielkości posiłków. Ostatnio nieco się namęczyli przy nóżkach wieprzowych.
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Re: Skład miski

Postprzez annasm » 2009-01-13, 20:29

Czak jak przeszedł na barf zmienił zapach. Nie śmierdzi mu z pyska i wogóle zapach ma psi ale taki łagodny i przyjemny. Jak był na suchym było zdecydowanie gorzej.
A teraz jak jest mróz to przychodzi z dworu i pachnie mrozem pomieszanym z zapachem siana (ma w budzie). Poezja... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Nóżek wieprzowych jeszcze nie kupowałam...hmmmm...
Avatar użytkownika
annasm
Administrator
 
Posty: 4735
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-17, 17:31
Lokalizacja: Warszawa
psy: CHUCK Tanais(*), WINNIE(*) I COOPERS CHOICE

Re: Skład miski

Postprzez EwaM » 2009-01-13, 21:03

Ja surowej wieprzowiny nie daję,bo słyszałam,że może być zarażona wirusem van Aujeszky'ego (nie bada się mięsa w kierunku tej choroby, ponieważ ludzie na to nie chorują). Choroba zwana jest też wścieklizną rzekomą.
Avatar użytkownika
EwaM
 
Posty: 2852
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-13, 15:40
Lokalizacja: okolice Warszawy
psy: Nera-prawie BPP i Bora-prawie bokser:))))

Re: Skład miski

Postprzez Tańka » 2009-01-13, 22:41

Dzięki :-) Yokozuna ma 16 miesięcy i korci mnie, żeby spróbować BARFa.Tym bardziej, że wcina surowe mięso z kością więcej niż chętnie. A czy po codziennych kościach nie ma niepożądanych efektów tzn. biegunka albo wręcz przeciwnie?
Tańka
 
Posty: 1281
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-15, 19:31
psy: Yokozuna z Deikowej Doliny (*), Echo mix

Re: Skład miski

Postprzez Tańka » 2009-01-13, 23:16

No i ile tego dawać? :roll: :-D
Tańka
 
Posty: 1281
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-15, 19:31
psy: Yokozuna z Deikowej Doliny (*), Echo mix

Re: Skład miski

Postprzez annasm » 2009-01-14, 00:18

Dorosłemu 2-3% masy ciała dziennie.
Po kościach raczej mogą być kłopoty z wypróznieniem ale temu mają zapobiec warzywka olej i kefirek czy jogurt.
Przeczytaj sobie wątek na dogomanii - dość ciekawie i szczegółowo.
Jest lista dyskusyjna na yahoo, no i oczywiście bardzo dużo ważnych informacji na stronie Barbapappy...
Avatar użytkownika
annasm
Administrator
 
Posty: 4735
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-17, 17:31
Lokalizacja: Warszawa
psy: CHUCK Tanais(*), WINNIE(*) I COOPERS CHOICE

Re: Skład miski

Postprzez Cefreud » 2009-01-14, 08:43

i na forum był watek, gdzie wklejałam linki do przykładowych diet BARF
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Skład miski

Postprzez Barbapapa » 2009-01-14, 21:47

annasm napisał(a):Dorosłemu 2-3% masy ciała dziennie.

...., no i oczywiście bardzo dużo ważnych informacji na stronie Barbapappy...

Dzięki :-D Wreszcie mam jakiś odzew że komus się przydało!
Ostatnio edytowano 2009-01-14, 21:50 przez Barbapapa, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Re: Skład miski

Postprzez Barbapapa » 2009-01-14, 21:49

EwaM napisał(a):Ja surowej wieprzowiny nie daję,bo słyszałam,że może być zarażona wirusem van Aujeszky'ego (nie bada się mięsa w kierunku tej choroby, ponieważ ludzie na to nie chorują). Choroba zwana jest też wścieklizną rzekomą.

Była dyskusja na naszym forum o tym. Z tego co pamiętam to choroby tej niezdiagnozowano od kilkudziesięciu lat. Dlatego daję chłopakom nóżki, ogonki i skórę.
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Re: Skład miski

Postprzez annasm » 2009-01-14, 22:55

Barbapapa napisał(a):
EwaM napisał(a):Ja surowej wieprzowiny nie daję,bo słyszałam,że może być zarażona wirusem van Aujeszky'ego (nie bada się mięsa w kierunku tej choroby, ponieważ ludzie na to nie chorują). Choroba zwana jest też wścieklizną rzekomą.

Była dyskusja na naszym forum o tym. Z tego co pamiętam to choroby tej niezdiagnozowano od kilkudziesięciu lat. Dlatego daję chłopakom nóżki, ogonki i skórę.

Ponoc najbardziej zakaźne są podroby.
więc wieprzowych nie daję. A ponieważ u nas dostępność różnych rodzajów mięs jest ograniczona gdyby wyrzucić wieprzowinę dużo by nie zostało, więc daję - ogonki bardzo smakowite, i jeszce takie kostki mostkowe.

No i jeszcze można dawac rybkę. Mój z obrzydzeniem wypluwa.
Avatar użytkownika
annasm
Administrator
 
Posty: 4735
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-17, 17:31
Lokalizacja: Warszawa
psy: CHUCK Tanais(*), WINNIE(*) I COOPERS CHOICE

Re: Skład miski

Postprzez EwaM » 2009-01-15, 01:29

Barbapapa napisał(a):
EwaM napisał(a):Ja surowej wieprzowiny nie daję,bo słyszałam,że może być zarażona wirusem van Aujeszky'ego (nie bada się mięsa w kierunku tej choroby, ponieważ ludzie na to nie chorują). Choroba zwana jest też wścieklizną rzekomą.

Z tego co pamiętam to choroby tej niezdiagnozowano od kilkudziesięciu lat.

No i dzięki Bogu.Oby tak dalej :-)
Barbapapa napisał(a):
annasm napisał(a):...., no i oczywiście bardzo dużo ważnych informacji na stronie Barbapappy...

Dzięki :-D Wreszcie mam jakiś odzew że komus się przydało!

Pewnie,że się przydaje :-) Też co i raz zaglądam :-P
Avatar użytkownika
EwaM
 
Posty: 2852
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-13, 15:40
Lokalizacja: okolice Warszawy
psy: Nera-prawie BPP i Bora-prawie bokser:))))

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jedzenie domowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość