Ryby

Re: Ryby

Postprzez annasm » 2010-02-04, 22:44

A mój wybrzydzacz żadnej ryby do pyska nie weźmie :mrgreen: znaczy weźmie (z grzeczności) ale z obrzydzeniem wypluje :evil:
Avatar użytkownika
annasm
Administrator
 
Posty: 4735
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-17, 17:31
Lokalizacja: Warszawa
psy: CHUCK Tanais(*), WINNIE(*) I COOPERS CHOICE

Re: Ryby

Postprzez iwona_k1 » 2010-02-05, 00:16

P.P. napisał(a):http://pl.wikipedia.org/wiki/Sum_rekini

:shock: :shock: :shock:
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: Ryby

Postprzez 4mala » 2010-02-05, 11:37

Muszę przyznać się że mnie osobiście bardzo zdziwiło jak Vector zaczął tańczyc za rybą, bo Seter nigdy nie spojrzał w strone ryby. U nas Veco dostaje rybkę "jeziorną" złowioną przez mego ślubnego oraz tuńczyka (puszka w sosie własnym lub w kostkach) i czasem mam wrazenie, że tak jak ostanio pluje groszkami :evil: to za rybe dałby się pokroić :mrgreen: .

Ale mam pytanie czy ktoś słyszal by psy jadły rybę suszoną? mamy żółwie wodne, które dostają sytnkę suszoną a Vector żebrze o nią. Na psich zajęciach obiło mi się o uszy , że ktoś to podaje dla psa :-/ , co o tym myślicie?
Avatar użytkownika
4mala
 
Posty: 431
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-17, 21:18
Lokalizacja: Białystok
psy: Vector Szczęście Ty Moje

Re: Ryby

Postprzez Drixon » 2010-02-05, 11:44

a propo's karmienia samymi rybkami :
"...Prawie we wszystkich gatunkach ryb obecny jest ferment zwany tiamina­zą, który u psów karmionych głównie rybami w surowej posta­ci wywołuje awitaminozę (brak witaminy B1). Największą ilość tego fermentu znajduje się we wnętrznościach i głowach ry­bich. Z tego też powodu podawać psu ryby surowe można tyl­ko od czasu do czasu. Niektóre ryby morskie, a wśród nich po­pularny w Polsce mintaj, zawierają trimetyloaminę, która wią­że obecne w pożywieniu żelazo w postać nieprzyswajalną. Za­burzenie to powoduje ciężką anemię i zmianę barwy sierści. Gotowanie ryb zabezpiecza przed niekorzystnym działaniem trimetyloaminy. Jeśli jednak z jakichkolwiek powodów pies jest karmiony surowymi rybami, trzeba mu osobno podawać pre­paraty żelazowe. ..'
ŹRÓDŁO
Avatar użytkownika
Drixon
 
Posty: 5589
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-25, 21:20

Re: Ryby

Postprzez MagdaMR » 2010-02-05, 14:35

Aga-2 napisał(a):Słona nie słona, ale jak się rybkę z puszki rozrobi z białym serkiem, to się piesy zażerają aż miło :!: :-D

Z jajkiem na twardo tez świetnie wchodzi! ;-)
Avatar użytkownika
MagdaMR
 
Posty: 420
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 16:26
Lokalizacja: Izabelin k. Warszawy
psy: hovawarty Alfred[*] i Era, OB Belga, mix Gawrosz

Re: Ryby

Postprzez gosiakds » 2012-02-24, 22:47

Ja ostatnio podałam wędzone szprotki z ugotowanym ryżem i aż miło było patrzeć jak im smakuje. Wielka szkoda, że jednak te wędzone są niewskazane <uoee>
Avatar użytkownika
gosiakds
 
Posty: 556
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-04-14, 17:21
Lokalizacja: małopolska
psy: Shanga, Dżunga & Miracle
Hodowla: Magia Berna

Re: Ryby

Postprzez Rysia » 2012-02-25, 13:58

Candy uwielbia tuńczyka z puszki (w wodzie- nie jest słony), teraz to jest również przysmaki i Baki :-D
Avatar użytkownika
Rysia
 
Posty: 899
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-07-24, 07:44
Lokalizacja: Szczecin
psy: CANDY , BASIA i LILLA
Hodowla: Candy World

Poprzednia strona

Powrót do Jedzenie domowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość