Serek wiejski można podać szczeniakowi?

Serek wiejski można podać szczeniakowi?

Postprzez Patrycja » 2014-05-29, 10:03

Witam, mam pytanie czy mogę podawać serek wiejski lekki taki twarożek szczeniakaowi? Albo np chleb z masłem? Nie mam co mu podać na śniadanie a kupiłam mu karme suchą to nie za bardzo chce ją jeść, chyba mu nie smakuje, co mogę mu jeszcze podawać. Proszę o rady dzieki :)
Avatar użytkownika
Patrycja
 
Posty: 34
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-04-26, 18:26
Lokalizacja: Łódź
psy: Whisky

Re: Serek wiejski można podać szczeniakowi?

Postprzez Gosia1812 » 2014-05-29, 10:16

Generalnie psom można podawać ser biały raczej chudy. Ja serka wiejskiego bym nie dawała - bo on dla mnie taki przetworzony jest i dużo tej śmietany w nim pływa. ;> Natomiast szczeniakowi wszelkie nowości trzeba wprowadzać powoli i stopniowo - jak dziecku. Jeśli jednocześnie dostanie kilka nowych rzeczy i wystąpi biegunka nie można będzie ustalić co jest przyczyną.
Czy uporałaś się już z jego dolegliwościami skórnymi? trzeba uważać aby nie zaostrzyć tych dolegliwości produktami które mogą go zalergizować
Avatar użytkownika
Gosia1812
 
Posty: 890
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-05-12, 10:32
Lokalizacja: Puławy
psy: DSPP Kajka
Hodowla: Z Chełmskiego Grodu

Re: Serek wiejski można podać szczeniakowi?

Postprzez Patrycja » 2014-05-29, 10:26

Byłam u weta, łupież to chyba dostał przez ser biały tylko że babcia mu podawała półtłusty.... :[ ale już mu go nie podaje i nie ma tak tego łupieżu i kazał go wet wykąpać. i już się tak nie drapie. A chleb z masłem już dostawał wcześniej w małych porcjach i nie miał biegunki ale nie wime czy to jest zdrowe dla niego. no i wstrzyknął mu przecikwo kleszczą. teraz już ich nie ma. codziennie go sprawdzam.
Avatar użytkownika
Patrycja
 
Posty: 34
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-04-26, 18:26
Lokalizacja: Łódź
psy: Whisky

Re: Serek wiejski można podać szczeniakowi?

Postprzez Poker » 2014-05-29, 10:30

Ja podaję twaróg tłusty (ok 200 - 250 g) z żółtkiem surowym (bez białka) raz - dwa razy w tygodniu (serków smakowych nie podaję ze względu na dodatki typu sól, cukier itp. pies nie powinien ich jeść)
oraz gotowane (3 -5 min) szyje indycze raz - dwa razy w tygodniu ( 1 sztuka)
oraz 3 - 4 razy w tygodniu mięso gotowane
podsumowując dziennie je jeden posiłek "robiony" pozostałe to sucha karma
pieczywa nie wolno podawać, wyjątkiem jest sucha buła jeśli już koniecznie chcesz mu coś dać, ale to najwyżej raz na ... dwa trzy tygodnie
najlepiej jest dobrać piesiowi odpowiednią suchą karmę, to podstawa (jeśli chce się karmić suchym), cała reszta to bonusy
pozdrawiam :-D
Poker
 
Posty: 2223
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 14:22
Lokalizacja: nad Świdrem
psy: Poker (*)Hugo(*)O MójTySmutku, Porto CzarująceOczy

Re: Serek wiejski można podać szczeniakowi?

Postprzez Anuta » 2014-05-29, 12:19

wstrzyknął mu przecikwo kleszczą. teraz już ich nie ma. codziennie go sprawdzam

Brawo, tak trzymać. Zakrapiać regularnie co 3-5 tyg. przez cały sezon. Ja zakrapiam psy przez cały rok.
Avatar użytkownika
Anuta
 
Posty: 1370
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-29, 15:45
Lokalizacja: Warszawa
psy: Astra(*), Nora(*) i Indi(*), Jumper, KeyRa

Re: Serek wiejski można podać szczeniakowi?

Postprzez Patrycja » 2014-05-29, 12:54

No kazał się wstawić za 3 tygodnie fo kontroli, akurat jeszcze musi go wtedy zaszczepić. Te kleszcze to jakaś porażka w tym roku.
Avatar użytkownika
Patrycja
 
Posty: 34
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-04-26, 18:26
Lokalizacja: Łódź
psy: Whisky


Powrót do Jedzenie domowe

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron