Czy kosci szkodza psu?

Re: Czy kosci szkodza psu?

Postprzez kerovynn » 2011-02-02, 10:21

Mnie wetka przestrzegała kiedyś przed dawaniem kości, argumentując ilością psów, które po takich "ucztach" ratowali. Ale od czasu do czasu człowiek chce psiakowi zrobić przyjemność :roll: :roll: ...
cóż... Eśka tez kości nie zobaczy.
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: Czy kosci szkodza psu?

Postprzez MB » 2011-02-05, 11:31

Pozwolę sobie napisać tutaj, bo w galerii Montiego za jakiś czas ta informacja będzie trudna do znalezienia, a myślę że dla nas, właścicieli psiaków to ważna wiedza.
Przy takich zatorach w jelitach, jakie przydarzyły się Montiemu operacja na jelicie grubym to OSTATECZNOŚĆ.
Należy za wszelką cenę zator próbować przesunąć, jeśli nie uda się w dół, to z powrotem do jelita cienkiego.
Avatar użytkownika
MB
 
Posty: 1690
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 23:15
Lokalizacja: Mazańcowice k.B-B
psy: Wania,Konrad,Fia, Solo['] Paiko['] Sasza[']

Re: Czy kosci szkodza psu?

Postprzez saba&mlis » 2011-02-05, 13:35

Tenor od ktorego zaczol sie watek mial zator z przetrawionych kosci, taka qupka o konsystencji kamienia ktorej nie udalo sie w zaden sposob przepchnac i konieczna byla operacja. Ja dopiero przy tej okazji dowiedzialam sie jak szkodliwe moga byc kosci. Mam nadzieje z P.P. opisze dokladniej jak bylo z Montim, moze to w przyszlosci uchronic jakiegos pieska
Avatar użytkownika
saba&mlis
Moderator Działu
 
Posty: 2939
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-15, 10:49
Lokalizacja: okolice W-wy
psy: Buba

Re: Czy kosci szkodza psu?

Postprzez P.P. » 2011-02-05, 13:44

Przypadek Montusia był podobny ,jelito zostało zablokowane skamieniałym "korkiem" z kału nadzianym kawałkami kości .
Napewno opiszę dokładnie naszą historię ;-)
Avatar użytkownika
P.P.
 
Posty: 1966
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-09-30, 21:47

Re: Czy kosci szkodza psu?

Postprzez kerovynn » 2011-02-05, 14:03

Jak Eśka dostawała kości i chrupki to miała takie kupki, ze az stukały o ziemię i widać było, że wypróżnia się z wysiłkiem. Problem minął, gdy po zjedzeniu kości dostawała kefir z tartym jabłkiem, marchewką i oliwą. Qooopka szła 'z poślizgiem". Ale jeśli są przypadki, że pies może sobie kawałkiem kości pokaleczyć żołądek i jelita to my z tej przyjemności zrezygnujemy :roll:
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: Czy kosci szkodza psu?

Postprzez Anna Rozalska » 2011-02-06, 12:19

My dajemy tylko kości cielęce, ogony wołowe i cielęce. Kosci wolowe są niebezpieczne o dzielą sie wzdłuż.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Poprzednia strona

Powrót do BARF

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

cron