BARF

Re: BARF

Postprzez nika » 2011-04-07, 20:54

indianka napisał(a):Mam prośbę, czy ktoś z trójmiasta lub okolic mógłby mi doradzić, gdzie można kupić np. ogony wołowe?


U nas prawie zawsze są w Makro, tak samo ogony i kości cielęce.
Avatar użytkownika
nika
 
Posty: 1305
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-05-06, 22:15
Lokalizacja: Bydgoszcz/las koło Białego Boru
psy: Katia (BPP), Lena (BPP), Pluto (mix), Hela (mix)

Re: BARF

Postprzez saba&mlis » 2011-04-07, 21:30

marzena napisał(a):Pisałam to na forum już kilka razy w różnych wątkach, ale ku przestrodze napiszę jeszcze raz i w tym miejscu. Mój bernardyn po zjedzeniu kości wołowej zmarł. Nieszczęśliwie odgryzł taki kawałek kości, który ostrym brzegiem uszkodził żołądek i jelito i mimo podjętych prób ratowania psa, nie udało się :-( To są wypadki, ale się zdarzają. Kości mogą być (i są) niebezpieczne. Uda się wiele razy, ale raz na jakiś czas może dojść do tragedii.
U nas jest zasada - żadnych kości. Nigdy. Chyba, że byłyby zmielone, to ok, ale do gryzienia absolutnie nie.

To cytat z watku o ktorym wspomnialam, warto go przeczytac w calosci. Nie ze wszystkim trzeba sie zgadzac, ale warto pewne rzeczy wiedziec. U nas w krotkim czasie Tenor pies brata mial operacje (strawione mielone kosci stworzyly twarda jak cement kupe ktorej pies nie mogl wydalic), a niedlugo potem nasza Saba miala skret zoladka. Tak sie zlozylo ze przez kilka dni ja zajmowalam sie Tenorem, jezdzilam na kontrole i kroplowki, dyskutowalam z lekarka i to ona mi tlumaczyl ze im starszy pies tym mniej dawac kosci, ja tego tak dobrze nie powtorze, ale w duzym skrocie i uproszczeniu chodzilo o to ze po fazie rozwoju, skladniki z kosci juz psu nie sa potrzebne, a im starszy pies tym jego przewod pokarmowy nie jest mniej sprawny i nie radzi sobie z trawieniem i wydalaniem kosci(nawet tych mielonych!!). Po operacji Saby sporo czasu spedzilam w przychodni i na temat jedzenia kosci tez sie dopytywalam. Chirurg ktory Sabe operowal histori takich jak opisuje marzena czy jaka przytrafila sie Tenorowi zna sporo. Setki psow czy dziko zyjacych wilkow zjada kosci i zyje, ale tez wiele z nich ginie, takie jest prawo natury, ale jak ja moge tego uniknac to unikam.
Saba dostaje mieso,chrzastki i wywary z nozek, czasami male kostki prasowane, tak dla jej przyjemnosci gryzienia i choc uwazam je za niezdrowe wole to niz ewentualne konsekwencje jedzenia kosci prawdziwych.
Avatar użytkownika
saba&mlis
Moderator Działu
 
Posty: 2939
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-15, 10:49
Lokalizacja: okolice W-wy
psy: Buba

Re: BARF

Postprzez Bobik » 2011-05-12, 17:38

Mam pierwszą obserwację po przejściu psów pół roku temu na surowe mięso z jarzynami i węglowodanami. Wybieliły im się zęby. Są to młode psy, ale przedtem na suchej Eukanubie czy ProPlanie mimo podawania różnych cudownych gryzaków miały kamień. Czyszczenia zębów nigdy nie próbowałem. Możliwe, że pozytywna zmiana jest spowodowana naturalną dietą.
Może samemu przejść na surowe?
Bobik
 
Posty: 388
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-01-07, 00:26
Lokalizacja: Okolice Strzelina, Dolny Śląsk
psy: Entlebuchery Cyrus i Urania
Hodowla: Quercus Niger

Re: BARF

Postprzez dosjaa » 2011-05-12, 20:34

Mój entlik Taps jest od 1,5 roku na barfie i widzę same pozytywy...
Avatar użytkownika
dosjaa
 
Posty: 498
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-07-23, 19:09
Lokalizacja: Warszawa
psy: TABS - entlebucher

Re: BARF

Postprzez Bobik » 2011-05-13, 15:46

dosjaa napisał(a):Mój entlik Taps jest od 1,5 roku na barfie i widzę same pozytywy...

Ja przyznam szczerze, że samych to nie widzę. Co jakiś czas następuje wzmożenie aktywności gazowej na wylocie przewodu pokarmowego i zostają mi sekundy życia, aby dobiec do okna. Ale wtedy administruje się dzień postu i sprawa na jakiś czas przycicha. Nie można ciągle tak dobrze jeść...
Bobik
 
Posty: 388
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-01-07, 00:26
Lokalizacja: Okolice Strzelina, Dolny Śląsk
psy: Entlebuchery Cyrus i Urania
Hodowla: Quercus Niger

Re: BARF

Postprzez Barbapapa » 2011-05-14, 14:21

Nie słyszałam w zasadzie, o gazach u psów żywionych BARF. Po jakim posiłku są te efekty aromoterapeutyczne?
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Re: BARF

Postprzez Bobik » 2011-05-15, 10:03

Barbapapa napisał(a):Nie słyszałam w zasadzie, o gazach u psów żywionych BARF. Po jakim posiłku są te efekty aromoterapeutyczne?

Źle mnie zrozumiano: nie zamierzam otworzyć wątku o gazach.
Bobik
 
Posty: 388
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-01-07, 00:26
Lokalizacja: Okolice Strzelina, Dolny Śląsk
psy: Entlebuchery Cyrus i Urania
Hodowla: Quercus Niger

Re: BARF

Postprzez dosjaa » 2011-05-15, 19:46

Bobik napisał(a):
Barbapapa napisał(a):Nie słyszałam w zasadzie, o gazach u psów żywionych BARF. Po jakim posiłku są te efekty aromoterapeutyczne?

Źle mnie zrozumiano: nie zamierzam otworzyć wątku o gazach.
<haha> <haha> <haha> <haha> <haha>
Avatar użytkownika
dosjaa
 
Posty: 498
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-07-23, 19:09
Lokalizacja: Warszawa
psy: TABS - entlebucher

Poprzednia strona

Powrót do BARF

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość