BARF

BARF

Postprzez Natalia i Galwin » 2006-10-20, 09:12

Chciałam się spytać czy ktoś z forumowiczów wybral ten sposób żywienia swojego psiaka? Jakie są Wasze opinie na ten temat?
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Postprzez Barbapapa » 2006-10-20, 09:36

Moje psiaki są na czymś takim. Generanie i psy i ja jesteśmy zadowoleni. Problem mamy z sierścią, one całe lato są strasznie ofutrzone i dopiero tuż przed zima przypominają sobie że należy odświerzyć okrywę.
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Re: BARF

Postprzez Ewa » 2006-10-20, 13:22

Natalia i Galwin napisał(a):Chciałam się spytać czy ktoś z forumowiczów wybral ten sposób żywienia swojego psiaka? Jakie są Wasze opinie na ten temat?


Mam 3 miesięcznego berneńczyka. Od hodowcy dostałam suchego Royala ale u nas w domu nie chciał tego jeść. Teraz od trzech tygodni jest na diecie BARF i ma sie dobrze. Szyjki indycze i kurczakowe korpusiki po prostu uwielbia. Gorzej jest z surowymi warzywami. Musze mu przemycać. Rośnie i z dnia na dzień ma coraz wiecej energii. Polecam.
Ewa
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Cefreud » 2006-10-20, 13:27

ja testowałam barf i było nieźle.niestety zakaz jedzenia kurczaków i nabiału oraz awersja Freuda do ryb sprawiły,że zrezygnowałam.Za drogo mi po prostu wychodziło. :-(
Jujka tez karmi BARFem i jest zadowolona( Buska też)
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Postprzez Koko » 2006-10-20, 23:39

Koko raz dziennie (prawie regularnie) wcina kuraka, albo inną krowę.
Lubi.
Avatar użytkownika
Koko
 
Posty: 628
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 01:54
Lokalizacja: Grudna/Poznań
psy: [*] Elita Czereda Kusego ♀

Postprzez Aga-2 » 2006-10-23, 17:00

My też wprowadzamy tą dietę. Porcje rosołowe królują. Od czasu do czasu wątróbka, jajko lub ser biały. Marchewka tarta z dodatkiem oleju, owoce sezonowe, mielone siemię lniane, siekana pietruszka zielona, resztki z obiadu.
Ja do tego daję trochę gotowanego ryżu z dodatkiem jarzyn i mięsa. To chyba nie do końca jest dobrze, bo podobno nie daje się gotowanego z surowym. Mnie się jednak ciągle wydaje, że po samym surowym bez "wypełniaczy" psiury będą głodne. To im dajemy wieczorem, ale rano, przez wzgląd na wygodę dajemy jeszcze pół dziennej dawki suchej karmy. Tak więc w naszym wykonaniu jest to dieta w pełni kombinowana.
Moim zdaniem dieta BARF jest bardzo rozsądna i ta idea przemawia do mnie w pełni. Trochę pokutują jeszcze u nas przekonania innych osób w rodzinie oraz brak pełnego zorganizowania w zakresie zakupów i przygotowania.
A Wy co dajecie Waszym psom w ramach tej diety? I przede wszystkim - ile?
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Postprzez Natalia i Galwin » 2006-10-23, 17:20

No mnie tez najbardziej interesuje - ile? Chce spróbowac tej diety, wpierw zamienie jeden posiłek na "surowiznę" i przejdziemy etapami...
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Postprzez Cefreud » 2006-10-23, 19:55

nabiał, surowe warzywa jako jeden z posiłków nie częsciej niż 2 razy w tygodniu, surowe ryby, szyjki indycze(mają glukozaminę wiec sa wazne), podroby drobiowe i wołowe,czerwone mięso z koścmi(rozbratel czy inne tego typu).Nie powinno łączyc się posiłków gotowych z gotowanymi i surowizną.Tak w kazdym razie twierdzi Suminska :-)
joli psiury jedza BARF i są pięknie ofutrzone całorocznie i badania krwi mają ok, więc gdyby nie ograniczenie menu w zwiazku z alergią sama bym przeszła na ten sposób żywienia.
tylko mała uwaga dla wystawiających-zmiana systemu żywienia może spowodowac chwilowe problemy z sierscią wiec odradzam w sezonie wystawowym.
Polecam mięso z marketów z działu wyprzedaż-mają krótkie terminy waznosci (2-4 dni) a sa o połowę tańsze :-)
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Postprzez Natalia i Galwin » 2006-10-23, 20:51

No właśnie z ta alergią to i my mamy chyba kłopot. Jak tylko Galwin zje karme "zwykłą" że tak powiem to ma rozwolnienie. Po weterynaryjnej i eucanubie z jagnięciną ma "śliczne" kupki :lol: Jak jadł rosołki z kurzych łapek to od razu rozwolnienie... Dziś zjadł wołowine i marcheweczke i brak sensacji:)
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Postprzez Cefreud » 2006-10-24, 07:57

a BARFIE nie mieszasz warzyw i mięsa.Albo same jarzynki albo mięcho.Może faktycznie spróbuj Barfu.Jola ma fajne przepisy.poproś ją.Na stronie dexa(chyba Buffalo Bill Duch Wrzosowisk)- też jest parę przykładów.
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Postprzez Szam » 2006-10-24, 08:59

Tylko warzywa miesza sie wszystkie i papke z jogurtem, oliwa itd. Inaczej nie ma sensu.

Warzywa co 3 posiłek, podroby 1 raz w tygodniu, mięso 2 x w tygodniu, a reszta RBM czyli mięsne kości.

http://pets.groups.yahoo.com/group/barf-pl/ polecam polską listę i Martę, która o barfie wie wszystko.

Poza tym nie polecam na samym kuraku, bo niezbyt zdrowy...

My podawalismy
- kadluby z kuraka
- szyjki
- skrzydelka
- szponder wol/ ciel
- kosci ciel
- zeberka wol/ ciel
- golen ciel
- rurki od plucek
- z podrobow watrobke (uwaga biegunka)
- mieso konskie
- mieso wolowe
itd
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Postprzez Szam » 2006-10-24, 09:04

A wypelniacz nie dajesz i wszystko dopasowujesz wagowo do psa, nie na oko !!


Gucci zjadala na posilek 6 skrzydelek i 7 zostawiala, nie dawala rady zjesc co u niej graniczy z cudem.

Plik z wyliczeniami

Poza tym racz poczytac, bo wiecej psu krzywdy zrobisz bez wiedzy niz dobrego
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Postprzez Natalia i Galwin » 2006-10-24, 16:30

Dziękuje za odpowiedzi.

Czytałam sporo na temat BARFu i zastanawiałam się czy ktoś z Was ma doczynienia z tą dietą. Spokojnie - wiem, że mięsa się nie miesza z jarzynami. Chodziło mi o to, że oprócz karmy dostał to do jedzenia "ekstra" i nie było sensacji zołądkowych, co u nas jest ogromnym sukcesem. Jak na razie boje się w pełni przejść na BARF, jak pojawią nam się teraz rozwolnienia to bęzdie tragedia... Musze przeczekać, aż będzie ok z nim po operacji. U nas niestety odpada kurczak, więc jego będziemy musieli "ominąć" w tej diecie..
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Postprzez Szam » 2006-10-24, 16:53

Natalia to licz sie z solidnymi kosztami :(

Niestety wołowina kosztuje krocie...
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Postprzez Natalia i Galwin » 2006-10-24, 16:57

Wiem, ale jeżeli to ma wpłynąć pozytywnie na zdrowie Galwina to trudno się mówi... Z karamami mamy OGROMNY problem. Jest nie wiele karm dla psów ras dużych bez kurczaka. Teraz je eucanube która jest dla "wszystkich" szczeniaków i martwie się, że ma niewystarczającą ilość mikroelementów potrzebnych do odpowiedniego rozwijania się berneńczyka... Już smaa nie wiem co mam robić :-(
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Postprzez Szam » 2006-10-24, 17:01

Proformance dla szczeniat ras duzych, wlasnie zamowilam Jamajce www.wicko.com.pl
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Postprzez Natalia i Galwin » 2006-10-24, 17:07

W składzie tych karm jest tłuszcz z kurczaka :-( Ciekawe czy na to też jest uczulony...
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Postprzez Szam » 2006-10-24, 17:17

W Eukanubie masz też kurczaka...

Mięso jagnięce (>14%), ryż (>14%), kukurydza, mączka rybna, sorgo, suszone całe jaja, mączka drobiowa, suszona pulpa buraczana, tłuszcz zwierzęcy, mięso z kurcząt wstępnie trawione enzymami, suszone drożdże piwne,fosforan sodu, sól, chlorek potasu, DL-metionina, wyciąg z nagietka.

Na stronie oryginalnej eukanuby, tłuszcz jest oznaczony jako tłuszcz z kurczaka

Jedyna karma bez kuraka w żadnej postaci to www.koebers.pl
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Postprzez Wanda » 2006-10-24, 17:23

Natalia czy juz jestes pewna że to uczulenie na kurczaka?
Royal ma coś nowego, czy ktos już to zna?
EXCLUSIVE PROTEINS MAXI JUNIOR V.29

http://www.royal-canin.pl/index.php/nowosci

tu jest opis, może to byłoby odpowiednie dla Galwina?
Nie wiem lie kosztuje ale bedę zamawiała karme to zaraz zapytam.
Wiem ten temat to BARF ale tak jakoś się rozwineło.
Avatar użytkownika
Wanda
 
Posty: 1982
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 13:21
Lokalizacja: Rumia
psy: Beta(*),Dracoh(*),Basma,Ginnger,Hocus,Denzel,Lara
Hodowla: Szczęście Ty Moje

Postprzez karasiew » 2006-10-24, 18:24

witam!!
od którego miesiąca można dawać surowe mięso np. z kuraczaka ,czy 3 miesięcznemu można dać kość wołową do gryzienia.
Avatar użytkownika
karasiew
 
Posty: 91
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 19:31
Lokalizacja: świdwin

Następna strona

Powrót do BARF

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość