BARF dla szczeniaka

BARF dla szczeniaka

Postprzez t0m3k » 2008-07-05, 15:01

Witam ;-)

W czwartek jadę odebrać swojego pierwszego berna (8-mio tygodniowy) i staram się ułożyć już teraz dla niego "rozkład jazdy" jeżeli chodzi o jedzenie i jestem zdecydowany na BARF. Przeglądałem 2 wątki na forum dot. BARF jak i materiały na innych stronach odnośnie tej diety.

Co wiem:
a) dla szczeniaka dzienna dawka pożywienia to ~10% jego wagi;
b) 80% RMB, a reszta to warzywa, mięsa, podroby, nabiał, witaminy;
c) co trzeci posiłek to warzywa;
d) 4 posiłki dziennie;
e) 2-3 razy w tygodniu jajka i trochę białego sera;
f) 2-3 razy w tygodniu podroby;

AD.1 W jakich odstępach czasowych rozplanować te 4 posiłki? Czy 8:00, 12:00, 16:00, 20:00 będzie dobrze?
AD.2 Czy szyjki kurczaka czy indyka nie sprawią problemu małemu? Bo przecież w takiej szyjce jest dużo małych kosteczek.
AD.3 Nie wyobrażam sobie trochę tego, że młody ma dostawać 80% RMB, przecież to prawie przez cały czas będzie jadł tylko te kości. Jak to jest?
AD.4 Mógłby mi ktoś coś podpowiedzieć jak ułożyć tą całą dietę?

Pozdrawiam ;-)
t0m3k
 
Ostrzeżeń: 0

Re: BARF dla szczeniaka

Postprzez EwaM » 2008-07-05, 15:19

A dlaczego chcesz sobie tak skomplikować życie :?: Dasz radę to odpowiednio zbilansować,żeby małemu nic nie brakowało w okresie wzrostu :?: Ja bym z tym BARFem trochę poczekała :-)
Avatar użytkownika
EwaM
 
Posty: 2852
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-13, 15:40
Lokalizacja: okolice Warszawy
psy: Nera-prawie BPP i Bora-prawie bokser:))))

Re: BARF dla szczeniaka

Postprzez t0m3k » 2008-07-05, 15:23

Z tego co czytałem, to duże korzyści dla pieska płyną z BARFu, a że teraz są wakacje to będę miał dużo czasu, żeby się zająć przygotowywaniem jedzenia. Chcę też się skonsultować z weterynarzem, bo pamiętam, że poprzedni pies (bokserek) w okresie dorastania dostawał jakieś witaminy dodatkowe.
t0m3k
 
Ostrzeżeń: 0

Re: BARF dla szczeniaka

Postprzez Cefreud » 2008-07-06, 12:29

pamiętaj,ze poza szyjkami w większości trzeba mięso mielić do uzyskania masy mięsno kostnej.Poszukaj w necie strony Buffalo Billa Duch Wrzosowisk-tam jest parę przykładów menu Barfowego.Zerknij też na stronę kociezacisze ( jest tam dział dotyczący bernów i Barfu)
Godziny posiłków wydają mi się być ok-pamiętaj,ze dając o 20 musisz liczyć się ze spacerem o 22.00
Ja,gdyby nie ograniczenia wynikające z alergii Freuda( nie tolerancja drobiu,podrobów i latozy) też bym się na Barf zdecydowała.Psy Joli mimo mieszkania w bloku są pięknie ofutrzone, barwy są mocno wysycone, kupy niewielkie i kłaki wyłażące znikome.Na dodatek badania krwi i przeglądy wet,którym Jola poddaje swoje psy raz do roku wydają się potwierdzać dobry wpływ tej diety
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: BARF dla szczeniaka

Postprzez Morgan29 » 2020-01-06, 23:10

Kochani, a jak to jest z dietą BARF dla seniorów? Mój pies skończył 12 lat, weterynarz mówił, że powinniśmy przejść stopniowo na puszki i suchą karmę, bo z trawieniem surowizny a zwłaszcza kości mogą być problemy.
Morgan29
 
Posty: 1
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2020-01-04, 22:42
psy: Pola, Gryf

Re: BARF dla szczeniaka

Postprzez saba&mlis » 2020-01-19, 20:18

Tu na forum już mało się dyskutuje, większość przeniosła się na FB. Jest tam kilka grup zwolenników barfu, gdzie można się sporo dowiedzieć, są też organizowane wspólne zakupy świeżego mięsa w różnych regionach kraju.
Może coś dla siebie znajdziesz, wiem że barfiarze karmią tak psy do końca życia i przy różnych schorzeniach
https://www.facebook.com/groups/barfnekorepetycje2/
https://www.facebook.com/groups/389728707881720/
Avatar użytkownika
saba&mlis
Moderator Działu
 
Posty: 2939
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-15, 10:49
Lokalizacja: okolice W-wy
psy: Buba


Powrót do BARF

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość