Którą karmę z wymienionych byście podali Waszej psinie??

Którą karmę z wymienionych byście podali Waszej psinie??

Postprzez HaniaHa » 2010-09-29, 10:49

Po przeczytaniu artykułu poleconego przez Hekate zagłębiłam się w temat karm.... Nasz piesio był przez pierwsze 2 miesiące pobytu z Nami na Royalu.... Niestety musimy ją zmienić bo oczywiście problem - finanse.... Nie chcemy żadnej marketówki ale nie damy rady też na zakup tych z najwyższych półek.....

Wracając do tego artykułu, było podanych 5 przedziałów karm od 1-5... gdzie pierwsze to te gorsze a 5 totalna rewelacja :-D
Nasze możliwości finansowe to 2 i 3 klasa i tu prośba do Was, czy znacie te karmy? Czy są naprawdę godne polecenia i gdzie je kupujecie!!!

II przedział:
Fitmin Maxi Junior

III przedział

First Class Puppy Large Breed
Calibra Junior Large Breed
Belcando Junior
Pronature Puppy Growth Breed

Pozdrawiam serdcznie!!!!! :-)
Avatar użytkownika
HaniaHa
 
Posty: 990
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-09, 09:44
Lokalizacja: Górny Śląsk
psy: DSPP - Grand Dager Żorska Prima FCI

Re: Którą karmę z wymienionych byście podali Waszej psinie??

Postprzez Hekate » 2010-09-29, 11:05

Ja może lekko sprostuję apropo tego artykułu http://www.psy24.pl/1777-Krotka-rozpraw ... -psow.html
Ten artykuł już troche w sieci wisi, w międzyczasie producenci karm się lekko przetasowali i tasować zapewne będą się dalej. Acana zmieniła skład na lepszy, dochodza nowe marki. Ale zasada odczytywania składów właściwie jest niezmienna ;-)
Druga sprawa, każdy pies jest inny, każdemu co innego pasuje, przeszkadza, co innego służy, więc praktycznie trudno polecać konkretna markę, to trzeba już samemu przetestować, czy pies sie po niej dobrze czuje, jak ze smakowitością itd.

A odnośnie tematu, to z powyższych żadnej nie testowałam.
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: Którą karmę z wymienionych byście podali Waszej psinie??

Postprzez kerovynn » 2010-09-29, 11:36

HaniaHa - ja też "nie śpię na pieniądzach" ;-) więc Eśka od ukończenia roku dostaje Arion, Brit, Bosch w cenach 100-130 zł/15 kg. Staram się w miarę możliwości dodawać jej tez "gotowane" typu ryż z mięsem, warzywa surowe i gotowane, jajko, galaretka, twaróg, ser żółty, chleb z masłem itd...
Ma 2,5 roku i miewa się świetnie. Ze zjadaniem żarcia też dotychczas problemu nie było.
Jeśli brać pod uwagę zalecenia dietetyków dla ludzi to już powinnam nie żyć :-D :-D , a jednak żyję i zbytnio nie choruję. Myślę, że z psami jest podobnie. Nie dajmy się zwariować ;-) :-D
Ty tez na co dzień nie jadasz kawioru, ostryg i szampana :-D
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: Którą karmę z wymienionych byście podali Waszej psinie??

Postprzez P.P. » 2010-09-29, 12:13

Przeczytałem dzisiaj na stronie www.onet.pl artykuł zatytułowany "Cudowne wędlin rozmnożenie" polecam ;-)
Proszę nie myślcie ,że jestem tym zaskoczony ,wręcz przeciwnie utwierdza mnie on w przekonaniu ,że oferowana nam żywność jest podłej jakości a my jako klienci jestesmy zwyczajnie oszukiwani !!!
Dlatego zapytuję : wierzycie w uczciwość producentów "psiej" karmy ?
Avatar użytkownika
P.P.
 
Posty: 1966
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-09-30, 21:47

Re: Którą karmę z wymienionych byście podali Waszej psinie??

Postprzez Hekate » 2010-09-29, 12:54

W to że mięsko wyszczególnione w składzie, jest polędwiczką, karkówką czy inną częścią potocznie nazywaną przez nas mięsem nie. Ale jeżeli chodzi o skład na worku to musi odzwierciedlać to co jest w środku, przynajmniej jeżeli chodzi o skład ilościowy. Tak samo "wsie jajka" z tesco nie mają z wiejskim wybiegiem nic wspólnego, ale odpowiednie oznaczenie odnośnie chowu klatkowego musi już się znaleść na skorupce.
Gdyby nie to że Altek przeważnie gardzi surowizną, koli go w zęby to byłby na BARFie. Gdy nie ma apetytu sucha karma w misce przynajmniej sie nei psuje :roll:
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: Którą karmę z wymienionych byście podali Waszej psinie??

Postprzez Marzena.zlotanimfa » 2010-09-29, 13:23

Witam .
Szczenięta DSPP,jak i inne duże rasy powinny dostawać co najmniej ,do ukończenia 15-18 mcy karmę wysokiej klasy,a więc hodowca prowadził je bardzo dobrze.Zmiana karmy na inną tańszą może wiązać się z tym , ze i tak będziesz musiała podawać preparaty na stawy , i inne suplementy diety ,takie ,których brak będzie w takiej karmie,i kwota jaką bedziesz musiała wydać przekroczy koszt worka , np.Royala.Wybór należy do Ciebie.
Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
Marzena.zlotanimfa
 
Posty: 259
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-05-05, 19:40
Lokalizacja: Warszawa
psy: Duży Szwajc Pies Past. Atena, Nastka, Berta, Diana
Hodowla: Złota Nimfa

Re: Którą karmę z wymienionych byście podali Waszej psinie??

Postprzez HaniaHa » 2010-09-29, 13:42

Nasz DSPP dostaje dziennie na stawy Canivition Forte. Za kg puchy daliśmy około 120 zł i jest bardzo wydajna. Myślę że spokojnie na jakieś 10 miesięcy starczy... A Royal 15 kg to chyba koszt około 230 zł? Chyba że się mylę?
Jasne że chciało by się tę najlepszą ale nie zawsze można :cry: Dlatego chciałabym karmę która nie jest mega super ale można ja zaliczyć do jednych z lepszych....
Avatar użytkownika
HaniaHa
 
Posty: 990
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-09, 09:44
Lokalizacja: Górny Śląsk
psy: DSPP - Grand Dager Żorska Prima FCI

Re: Którą karmę z wymienionych byście podali Waszej psinie??

Postprzez OlgaO » 2010-09-29, 13:53

Ja w za Royala 15 kg place z przesylka od 152 do 180 zl i przesylka gratis.
Zamawiam meilem i mam 5% upustu.
Popatrz sobie na swiat karm.
Pozdrawiam.
Avatar użytkownika
OlgaO
 
Posty: 1526
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-07-31, 18:15
Lokalizacja: Lubomierz
psy: Rock'n'Roll Kropla Nadziei

Re: Którą karmę z wymienionych byście podali Waszej psinie??

Postprzez HaniaHa » 2010-09-29, 14:15

OlgaO właśnie oglądałam i 15 kg ROYAL CANIN Giant Puppy kosztuje 199 zł..... Dostawy są szybkie w tej firmie?
Avatar użytkownika
HaniaHa
 
Posty: 990
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-09, 09:44
Lokalizacja: Górny Śląsk
psy: DSPP - Grand Dager Żorska Prima FCI

Re: Którą karmę z wymienionych byście podali Waszej psinie??

Postprzez Hekate » 2010-09-29, 14:25

Haniu a może powiedz o karmie do jakiej kwoty mówimy ;-)
fajną karmą jest brit care. Oprócz ceny za kg warto też zerkać na dawkowanie, czasami karma potrafi być droższa, ale przez mniejsze dzienne porcje karmienie wychodzi taniej.
ok 150zł to jeszcze regal zapowiada się ciekawie. Tu w promocji 15kg +1,8kg za 143zł http://www.sklep.katani.pl/Puppy_Large_ ... p5606.html
to belcando też wydaje sie być ok
naprawdę trudno tak doradzić konkretna markę, zwłaszcza zę tych karm na naszym rynku jest coraz więcej, bo u jednego psa karma jest super trawiona, drugi nie bedzie chciał jej nawet powąchać, a trzeci może mieć gazy.
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: Którą karmę z wymienionych byście podali Waszej psinie??

Postprzez HaniaHa » 2010-09-29, 14:34

Po przestudiowaniu swojego budżetu myślę że damy rady 150 zł miesięcznie damy radę! ;-)
Dziękuję bardzo za pomoc!!!
Avatar użytkownika
HaniaHa
 
Posty: 990
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-09, 09:44
Lokalizacja: Górny Śląsk
psy: DSPP - Grand Dager Żorska Prima FCI

Re: Którą karmę z wymienionych byście podali Waszej psinie??

Postprzez Anna Rozalska » 2010-09-29, 15:32

Karma Brit care jest karmą super premium i uwazam ja lepsza nawet od przereklamowanego Royala. Moja d0 8 miesiecy była na Royalu maxi junior sensible. Potem nie chciała żadnej. testowaliśmy rożne i wcale nie chodziło nam o kasę. Wreszcie trafiliśmy na taką gdzie chrupki ąa odpowiedniej wielkości czyli Brit care hipoalergiczną. Wcina ją na przemian z jedzeniem gotowanym juz od 2,6 roku. cenowo też jest przystępna. Ja zamawiam w kuchni pupila i za 12 kg wychodzi około 120 zł.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Którą karmę z wymienionych byście podali Waszej psinie??

Postprzez kerovynn » 2010-09-29, 16:07

Eśka do roku była na royalu a i tak dostałam zalecenie od hodowcy by profilaktycznie podawać preparat na stawy, więc widocznie sam royal nie wystarczał :roll:
Brita hypoalergicznego tez kupowałam - 2 x15 kg za 249 zł z przesyłką gratis. Eśka chrupała ze smakiem :-D
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: Którą karmę z wymienionych byście podali Waszej psinie??

Postprzez OlgaO » 2010-09-29, 17:27

Swiat karm przesyla w ciagu 2-3 dni zalezy kiedy zamowie.
Avatar użytkownika
OlgaO
 
Posty: 1526
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-07-31, 18:15
Lokalizacja: Lubomierz
psy: Rock'n'Roll Kropla Nadziei

Re: Którą karmę z wymienionych byście podali Waszej psinie??

Postprzez Wydra » 2010-09-29, 23:57

My od samego początku jesteśmy na Bozicie cena za 15 kg do 150 zł moim zdaniem jest to bardzo dobra karma.kilka razy próbowałam zmieniać i zawsze coś było nie tak, ale gdybym nie gotowała to bankructwo nieuniknione.Na stawy nasze psy dostają łapki kurze w ilości 2 kg w tygodniu na 1 psa.oprócz tego raz w tygodniu gotuję dla psiaków galaretę ze świńskich nóżek.
Wydra
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Którą karmę z wymienionych byście podali Waszej psinie??

Postprzez HaniaHa » 2010-10-01, 13:17

Muszę się w końcu zdecydować na którąś karmę... Dziękuję bardzo za porady!!!! :-D
Jeszcze jedno... a które sklepy polecacie? Hekate czy Katani i TeleKarma to sprawdzone sklepy?? Jeszcze chwilkę i obiecuję przestać was męczyć :-P Pozdrawiam serdecznie!!!!!!!!
Avatar użytkownika
HaniaHa
 
Posty: 990
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-09, 09:44
Lokalizacja: Górny Śląsk
psy: DSPP - Grand Dager Żorska Prima FCI

Re: Którą karmę z wymienionych byście podali Waszej psinie??

Postprzez anula » 2010-10-01, 13:31

Na Telekarmie można polegać jak na szwajcarskim zegarku. Kupowałam swego czasu regularnie karmę. Zawsze szybko i sprawnie. Ceny też bardzo przyzwoite.
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: Którą karmę z wymienionych byście podali Waszej psinie??

Postprzez Magda » 2010-10-01, 15:33

Z przystępnych cenowo i przetestowanych przez moje psy to Bozita, Happy Dog, Josera.
Świat Karm jest bardzo fajny, przy zakupie bodajże powyżej 100 zł do wyboru gratis (np. ucho wołowe), wysyłka najczęściej 1-2 dni od zakupu, kurierem, dla stałych klientów jest też jakiś tam rabat. Tele Karma też bardzo OK, szybkie wysyłki, karmy z długim terminem przydatności. Ostatnio kupowałam Bozitę na Allegro z Grande Cane i też wszystko super.
Avatar użytkownika
Magda
 
Posty: 3392
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 18:35
Lokalizacja: woj.łódzkie

Re: Którą karmę z wymienionych byście podali Waszej psinie??

Postprzez Hekate » 2010-10-01, 16:59

Katani to sklep z Katowic, na terenie aglomeracji śląskiej dowożą transportem własnym. Ja zamawiałam u nich pare razy karmę i było wszystko ok. Ogólnie nie przywiązuje się do jednego sklepu internetowego, kupuję gdzie korzystniej ( no chyba że jak teraz karmię Markus Muhle a ta dostępna tylko w zooplusie i u przedstawiciela na allegro :roll: ) ale zawsze z ograniczonym zaufaniem odnośnie szybkiej dostawy (zdażyło mi się w kuchni pupila że ktoś w biurze kogoś zastępował, odebrał zlecenie a potem zapomniał je przekazać, więc zawisło sobie ono w próżni :roll:) , więc zamawiam puki tej karmy jeszcze w worku troche jest.
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: Którą karmę z wymienionych byście podali Waszej psinie??

Postprzez kerovynn » 2010-10-02, 09:21

ja się trzymam cały czas krakvet-u teraz zmienili sobie firmę kurierska i też są bardzo szybkie dostawy. Powyżej 99 zł kurier gratis i stałym klientom dają rabaty :-D
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Następna strona

Powrót do Karmy suche

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość