Którą karmę z wymienionych byście podali Waszej psinie??

Re: Którą karmę z wymienionych byście podali Waszej psinie??

Postprzez saba&mlis » 2010-12-05, 11:14

Za wzgledu na sklonnosci Sabci do tycia, niedawno przeszlam na karme Brit Care Light na zmiane z gotowanym, po kilku dniach takiego jedzenia Saba dostala skretu zoladka. Weterynarz powiedzial ze zoladek byl pelny sfermentowanej karmy. Dla Saby chrupki byly za male i lykala je bardzo szybko.
Avatar użytkownika
saba&mlis
Moderator Działu
 
Posty: 2939
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-15, 10:49
Lokalizacja: okolice W-wy
psy: Buba

Re: Którą karmę z wymienionych byście podali Waszej psinie??

Postprzez HaniaHa » 2010-12-06, 15:11

W sumie chyba zostaniemy przy trzech posiłkach :-D
Właśnie przyszedł zamówiony kolejny wór BRIT Junior Large Breed, mamy prezent na Mikołaja :lol:
Avatar użytkownika
HaniaHa
 
Posty: 990
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-09, 09:44
Lokalizacja: Górny Śląsk
psy: DSPP - Grand Dager Żorska Prima FCI

Re: Którą karmę z wymienionych byście podali Waszej psinie??

Postprzez BASTARD » 2010-12-06, 20:21

wypróbowaliśmy masę karm, Batser zjada wszystko ale zdecydowanie po Brit Lamb&Rice najmniej bączy ;-) ;-) chyba już przy niej zostaniemy, dajemy 3 razy dziennie i póki mam taką możliwośc to tak zostanie
Avatar użytkownika
BASTARD
 
Posty: 601
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-09, 13:44
Lokalizacja: Mikołów
psy: DSPP Baster

Re: Którą karmę z wymienionych byście podali Waszej psinie??

Postprzez Bernielovers » 2010-12-10, 00:14

Kochani takie mam pytanko a propos karmy z nowej linii ORIJEN by Acana. To nowy produkt od niedawna na polskim rynku. Czy ktoś z Was uraczył już swojego Bernusia taką karmą? Przygotowujemy się na powitanie szczonka i chcemy dobrać najlepsza karmę z możliwych, a po przeczytaniu artykułu (http://www.psy24.pl/1777-Krotka-rozpraw ... -psow.html)poleconego przez jednego z forumowiczów moje przypuszczenia się potwierdziły, że jednak Acana i Orijen dla szczonka najlepsze bo obfite sa w mięsko, nie zawierają zbóż i jest mało węgli.

Ja mam szczerze mówiąc duże zaufanie do Acany bo ta karma uratowała mojego Pitbulla chorego na niewydolność trzustki i wiem, że ma wszystko co potrzeba. Ale to było parę lat temu...Teraz mamy linię Orijen i nie mam jej na kim przetestowac hehehe, stąd proszę Was o jakieś prywatne doświadczenia ze szczonkami rosnącymi na tej karmie :) Bo potem dorosłego raczej będę normalną Acaną karmiła.
Avatar użytkownika
Bernielovers
 
Posty: 279
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-11-24, 04:06
Lokalizacja: Katowice
psy: Opium Szmaragdowa Leszczyna

Re: Którą karmę z wymienionych byście podali Waszej psinie??

Postprzez Drixon » 2010-12-10, 08:06

Bernielovers napisał(a):Kochani takie mam pytanko a propos karmy z nowej linii ORIJEN by Acana

ta karma ma 42%białka - osobiście i wg szkoły wg której Berna trzymie się 'chudo' do zakończenia fazy wzrostu ta karma jest przeładowana białkiem(chodzi o rodzaj białka w tym przypadku zwierzęce) po którym pies owszem szybko urośnie ale czy na pewno jest to dobre dla młodego organizmu? no i nerki - karmy wysokobiałkowe obciążają nery co może(nie musi) doprowadzić do chorób nerek ...
Niemieccy hodowcy dla Landseerów zalecają karmy z max. % białka do 25 %, właśnie ze względu na to żeby psiak za szybko nie wyrastał/rozwijał się bo to szkodzi bardzo układowi kostnemu ...
wiem ze chcecie dla psiaka jak najlepiej więc zapytaj Hodowcę czym najlepiej karmić szczonka
Avatar użytkownika
Drixon
 
Posty: 5589
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-25, 21:20

Re: Którą karmę z wymienionych byście podali Waszej psinie??

Postprzez daria » 2010-12-10, 10:06

Moja jako szczonek na Acanę kręciła nosem więc zrezygnowałam,dawałam jej karmę Nutram i byłam zadowolona,,bardzo fajna jest też Bozita Robur.
Ania ma rację lepiej dobrać taką karmę aby psica rosła powoli i trzymała linię.
Teraz karmię na przemian Bozita z reniferem lub Marcus Muchle i jest super ;-)
Avatar użytkownika
daria
 
Posty: 5439
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-02-16, 10:54
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Cometa Balticanis (Birma)

Re: Którą karmę z wymienionych byście podali Waszej psinie??

Postprzez Bernielovers » 2010-12-10, 22:56

Drixon napisał(a):
Bernielovers napisał(a):Kochani takie mam pytanko a propos karmy z nowej linii ORIJEN by Acana

ta karma ma 42%białka - osobiście i wg szkoły wg której Berna trzymie się 'chudo' do zakończenia fazy wzrostu ta karma jest przeładowana białkiem(chodzi o rodzaj białka w tym przypadku zwierzęce) po którym pies owszem szybko urośnie ale czy na pewno jest to dobre dla młodego organizmu? no i nerki - karmy wysokobiałkowe obciążają nery co może(nie musi) doprowadzić do chorób nerek ...
Niemieccy hodowcy dla Landseerów zalecają karmy z max. % białka do 25 %, właśnie ze względu na to żeby psiak za szybko nie wyrastał/rozwijał się bo to szkodzi bardzo układowi kostnemu ...
wiem ze chcecie dla psiaka jak najlepiej więc zapytaj Hodowcę czym najlepiej karmić szczonka


W tym wypadku "żarłocznego" Bernoluda to może ma sens, że za bardzo wartościowa karma może mieć nie do końca dobry wpływ na jego linię. Tylko z drugiej strony, może nie powinien się objadać po prostu. Kruszon z tego co napisał w 2gim wątku jadł puppy, a teraz przeszli na adult i jak widac ma sie super. Hmmm sama nie wiem...Czytałam wiele opinii ze sklepów na temat Orijena i ludzie mówią, że super, ale zawsze coś nie pasuje - tu że bąki, tam że nie smakuje, jeszcze ktoś mówił, że pies uwielbia, wygląda cudownie, ale ma rozwolnienia po niej i odstawiają na tańszą i po tańszej jest ok. Chyba wszystko trzeba testować na żywym organizmie we własnym domu :)))
Avatar użytkownika
Bernielovers
 
Posty: 279
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-11-24, 04:06
Lokalizacja: Katowice
psy: Opium Szmaragdowa Leszczyna

Re: Którą karmę z wymienionych byście podali Waszej psinie??

Postprzez Bernielovers » 2010-12-10, 23:01

daria napisał(a):Moja jako szczonek na Acanę kręciła nosem więc zrezygnowałam,dawałam jej karmę Nutram i byłam zadowolona,,bardzo fajna jest też Bozita Robur.
Ania ma rację lepiej dobrać taką karmę aby psica rosła powoli i trzymała linię.
Teraz karmię na przemian Bozita z reniferem lub Marcus Muchle i jest super ;-)


No proszę a tu kręcimy noskiem na Acanę - i bądź tu mądry heheheh
Nie mam pojęcia o tych innych karmach bo nie stosowałam u żadnego ze zwierzaków nigdy:) O Bozicie dużo dobrego czytałam natomiast karmy Nutram nawet nie znalazłam na stronach z karmą - tych najpopularniejszych.

Najśmieszniejsze jest to, że nasz znajomy karmi swoje dzieci sucharami z Biedrony i starsza ma 8 lat i jest zajebiście zdrowa!!!! Aż niewiarygodne :)
Avatar użytkownika
Bernielovers
 
Posty: 279
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-11-24, 04:06
Lokalizacja: Katowice
psy: Opium Szmaragdowa Leszczyna

Re: Którą karmę z wymienionych byście podali Waszej psinie??

Postprzez Drixon » 2010-12-10, 23:16

tylko Kruchy miał pewne problemy z układem ruchu ... (nie wiem na ile miała na to wpływ karma ale zastanowiłabym się)...
Bento Kronen jest taką karmą optymalną w fazie intensywnego wzrostu (i nie zawsze zasada najdroższe=najlepsze jest w przypadku karm prawidłowa)
Avatar użytkownika
Drixon
 
Posty: 5589
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-25, 21:20

Re: Którą karmę z wymienionych byście podali Waszej psinie??

Postprzez Bernielovers » 2010-12-12, 00:34

No i właśnie - pokupujemy różne i zobaczymy ...

Żeby tylko ta mała była z nami... ja się już nie mogę doczekać - nigdy tak długo nie czekałam na nic...wrrrrr Najchętniej już bym poczyniła wszystkie zakupy możliwe i urządziła jej w sypialny gniazdko ...ale to podobno przynosi pecha więc siedzę całymi dniami i nocami i oglądam, wybieram, szukam hehe:)
Avatar użytkownika
Bernielovers
 
Posty: 279
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-11-24, 04:06
Lokalizacja: Katowice
psy: Opium Szmaragdowa Leszczyna

Re: Którą karmę z wymienionych byście podali Waszej psinie??

Postprzez nika » 2010-12-12, 00:44

Bernielovers napisał(a):No i właśnie - pokupujemy różne i zobaczymy ...

Tak mocno nie kombinujcie, bo zrobicie psiakowi rewolucję w żołądku :mrgreen: :lol: Lepiej na początku kontynuować karmę hodowcy.
Avatar użytkownika
nika
 
Posty: 1305
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-05-06, 22:15
Lokalizacja: Bydgoszcz/las koło Białego Boru
psy: Katia (BPP), Lena (BPP), Pluto (mix), Hela (mix)

Re: Którą karmę z wymienionych byście podali Waszej psinie??

Postprzez Cefreud » 2010-12-12, 08:54

nika napisał(a):
Bernielovers napisał(a):No i właśnie - pokupujemy różne i zobaczymy ...

Tak mocno nie kombinujcie, bo zrobicie psiakowi rewolucję w żołądku :mrgreen: :lol: Lepiej na początku kontynuować karmę hodowcy.


Dokładnie tak.Najpierw to co w domku.Wystarczającym czynnikiem rozregulowującym żołądek szczona może być zmiana wody.Po jakimś czasie mozecie zmienić na karmę która wg Was będzie miała najlepszy skład
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Którą karmę z wymienionych byście podali Waszej psinie??

Postprzez Bernielovers » 2010-12-12, 18:22

Jezu hehe nie mówię, że na pierwszy strzał dostanie 10 rodzajów codziennie inną:))))) Ja sobie to tak napisałam z myślą o jakichś 2 latach:) Wiadomo, że nie wolno nagle jej zrobić rewolucji. Nasz kot też testował kilka i mokre lubi różne. Saszety służa na jego delikatny przewód pokarmowy najlepiej z Animondy. Natomiast suchego zje tylko Royala, którego od malucha podawała Pani hodowczyni, bo innej nawet nie powącha. Więc tak metodą prób i błędów dochodziliśmy do BEST CHIOCE.

Ja się po prostu martwię o to, żeby Małej niczego nie zabrakło, albo, żeby nie przesadzić bo się potem wykrzywiają kości jak z dużo mięska jest, lub tyją te dusze szczonki.

Pani Kasia Leszczynkowa robi swoim Bernolom takie kosmiczne mixy barfowe, że aż oniemiałam jak mi opowiadała :)heheh A psiaki wielkie, piękne i zdrowe ...no i szczęśliwe;p Osobiście pierwszy raz słyszałam o tego typu pokarmie dla psów.
Avatar użytkownika
Bernielovers
 
Posty: 279
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-11-24, 04:06
Lokalizacja: Katowice
psy: Opium Szmaragdowa Leszczyna

Re: Którą karmę z wymienionych byście podali Waszej psinie??

Postprzez Drixon » 2010-12-12, 22:51

Bernielovers napisał(a):. Natomiast suchego zje tylko Royala, którego od malucha podawała Pani hodowczyni,

Ja się po prostu martwię o to, żeby Małej niczego nie zabrakło, albo, żeby nie przesadzić bo się potem wykrzywiają kości jak z dużo mięska jest, lub tyją te dusze szczonki.

to nie lepiej zostać przy RC?? niż testować coś w ciemno na szczeniaku?
Avatar użytkownika
Drixon
 
Posty: 5589
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-25, 21:20

Re: Którą karmę z wymienionych byście podali Waszej psinie??

Postprzez Bernielovers » 2010-12-13, 03:49

Ja testowałam na kocie czy będzie chciał cokolwiek innego jeść, żeby nie miał monotonnej diety. I zawsze mieszałam z RC bo to nasza podstawowa karma, z której nie zrezygnujemy na pewno. Ale kot nie chciał mieszania - tylko RC.
Psa jeszcze nie mamy :) W ciemno testować nie będziemy na pewno, a z tego co pamiętam, to Royalem też karmi Pani Kasia z hodowli bernoli, skąd będziemy mieli suczkę. Tylko o tym psim Royalu większość ludzi jednak wypowiada się niepochlebnie w sensie stos. ceny do jakości. A przyznam, że tania ta karma nie jest...
Avatar użytkownika
Bernielovers
 
Posty: 279
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-11-24, 04:06
Lokalizacja: Katowice
psy: Opium Szmaragdowa Leszczyna

Re: Którą karmę z wymienionych byście podali Waszej psinie??

Postprzez Anna Rozalska » 2010-12-13, 10:52

To, że szczeniak w hodowli zajada się daną karmą nie znaczy, że w domu też będzie ją jadł. W hodowli jest duża konkurencja i maluchy zjedzą wszystko. U nas eukanuba od hodowcy była be od razu na dzień dobry i podawaliśmy royal maxi babydog sensible na przemian z gotowanym.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Którą karmę z wymienionych byście podali Waszej psinie??

Postprzez Konio » 2010-12-14, 22:32

No my też mieszaliśmy w karmach ( nasza pożera wszystko więc była to kwestia nie smaku a składu i kondycji psa ).
Na początku był RC - niestety łupierzu dostała.
No to wtedy zakupiliśmy Eukanubę 15/160 pln ... niby ok ale po przejściu kompletnie na EU zaczeło się ostre popiardywanie i łzawienie oczu.
I wreszcie strzał w 10 tkę . Pro Plan Puriny Pappy Large breed Robust za 14kg z netu 160pln.
Ustały pierdziawki , oczka przestały łzawić, brak łupierzu i masa energi u psa. Oczywiście każdemu co innego służy.
Do tego nie ma do 30% białka wiec nie będzie problemów z jego ilością .
Avatar użytkownika
Konio
 
Posty: 57
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-12-03, 19:47
Lokalizacja: Gdańsk
psy: Nana

Re: Którą karmę z wymienionych byście podali Waszej psinie??

Postprzez HaniaHa » 2011-01-18, 16:14

My przez ostatnie 3 worki zamawialiśmy Brit Care. Ostatnio przy kolejnym zamówieniu okazało się że dostawca Brita nie wywiązał się z zamówieniem w sklepie internetowym i przez chwile mogą nie mieć tej karmy na stanie a że zapas Nam się kończył to na próbę zamówiłam Fitmin Maxi Junior. I Myślę że zakup udany! Qupy stabilniejsze, pruków też jakby mniej i nie są już tak intensywne... :lol: Zobaczymy jak będzie dalej.
Avatar użytkownika
HaniaHa
 
Posty: 990
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-09, 09:44
Lokalizacja: Górny Śląsk
psy: DSPP - Grand Dager Żorska Prima FCI

Re: Którą karmę z wymienionych byście podali Waszej psinie??

Postprzez kruszon » 2011-01-18, 17:48

Drixon napisał(a):tylko Kruchy miał pewne problemy z układem ruchu ... (nie wiem na ile miała na to wpływ karma ale zastanowiłabym się)...
Bento Kronen jest taką karmą optymalną w fazie intensywnego wzrostu (i nie zawsze zasada najdroższe=najlepsze jest w przypadku karm prawidłowa)


Kruszon ma dysplazję - pewnie większość o tym wie. Natomiast co do wpływu na jej występowanie karmy
to mi się wydaje że wpływ był zerowy, a szczególnie jeżeli masz na myśli że to po Orijenie - tą karmą zaczęliśmy karmić w sierpniu 2010, a dysplazję zdiagnozowano oficjalnie (bogatszy o wiedzę wiem że symptomy przynajmniej jeżeli chodzi o łokieć występowały wcześniej) we wrześniu 2010...

Wcześniej karmiliśmy Royal Canin Large Breed, dawaliśmy arthroflex i inne bzdety i jak widać nie pomogło...
Ja jestem zwolennikiem teorii, którą słyszałem od co najmniej dwóch ortopedów - czyli: "dysplazja jest chorobą dziedziczną, a fakt iż można ją wyleczyć odpowiednią karmą lub preparatami albo wywołać ich brakiem jest pobożnym życzeniem producentów tychże..."

Orijen polecam jedynie na podstawie obserwacji własnych i badań krwi Kruszona. Zachęciła mnie opinia znajomej która prowadzi hodowlę zupełnie innej rasy i ma długie doświadczenie w karmieniu Orijenem i TOTW.
Nie ukrywam że wpływ na decyzję miał fakt, że RC nie chciał już brać do pyska, a Orijen nadal wsuwa i to jak na niego z dość dużym zapałem ;-)
W trakcie karmienia RC wystąpiły parę razy również pewne problemy objawiające się koniecznością mycia podłogi w sypialni ale nie wiem czy to miało coś wspólnego z karmą, chociaż od czasu przejścia na Orijen nic takiego się nie zdarzyło.
No i zapomniałem dodać że nie bez znaczenia był również fakt, iż przy zakupie dwóch worków na wystawie dają wypasione krzesełka :mrgreen: :mrgreen:
Avatar użytkownika
kruszon
 
Posty: 865
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-17, 22:02
psy: Kruszon

Re: Którą karmę z wymienionych byście podali Waszej psinie??

Postprzez Ella » 2012-04-11, 19:19

HaniaHa napisał(a):W sumie chyba zostaniemy przy trzech posiłkach :-D
Właśnie przyszedł zamówiony kolejny wór BRIT Junior Large Breed, mamy prezent na Mikołaja :lol:



Wyczytałam w postach(już nieco starawych ,ale dla mnie to akurat aktualna sprawa),że wujek Joki miał się dobrze na karmie BRIT Junior large bred i też postanowiłam ją zamówić.
Joka ma 4,5 m-ca.Na początku wsuwała RC,ale wobec afery biegunkowej(lamblioza) zmieniliśmy karmę na Eucanubę dla szczeniąt z problemami jelitowymi-było OK,potem zaczęłam jej dawać bytową Eucanubę dla szczeniąt ras olbrzymich-kupki OK ale pojawił sie łupież i drapanie,zmieniliśmy na Orijen i do niedawna wszystko OK,ale od ok 2 -3 tyg.luźne kupki,cuchnące,wzdęcia i znowu troszkę łupieżu.Przebadalismy psinę -wolna od pasożytów i chorób,więc znowu karma(a mam jeszcze 2 worki Orijen dla szczeniąt ras dużych po13,5 kg :-( .Zastanawiam się czy Koebers czy właśnie BRIT-ale chyba ta druga,bo ma dużo pozytywnych opinii.
Avatar użytkownika
Ella
 
Posty: 1797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-01, 01:57
Lokalizacja: Czeladź(Śląskie)
psy: JOKASTA i BAILA MORENA (DSPP)
Hodowla: Swiss Diamond FCI

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Karmy suche

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość