Czego powinniśmy szukać w karmie? i inne artykuły o żywieniu

Re: Czego powinniśmy szukać w karmie? i inne artykuły o żywi

Postprzez Hekate » 2010-07-22, 17:49

ZewKrwi napisał(a):ale BARFa tym nie przebijesz w mojej skromnej opinii.

Ależ ja o tym doskonale wiem, tylko u mnie odpada. Altek należy do psów który nie rzuca się na kości, okrawkiem mięsa potrafi wzgardzić a i tego nie przetrzymam w misce aż zgłodnieje, bo raz zaśmierdnie, dwa muchy sie zbiorą :-/
Natomiast cieszę sie że wątek sie rozwija, wszak chodzi w nim jak się poruszać wśród trików marketingowych producentów karm.
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: Czego powinniśmy szukać w karmie? i inne artykuły o żywi

Postprzez iwona_k1 » 2010-07-22, 18:06

Dlatego ja od pewnego czasu ściągam karmy z Niemiec ;-)
Avatar użytkownika
iwona_k1
 
Posty: 4394
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-23, 21:27
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: Ursa Puchate Kreple,Zorn(*) Agis Petkowskie Wzg

Re: Czego powinniśmy szukać w karmie? i inne artykuły o żywi

Postprzez ZewKrwi » 2010-07-23, 13:46

Hekate napisał(a):Altek należy do psów który nie rzuca się na kości, okrawkiem mięsa potrafi wzgardzić a i tego nie przetrzymam w misce aż zgłodnieje, bo raz zaśmierdnie, dwa muchy sie zbiorą :-/

Rozpieszczony jedynak? :-P
U nas są stałe godziny karmienia, jak pies nie zje swojej miski znajdzie się inny chętny, a nie to po 10 minutach jedzenie ląduje w lodówce nie ma much i się nie psuje, czasem też za dużo dostaną i zostanie.

z jednym psem nam nie wyszło, dawna historia, delikatny był, wet (o którym mam bardzo dobre zdanie) uznał że trzeba psa przerzucić na RC jakieś takie lecznicze coś nie przypomnę sobie która, kupiliśmy tego trochę , po głowie się podrapaliśmy, potem inny wet, następny, trochę po hodowcach popytaliśmy, w końcu znalazł się wet który psa wyleczył i jadł normalnie BARFa :lol: nie powiem bo ze 3 miesiące trwała kuracja ale problem rozwiązał, nawet za kości się potem brał :mrgreen:
ZewKrwi
 
Posty: 63
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-28, 12:24
Lokalizacja: Warszawa

Re: Czego powinniśmy szukać w karmie? i inne artykuły o żywi

Postprzez mateusz.sce » 2011-04-25, 15:18

A ja mam pytanie co do tego fragmentu z "Mitu 13":
http://www.hokkaido.pl/dwanasciemitow.html napisał(a):Badania wykazały także, że twierdzenie iż wysokobiałkowa dieta u psów czy kotów prowadzi do uszkodzenia nerek jest nieprawdą.
W wypadku diety wysokowęglowodanowej (większość karm komercyjnych w tym tzw. Premium czy też SuperPremium), psy szybciej się męczyły, miały gorsze osiągi fizyczne, dodatkowo o wiele częściej dochodziło u nich do urazów mięśni.
Psy o wiele bardziej efektywnie zużywają tłuszcze niż węglowodany, u psów karmionych dietą wysokotłuszczową i białkową utlenienie krwi było o ponad 15% wyższe niż w przypadku diet komercyjnych. Także w przypadku karm tłuszczowo-białkowych poziom plazmy we krwi był dużo większy.


Wg tego choroby nerek nie powinny u psów występować w wyniku nadmiaru białka, a chyba tak właśnie się dzieje? A może się mylę? Im więcej czytam, tym staję się głupszy...
Avatar użytkownika
mateusz.sce
 
Posty: 57
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-01-31, 23:17
Lokalizacja: Siedlce
psy: GYPSY Markowy Klan

Re: Czego powinniśmy szukać w karmie?

Postprzez kasia.r » 2011-06-21, 19:08

Hekate napisał(a):no niewiem Izu, podają że jest 50% świerzego mięsa czyli po wysuszeniu i przetworzeniu aż tak dużo już go nie pozostaje
znalazłam jeszcze amerykański ranking karm, przejrzyjcie zwłaszcza karmy ocenione 1 i 2 gwiazdkami, znajdziemy tam tak popularną u nas eucanube, royal cain, ale niewiem też dlaczego umieścili tam również bozite, bozite robur rozdzielili i dostała od 1 do 3 gwiazdek, wnioskują to po analizie skłądu no nic trzeba będzie wziąść słownik w ręke i odświerzyć angielski :-> Acanie natomiast dali 4 gwiazdki a jej serii Grasslands, Pacifica i Prairie Harvest już 5 gwiazdek :shock:
http://www.dogfoodanalysis.com/dog_food ... .php/cat/1

Na forum krakvetu czytałam, że zainteresowani zwrócili się z zapytaniem (do producenta lub przedstawiciela) jak to jest z mięsem w karmach koebers i otrzymalil taką odpowiedź, cytuję wypowiedź z forum krakvet "do produkcji karmy stosuje się wyłącznie świeże, nigdy nie mrożone mięso wołowe, po przetworzeniu stanowi ono 50% masy karmy". Więc ja już nie wiem jak to z tą ilością mięsa w karmie jest...
Avatar użytkownika
kasia.r
 
Posty: 146
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-21, 12:54
Lokalizacja: Kielce
psy: Rosa u Źródeł Wisły

Re: Czego powinniśmy szukać w karmie? i inne artykuły o żywi

Postprzez Drixon » 2012-08-20, 18:33

Avatar użytkownika
Drixon
 
Posty: 5589
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-25, 21:20

Re: Czego powinniśmy szukać w karmie? i inne artykuły o żywi

Postprzez annasm » 2014-12-30, 22:19

Avatar użytkownika
annasm
Administrator
 
Posty: 4735
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-17, 17:31
Lokalizacja: Warszawa
psy: CHUCK Tanais(*), WINNIE(*) I COOPERS CHOICE

Re: Czego powinniśmy szukać w karmie? i inne artykuły o żywi

Postprzez Anuta » 2014-12-31, 01:30

Jeszcze, żeby to co napisane na opakowaniu było zgodne z prawdą.
A ja kaszę też daję od czasu do czasu swoim psom, dla uzupełnienia wit. B i urozmaicenia.
Avatar użytkownika
Anuta
 
Posty: 1370
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-29, 15:45
Lokalizacja: Warszawa
psy: Astra(*), Nora(*) i Indi(*), Jumper, KeyRa

Re: Czego powinniśmy szukać w karmie? i inne artykuły o żywi

Postprzez Shogun&Kama » 2014-12-31, 11:40

Kasza zaburza wchłanianie wit. z grupy B u psów.
Shogun&Kama
 
Posty: 320
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-10-23, 12:01
psy: Duży Szwajcarski Pies Pasterski

Re: Czego powinniśmy szukać w karmie? i inne artykuły o żywi

Postprzez Sabulina » 2014-12-31, 20:38

Anuta
kasza to skrobia.
Skrobia w układzie pokarmowym psa to niepotrzebne zapychanie. W ten sposób nie dajesz wcale witamin z grupy B, a takie urozmaicenie jest raczej tylko szkodliwe, bo zaburza wchłanianie przez ściany jelita substancji odżywczych do organizmu. Skrobia powoduje zaburzenia równowagi flory bakteryjnej co skutkuje raczej upośledzeniem trawienia. My jadamy kasze ale nasz układ pokarmowy funkcjonuje inaczej (budowa anatomiczna, enzymy, poziom kwasowości, itd).
Dodatkowo kasza sprzyja skrętom: pamiętam jak moja wetka kiedyś jak rozmawiałyśmy o skrętach powiedziała, że w przeważającej ilości przypadków skrętu w czasie operacji, które robiła, okazywało się, że wewnątrz była kasza, makarony, ryż itp.
Avatar użytkownika
Sabulina
 
Posty: 163
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-09-08, 09:40
psy: Sabi, Efi (BPP)
Hodowla: bernevirtus

Re: Czego powinniśmy szukać w karmie? i inne artykuły o żywi

Postprzez Anuta » 2015-01-01, 02:40

Długo by dyskutować na temat żywienia psów. To trochę off w stosunku do tematu. Skrobia to węglowodan, a tych pies tez potrzebuje. Ważne są proporcje i urozmaicenie podawanego pożywienia, by było pełnowartościowe.
Avatar użytkownika
Anuta
 
Posty: 1370
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-29, 15:45
Lokalizacja: Warszawa
psy: Astra(*), Nora(*) i Indi(*), Jumper, KeyRa

Re: Czego powinniśmy szukać w karmie? i inne artykuły o żywi

Postprzez Cefreud » 2015-09-28, 19:53

Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Poprzednia strona

Powrót do Karmy suche

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość