suche karmy-dobre firmy

Re: suche karmy-dobre firmy

Postprzez asia78 » 2010-09-30, 09:20

nika napisał(a):
Iga napisał(a):
Robert napisał(a):Nasz Boston na Markus-Mühle. Wcina już czwarty worek, zapał w pałaszowaniu nie spada, za to sierść wróciła do normy (a była tragedia), ząbki oczyszczone z kamienia, bąki przyjazne środowisku ;-) no i podaje się tej karmy objętościowo mniej niż wszystkich dotąd, jest cięższa, bardziej skoncentrowana można by rzec a więc mniej rozpych brzusio.

Odświeżam temat, czy ktoś karmi tą karmą psa dłuższy czas i może podzielić się opinią o niej?


Amanda zjadła worek 15 kg ale bardzo niechętnie, raczej już nie kupię tej karmy.
Avatar użytkownika
asia78
 
Posty: 1746
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-25, 00:37
Lokalizacja: Warszawa
psy: Appenzellerka Amanda

Re: suche karmy-dobre firmy

Postprzez Hektor Barre » 2010-12-19, 20:15

A my polecamy karmy super premium Christopherus :-D http://sklep.vittles.pl/
mamy też w ofercie dobrą, tanią karmę basic dog food dla dorosłych psów .
Na hasło szwajcary.com dorzucamy świąteczną paczkę smakołyków. :mrgreen:
Avatar użytkownika
Hektor Barre
 
Posty: 54
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-01-11, 00:12
Lokalizacja: Łaziska Górne
psy: Hektor (Adonis Klejnot Jury)

Re: suche karmy-dobre firmy

Postprzez saba&mlis » 2010-12-19, 20:42

Jakiej wielkosci sa chrupki w karmie Christopherus - dla psów dorosłych?
Avatar użytkownika
saba&mlis
Moderator Działu
 
Posty: 2939
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-08-15, 10:49
Lokalizacja: okolice W-wy
psy: Buba

Re: suche karmy-dobre firmy

Postprzez Hektor Barre » 2010-12-19, 20:51

Średniej wielkości, tak mi się wydaję. Może prześlę próbki ? Proszę o e-mail na PW!
Avatar użytkownika
Hektor Barre
 
Posty: 54
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-01-11, 00:12
Lokalizacja: Łaziska Górne
psy: Hektor (Adonis Klejnot Jury)

Re: suche karmy-dobre firmy

Postprzez Drixon » 2010-12-19, 21:50

rozumieć że jesteście przedstawicielami tej marki i robicie sobie reklamę? 8-)
Avatar użytkownika
Drixon
 
Posty: 5589
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-25, 21:20

Re: suche karmy-dobre firmy

Postprzez Anirysova » 2010-12-20, 11:28

W opisach karm brakuje analizy składu karmy, czyli ile białka, tłuszczu, itd.
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: suche karmy-dobre firmy

Postprzez Hektor Barre » 2010-12-20, 14:48

Tak wiem, prace cały czas jeszcze trwają :mrgreen: . W zakładce katalogi na stronie vitlles http://www.vittles.pl/katalogi-i-ulotki.html są do pobrania PDF-y katalogów. Tam na ostatnich stronach jest tabela składu surowców w poszczególnych karmach :->
Avatar użytkownika
Hektor Barre
 
Posty: 54
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-01-11, 00:12
Lokalizacja: Łaziska Górne
psy: Hektor (Adonis Klejnot Jury)

Re: suche karmy-dobre firmy

Postprzez Anirysova » 2010-12-20, 18:10

Nie da się pobrać tych katalogów :-(
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: suche karmy-dobre firmy

Postprzez Hektor Barre » 2010-12-20, 19:58

Można pobrać, właśnie sprawdziłam! Jak wejdziesz w pdf to u góry od lewej strony druga ikonka, podobna do dyskietki, klikasz i zapisujesz gdzie chcesz u siebie. Mam nadzieję, że teraz sie uda :-)
Avatar użytkownika
Hektor Barre
 
Posty: 54
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-01-11, 00:12
Lokalizacja: Łaziska Górne
psy: Hektor (Adonis Klejnot Jury)

Re: suche karmy-dobre firmy

Postprzez kreska » 2010-12-20, 20:41

Jak juz zaczeliscie sie reklamowac bez zgody admina :roll: to bardzo prosze zebyscie napisali dlaczego wlasnie te karmy sa takie dobre :?: bo oprocz tego ze zajmujecie sie ich dystrybucja to ja nie widze "+ " ale moze o czyms nie wiem ;-)
Jesli dobrze rozumiem cel zalozenia tego watku, jest nim zebranie pozytywnych opinii na podstawie doswiadczen i wiedzy w odzywianiu czworonogow a nie reklamy wlasnych produktow wiec poprosze o rzeczowe atuty na podstawie doswiadczen, badan, porownan itp. zebysmy mogli sie czegos dowiedziec:-) .

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: suche karmy-dobre firmy

Postprzez Anirysova » 2010-12-21, 12:46

Hektor Barre napisał(a):Można pobrać, właśnie sprawdziłam! Jak wejdziesz w pdf to u góry od lewej strony druga ikonka, podobna do dyskietki, klikasz i zapisujesz gdzie chcesz u siebie. Mam nadzieję, że teraz sie uda


Wiele osób, w tym i ja nie zapisuje plików z sieci, dlatego powinno się dac otworzyc dany plik bez zapisu, tylko do odczytu.

Dokładny opis karmy powinien byc na stronie sklepu.
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: suche karmy-dobre firmy

Postprzez Hekate » 2010-12-23, 16:32

Dzięki karmom Christopherus unikną Państwo chorób, nadwagi oraz objawów niedoboru, odciążą serce, wątrobę i nerki psa. Państwa pupil odwdzięczy się zdrowiem, witalnością, dobra kondycją i pięknym wyglądem
źródło

według mnie taki opis karmy wprowadza w błąd, niemówiąc już o stwierdzeniu w reklamie w Przyjacieli Psie że "zapobiegają chorobom nowotworowym", no chyba że to gwarantujecie i w razie choroby psa będe się mogła zgłosić o odszkodowanie :-P
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: suche karmy-dobre firmy

Postprzez Drixon » 2010-12-23, 18:29

Hekate napisał(a):
Dzięki karmom Christopherus unikną Państwo chorób, nadwagi oraz objawów niedoboru, odciążą serce, wątrobę i nerki psa. Państwa pupil odwdzięczy się zdrowiem, witalnością, dobra kondycją i pięknym wyglądem
źródło

według mnie taki opis karmy wprowadza w błąd, niemówiąc już o stwierdzeniu w reklamie w Przyjacieli Psie że "zapobiegają chorobom nowotworowym", no chyba że to gwarantujecie i w razie choroby psa będe się mogła zgłosić o odszkodowanie :-P

:shock: wow tylko brać i kupować i doprowadzić do bankructwa vetów - no i mamy nareszcie program zdrowotności dla naszej Kochanej Rasy !
Avatar użytkownika
Drixon
 
Posty: 5589
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-25, 21:20

Re: suche karmy-dobre firmy

Postprzez Barbel » 2010-12-24, 09:54

Drixon napisał(a): "zapobiegają chorobom nowotworowym", no chyba że to gwarantujecie i w razie choroby psa będe się mogła zgłosić o odszkodowanie :-P

:shock: wow tylko brać i kupować i doprowadzić do bankructwa vetów - no i mamy nareszcie program zdrowotności dla naszej Kochanej Rasy ![/quote]
Anula - jakos sie dziwnie obawiam, ze raczej do bankructwa tej przechwalonej firmy..... :-x
Aaaaa, i jeszcze jedno - może gdzieś jakies wyniki badań jezeli to taka rewelacja.....
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: suche karmy-dobre firmy

Postprzez Hektor Barre » 2010-12-24, 21:32

Wszystkim koleżankom i kolegom ze Szwajcarów z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę dużo zdrowia, spokoju i życzliwości na co dzień.
Kończąc temat karm na tym forum, gdyby jednak ktoś chciał spróbować, chętnie wyślemy gratisowe próbki. Może one przekonają sceptyków.
Do dalszych kontaktów zapraszam na stronę internetową lub na PW.

Pozdrawia Hektor Barrera z rodziną
Avatar użytkownika
Hektor Barre
 
Posty: 54
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-01-11, 00:12
Lokalizacja: Łaziska Górne
psy: Hektor (Adonis Klejnot Jury)

Re: suche karmy-dobre firmy

Postprzez Agnieszka » 2010-12-24, 21:59

Tylko co po prókach .Albo je piesek zje albo nie .Nawet jak zje ,to co ? Ja karmie royalem od ok .3 lat i jestem zadowolona .Ale dopiero po kilku mies. zywienia daną karmą mozna było zauważyć efekty.Czyli wyniki badania krwi i moczu,piękna błyszcząca sierść.
Avatar użytkownika
Agnieszka
 
Posty: 1151
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 22:54
Lokalizacja: Granówko
psy: www.czandoria.pl

Re: suche karmy-dobre firmy

Postprzez Hekate » 2010-12-25, 10:59

Hektor Barre napisał(a):Kończąc temat karm na tym forum, gdyby jednak ktoś chciał spróbować, chętnie wyślemy gratisowe próbki. Może one przekonają sceptyków.

Na prawde na rynku jest masa dobrych karm, ale chyba żadna z nich nie zaryzykowała stwierdzenia że jest antidotum na raka. Ba gdyby istniała taka genialna formuła, pewnie byśmy się o niej dowiedzieli na nie tak dawnym wykładzie na temat nowotworów w naszej ukochanej rasie. A wypowiadający się specjalista jeździ po konferencjach zagranicznych i jest na prawde na czasie z badaniami w dziedzinie onkologii!
Szkoda tylko że zachwalać swój produkt potraficie, a gdy trzeba podeprzeć się konkretnymi badaniami kończycie temat :-/ Dla mnie powstaje jeden wniosek, ot takich badań nie ma :roll:
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: suche karmy-dobre firmy

Postprzez Hektor Barre » 2010-12-25, 16:42

Witaj Hekate,
gdybyś z uwagą przeczytała o Formule życiowej Christopherusa, doszłabyś do wniosku, że nigdzie nie pisaliśmy o tym, że karmy Christopherus są "antidotum na raka", że jest to wyłącznie twoja nadinterpretacja, wynikająca zapewne z emocji. Jeżeli uważnie słuchałaś wypowiedzi specjalisty jeżdżącego po zagranicznych konferencjach, to z pewnością dowiedziałabyś się, że jest co najmniej kilka przyczyn wpływających na powstawanie tkanek nowotworowych u psów. Jedną z nich są nieprawidłowe zwyczaje żywieniowe - nadmiar lub niedobór niektórych składników pokarmowych. Nadmierna ilość białka lub tłuszczy nie może być strawiona przez organizm psa, co powoduje nadmierne obciążenie wątroby i nerek, odkładanie sie tłuszczu. Badania i publikacje na ten temat są powszechnie dostępne, również w Internecie. Czy redukując ryzyko wystąpienia jednego z czynników rakotwórczych zapobiegamy tym samym tej chorobie? O tym mówi formuła życiowa Christopherusa.
Karmami Christopherus z pewnością nie zrobiliśmy rewolucji w medycynie weterynaryjnej. Wskazujemy tylko pewne korzyści wynikiające z ich stosowania. Co do badań naukowych, mogę ci przesłać opracowania, na podstawie których ALLCO stworzyło Christopherusa. Zapewniam cię jednak, że rzeczony wcześniej specjalista od chorób nowotworowych ma bardzo podobne opracowania na ten temat, dla ciebie z pewnością o wiele bardziej wiarygodne.
Mam nadzieję, że twoje wątpliwości zostały rozwiane. Jeśli nie - rozumiem, że masz inne poglądy i akceptuję to.
Avatar użytkownika
Hektor Barre
 
Posty: 54
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-01-11, 00:12
Lokalizacja: Łaziska Górne
psy: Hektor (Adonis Klejnot Jury)

Re: suche karmy-dobre firmy

Postprzez Hekate » 2010-12-25, 19:40

Hektor Barre napisał(a):Witaj Hekate,
gdybyś z uwagą przeczytała o Formule życiowej Christopherusa, doszłabyś do wniosku, że nigdzie nie pisaliśmy o tym, że karmy Christopherus są "antidotum na raka", że jest to wyłącznie twoja nadinterpretacja, wynikająca zapewne z emocji.

A jak inaczej odnieść się do informacji: "zapobiegają chorobom nowotworowym", zapobiec znaczy nie doprowadzić do czegoś, w tym przypadku do choroby. Sugerujecie że jeżeli będe karmić karmą Christopherus mój pies nie zachoruje na raka. Zgodnie z tym co napisałaś dalej
Hektor Barre napisał(a):Jeżeli uważnie słuchałaś wypowiedzi specjalisty jeżdżącego po zagranicznych konferencjach, to z pewnością dowiedziałabyś się, że jest co najmniej kilka przyczyn wpływających na powstawanie tkanek nowotworowych u psów. Jedną z nich są nieprawidłowe zwyczaje żywieniowe - nadmiar lub niedobór niektórych składników pokarmowych.

czynników na powstanie komórek nowotworowych jest wiele, w tym żywienie, ale samym żywieniem nie sposób zapobiec. Wy natomiast dajecie swoim hasłem reklamowym złudne przekonanie że jednak tak. Niestety tu prym wiodą geny :roll:
Natomiast co do badań, chodziło mi o konkretne badania nad wpływem karmienia psów oferowaną przez was karmą Christopherus na występowanie u nich później chorób nowotworowych. Czy były w ogóle takie badania? Jeżeli tak to na jakiej ilości psów? Przez ile lat? Jak duża i czym karmiona była grupa kontrolna? Czy producent bazuje poprostu na ogólnych wiadomościach odnośnie właściwości antyrakowych poszczególnych składników? Czy bazuje na informacji że odpowiednie żywienie jest ważne ponieważ między innymi wpływa na dobrą kondycję psa, która jest ważna dla utrzymywania silnego układu immunologicznego.

Jedno muszę przyznać, fakt czepiam się reklamy, która mnie jako kupującego bardzo zniechęciła. Jak i sposób jej promowania na waszej stronie. Zamiast zapisów: "Dzięki karmom Christopherus unikną Państwo chorób, nadwagi oraz objawów niedoboru, odciążą serce, wątrobę i nerki psa.", może lepiej umieścić przy każdej karmie skład % białka, tłuszczów itd, tak by nie trzeba było szukać tego ściągając pliki na komputer ;-) Ot taka moja osobista sugestia, bo sama karma tu niczemu nie winna, choć mnie jej skład nie zachwycił na tyle by ją wypróbować. Na pewno są psy którym doskonale służy, ale czy na pewno dzięki niej unikną chorób :roll:
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: suche karmy-dobre firmy

Postprzez Drixon » 2010-12-25, 21:00

Hektor Barre napisał(a):Nadmierna ilość białka lub tłuszczy nie może być strawiona przez organizm psa, co powoduje nadmierne obciążenie wątroby i nerek, odkładanie sie tłuszczu. Badania i publikacje na ten temat są powszechnie dostępne, również w Internecie. Czy redukując ryzyko wystąpienia jednego z czynników rakotwórczych zapobiegamy tym samym tej chorobie?

nie - nie zapobiegniemy nowotworom stosując suchą karmę - nawet najdroższą z najlepszym składem o super holistycznych składnikach (ani też karmiąc pożywieniem zbliżonym do naturalnego pokarmu przodków naszych psów np. BARF) - tak jak Ania-Hekte napisała - to są geny!
a szastanie sloganami reklamowymi (jak wcześniej Ania napisała a miałam okazję osobiście przeczytać również) to poprostu manipulacja :-?
Avatar użytkownika
Drixon
 
Posty: 5589
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-25, 21:20

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Karmy suche

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość