suche karmy-dobre firmy

Re: suche karmy-dobre firmy

Postprzez anula » 2010-05-26, 20:42

Wiolka ta karma to nie jest cudo z górnej pólki, ale Sawie jakoś nie zaszkodziło. Zresztą ona nigdy nie była wyłącznie na suchym, zawsze królewna dostaje a to mięsko, a to twarożek, serek, rybkę czy jajeczko, kościki, że nie wspomne o chlebku z masełkiem (Spartanka w końcu :lol: ). W sumie najbardziej lubi Bento Kronen. Teraz kupiłam Royala i muszę cudować żeby chciała go zjeść. :roll:
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: suche karmy-dobre firmy

Postprzez Wiola&Nero » 2010-05-26, 20:55

Nerek też, jak na Spartka przystało, preferuje chlebek z masełkiem :mrgreen: Tak jak Sawusia (nasza pół siostrzyczka) jest na żywieniu mieszanym (gotowane, czasem barf) + karma :-) Reszty specjałów też mu nie skąpię ( w końcu jest jedynym syneczkiem :mrgreen: ), więc mam nadzieję, że okropecznej krzywdy tą karmą mu nie zrobię ( i tak dostaje arthroflex na stawy) :lol:
Avatar użytkownika
Wiola&Nero
 
Posty: 608
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-09-18, 15:25
Lokalizacja: okolice Poznania
psy: Nike(*), Gina i Nero-BPP

Re: suche karmy-dobre firmy

Postprzez Anna Rozalska » 2010-05-27, 09:40

Wiola te 3 kg.Boscha na pewno mu nie zaszkodzą ale nie jest to karma super premium. Moze potem spróbuj karmę Husse, moja koleżanka bardzo ją chwaliła.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: suche karmy-dobre firmy

Postprzez kerovynn » 2010-05-27, 10:47

Ja do nie do końca wierzę w to co na workach z karma piszą, więc Eśka suche dostaje raz dziennie, a drugi posiłek to "normalne" czyli kość i warzywa+jogurt+ olej, albo ryż z kurczakiem i warzywa, albo serducho wieprzowe gotowane z makaronem, galaretka z kurzych łapek i warzyw, twarożek, jajo gotowane i ... wszystko co my jemy - wyżebrane ;-) :-D - w małych ilościach. Do ukończenia roku była na Royalu i zaczęła w końcu nim pluć. Teraz kupuję Boscha na zmianę z Arionem (ok 120 zł/15 kg). Tydzień temu zaczęła Brita dla alergików (z jagnięciną) - żeby od kurczaka odpocząć. I codziennie dostaje łyżeczkę zmielonego siemienia lnianego - Grzes i ja jemy to "dla zdrowia", to psica tez dostaje :-D
Efekt: - żadnych sensacji, kupki regularne i normalne. Bąki ;-) puszcza tylko po kapuście i fasolce (ale to w sumie nic dziwnego :lol: : "a na deser brukselka.... no kamikaze, boski wiatr, i nie ma przebacz" :lol: :lol: ). Wyniki krwi i moczu w normie, sierść zdrowa i lśniąca, psica pełna energii i dobrego humoru, miska zawsze wylizana do czysta :-D
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: suche karmy-dobre firmy

Postprzez anula » 2010-05-27, 12:39

Wychodzę z założenia, że im bardziej urozmaicone jedzenie tym lepiej (wyjątkiem są słodycze, których moje psy nie znają). :mrgreen: O siemieniu musiałabym pomyśleć pod kątem Junki. Ona już prawie nie ma czego gubić, a jednak wciąż leci włos. Spodziewamy się cieczki na dniach, ale linienie trwa już bardzo długo. :roll:
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: suche karmy-dobre firmy

Postprzez Cefreud » 2010-05-27, 15:16

ja karmiłam Boschem ale tym sensitive i było ok.Po 3 worku entuzjazm zmalał, więc przeszłam na Orjen
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: suche karmy-dobre firmy

Postprzez Apcik » 2010-05-31, 08:35

Cezary jadl Boscha junior bigger breeds i nie bylo problemow... po roku chłopak sie zakochał i bosch przestał smakować... nie miałam do niej żadnych zastrzeżeń .. ;-)
teraz jest na brit'cie i wcina w ekspresowym tempie :mrgreen:
Avatar użytkownika
Apcik
Moderator Działu
 
Posty: 2985
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-08-15, 23:19
Lokalizacja: Cieszyn/Kraków
psy: Cezary

Re: suche karmy-dobre firmy

Postprzez Cefreud » 2010-05-31, 13:42

aa i w naszym wypadku odpada karma Lukullus.Niby skład nam pasował,ale hotspoty wylęgły się w ilości hurt a do tego różowe między paluchami i wygryzione łapy...
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: suche karmy-dobre firmy

Postprzez kerovynn » 2010-05-31, 15:54

Eśce w obecnie dobrze wchodzi Brit dla alergików. Od dłuższego czasu dało się zauważyć, ze ma uszy w środku zaczerwienione i trochę swędzące. Byłyśmy kilka razy u weta ale zmian chorobowych nie było, zapach tez prawidłowy. Pozakrapialiśmy różne preparaty i nic - pomagało sporadycznie. Wetka stwierdziła, że może to jakaś alergia, więc zmieniłam jej karmę. W tej chwili swędzi jakby mniej, zobaczymy jak będzie dalej :roll: :-D
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: suche karmy-dobre firmy

Postprzez agatKa2212 » 2010-06-14, 12:43

Witam. czy ktoś z państwa zna karmę orijen dla szczeniąt ras dużych. Nasza mała wcina ze smakiem ma 70% mięsa a reszta to owoce i warzywa zero zbórz. znajoma poleciła czy ktoś może stosuje taka karmę? :->
Avatar użytkownika
agatKa2212
 
Posty: 619
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-06-12, 00:21
Lokalizacja: Będzin
psy: Delicja i Baby :-)
Hodowla: Skryte Marzenie

Re: suche karmy-dobre firmy

Postprzez dorciaj » 2010-06-14, 17:46

Nasz Piorun do 7 miesiąca był na Orijenie - wszystko jak najbardziej było ok. Karma jest zdecydowanie godna polecenia. Jedynym mankamentem u nas były przerażająco śmierdzące bączyska :mrgreen: - ale dobermany to już tak mają, że z "wiatrem" każdą karmę puszczają :lol:
Avatar użytkownika
dorciaj
 
Posty: 4450
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-05-15, 10:27
Lokalizacja: Warszawa Białołęka
psy: Fito Piorun Aris

Re: suche karmy-dobre firmy

Postprzez nika » 2010-09-29, 08:34

Iga napisał(a):
Robert napisał(a):Nasz Boston na Markus-Mühle. Wcina już czwarty worek, zapał w pałaszowaniu nie spada, za to sierść wróciła do normy (a była tragedia), ząbki oczyszczone z kamienia, bąki przyjazne środowisku ;-) no i podaje się tej karmy objętościowo mniej niż wszystkich dotąd, jest cięższa, bardziej skoncentrowana można by rzec a więc mniej rozpych brzusio.

Odświeżam temat, czy ktoś karmi tą karmą psa dłuższy czas i może podzielić się opinią o niej?
Avatar użytkownika
nika
 
Posty: 1305
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-05-06, 22:15
Lokalizacja: Bydgoszcz/las koło Białego Boru
psy: Katia (BPP), Lena (BPP), Pluto (mix), Hela (mix)

Re: suche karmy-dobre firmy

Postprzez Cefreud » 2010-09-29, 08:44

a ja mam prośbę.Freud odmawia jedzenia.Szukam karmy rybiej z ziemniakami.Czy ktoś mógłby wysłac nam jakąś małą ilość(zapłacę) na spróbowanie? Nie chcę pchać się w kolejny worek karmy,która będzie zalegać miskę...
Freud je Orjen 6 ryb
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: suche karmy-dobre firmy

Postprzez anula » 2010-09-29, 08:56

Nika skład wygląda interesująco, może też zamówię dla Sawy http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dl ... 31582#more, ale za jakiś czas, mam całkiem świeży worek Royala.
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: suche karmy-dobre firmy

Postprzez nika » 2010-09-29, 09:02

anula napisał(a):Nika skład wygląda interesująco, może też zamówię dla Sawy http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dl ... 31582#more, ale za jakiś czas, mam całkiem świeży worek Royala.

Zamówiłam własnie 5kg, psy wcinają, aż miło, na allegro jest o dyszkę tańsza i dostawa gratis. Zastanawiam się właśnie, czy duży wór zamówić.
Avatar użytkownika
nika
 
Posty: 1305
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-05-06, 22:15
Lokalizacja: Bydgoszcz/las koło Białego Boru
psy: Katia (BPP), Lena (BPP), Pluto (mix), Hela (mix)

Re: suche karmy-dobre firmy

Postprzez Hekate » 2010-09-29, 09:11

Ja karmię nią Altka od wiosny i jestem bardzo zadowolona. Karma po pierwsze nie śmierdzi mi jak inne suche karmy, mój niejadek w końcu nauczył się jeść spowrotem z miski. Wcześniej się śmiałam że miska kopie, gryzie. I jadło się z niej jak już żołądek mocnno ssał, czyli raz na pare dni.
Obecnie po Markusie odrusł pięknym futrem, zęby mu się ładnie oczyściły. Trawienie super. Granulat jest bardzo zbity, czyli objętościowo karmy daje cię bardzo mało, co też powoduje że pies nie napycha tak sobie żołądka. Naprawdę polecam odważenie pierwszej dawki, zresztą sam dostarczony worek nas zdziwi. Ja najpierw sprawdzałam czy aby nie pomylono sie i zamiast 15kg, 7kg mi nie przysłano. Mam w domu taką miarkę z royala na karmę, obecnie dzienna dawka Altka to 3/4 tego kubka. Dostaje karmę raz dziennie, wprawdzie nie ma u nas już tego szału na nią, ale po chwili zastanowienia :lol: grzecznie ja zjada.
Składowo według mnie jest taka sobie, ale widać że Altek nie czytał tych samych artykułów co ja i się na dobre składy wypinał :lol: :roll: Ale wybaczę mu ten afront na moje starania, bo najważniejsze że je i że Markus mu służy.
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: suche karmy-dobre firmy

Postprzez anula » 2010-09-29, 10:21

futerko to sawcia ma teraz słabiutkie bardzo :roll:
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: suche karmy-dobre firmy

Postprzez nika » 2010-09-29, 18:31

anula napisał(a):futerko to sawcia ma teraz słabiutkie bardzo :roll:

Moja Katia też jest przedcieczkowo łysa :-(
Avatar użytkownika
nika
 
Posty: 1305
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-05-06, 22:15
Lokalizacja: Bydgoszcz/las koło Białego Boru
psy: Katia (BPP), Lena (BPP), Pluto (mix), Hela (mix)

Re: suche karmy-dobre firmy

Postprzez anula » 2010-09-29, 21:13

Pytałam dziś naszego weta jak wspomóc odbudowę włosa. Sawa nie dość, że łysa to sierść która jej jeszcze pozostała jest brzydka tłustawa. Zamówiłam i czekam na szampon i odżywkę do zniszczonego włosa i jutro kupuję oliwę z oliwek. Ma dostawać po łyżce dziennie.
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: suche karmy-dobre firmy

Postprzez Cefreud » 2010-09-29, 21:59

tylko uważaj na woreczek.Ja tak oliwą + eukanubą sensitive zalatwiłam Freuda
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Karmy suche

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości