Problemy z przyswajaniem karmy...?

Re: Problemy z przyswajaniem karmy...?

Postprzez Haker » 2015-04-25, 18:05

Bardzo, bardzo dziękuję. ;)
Kuleczki nie są większe niż trójkąciki acany, więc w sam raz. Haker pochłania jedzenie bardzo łapczywie, większymi krokietami mógłby się zadławić a o gryzieniu w tym pośpiechu nie ma mowy.
Avatar użytkownika
Haker
 
Posty: 196
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-06-08, 14:29
psy: Haker (Balu Serce Domu)

Re: Problemy z przyswajaniem karmy...?

Postprzez Anna Rozalska » 2015-04-25, 19:45

Nie trzeba zmieniać karmy, jeśli psu smakuje, i służy.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Problemy z przyswajaniem karmy...?

Postprzez baksak » 2015-04-25, 20:35

Może nie trzeba, ale warto ;)
Nawet jeśli karma jest odpowiednio zbilansowana, ma wszystkie potrzebne witaminy etc., to może się zdarzyć, że są one w takiej formie, której akurat pies nie przyswaja. Co może, choć nie musi, prowadzić do niedoborów różnych składników. Dlatego zmiana co jakiś czas nie zawadzi ;)
A i psu urozmaicenie może się spodobać ;)
Avatar użytkownika
baksak
 
Posty: 2750
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-28, 13:21
Lokalizacja: Warszawa
psy: Expert [*] i Gerda (Majowy Skarbiec)

Re: Problemy z przyswajaniem karmy...?

Postprzez Tesla » 2015-04-25, 20:53

No to się tu podłączę pod wątek i podzielę z Wami nowinkami od mojej pani weterynarz. Otóż była ona ostatnio na zjeździe jakimś tam specjalnym dot. żywienia i na owym zjeździe dowiedziała się, że obecna "doktryna" się już zmieniła i powinno się zmieniać karmę psu jak najczęściej np co 1 worek, albo co 1,5. Oczywiście z zachowaniem okresu mieszania odpowiednim dla każdego psiaka (min. 4 dni do nawet 2 tygodni).
A rozmowa wzięła się stąd, że nasz Pan Pies ostatnio odmawia jedzenia swojej karmy. Śniadanie je od rana do obiadu a np. dzisiaj po intensywnym spacerze obiad leży w misce już 2,5 godziny (niewyobrażalne!!!). I nie wiem, czy mu się znudziła, czy producent coś pozmieniał, czy felerny worek. A worek mi się kończy i nie wiem co mam zrobić...
Avatar użytkownika
Tesla
 
Posty: 221
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-02-18, 01:21
Lokalizacja: Kraków
psy: Tesla DSPP
Hodowla: z Niedźwiedziej Gawry

Re: Problemy z przyswajaniem karmy...?

Postprzez Anna Rozalska » 2015-04-26, 13:06

Jeśli pies zaczyna wybrzydzać to oczywiście należy zmienić karmę na inną, gdy jest tylko wyłącznie na suchej.
Ja nie jestem zwolenniczką karmienia psa wyłącznie chrupkami.My jesteśmy na jedzeniu mieszanym, chrupek zjadamy jedynie 250 gr. dziennie.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Problemy z przyswajaniem karmy...?

Postprzez Anuta » 2015-04-26, 16:26

Najlepiej działa konkurencja. Spraw sobie drugiego psa lub kota, a jedzenie będzie znikać :-D
Pamiętam jak zdziwiona była Astra (w młodości, gdy była niejadkiem), gdy podeszła kura, wydziobała jej jedzenie z miski do ostatniej kuleczki. Od tego momentu nie wybrzydzała. Zjadała podany posiłek w mig.
Avatar użytkownika
Anuta
 
Posty: 1370
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-29, 15:45
Lokalizacja: Warszawa
psy: Astra(*), Nora(*) i Indi(*), Jumper, KeyRa

Re: Problemy z przyswajaniem karmy...?

Postprzez ewazlotowska » 2015-04-26, 21:59

Anuta konkurencja nie zawsze działa.Mój niejadek spokojnie patrzał jak inne psy wyjadały z jego miski-"niech zjedzą na zdrowie a mnie pańcia nie bedzie marudzić ,że znowu nic nie zjadłem". Dopiero /z przyczyn zdrowotnych/ kastracja zmieniła zainteresowanie jedzeniem.
Avatar użytkownika
ewazlotowska
 
Posty: 201
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-29, 10:32

Re: Problemy z przyswajaniem karmy...?

Postprzez baranekk » 2015-07-31, 10:05

I jak wyszło z tymi badaniami? Wszystko na plus i szukamy innego powodu?
Avatar użytkownika
baranekk
 
Posty: 27
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-12-02, 11:01
psy: Pasterskie

Poprzednia strona

Powrót do Karmy suche

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości