karma BIOMILL?

karma BIOMILL?

Postprzez kasia1 » 2014-11-07, 10:54

Witam,
Mam pytanie o karmę BIOMILL, którą mi zaoferowano. Nie mogę znaleźć informacji w internecie. Moje dziewczyny karmę owszem wcinają, chodzi mi jednak, czy to dobre, w znaczeniu wartości odżywczej. Stosujemy dietę mieszaną( mięsko z warzywkami + suche)
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
Avatar użytkownika
kasia1
 
Posty: 142
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-04-18, 12:01
Lokalizacja: Brzeziny-Kolonia k/Częstochowy
psy: Darka Rokada, Bella Kajtkowe Sny
Hodowla: Kajtkowe sny

Re: karma BIOMILL?

Postprzez baksak » 2014-11-07, 11:24

To wygląda na biomill z kurczakiem... <mysli>
Ale jeśli tak, to ta karma ma teraz zupełnie inne opakowania (przynajmniej w Polsce), więc zacząłbym od sprawdzenia daty przydatności do spożycia - tak profilkatycznie. Kontynuując śledztwo ( ;> ) prawdopodobnie przy okazji zmiany opakowania zmienił się też skład, bo składniki analityczne ze zdjęcia nie pasują do tego co jest teraz. Np. białko podobne, ale już tłuszcz i włókno inne <mysli>

Kluczowy w karmie jest skład, więc póki nie pokażesz zdjęcia składu to wiele nie można powiedzieć <bezrady2> Gdzieś tam powinien być "Zusammensetung" (czyli skład).
Avatar użytkownika
baksak
 
Posty: 2750
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-28, 13:21
Lokalizacja: Warszawa
psy: Expert [*] i Gerda (Majowy Skarbiec)

Re: karma BIOMILL?

Postprzez aneczka2014 » 2014-11-07, 11:30

Ja słyszałam,że jest to bardzo dobra karma,znajoma,która ma hodowle czarnych terierów rosyjskich podaje już lata tą karme psiakom i jest bardzo zadowolona :okok: aczkolwiek z tego co widziałam dosyć droga <tak>
Avatar użytkownika
aneczka2014
 
Posty: 273
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-16, 13:57
Lokalizacja: Myszków
psy: york dspp bernardyn
Hodowla: Czandoria

Re: karma BIOMILL?

Postprzez baksak » 2014-11-07, 11:42

aneczka2014 napisał(a):Ja słyszałam,że jest to bardzo dobra karma,znajoma,która ma hodowle czarnych terierów rosyjskich podaje już lata tą karme psiakom i jest bardzo zadowolona :okok: aczkolwiek z tego co widziałam dosyć droga <tak>

:shock: :shock: :shock: :sciana: :sciana: :sciana:
Dokładnie tę co na zdjęciu? ;>

Przy wyborze karmy nie można się opierać na takich przesłankach jak "słyszałam" i "podaje od lat". Różne karmy tego samego producenta różnią się między sobą składem czasem bardzo znacząco. Jedne mogą być dobre, a inne do niczego się nie nadawać. Zawsze należy zapoznać się ze składem i zobaczyć czy nie ma tam rzeczy których pies nie powinien jeść <tak>

PS
Droga to też rzecz względna. Karma ZiwiPeak kosztuje ponad 300 zł. Za 5 kg... ;)
Avatar użytkownika
baksak
 
Posty: 2750
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-28, 13:21
Lokalizacja: Warszawa
psy: Expert [*] i Gerda (Majowy Skarbiec)

Re: karma BIOMILL?

Postprzez Gocha » 2014-11-07, 11:48

Nikuś je karmę Biomilla junior , Kasia w hodowli u siebie karmi tą karmą . My jesteśmy zadowoleni , całkiem nieźle wchodzi małemu , przyrost masy odpowiedni :mrgreen:
http://www.biomill.pl/biomill-dla-psow/ ... axi-junior
Avatar użytkownika
Gocha
 
Posty: 1539
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:01
Lokalizacja: Konstancin
psy: Ozzy [*], FBI-Zoy,Pooh- Niko wszystkie Altura

Re: karma BIOMILL?

Postprzez kasia1 » 2014-11-07, 11:52

Dzięki, jak wrócę do domu to dokładniej poprzeglądam całe opakowanie, chociaż niektóre literki są tak małe na dodatek nie polskie, więc muszę chyba wykombinować lupę, bo wzrok już niestety nie najlepszy. Spojrzę na datę, bo ostatnio, długo już biorę z zooplusa i tam wszystko jest świeżutkie, to uśpiło moją uwagę. A kupiłam, bo Pan tak mocno zachęcał, że takie dobre i specjalne ceny dla hodowców. Spróbuję znaleźć e-mail z firmy. Muszę przyznać, że jeżeli chodzi o jakość obsługi i szybkość wysyłki, to bez zastrzeżeń. Mam nadzieję, że karma jednak okaże się OK, bo woreczek nie jest malutki - 20 kg
Avatar użytkownika
kasia1
 
Posty: 142
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-04-18, 12:01
Lokalizacja: Brzeziny-Kolonia k/Częstochowy
psy: Darka Rokada, Bella Kajtkowe Sny
Hodowla: Kajtkowe sny

Re: karma BIOMILL?

Postprzez kasia1 » 2014-11-07, 12:03

W załącznikach do e-maila faktycznie opakowania wyglądały inaczej, ale może tak wyglądają te mniejsze opakowania, a 20-kilówki inaczej.
Avatar użytkownika
kasia1
 
Posty: 142
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-04-18, 12:01
Lokalizacja: Brzeziny-Kolonia k/Częstochowy
psy: Darka Rokada, Bella Kajtkowe Sny
Hodowla: Kajtkowe sny

Re: karma BIOMILL?

Postprzez Gocha » 2014-11-07, 12:12

Głównym dystrybutorem karmy w Polsce jest ta firma
http://www.biomill.pl/kontakt
Pan z którym miałam przyjemność się kontaktować jest bardzo profesjonalny i ma ogromną wiedzę na temat karm które sprzedaje .
Avatar użytkownika
Gocha
 
Posty: 1539
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:01
Lokalizacja: Konstancin
psy: Ozzy [*], FBI-Zoy,Pooh- Niko wszystkie Altura

Re: karma BIOMILL?

Postprzez aneczka2014 » 2014-11-07, 12:31

Baksak-słyszałam bo też rozmawiałam z paroma ludźmi którzy tą karme sprzedają ale wybacz,że w ogóle zabrałam głos
Avatar użytkownika
aneczka2014
 
Posty: 273
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-10-16, 13:57
Lokalizacja: Myszków
psy: york dspp bernardyn
Hodowla: Czandoria

Re: karma BIOMILL?

Postprzez baksak » 2014-11-07, 12:55

aneczka2014 nie chciałem Cię urazić - jeśli tak się poczułaś to przepraszam. Cieszę się, że chciałaś pomóc.
Co nie zmienia faktu, że w wyborze karmy liczą się fakty (skład), a nie opinie <tak>
Oraz że opinia o producencie to nie to samo co opinia o konkretnej karmie <tak>
Avatar użytkownika
baksak
 
Posty: 2750
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-28, 13:21
Lokalizacja: Warszawa
psy: Expert [*] i Gerda (Majowy Skarbiec)

Re: karma BIOMILL?

Postprzez Milla » 2014-11-07, 13:10

To opakowanie różni się o tyle, że jest z linii dla hodowców:
http://www.biomill.ch/en/dog-range/bree ... i-breeders
na swoich psach biomilla "nie testowałam", więc nic powiedzieć nie umiem.
Kasia1 - biomilla kupiłaś w zooplusie? Bo na stronie dla niehodowlanych szaraczków nie mają w ofercie...
Avatar użytkownika
Milla
Moderator
 
Posty: 1383
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-24, 12:21
Lokalizacja: Podkowa Leśna
psy: Maja[*], Bonita oraz klan A&B&D

Re: karma BIOMILL?

Postprzez Delicja » 2014-11-07, 13:20

Też Biomill kupowałam w zooplusie dopiero po zalogowaniu i zarejestrowaniu się w klubie hodowców pojawiają sie opakowania 20 kg i rabaty. Kontakt ze sklepem i dostawa bez zastrzeżeń. Bonnie karma odpowiadała, ale się znudziła, więc kupiliśmy husse dla małej i dla Delicji i tą wcinaja ze smakiem.. na razie ;)
Avatar użytkownika
Delicja
 
Posty: 174
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-09-02, 18:39
Lokalizacja: Mysłowice
psy: Delicja, Bonnie Tyler, Alisa
Hodowla: Believe in Dreams FCI

Re: karma BIOMILL?

Postprzez kasia1 » 2014-11-07, 13:22

Nie, nie w zooplusie zaopatrywałam się do tej pory, między innymi przeszłam też nieszczęsnego royala, który był tu tak mocno napiętnowany (chociaż ja nie miałam przykrych doświadczeń z royalem - to wierzę Wam na słowo, że jest be). I tak w pewnym momencie namierzył mnie Pan z biomila i dałam się "uwieść", bo był przemiły. Jednak po chwili zastanowienia postanowiłam skonfrontować z Wami moją decyzję, czy to nie "fatalne zauroczenie". Ja sama nie radzę sobie z czytaniem informacji o karmie, dlatego dziękuję za wszystkie wpisy, a jeżeli chodzi o to inne opakowanie, to mam nadzieję, że faktycznie jest dla hodowców, bo chociaż jestem malutką hodowlą, to taki satus mam i musiałam to firmie udokumentować, aby skorzystać z oferty.
Ostatnio edytowano 2014-11-07, 13:24 przez kasia1, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
kasia1
 
Posty: 142
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-04-18, 12:01
Lokalizacja: Brzeziny-Kolonia k/Częstochowy
psy: Darka Rokada, Bella Kajtkowe Sny
Hodowla: Kajtkowe sny

Re: karma BIOMILL?

Postprzez Szam » 2014-11-07, 13:23

To bardzo dobra karma, masz 20kg tylko dla hodowców, one tak teraz wygladaja.
Karma jest na prawde bardzo dobra, co po pewnym czasie mozna zauwazyc po psie.

Baksak, Biomill nie ma takiego skladu jak karmy bezzbozowe i inne cuda, ale powiem Ci szczerze, ze wiekszosc moich psow na bezzbozowkach wygladalo jak obraz nedzy i rozpaczy, sklady cudne, a wyglad siersci, odchodow itd. porazka. Wiec najlepiej dawac psu to co mu sluzy (oczywiscie nie mowie tu o jakiejs paszy typu Chapi).
Poza tym plusem jest to, ze Biomill produkowany jest tylko w Szwajcarii przy wysrubowanych normach, a nie w innych Rosjach czy Litwach.
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Re: karma BIOMILL?

Postprzez kasia1 » 2014-11-07, 13:27

No to jeszcze raz dziękuję Wam wszystkim. Jestem spokojniejsza, a datę oczywiście zaraz w domu sprawdzę, bo przyznam się, że nie patrzyłam. <tak>
Avatar użytkownika
kasia1
 
Posty: 142
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-04-18, 12:01
Lokalizacja: Brzeziny-Kolonia k/Częstochowy
psy: Darka Rokada, Bella Kajtkowe Sny
Hodowla: Kajtkowe sny

Re: karma BIOMILL?

Postprzez baksak » 2014-11-07, 13:49

Zagadka rozwiązana! <haha>

Dla rozwiania wątpliwości: nie mówię, że ta karma jest taka czy siaka, bo nie znam jej składu (chyba że jest identyczny z "cywilnym" biomillem kurczak z ryżem - jak tak to całkiem przyzwoita <tak> . Tylko czemu składniki analityczne się różnią?).

Szam pewnie, że zawsze trzeba dawać psu to co mu służy - i to jest podstawowa zasada <tak> .
Choć ja bym zaczynał sprawdzanie "co służy" właśnie od bezzbożowych i innych cudów ;)

Ale też myślę sobie, że to co napisałaś można by odczytać jako stwierdzenie, że twoje psy wyglądały jak obraz nędzy i rozpaczy bo jadły karmy bez zboża <mysli> I tu bym raczej wątpił, że uzdrowił je dodatek tegoż. Raczej coś innego im nie pasowało, nieprawdaż? <mysli> Chyba, że wcale nie to miałaś na mysli ;)
Avatar użytkownika
baksak
 
Posty: 2750
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-28, 13:21
Lokalizacja: Warszawa
psy: Expert [*] i Gerda (Majowy Skarbiec)

Re: karma BIOMILL?

Postprzez Szam » 2014-11-07, 15:24

Nieee nie to mialam na mysli, ale szczerze, duzo lepiej wygladaja na zwyklych karmach nawet z dodatkiem zboza, ale ze spora zawartoscia miesa, niz na typowych bezzbozowkach. Moze inaczej, nie sluza im karmy z przeladowanym skladem, raczej te prostoskladnikowe.
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki


Powrót do Karmy suche

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość