Jaka sucha karma wspomaga sierść berna?

Jaka sucha karma wspomaga sierść berna?

Postprzez mysia.x » 2013-11-16, 21:29

Miał ktoś do czynienia z tą karmą? :arrow: Royal Canin Maxi Dermacomfort Mamy problem z sierścią. Verni ma 4 lata i pierwszy raz widzę żeby coś takiego się działo. Znaczący brak sierści. Podszerstka prawie wgl. I w dodatku matowa i sucha sierść. Jest teraz po kąpieli więc sierść trochę się poprawiła. Ale nadal nie jest taka jak być powinna...
Przy okazji proszę o pomoc w dobraniu witamin :arrow: http://szwajcary.com/viewtopic.php?f=77&t=11428

http://www.zooplus.pl/shop/psy/karma_dla_psa_sucha/royal_canin_size/maxi/202010?gclid=CN7_04-B6roCFUiN3godfEoAjw#more
Avatar użytkownika
mysia.x
 
Posty: 1186
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-12-17, 15:21
Lokalizacja: Kielce
psy: VERNE von Romanshof , Forest

Re: Jaka sucha karma wspomaga sierść berna?

Postprzez Ziolo11 » 2013-11-17, 09:37

U nas na podobną sierść bardzo szybko (2-3tygodnie) pomogły tabletki biotyna z karotyną, dwie dziennie i sierść zrobiła się niewyobrażalnie gęsta i błyszcząca <okok> karmy nie zmieniałem.
obrazek
Obrazek został zmniejszony.
Avatar użytkownika
Ziolo11
 
Posty: 413
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-24, 18:00
Lokalizacja: Lubin - Dolny Śląsk
psy: Neska + Dolly
Hodowla: Ziołowy Zakątek

Re: Jaka sucha karma wspomaga sierść berna?

Postprzez Szam » 2013-11-17, 09:59

A jaka karme on je teraz?
Avatar użytkownika
Szam
 
Posty: 3082
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:36
Lokalizacja: Rzeszów / okolice
psy: Jamajka, Lulu, Hummer, Gina & aussiki

Re: Jaka sucha karma wspomaga sierść berna?

Postprzez Drixon » 2013-11-17, 10:13

dobrze by było gdyby była to karma z rybą
jakie suplementy teraz podajesz?

ps
mój psiak też linieje i to okropnie, już raz w jego przypadku przerabiałam podobną wylinkę i wiem że co ma wylecieć to wyleci, a matową, szorstką sierść trzeba jakoś przetrzymać ;-)
Avatar użytkownika
Drixon
 
Posty: 5589
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-25, 21:20

Re: Jaka sucha karma wspomaga sierść berna?

Postprzez Ella » 2013-11-17, 10:34

U nas też linienie,ale nie tak drastyczne jak rok temu,więc ograniczyłam się do dodatków:tran + tabletki drożdżowe,a do diety włączyłam ryby.
Rok temu Jokasta liniała makabrycznie-dawałam karmę FORZA 10 Dermoactiv-stan sierści bardzo szybko uległ poprawie.
Avatar użytkownika
Ella
 
Posty: 1797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-01, 01:57
Lokalizacja: Czeladź(Śląskie)
psy: JOKASTA i BAILA MORENA (DSPP)
Hodowla: Swiss Diamond FCI

Re: Jaka sucha karma wspomaga sierść berna?

Postprzez Anna Rozalska » 2013-11-17, 13:16

Dobrą karmą po której u nas od ponad sześciu lat sierść jest lśniąca jest Brit care z jagnięciną. Dodatkowo
witaminy Dolfos forte biotyna z karotenem, o których wspomniano w poprzednich postach.Widoczne efekty widać dopiero po około 8 tygodniach stosowania.
Avatar użytkownika
Anna Rozalska
 
Posty: 2722
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-12, 08:52
Lokalizacja: Warszawa
psy: Lamia Aninbernus TM Inzaghi
Hodowla: Kamień Milowy

Re: Jaka sucha karma wspomaga sierść berna?

Postprzez kerovynn » 2013-11-18, 13:36

W lipcu Esia wyłysiała do cna przy ogonie, a potem łyse placki wzdłuż kręgosłupa, sierść zmatowiała i wylatywała garściami. A do tego mega łupież - płatki wielkości kilku milimetrów. Różne linienia z nia przerabiałam ale takiej masakry jeszcze nie było. Czesałam, dawałam tran w kapsułkach, oliwę, surowe żółtka siemię lniane, czosnek, zioła. Dziś futerko lśniące, mocne, jeszcze tylko łupież gdzieniegdzie i czasami.
Przez ten czas jadła Joserę Sensi Plus z dodatkiem drożdży piwnych i czegoś tam na ładną sierść. Jej nie pomogło, za to ogara sierść wygląda rewelacyjnie. Wet nie wiedział czemu tak się dzieje a na mój 'chłopski rozum" wszystkiego po trochu - alergia, brak równowagi hormonalnej i nadchodząca "cieczka"...
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: Jaka sucha karma wspomaga sierść berna?

Postprzez Cefreud » 2013-11-18, 22:54

z karm typu derma cos tam najlepiej sprawdzała się u nas ta z Eukanuby. Ja nie mam zaufania do royala. Na suchą skórę polecam tran czy to salmopet, czy vitaoil nie ma chyba znaczenia. Ważne, zeby skórę natłuścić
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Jaka sucha karma wspomaga sierść berna?

Postprzez kreska » 2013-11-19, 00:20

Verni ma 4 lata i pierwszy raz widzę żeby coś takiego się działo. Znaczący brak sierści. Podszerstka prawie wgl. I w dodatku matowa i sucha sierść. Jest teraz po kąpieli więc sierść trochę się poprawiła. Ale nadal nie jest taka jak być powinna...

Zakladajac ze to nie okresowa wymiana to czy siersc mial kiedys ladna i ulegla pogorszeniu? w międzyczasie nie zmienialiście karmy? jesli siersc byla kiedys bez zarzutu ,karma ta sama to najpierw zrobcie badania w tym profil nerkowy, hormonki.... Jak juz wyjdzie wszystko ok. to do karmy ktora jadl i bylo ok dolozcie kwasy omega (moze byc efa oil) do tego mozecie dolozyc ludzki Vitapil, ale najpierw badania !

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Jaka sucha karma wspomaga sierść berna?

Postprzez agatKa2212 » 2013-11-19, 19:36

My od wczoraj(po przeanalizowaniu wyników badań) na podobne sierściowe przypadłości stosujemy VetoSkin preparat zakupiony u weterynarza,ale skład bardzo podobny do wyżej wymienionych-witaminy grupy B, kwasy omega -3,kwasy omega-6 ,biotyna i cynk. Rozmawiałyśmy z Panią doktor też o karmie wspominała o Arionie weterynaryjnym z łososiem,ale na razie zostajemy przy starej <tak>
Avatar użytkownika
agatKa2212
 
Posty: 619
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-06-12, 00:21
Lokalizacja: Będzin
psy: Delicja i Baby :-)
Hodowla: Skryte Marzenie


Powrót do Karmy suche

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości