Jaka karma dla szczeniaka?

Re: KARMA

Postprzez baksak » 2014-11-25, 21:28

Carllos napisał(a):(...) Mój piesek Carllos do tej pory jadł karmę Giant Royal Canin Puppy (...)
I do Was pytanko którą wybrac?
Giant/Maxi Junior

Najlepiej karmę jakiegoś innego producenta, w podobnej cenie i wiele lepszym składzie.

aneczka2014 napisał(a):Ja mojej Emili na początku dawałam karme taste of the wild z łososiem,teraz zmieniłam jej na brit care z jagnięciną-z obydwu jestem bardzo zadowolona,moja Emila też wcina aż jej się uszy trzęsą <mniam>
Dwie całkiem fajne karmy <okok> ;)
Avatar użytkownika
baksak
 
Posty: 2750
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-28, 13:21
Lokalizacja: Warszawa
psy: Expert [*] i Gerda (Majowy Skarbiec)

Re: Jaka karma dla szczeniaka?

Postprzez baranekk » 2015-01-18, 20:46

HAppy dog - tą karmę daje już drugiemu szczeniakowi z rzędu i jest zadowolony. Nie ma problemów z trawieniem, robi "Zdrową" kupkę i zjada ze smakiem :) Wybór tej karmy był konsultowany z weterynarzem, wiec uważam, że to chyba najlepsza :)
Avatar użytkownika
baranekk
 
Posty: 27
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-12-02, 11:01
psy: Pasterskie

Re: Jaka karma dla szczeniaka?

Postprzez alutka » 2015-04-02, 11:39

pozwólcie ,że podepnę się pod temat,kopie już kilka dni w internecie i jestem coraz głupsza,
potrzebujemy znaleźć karmę dla młodej-dzisiaj skończyła pół roku,przez większość czasu była na rc giant puppy,ale kupy nie były idealne i często puszczała bąki,wida niebardzo jej służyła.postanowiliśmy po przeczytaniu mnóstwa opinii zmienić na brit care jagnięcina z ryżem i początek był niezły,jednak w miarę zwiększania dawki brita kupy były coraz rzadsze,dodatkowo po zjedzeniu obornika ze słomą (do czego doszliśmy później) biegunki były już pełną parą.zastosowaliśmy głodówkę 24h probiotyki i węgiel,potem dostawała przez dobę karmę purina wet dla żołądkowców i jelitowców,która dostaliśmy od weterynarza.kupy piękne,znaleźliśmy przczynę ostrych biegunek (wspomniany obornik) i od poniedziałku miała być tylko na bricie,niestety biegunki wróciły,wczoraj robiliśmy badania (trzustka,wątroba,nerki) i wszystko ok .wywnioskowaliśmy na razie ,że przyczyną może być ryż,bo po wołowinie z ryżem też ją czyściło,wróciliśmy na rc giant puppy,choć tam też jest ryż ,ale podobno inaczej przetwarzany i widocznie mniej jej szkodzi,kupy znośne ale dalekie od ideału i bąki wróciły.samopoczucie i apetyt mimo przejść super.
szukamy karmy dla szczeniaka bez ryżu i bardzo proszę o poradę bo o ile dla dużych psów jest tego sporo to dla szczeniaków już dużo gorzej ,chcemy znaleźć dobra suchą karmę,ale oczywiście dodatkowo choć jeden posiłek gotowany,nie wiem tylko czy kasza będzie lepsza do mięsa <bezrady2>
alutka
 
Posty: 63
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2015-01-15, 17:52
Lokalizacja: Borki k/Opola
psy: Nutka Wermapola fci

Re: Jaka karma dla szczeniaka?

Postprzez magat » 2015-04-02, 13:49

Avatar użytkownika
magat
 
Posty: 698
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-23, 08:53

Re: Jaka karma dla szczeniaka?

Postprzez baksak » 2015-04-02, 17:21

Ten TOW wygląda nieźle <tak>
alutka napisał(a):(...) ale oczywiście dodatkowo choć jeden posiłek gotowany,nie wiem tylko czy kasza będzie lepsza do mięsa <bezrady2>

Ale czemu "oczywiście"? Czemu gotowany? I czemu kasza?
Kasza dla psa wydaje mi się baaaardzo cienkim pomysłem. Szczególnie w przypadku kłopotów żołądkowych.
Avatar użytkownika
baksak
 
Posty: 2750
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-28, 13:21
Lokalizacja: Warszawa
psy: Expert [*] i Gerda (Majowy Skarbiec)

Re: Jaka karma dla szczeniaka?

Postprzez alutka » 2015-04-02, 18:13

"oczywiście" tylko dlatego ,że uwielbia inne rzeczy,mięsa przeróżnego rodzaju,ziemnaki kasze ryże warzywa gotowane itd. itd.
"kasza" była pytaniem,nie stwierdzeniem
czemu gotowany-tu może nie byłam precyzyjna bardziej chodziło mi o jeden posiłek inny niż sucha karma,nie koniecznie gotowany :-) surową wołowinę też jadła i lubi.

TOTW-a małego zamówiłam sprawdzimy jak dotrze :-)
alutka
 
Posty: 63
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2015-01-15, 17:52
Lokalizacja: Borki k/Opola
psy: Nutka Wermapola fci

Re: Jaka karma dla szczeniaka?

Postprzez baksak » 2015-04-02, 19:59

Aha :]
Myślę, że jeśli to możliwe to lepiej drugi nie-suchy posiłek dawać jak najbardziej BARFopodobny <tak>
Ale od kaszy lepiej trzymać się z daleka. Od ryżu zresztą też.
Avatar użytkownika
baksak
 
Posty: 2750
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-28, 13:21
Lokalizacja: Warszawa
psy: Expert [*] i Gerda (Majowy Skarbiec)

Re: Jaka karma dla szczeniaka?

Postprzez alutka » 2015-04-02, 20:23

o BARFie musze poczytać wiem tylko że mięso surowe,ale jarzyny też? i co do tego?
od ryżu już się trzymamy z daleka ,a skoro kasza tez nie służy to i ja pominiemy :-)
alutka
 
Posty: 63
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2015-01-15, 17:52
Lokalizacja: Borki k/Opola
psy: Nutka Wermapola fci

Re: Jaka karma dla szczeniaka?

Postprzez baksak » 2015-04-02, 20:39

Tu masz małe co nieco o żywieniu i BARF-ie:
http://www.borsunio.pl/

a więcej info można znaleźć na forum BARF-iarzy:
http://www.barfnyswiat.org/index.php

Może całkiem przejdziecie na BARF? <mysli>
Avatar użytkownika
baksak
 
Posty: 2750
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-03-28, 13:21
Lokalizacja: Warszawa
psy: Expert [*] i Gerda (Majowy Skarbiec)

Re: Jaka karma dla szczeniaka?

Postprzez baranekk » 2015-07-31, 10:04

u nas Brit nie przeszedł, teraz jemy przeróżne karmy z serii best choice ;)
Avatar użytkownika
baranekk
 
Posty: 27
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-12-02, 11:01
psy: Pasterskie

Re: Jaka karma dla szczeniaka?

Postprzez olga89 » 2015-09-06, 10:38

Eh, Premierowi znudził się Brit Care Junior, poranne karmienie najgorsze... jakieś pomysły co kupić w zastępstwie? Żeby jakościowo była podobna albo i lepsza no i smaczna przede wszystkim?
Avatar użytkownika
olga89
 
Posty: 69
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2015-03-12, 13:35
Lokalizacja: Katowice
psy: Landek Forest oraz bernole: Premier i Collin

Re: Jaka karma dla szczeniaka?

Postprzez Drixon » 2015-09-06, 20:12

Avatar użytkownika
Drixon
 
Posty: 5589
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-25, 21:20

Poprzednia strona

Powrót do Karmy suche

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość