Karma dla psów z wrażliwym układem pokarmowym?

Karma dla psów z wrażliwym układem pokarmowym?

Postprzez beta68 » 2013-03-07, 19:10

Co sądzicie o tej karmie- ARION PREMIUM ADULT LAMB & RICE (różowy). http://www.telekarma.pl/p18/arion.premi ... .15.kg.htm
Collin zjadł prawie 3 worek Josery Festival i mam zamiar mu coś wcisnąć innego. Skład jej jest nieco watpliwy...Psiak ma uczulenie na kuraka i konserwanty (kolorowe smaczki), więc pomyslałam o Arionie. Lucky jadała na starość ten żółty i było ok. Mój Coliniusz płochliwy (tak czasem mówię na niego za tydzień skończy 2 lata).
Avatar użytkownika
beta68
 
Posty: 525
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-30, 00:43
psy: Collin
Hodowla: z Abra- ber

Re: ARION dla psów z wrażliwym układem pokarmowym.

Postprzez Barbel » 2013-03-07, 20:44

Ja bymmu Koebersa dała - jest na wołowinie. Fajne karmy ( ale drogie) ma Wolfsblood. Barbel wrażliwy na kuraka jada też Happy doga.
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: ARION dla psów z wrażliwym układem pokarmowym.

Postprzez marieanne » 2013-03-07, 20:47

Fajne i do tego bezzbożowe karmy to np. Taste of the Wild (w dwupaku - a np. w zooplusie tak mozna kupic) wychodzi przyzwoita cena; ewentualnie BritCare... Arion mnie osobiście nie przekonuje wcale składem - nie dałabym jej psom.
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: ARION dla psów z wrażliwym układem pokarmowym.

Postprzez Barbel » 2013-03-07, 21:45

Moje miały tego Tasta ( z rybami chyba) - ale już nie pamiętam co się zdarzyło,że zaczęliśmy i skończyli na 1 worku. Coś tam nie podchodziło. Arionem pluły na odległość. Kot tak samo.
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: ARION dla psów z wrażliwym układem pokarmowym.

Postprzez marieanne » 2013-03-07, 21:55

Barbel napisał(a):Moje miały tego Tasta ( z rybami chyba) - ale już nie pamiętam co się zdarzyło,że zaczęliśmy i skończyli na 1 worku. Coś tam nie podchodziło. Arionem pluły na odległość. Kot tak samo.

U nas poki co probowalismy tego z bizonem i tego z kaczką - oba wchodziły super (6 worek konczymy). Teraz własnie zamówiłam rybnego - zobaczymy, ale ogólnie jestem zadowolona, 1 qpa dziennie nie doprowadzajaca do skażenia środowiska ;-) nie ma bąków, sierść bardzo fajna, żadnego drapania i innych atrakcji, a do tego smakuje (szczególnie królewiczowi niejadkowi) bardzo :-)
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: ARION dla psów z wrażliwym układem pokarmowym.

Postprzez beta68 » 2013-03-07, 23:25

Barbel czy chodzi o HAPPY DOG NATURCROQ ADULT WOŁOWINA Z RYŻEM http://www.telekarma.pl/p8419/happy.dog ... .15.kg.htm
czy o HAPPY DOG FIT & WELL MAXI ADULT http://www.telekarma.pl/p2285/happy.dog ... .15.kg.htm, bo to chyba jak w Purinie rózne... Ja i tak muszę najpierw kupić w sobotę próbki tych karm, bo przecież nie wcisnę mu czegoś czego nie bedzie chciał.
Avatar użytkownika
beta68
 
Posty: 525
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-30, 00:43
psy: Collin
Hodowla: z Abra- ber

Re: ARION dla psów z wrażliwym układem pokarmowym.

Postprzez Barbel » 2013-03-07, 23:55

I w jednymi w drugim masz mączke drobiową - ale Barbel na nią juz nie reagował (czerwonymi uszami).Może zwróc sie do Koebersa -w czasach silnych reakcji uczuleniowych Bombika własnie ta karma była jedyną mozliwa ( bez pszenicy dodatkowo). A zadeklarowany niejadek Bombisław raczył ją spożywać.
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: ARION dla psów z wrażliwym układem pokarmowym.

Postprzez aldonabak » 2013-03-08, 00:09

Co sądzicie o ROYAL CANIN Giant Junior? Właśnie dzisiaj przysłali nam - Diego jadł jak głupek. Wcześniej był na Purina Pro Plan Puppy Large Robust, ale ostatnio ciężko wchodziła. Royal zasmakował, ale mam też wrażenie, że strasznie dużo po niej pije. On ma 10 miesięcy, karma jest dla psów w wieku 8-18 m-cy.
aldonabak
 
Posty: 297
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-12-11, 20:33
psy: Berneński pasterski

Re: ARION dla psów z wrażliwym układem pokarmowym.

Postprzez beta68 » 2013-03-08, 10:10

Dzieki pozostało mi spradzić co jest w sklepie na wagę i zrobić test "smaczności". W razie czego ma Joserę. Sierść ma błyszczącą i reszta tez ok.
Avatar użytkownika
beta68
 
Posty: 525
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-30, 00:43
psy: Collin
Hodowla: z Abra- ber

Re: ARION dla psów z wrażliwym układem pokarmowym.

Postprzez Cefreud » 2013-03-08, 10:19

bez kurakowe karmy to:
Fish4Dogs
Acana Pacyfica czy provincial
Tast of The Wild
Orjen

reszta karm ( nie wiem jak WolfsBlood) ma domieszki kurczaka lub tłuszczy drobiowych
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: ARION dla psów z wrażliwym układem pokarmowym.

Postprzez Ella » 2013-03-08, 10:32

aldonabak napisał(a):Co sądzicie o ROYAL CANIN Giant Junior? Właśnie dzisiaj przysłali nam - Diego jadł jak głupek. Wcześniej był na Purina Pro Plan Puppy Large Robust, ale ostatnio ciężko wchodziła. Royal zasmakował, ale mam też wrażenie, że strasznie dużo po niej pije. On ma 10 miesięcy, karma jest dla psów w wieku 8-18 m-cy.


U nas RC Giant Junior w ogóle się nie sprawdziła-po stosunkowo krótkim czasie stosowania-łupież,świąd skóry,biegunki i wzdęcia.
U wielu psów po tej karmie pojawiają się problemy ze skórą i sierścią.
Avatar użytkownika
Ella
 
Posty: 1797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-01, 01:57
Lokalizacja: Czeladź(Śląskie)
psy: JOKASTA i BAILA MORENA (DSPP)
Hodowla: Swiss Diamond FCI

Re: ARION dla psów z wrażliwym układem pokarmowym.

Postprzez Ella » 2013-03-08, 10:50

Cefreud napisał(a):bez kurakowe karmy to:
Fish4Dogs
Acana Pacyfica czy provincial
Tast of The Wild
Orjen

reszta karm ( nie wiem jak WolfsBlood) ma domieszki kurczaka lub tłuszczy drobiowych




Dodam jeszcze do karm bez kurczaka:

Natural Dog Food Company adult lamb lub adult salmon oraz puppy salmon
Forza 10-dieta rybna dla wrażliwych psów ras dużych
Magnusson
Avatar użytkownika
Ella
 
Posty: 1797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-01-01, 01:57
Lokalizacja: Czeladź(Śląskie)
psy: JOKASTA i BAILA MORENA (DSPP)
Hodowla: Swiss Diamond FCI

Re: Karma dla psów z wrażliwym układem pokarmowym?

Postprzez aldonabak » 2013-03-08, 17:15

Diego woli kurczaka od wołowiny (jeśli chodzi o naturalne jedzenie przygotowywane przeze mnie). Po purinie nie było problemu ze skórą i sierścią (zawsze piękna, miękka, błyszcząca), ale przejadła się. No to troszkę się boję. Wzięłam ze względu na chondroitynę. Mam nadzieję, że jeśli coś zaczęłoby się dziać, to jak odstawimy ustąpi.
aldonabak
 
Posty: 297
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-12-11, 20:33
psy: Berneński pasterski

Re: Karma dla psów z wrażliwym układem pokarmowym?

Postprzez beta68 » 2013-03-10, 23:47

Sprawdziłam smaczność karmy Brit z jagnięciną na Collinie, wyszło ok, więc zamówiłam worek. Collin dostał znów uczulenia na grzbiecie (przed podaniem Brita), pewnie serca wołowe, smaczki lub przedawkowanie Josery konczy 3 worek - ciasteczka z pedigry stąd szybka zmiana karmy. Dostał wapno, alertec i oxycort w spray. Jutro umówłam sie do weta.
Avatar użytkownika
beta68
 
Posty: 525
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-30, 00:43
psy: Collin
Hodowla: z Abra- ber

Re: Karma dla psów z wrażliwym układem pokarmowym?

Postprzez marie » 2013-03-11, 00:32

To ja dopowiem sprawdzone na Owcy:
Happy Dog z linii Supreme, albo Fit & Well to wyższa półka niż naturecroq'i. Supreme Irland (o ile się nie mylę) ma tylko tłuszcz z kurczaka.
Podobnie PROformance Lamb & Rice
Zupełnie bez kury sprawdzone mamy Acany: Grassland, Lamb&Apple, Pacifica
Wymieniany już Orijen i Taste of the Wild.
Biorąc pod uwagę jak biała Owca żółkła (wybarwiał się rudy pigment) to dla Bernów polecałabym Acany :)
Avatar użytkownika
marie
 
Posty: 27
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-02-23, 23:57
psy: Owca biały owczarek szwajcarski


Powrót do Karmy suche

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości