Mirosław Redlicki

Opinie i oceny pracy sędziów.

Moderator: Aga-2

Mirosław Redlicki

Postprzez Hektor Barre » 2010-04-11, 21:49

Co wiecie o panu M. Redlickim, będzie nas oceniał w Opolu? To będzie nasza pierwsza wystawa :-)
Avatar użytkownika
Hektor Barre
 
Posty: 54
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-01-11, 00:12
Lokalizacja: Łaziska Górne
psy: Hektor (Adonis Klejnot Jury)

Re: p. Mirosław Redlicki

Postprzez Bielunia » 2011-04-10, 23:34

Ponawiam pytanie, będzie sędziował w sierpniu na wystawie międzynarodowej w Sopocie...
Avatar użytkownika
Bielunia
 
Posty: 335
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-12, 16:58
Lokalizacja: Rumia
psy: Conan Best-J-Ja [']

Re: p. Mirosław Redlicki

Postprzez Bielunia » 2011-04-10, 23:38

Poszukałam i na dogomanii znalazłam to:
http://www.dogomania.pl/threads/136523-Mirosław-Redlicki
Avatar użytkownika
Bielunia
 
Posty: 335
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-06-12, 16:58
Lokalizacja: Rumia
psy: Conan Best-J-Ja [']

Re: Mirosław Redlicki

Postprzez właścicielka Florka » 2013-06-04, 13:42

Obrazek

...według mnie sędzia ok. Trochę mi brakło kontaktu z wystawiającymi. Opis dość zwięzły, ale konkretny.
Avatar użytkownika
właścicielka Florka
 
Posty: 1771
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-04-09, 11:46
Lokalizacja: Szczecin/ osiedle Kasztanowe
psy: Florek Majowy Skarbiec

Re: Mirosław Redlicki

Postprzez Barbel » 2013-06-04, 20:57

Ostatnio popełnił atrykuł w "Przyjacielu Psie" na temat oceniania cavalierów. Delikatnie mówiąc - żenada.Mupeta (jezeli nie jest blenkiem) nieradzę u niego wystawiać. Kompletnie się nie zna, nie czuje rasy. (np płaszczowego tricolora uważa za nieudane dziecko black and tan)
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Mirosław Redlicki

Postprzez Rucia » 2014-12-16, 13:06

zgadzam się z powyższym, nie ma chyba zbyt dużej wiedzy na temat Szwajcarów i etapów rozwojów..nie wiem jak oceniał w dorosłych ale w młodzieży dramat...stara czasu..
Avatar użytkownika
Rucia
 
Posty: 390
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-01-13, 11:36
Lokalizacja: Gągławki/Olsztyn
psy: Shira, Aragon, Vivien, Julka, Charmie DSPP
Hodowla: Shiragon FCI

Re: Mirosław Redlicki

Postprzez magat » 2014-12-16, 13:19

Rucia napisał(a):zgadzam się z powyższym, nie ma chyba zbyt dużej wiedzy na temat Szwajcarów i etapów rozwojów..nie wiem jak oceniał w dorosłych ale w młodzieży dramat...stara czasu..


po tej wystawie pomyslałam, że dobrze byłoby gdyby przy każdym ringu obok listy psów było zdjęcie i opis standartu rasy , to tylko jedna kartka dodatkowego druku ......,
Avatar użytkownika
magat
 
Posty: 698
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-23, 08:53

Re: Mirosław Redlicki

Postprzez carrie » 2014-12-17, 10:43

Witam .
Tak się składa,że p Mirosław Redlicki na szwajcarach się zna. Ponadto jest nielicznym sędzią, mówiąc kolokwialnie nieprzekupnym...

Żeby nie było tak różowo to powiem tylko tyle ,że moją sukę oceniła na doskonalą ocenę i złoty medal lecz nie wydał wniosku na Championa gdyż ma jeszcze czas na to aby się rozrosnąć. Ja to przyjęłam z pokorą.
Jeśli się uważa,że ma się doskonałego psa to szybko można spaść na ziemię..
A jaki pies jest każdy widzi..
Pozdrawiam.
carrie
 
Posty: 21
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-11-27, 00:06
psy: Berenika Refugium Polonica i Kronos
Hodowla: Patti & Swissy

Re: Mirosław Redlicki

Postprzez magat » 2014-12-17, 13:10

i po co osobiste wycieczki ? masz prawo do swojego zdania,
pan Redlicki ma swoje preferencje i oczywiście może to wpywac na lokate . ale standart pozostaje standartem, a ocena adekwatna do wieku psa.
oczywiście zgadzam sie w 100% jaki jest pies kazdy widzi, a czytać standard rasy tez chyba każdy potrafi.
Ps. nie uważam, żeby mój pies był doskonały
pokornym staram się byc wobec losu i natury
Avatar użytkownika
magat
 
Posty: 698
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-23, 08:53

Re: Mirosław Redlicki

Postprzez carrie » 2014-12-17, 13:40

Akurat moja wypowiedz tyczyła się do postu osoby o niku Rucia.
carrie
 
Posty: 21
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-11-27, 00:06
psy: Berenika Refugium Polonica i Kronos
Hodowla: Patti & Swissy

Re: Mirosław Redlicki

Postprzez Rucia » 2014-12-17, 21:56

carrie napisał(a):Witam .
Tak się składa,że p Mirosław Redlicki na szwajcarach się zna. Ponadto jest nielicznym sędzią, mówiąc kolokwialnie nieprzekupnym...

Żeby nie było tak różowo to powiem tylko tyle ,że moją sukę oceniła na doskonalą ocenę i złoty medal lecz nie wydał wniosku na Championa gdyż ma jeszcze czas na to aby się rozrosnąć. Ja to przyjęłam z pokorą.
Jeśli się uważa,że ma się doskonałego psa to szybko można spaść na ziemię..
A jaki pies jest każdy widzi..
Pozdrawiam.


Co tak agresywnie? Chyba ten watek jest po to zeby kazdy mogl sie podzielic wlasnymi odczuciami? Ja akurat mialam co do tego pana takie, poza tym nie bylo zadnego kontaktu, zadnej uwagi czy rady pierwszy raz sie z tym spotkalam ze sedzia daje ocene bez slowa komentarza, to tylko spotegowalo moj niesmak...a dla twojej informacji choc wyglada ze wiesz wszystko wiec pewnie i to ...obaj mlodziency na kolejnych wystawach w krotkim okresie czasu otrzymali oceny doskonale wiec albo pan sedzia byl nazbyt surowy daja ocene dobra albo wszyscy inni sie nie znaja choc jezeli chodzi o aragona oczywiscie wiem ze nie jest idealny i ma wady ktore sa generalnie wypunktowane w kazdej ocenie wiec nie wiem skad ta kasliwa uwaga, ze juz nie wspomne o dygresji ad nieprzekupnosci....w kontekscie czego to bylo napisane? Szczerze mowiac bardziej od sedziow rozczarowuja mnie hodowcy opluwajacy sie i wyzlosliwiajacy na tym forum i to bylo najtwardsze zderzenie z rzeczywistoscia jakie mnie spotkalo....dobrze ze jednak zyczliwych i dzielacych sie swoim doswiadczeniem jest wiecej, tylko dzieki nim ten portal ma jakis sens
Avatar użytkownika
Rucia
 
Posty: 390
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-01-13, 11:36
Lokalizacja: Gągławki/Olsztyn
psy: Shira, Aragon, Vivien, Julka, Charmie DSPP
Hodowla: Shiragon FCI

Re: Mirosław Redlicki

Postprzez Rucia » 2014-12-17, 22:17

Carrie fajnie ze jestes od paru dni na forum moze sprobuj na poczatek od nie atakowania innych forumowiczow? Byloby milo....;)
Avatar użytkownika
Rucia
 
Posty: 390
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-01-13, 11:36
Lokalizacja: Gągławki/Olsztyn
psy: Shira, Aragon, Vivien, Julka, Charmie DSPP
Hodowla: Shiragon FCI

Re: Mirosław Redlicki

Postprzez carrie » 2014-12-17, 23:13

Rucia napisał(a):Carrie fajnie ze jestes od paru dni na forum moze sprobuj na poczatek od nie atakowania innych forumowiczow? Byloby milo....;)

Forum czytam od ładnych kilku lat. To ,ze jestem zalogowana kilka dni nie oznacza, że w temacie psów i wystaw jestem od kilku chwil. Mam przyjaciół wśród hodowców szwajcarów. Sama za takowego się nie uważam , gdyż uznanie to przypisane jest ludziom , którzy poświęcili ileś lat by rasa nie poszła na marne i aby bardzo dobry wzorzec został zachowany. Odchowali ileś miotów i mogli poszczycić się licznymi wygranymi wystawami również na arenie międzynarodowej.
A opluwanie na forum i fb wieloletniego kynologa i sędziego właśnie świadczy o poziomie.
Co do przekupności to napisałam to nie personalnie. Stwierdziłam tylko fakt,że ten sędzia nie ulega znajomościom i w moim odczuciu tym bardziej jest ok.
Może Pani jest dłużej zalogowana lecz to niestety o niczym nie świadczy.
Na tym kończę i pozdrawiam.
carrie
 
Posty: 21
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-11-27, 00:06
psy: Berenika Refugium Polonica i Kronos
Hodowla: Patti & Swissy

Re: Mirosław Redlicki

Postprzez Rucia » 2014-12-18, 08:58

hmm.. nadal nie rozumiem skad ten atak akurat na mnie przeciez nie tylko ja wyrazilam niepochlebne w moim odczuciu zdanie na temat tego siedziego..nie twierdze rowniez ze nie zna sie na niczym tylko domniemywam ze byc moze w tej rasie sie nie odnajduje..ten watek jest stworzony do tego zeby kazdy bez wzgledu na swoje doswiadczenia wystawowe mogl napisac swoje zdanie a nie po to zeby to zdanie komentowal ktos inny..wystarczylo napisac swoja opinie i powstrzymac sie od zlosliwosci i atakow..bede wdzieczna za nie kontynuowanie tej jalowej dyskusji albo czytanie ze zrozumieniem. pozdrawiam i zycze kolejnych sukcesow wystawowych :)
Avatar użytkownika
Rucia
 
Posty: 390
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2014-01-13, 11:36
Lokalizacja: Gągławki/Olsztyn
psy: Shira, Aragon, Vivien, Julka, Charmie DSPP
Hodowla: Shiragon FCI

Re: Mirosław Redlicki

Postprzez Barbel » 2014-12-18, 09:04

Amen. Ja pisałam, ze totalnie nie zna sie na cavalierach, czego akurat dowód był "na piśmie" w cytowanym artykule.
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Mirosław Redlicki

Postprzez magat » 2014-12-18, 12:24

poniewaz było juz "Amen" chciałam tylko dodac konkretną uwagę. Klasy wystawowe mniej więcej okreslają etapy rozwojowe psa i na zdrowy rozsądek psy powinny byc oceniane stosownie do swojego wieku. Oczywiście ten podział jest dosyc umowny, psy w klasie młodzieży 9-18 miesięcy to pomiedzy niemal szczeniakiem i niemal dorosłym psem. Napisałam niemal bo 18 miesięcznemu psu jez daleko do pełni dorosłości.
Ocena doskonała bez CWC w klasie pośredniej bo" jeszcze nie rozrośnieta" równiez jest dla mnie "dziwna" . Suczki bardzo rozrastaja się po pierszych szczeniakach. Dawno temu postanowiliśmy sprawdzic jak naprawde jest z naszą Franką i wybralismy wystawe w Niemczech z niemiecką sędziną p. Kapetijn ( prowadzi korungi w klubie SSV). Franka była w klasie POŚREDNIEJ. Wygrała BOBa z Interchampionem, Championem SSV i VDH . Była wtedy zdecydowanie szczupła, wysoka i nierozrośnieta w porównaniu z obecnym stanem:-).

Ps. to była moja pierwsza wystawa na której w ogóle nie sprawdzano mojemu psu zebów, może w innych klasach było inaczej.
Avatar użytkownika
magat
 
Posty: 698
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-23, 08:53


Powrót do Sędziowie kynologiczni

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość