Catalan Luís Manuel Calado (PT)

Opinie i oceny pracy sędziów.

Moderator: Aga-2

Catalan Luís Manuel Calado (PT)

Postprzez filipbis » 2014-10-20, 20:49

NIgdzie nie mogę znaleźć informacji na temat tego sędziego. Sędziuje Berny na Międzynarodówce w Kielcach. Ktoś miał z nim przyjemność?
Avatar użytkownika
filipbis
 
Posty: 20
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-12-30, 16:55
Lokalizacja: Toruń
psy: NICOLAS Astrolabium

Re: Catalan Luís Manuel Calado (PT)

Postprzez brutusiris » 2014-10-21, 09:01

filipbis napisał(a):NIgdzie nie mogę znaleźć informacji na temat tego sędziego. Sędziuje Berny na Międzynarodówce w Kielcach. Ktoś miał z nim przyjemność?


to by mial bycz on :-D i to jest napisanie na interniecze :-)

Luis Manuel Calado (Portugalia / Portugalia): Mówi po angielsku, francusku, hiszpańsku. Urodził się w Lizbonie w 1955 roku. Obecnie pełni funkcję Wiceprezesa Zarządu «Clube Portugues de Canicultura» (CPC), CPC przewodniczącego komitetu wystawy, członka Komitetu Wystawowego i prezydenta FCI portugalskiej Spaniel Club. Przewodniczył wystawie Championów w większości krajów europejskich. On także sądzeni w Stanach Zjednoczonych oraz w wystawach skalę światową. Międzynarodowy sędzia FCI grupy 4, 6, 8 i 10 oraz BIS Grupa 1 FCI: Collie, brodaty i Border Collie Smooth, velsh corgi i cardigan, Owczarek staroangielski, Serra de Aires Cao. Grupa 2 FCI: Doberman, Cao Fila Sao Miguel, Serra da Estrela Cao Cao Castro Laboreiro, Rafeiro zrobić Alantejo. Psy Posiadane psy następujących ras: angielski i amerykański cocker spaniel, basset hound, whippet. Przedszkole, hodowla roślin :? Opinie na temat sędziowania: Zawód sędziów, w tym krajowym specjalności - można ocenić następujące gatunki: wszystkie rasy chartów, portugalski, Basset Hound, a wszystkie Gundogs (gundog) w kilku krajach europejskich.

obrazek
Obrazek został zmniejszony.
Avatar użytkownika
brutusiris
 
Posty: 67
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-07-07, 00:46
psy: Iris,Anastazia,Bacio,Mya
Hodowla: z Příborského ráje

Re: Catalan Luís Manuel Calado (PT)

Postprzez Aga-2 » 2014-11-25, 18:51

Jak dla mnie ten sędzia w miarę poprawnie oceniał tylko w małych stawkach.
Dużych stawek nie dzielił, więc ocena porównawcza ruchu była utrudniona, żeby nie napisać - niemożliwa ;)
Ocena indywidualna była przeprowadzana dość szczegółowo i dokładnie, ale sposób wyboru na lokaty w paru przypadkach budził wątpliwości. Ja osobiście odnosiłam wrażenie, że sędzia jest nieco pogubiony, a że musi obstawić lokaty, więc proszę bardzo, oto te cztery pod rząd stojące suki / psy ;>
Miał swoje typy. Podobały mu się ewidentnie rosłe, duże suki. Niektóre oceny były nieco kontrowersyjne, bo oto suka, która 2 tygodnie wcześniej o mało nie została Zwycięzcą Europy, zeszła u tego sędziego z ringu z oceną zaledwie bdb <wow>
Sposób sędziowania był też nieco nietypowy, bo zwykle z ringu najpierw schodzą psy z gorszymi ocenami, a do lokat następuje porównanie tych, z ocenami doskonałymi. Ten sędzia potrafił wybrać na lokaty psy z dużej stawki, w której postawił nie tylko oceny doskonałe, ale i gorsze. Albo miał zatem doskonałą pamięć wzrokową (czego nie da się wykluczyć) albo.... :?: ;)
Podsumowując: trudno się przyczepić o coś ewidentnego, ale mnie osobiście sposób sędziowania nie przekonywał i mam poczucie zmarnowanego dnia. Należy nadmienić, że pojechałam do Kielc jako widz, licząc na jakieś wartościowe doznania :mrgreen:
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica


Powrót do Sędziowie kynologiczni

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości