Jakie są Landseery?

Wszystko na temat hodowli Landseerów, a także dyskusje na temat rasy.

Moderator: annasm

Postprzez Tess » 2008-02-19, 17:47

U nas też :mrgreen:
Tess
 
Posty: 3112
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-09, 12:15
Lokalizacja: Dłużyna/Elblag
psy: Niuniuś i Mila ( Maisa Szumiaca Knieja )

Postprzez Ewa z Dżoszem » 2008-02-20, 17:48

W takim razie pozwolę sobie przenieść ciąg dalszy naszej rozmowy na PW
Avatar użytkownika
Ewa z Dżoszem
 
Posty: 406
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-12-19, 22:23
Lokalizacja: Lublin

Postprzez Aneczka » 2008-03-19, 12:21

Irek teraz ja bym chciała pomęczyć Cie w temacie Landseerów.
Szukam landseerów które zdały chociaż egzamin IPO1. Ze 3 lata temu trafiłam na stronkę gdzie były psy ćwiczące do IPO, ale niestety po prawie 1,5 roku nieobecności w sieci na razie nie udało mi się jej odnaleźć. Ty pewnie masz większą orientację w temacie, wiec proszę o pomoc :-P
Avatar użytkownika
Aneczka
 
Posty: 80
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-03, 13:25
Lokalizacja: Warszawa i Glina koło Otwocka
psy: Bu, Ugo, Vivi

Postprzez saganka » 2008-03-19, 12:55

A ja mam pytanie o to strozowanie - jak to wyglada u landserow? Co, jesli obcy czlowiek wejdzie na podworko?
saganka
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Hekate » 2008-03-19, 13:06

Piękna rasa, a najbardziej mnie zachwyciło że tak nie chorują jak berny, chyba wiem jakie psiaki będe jeszcze wypatrywać w Katowicach :mrgreen: ,
tyle że przyznam że dla mnie bern jest idealny pod względem gabarytowym a przy Landserze to nawet maleństwem się wydaje :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Postprzez Ewa z Dżoszem » 2008-03-19, 19:07

"co to znaczy odpowiednia dawka ruchu?
Tyle, co dla berna aktywnego, czy berna - leniwca jak Dżosz ? Czy plasuje się w potrzebach psów o dużym temperamencie? Czy bezwzględnie trzeba im organizować zajęcie? Czy pozostawione same sobie przejawiają skłonności niszczycielskie? Lubią kopać? Jak odnoszą się do obcych na swoim terenie?
I mam jeszcze jedno pytanie: czy landseery się ślinią? Jak to się ma w porównaniu do berna i np nowofunlanda? " - to cytat autorski.

Irku, HOP!HOP! Jesteś tam?
Avatar użytkownika
Ewa z Dżoszem
 
Posty: 406
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-12-19, 22:23
Lokalizacja: Lublin

Postprzez AT » 2008-03-19, 19:46

AT napisał(a):Irku dla mnie (i z tego co wiem nie tylko dla mnie) niufki mają taki swój specyficzny zapach, może to przez tą ichnią okrywę włosową, powiedz czy landseer też tak spacyficznie pachnie czy raczej jest bezzapachowy? :roll:

ja też ponawiam swoje pytanie, choć myślę, że ten niufkowy zapaszek może być wynikiem ślinienia a landseer się nie powinien ślinić więc może tak nie ,,pachnie" :roll:
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Postprzez Dżiani » 2008-03-21, 14:32

Aneczka napisał(a):Irek teraz ja bym chciała pomęczyć Cie w temacie Landseerów.
Szukam landseerów które zdały chociaż egzamin IPO1. Ze 3 lata temu trafiłam na stronkę gdzie były psy ćwiczące do IPO, ale niestety po prawie 1,5 roku nieobecności w sieci na razie nie udało mi się jej odnaleźć. Ty pewnie masz większą orientację w temacie, wiec proszę o pomoc :-P
Powiem Ci szczerze że nie znam żadnego. Na pewno w PL nie ale może gdzieś tam ktoś próbował. W każdym razie L. nie nadaje się na to. Prędzej nawet bern się na IPO nadaje niż L. PT owszem, ale PT to z L. sama sobie zrobisz bo na prawdę nie trzeba wiele wysiłku żeby się nauczył tych rzeczy :-)
Avatar użytkownika
Dżiani
 
Posty: 905
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:23
Lokalizacja: Mysłowice
psy: h. ARESIBO FCI

Postprzez Dżiani » 2008-03-21, 14:41

saganka napisał(a):A ja mam pytanie o to strozowanie - jak to wyglada u landserow? Co, jesli obcy czlowiek wejdzie na podworko?
Kasia zanim odpowiem to dam tu zagadkę :mrgreen:
Na naszą posesję przypadkiem wpada piłka którą tam gdzieś obok dzieci kopały. Jedno z tych dzieci przełazi bez namysłu przez nasz płot :shock: gdzie biegają akutat dwa nasze landki: Baily i Anubis. Jak zgadniesz co one w tym momencie zrobiły to masz piwko wielkanocne odemnie :-)
Avatar użytkownika
Dżiani
 
Posty: 905
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:23
Lokalizacja: Mysłowice
psy: h. ARESIBO FCI

Postprzez Dżiani » 2008-03-21, 14:52

Hekate napisał(a):Piękna rasa, a najbardziej mnie zachwyciło że tak nie chorują jak berny, chyba wiem jakie psiaki będe jeszcze wypatrywać w Katowicach :mrgreen: ,
tyle że przyznam że dla mnie bern jest idealny pod względem gabarytowym a przy Landserze to nawet maleństwem się wydaje :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Toteż zależy, nie wszystkie L. są takie duże. Tak samo jak berny ale generalnie jest więcej do kochania :mrgreen:
Avatar użytkownika
Dżiani
 
Posty: 905
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:23
Lokalizacja: Mysłowice
psy: h. ARESIBO FCI

Postprzez saganka » 2008-03-21, 14:55

Ale mi zagadke dales... :lol: Mysle i mysle i sama nie wiem... Zaczely sie z nim ta pilka bawic? ;-)
saganka
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Dżiani » 2008-03-21, 15:09

Ewa z Dżoszem napisał(a):"co to znaczy odpowiednia dawka ruchu?
Tyle, co dla berna aktywnego, czy berna - leniwca jak Dżosz ? Czy plasuje się w potrzebach psów o dużym temperamencie? Czy bezwzględnie trzeba im organizować zajęcie? Czy pozostawione same sobie przejawiają skłonności niszczycielskie? Lubią kopać? Jak odnoszą się do obcych na swoim terenie?
I mam jeszcze jedno pytanie: czy landseery się ślinią? Jak to się ma w porównaniu do berna i np nowofunlanda? " - to cytat autorski.
Irku, HOP!HOP! Jesteś tam?
Ewa nie ma reguły. Ale L. raczej jest psem aktywnym. Musi 'spalić kalorie' i nawet b. to lubi. Spacerem tego nie zrobisz ale np. aport z wody to już jest dla niego coś :mrgreen: W każdym razie jak nie ma odp. warunków to długi spacer połączony z np. 15min bieganiem za aportem mu wystarczy.
Pozostawione same sobie są tak zaabsorbowane wypatrywaniem/wyczekiwaniem na 'pana' że nic innego ich nie rusza. Oczywiście zdarza się że w młodym wieku wykopie dziurę albo wyrwie jakąś choinkę ale jak jest dorosły to nie a jak odnosi się do obcych to jak zgddniecie zagadkę to zaraz napiszę :-P
L. się nie ślinią. Niufy tak ale L. nie. A jak już jesteśmy przy 'pysku' to jest jeszcze jedna zaleta: one zawsze mają białe zęby :shock: nigdy nie spotkałem L. z kamieniem nazębnym czy z zółtymi zębami obojętnie czym są karmione i to jest ciekawe bo u bernów np. jest to nagminne.
Avatar użytkownika
Dżiani
 
Posty: 905
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:23
Lokalizacja: Mysłowice
psy: h. ARESIBO FCI

Postprzez Dżiani » 2008-03-21, 15:10

saganka napisał(a):Ale mi zagadke dales... :lol: Mysle i mysle i sama nie wiem... Zaczely sie z nim ta pilka bawic? ;-)
Ciepło :mrgreen:
Avatar użytkownika
Dżiani
 
Posty: 905
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:23
Lokalizacja: Mysłowice
psy: h. ARESIBO FCI

Postprzez Natalia i Galwin » 2008-03-21, 15:11

Zaczęły bawić sie z dziećmi :?: Żeby nie powiedzieć "dziećmi" :-P :-P
Avatar użytkownika
Natalia i Galwin
 
Posty: 4226
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-27, 22:27
psy: Galwin (*)

Postprzez Dżiani » 2008-03-21, 15:28

AT napisał(a):
AT napisał(a):Irku dla mnie (i z tego co wiem nie tylko dla mnie) niufki mają taki swój specyficzny zapach, może to przez tą ichnią okrywę włosową, powiedz czy landseer też tak spacyficznie pachnie czy raczej jest bezzapachowy? :roll:

ja też ponawiam swoje pytanie, choć myślę, że ten niufkowy zapaszek może być wynikiem ślinienia a landseer się nie powinien ślinić więc może tak nie ,,pachnie" :roll:
Ania znam trochę też środowisko niufów i powiem Ci że one raczej nie mają jakiegoś specyficznego zapachu. Oczywiście mają inną sierść ale to nie wpływa na to. Myślę żę akurat spotkałaś psy kojcowe. Takie psy zawsze 'inaczej' pachną czy to będzie niuf czy nawet krótkowłosy labrador.
Avatar użytkownika
Dżiani
 
Posty: 905
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:23
Lokalizacja: Mysłowice
psy: h. ARESIBO FCI

Postprzez Dżiani » 2008-03-21, 15:34

Natalia i Galwin napisał(a):Zaczęły bawić sie z dziećmi :?: Żeby nie powiedzieć "dziećmi" :-P :-P
NIE :-P
Avatar użytkownika
Dżiani
 
Posty: 905
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:23
Lokalizacja: Mysłowice
psy: h. ARESIBO FCI

Postprzez Dżiani » 2008-03-21, 15:37

A tu młody landek co urodził się na Litwie - cały tata Bart!!!
Obrazek
Więcej fotek u nas: http://www.aresibo.pl/landseer.php?page=bart_3_miot
Avatar użytkownika
Dżiani
 
Posty: 905
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:23
Lokalizacja: Mysłowice
psy: h. ARESIBO FCI

Postprzez saganka » 2008-03-21, 15:54

Zalizaly dziecko i nie chcialy puscic? ???? No mow, bo mnie ciekawosc zezre :lol:
saganka
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez nugatika » 2008-03-21, 16:16

przyniosły dzieku piłkę :-D
i dziecko zostało i zaczęło sie z nimi bawić. :-D
nastepnie reszta dzieci dołączyła i pan Irek otworzył przedszkole :-D :mrgreen:

koniec bajki :-D


a ja mam pytanie jeszcze odnośnie spaceru. Bo dla jednych spacer to 30/45 minut wolności na polach [tak jak to u nas wygląda ;-)], a dla innych spacer to spacer do parku na smyczy.
Avatar użytkownika
nugatika
 
Posty: 3318
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:00
Lokalizacja: Strzyżów <--> Lublin
psy: Bystra, Nutka, niedźwiedz berneński Nugat {*}

Postprzez Dżiani » 2008-03-21, 17:38

hehe dobra.
Było tak że Baily pierwsza dorwała piłkę, potem podleciała do chłopaka co wskoczył i dała mu ją 'pomacać' i zaczeła uciakać. Oczywiście Anubis chciał jej koniecznie ta piłkę odebrać... i tu musiałem wkroczyć bo jeszcze chwila i z piłki byłby 'flap'. Dla nich złapanie piłki to żaden wysiłek bo wchodzi spokojnie tak na dwa kły... tyle ża jak za mocno zacisną to...

Landseer potrafi wyczuć jakie zagrożenie jest w danym momencie. W tym przypadku z piłką nie było zagrożenia więc się zachowały tak a nie inaczej. W przypadku kiedy ktoś faktycznie wtargnoł by na posesję ze złymi zamiarami było by dużo obszczekiwania i chałasu ale zero ataku. L. nie atakuje ludzi nie ma takiej możliwosci żeby pogryzł człowieka. I to jest chyba najlepsze bo przy jego rozmiarach nikt nie zaryzykuje 'spotkania' z nim a my ni emusimy się martwić że będziemy w wiadomościach :-P

Spacer przy nodze na smyczy bez puszczenia psa nie daje możliwości żeby 'palił kalorie' - musi się swobodnie wybiegać.
Avatar użytkownika
Dżiani
 
Posty: 905
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:23
Lokalizacja: Mysłowice
psy: h. ARESIBO FCI

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Landseer

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości