Jakie są Landseery?

Wszystko na temat hodowli Landseerów, a także dyskusje na temat rasy.

Moderator: annasm

Postprzez Dżiani » 2008-02-17, 14:19

Anna Rozalska napisał(a):czy landsery bywają tylko biało-czarne?. Bo ostatnio widziałam niufka też biało-czarnego i chyba jest jeszcze większy od landsera.
L. są tylko biało-czarne. Niufy też występują w odmianie b/cz ale jest wiele różnic w budowie, inny charakter, trochę inny rodzaj włosa no i większe od L. nie są.
Ciekawostką jest, że na Wyspach Brytujskich cz/b Nowofundlandy nazywane są potocznie "Landseerami" Co nie ma nic wspólnego z rasą Landseer, której póki co angielski KC nie uznaje (w Anglii mieszka jak na razie aż 1 L. )

panterka-23 napisał(a):Irku :)
Powiedz czy one nie są cały czas brudne?
Czy ciężko jest przygotowac Landseera na wystawę?
Chodzi ci o coś takiego? :-P
Obrazek
Ta panna właśnie jest po rundzie zapasów błotnych z innymi :) Jednak jej futro ma to do siebie że to błoto samo opadnie w miarę wysychania. Dopóki brud, czy błoto nie jest tłuste czy klejące to nie ma problemu. Najgorzej jest kiedy np. unas w zimie wszyscy palą dookoła węglem a psy tarzają się po śniegu z sadzą... Sadza niestety jest tłusta i trzyma się futra.
Co do wystaw to przygotowanie nic nie różni sie od przygotowania berneńczyka. Można futro tylko wyczesać. Można wykąpać i wyczesać a można zawieść psa do fryzjera na dokładny grooming. Wszystko zależy w jakim stanie jest włos przed wystawą. Standartowo powinno się L. raz w tyg dokładnie przeczesać wtedy nie ma problemu.

cdn
Avatar użytkownika
Dżiani
 
Posty: 905
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:23
Lokalizacja: Mysłowice
psy: h. ARESIBO FCI

Postprzez meggy » 2008-02-17, 15:14

REWELACJA :mrgreen:
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Postprzez Dżiani » 2008-02-17, 15:27

Ewa z Dżoszem napisał(a):Świetne to zdjęcie Barta i Dżiani. Irku, ile waży Bart?
70 kg :)

nugatika napisał(a):... bedziecie w Katowicach? Z chęcią przyjrzałabym sie i wyprzytulała z bliska :-D
W K-cach nie wystawiamy naszych ale pewnie będą inne.

To ja mam jeszcze kilka pytań:
jak z zostawaniem samemu?

- nigdy nie mieliśmy problemów. L. to pies b. przywiązany do człowieka jednak nie jest panikarzem, któremu się przewraca w głowie jak tylko straci pana z oczu :)

przygotowaniem do wystawy?
- żadnych większych problemów (wyżej pisałem)

a czy sa jakieś pracujące w dogoterapi?
- w PL jak na razie nie. W Niemczech tak.

jak z pogłowiem tej rasy w Polsce? ile jest sztuk, hodowli?
- w PL jest na dzień dzisiejszy niespełna 50 szt. (jeszcze 3 lata temu były 4)
- hodowli w których urodziły się już szczeniaki są 4 (w sumie w PL mieliśmy jak dotąd 6 miotów)
- hodowli, które spodziewają się miotów (niekoniecznie w tym roku) jest kolejne 4

a inne choroby - np. oczu?
- występują b. rzadko

o i jeszcze patrząc na zdjecia - kątowanie tyłu zawsze takie strome?
- U niego trochę jest a na tamtej fotce na dodatek jeszcze tak stanął nieciekawie. Tu wyszedł lepiej:
Obrazek

i od razu przepraszam za tak dużą ilość pytań, ale spodobał mi sie strasznie opis charakteru :-D a jeśli chodzi o psy, to nie odpuszczam, i musze sie dowiedzieć jak najwięcej zawsze :-P jeśli już mnie coś zainteresuje.
Kasia no problem! Pytaj do bólu :-)
Avatar użytkownika
Dżiani
 
Posty: 905
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:23
Lokalizacja: Mysłowice
psy: h. ARESIBO FCI

Postprzez nugatika » 2008-02-17, 15:40

Wydaje mi sie, że idealne psy ? :-D

no to teraz jeszcze jedno z ważniejszych pytań -
jaka cena za malucha? i miesięczne koszty utrzymania?

a jak z dojrzewaniem w tej rasie? Przypuszczam ze tak samo trzeba skakać przy nich, jak i przy bernach.

Czy zdarzają sie osobniki lękliwe?

Gdzie znajdują się najlepsze hodowle? proszę o przykłady, a najlepiej to od razu i linki :-D

Jak jeszcze cos wymysle to zapytam :-P

Aha, no i czy mogą mieszkać w mieszkaniu? Czy preferuje sie lepiej dla nich dom z ogrodem?

Dziękuje za odpowiedz :-D
Avatar użytkownika
nugatika
 
Posty: 3318
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:00
Lokalizacja: Strzyżów <--> Lublin
psy: Bystra, Nutka, niedźwiedz berneński Nugat {*}

Postprzez Dżiani » 2008-02-17, 15:57

A co do tej wanny to wszedł by na pewno, tylko gorzej było by go stamtad wytargać :-P. U nas basen musi być ogrodzony płotem żeby w nim non stop nie siedziały ale i tak sobie potrafią poradzić jak tylko gdzieś znajdą trochę wody:
Obrazek

A tu 4-ro mies. Landseerek któremu po pierwszej kąpieli w brodziku tak się spodobało że postanowił z niego nie wychodzić...
Obrazek
Avatar użytkownika
Dżiani
 
Posty: 905
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:23
Lokalizacja: Mysłowice
psy: h. ARESIBO FCI

Postprzez meggy » 2008-02-17, 17:24

Irku no cos pieknego :!:
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Postprzez Angelika » 2008-02-17, 17:31

:shock: :shock:
Jak mogłam nie zwrócić na nie uwagi :?: :shock:
UWIELBIAM takie ogromne przytulanki :mrgreen: A jeszcze ta ich chęć do pracy :mrgreen: :mrgreen: Nie to co mój ("Jak nic dla mnie nie masz to spadaj na drzewo" :-P) Normalnie marzenie! Cudo!!!

A jeśli o jedzenie chodzi to tu się od mojego akurat niczym nie różni :lol: :lol:

Chyba dopiszę Landseera do listy moich marzeń, zaraz po domku z ogromnym ogrodem i basenem (żebym miała go gdzie trzymać, bo przypuszczam, że u mnie w mieszkaniu już by się nie zmieścił :-P ;-) zresztą nawet nie wiem czy on się w ogóle do trzymania w mieszkaniu nadaje... :roll: chyba raczej nie :roll: ale swoją drogą, ciekawe co by powiedzieli sąsiedzi, gdyby się nagle drugi olbrzym u mnie pojawił :lol: :lol: hihi
Avatar użytkownika
Angelika
 
Posty: 468
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-17, 17:39
Lokalizacja: Radom
psy: Szafir z Ustrońskiego Zakątka, w domu Veyron:)

Postprzez Dżiani » 2008-02-17, 17:46

Wydaje mi sie, że idealne psy ? :-D
- Hmm, Kasia idealne to nie, ale moim zdaniem jeżeli ktoś lubi duże psy to w porównaniu z bernem wypadają lepiej.

no to teraz jeszcze jedno z ważniejszych pytań -
jaka cena za malucha? i miesięczne koszty utrzymania?

- u nas za wystawowego psa trzeba liczyć 3tys. Na Litwie, Słowacji i Czechach trochę mniej bo euro spadło. W Niemczech 1200-1500€ ale oni niechętnie sprzedawają psy ludziom zza wschodniej granicy.

a jak z dojrzewaniem w tej rasie? Przypuszczam ze tak samo trzeba skakać przy nich, jak i przy bernach.
- może nawet więcej, ale to zależy od 'egzemplarza' :)

Czy zdarzają sie osobniki lękliwe?
- i znowu muszę powiedzieć że ja nie spotkałem. Spotkałem za to osobniki, które na lęk przed innym psem np. reagowały agresją ale to raczej zła socjalizacja niż jakaś wrodzony lęk.

Gdzie znajdują się najlepsze hodowle? proszę o przykłady, a najlepiej to od razu i linki :-D
- Najlepsze? Hmm, chciało by sie powiedziec że w Niemczech, ale moim zdaniem wiele z nich hoduje nieciekawe zwierzęta w takim typowo niemieckim typie. W każdym razie tam tego jest najwięcej:
- Strona Niem. Klubu DLC: http://www.landseer.de/ tu kliknij: > 'Zucht' > 'Züchter'
- Strona Niem. Klubu VLD: http://www.vld-landseer.de/ tu kliknij > 'VLD-Züchter'. (jak wejdziesz w 'Deckrüden' to tam nasz Bart ;))
- U nas warto zajrzeć na stronę hodowli U Źródeł Wisły oraz Baltic Storm

Aha, no i czy mogą mieszkać w mieszkaniu? Czy preferuje sie lepiej dla nich dom z ogrodem?
- Oczywiście że lepiej jak ma dom z ogrodem, ale jeżeli tylko właściciel zapewni mu odpowiednią dawkę ruchu na spacerach to jak najbardziej może mieszkać w bloku. (byleby nie musiał pokonywać schodów za młodu)
Avatar użytkownika
Dżiani
 
Posty: 905
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:23
Lokalizacja: Mysłowice
psy: h. ARESIBO FCI

Postprzez Ewa z Dżoszem » 2008-02-17, 19:04

Irku, co to znaczy odpowiednia dawka ruchu?
Tyle, co dla berna aktywnego, czy berna - leniwca jak Dżosz :mrgreen: ? Czy plasuje się w potrzebach psów o dużym temperamencie? Czy bezwzględnie trzeba im organizować zajęcie? Czy pozostawione same sobie przejawiają skłonności niszczycielskie? Lubią kopać? Jak odnoszą się do obcych na swoim terenie?
I mam jeszcze jedno pytanie: czy landseery się ślinią? Jak to się ma w porównaniu do berna i np nowofunlanda?

Zdjęcia przeurocze. Maluch okupujący brodzik i drugi okupant w baseniku - rewelacja!
Avatar użytkownika
Ewa z Dżoszem
 
Posty: 406
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-12-19, 22:23
Lokalizacja: Lublin

Postprzez kabi » 2008-02-17, 21:21

Kurcze, naczytalam sie o landseerach,naogladalam. Ale jak tylko zobaczylam w Toruniu Nowofunlandy to mi sie nogi ugiely... Od wczoraj szperam po hodowlach. Upatrzylam sobie malca bialo czarnego,jutro zadzwonie spytac czy nie jest jeszcze zarezerwowany i az sie boje co mi odbije.
Avatar użytkownika
kabi
 
Posty: 1199
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-07-20, 16:14
Lokalizacja: Warszawa
psy: Amor(landseer)

Postprzez MartaD » 2008-02-17, 22:01

Nowofunlandy :-) ach...........

Ja się w nich zakochałam rok temu w Głogowie i ta miłość kwitnie z dnia na dzień ;-)
Avatar użytkownika
MartaD
Administrator
 
Posty: 2889
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:13
Lokalizacja: okolice Szczecina
psy: Lusionki
Hodowla: Lusion

Postprzez kabi » 2008-02-17, 22:29

Ja od 8 lat o nich marze. Po trochu bernenczyk przycmil ta milosc,ale rozkwitla na nowo :)
Avatar użytkownika
kabi
 
Posty: 1199
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-07-20, 16:14
Lokalizacja: Warszawa
psy: Amor(landseer)

Postprzez nugatika » 2008-02-17, 22:57

no bo my lubimy takie duże misie :-D
Mi sie tez stasznie niufki podobają ;-)
ale to kiedyś, bo by mnie tata teraz wydziedziczył z całym moim psim majątkiem :mrgreen:

no to tak berniś, caviś, perro, niufek, landseer, dog, springer, rotweiler i...
ta lista nie ma końca :-D
Avatar użytkownika
nugatika
 
Posty: 3318
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:00
Lokalizacja: Strzyżów <--> Lublin
psy: Bystra, Nutka, niedźwiedz berneński Nugat {*}

Postprzez marzena » 2008-02-17, 23:01

Zrobię małego offa. Mój Barnaba ( :cry: ) był taki właśnie gigantyczny....

Moja głowa obok jego głowy

Obrazek

I z moją koleżanką

Obrazek

Trochę niewyraźne zdjęcia, bo zeskanowane, ale widać, jaki to był duży pies...
Ostatnio edytowano 2008-02-17, 23:02 przez marzena, łącznie edytowano 1 raz
marzena
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez panterka-23 » 2008-02-17, 23:02

Ja jutro jadę zobaczyć Landseera wiec powiem Wam czy sie zakochałam :)
panterka-23
 
Posty: 497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-24, 01:05

Postprzez panterka-23 » 2008-02-17, 23:03

on jest duży???????? a może olbrzymi co? coś ty mu dawała drożdże?
panterka-23
 
Posty: 497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-24, 01:05

Postprzez meggy » 2008-02-17, 23:12

:mrgreen: ale wielki chlop -Marzenkoooooooo :shock: :shock:
Ja jednak zostaje przy bernisiach -choc Niufek mniam ale podobno sie mocno slinia!
To sobie tak obrzydzam :mrgreen: :mrgreen: -bo piekne sa! A czarne to juz w ogole :roll:
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Postprzez marzena » 2008-02-17, 23:15

Tak rósł chłopiec niemożliwie, ale przypłacił to dysplazją...
Kochany był :-|

A ślinienie to można polubić ;-)
marzena
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez MartaD » 2008-02-17, 23:19

no to tak berniś, caviś, perro, niufek, landseer, dog, springer, rotweiler i...
ta lista nie ma końca


U mnie króciutko ;-) Jeden niufek, jeden caviś (koniecznie bt ;-) ) i kilka berneńczyków :mrgreen: :lol:
Avatar użytkownika
MartaD
Administrator
 
Posty: 2889
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:13
Lokalizacja: okolice Szczecina
psy: Lusionki
Hodowla: Lusion

Postprzez AT » 2008-02-17, 23:22

No właśnie ladseery mają tą przewagę nad niufkami, że się nie ślinią :mrgreen:
Marzenko pięknego miałaś bernardyna (Ty to masz szczęście do pięknych psów)!
Irku dla mnie (i z tego co wiem nie tylko dla mnie) niufki mają taki swój specyficzny zapach, może to przez tą ichnią okrywę włosową, powiedz czy landseer też tak spacyficznie pachnie czy raczej jest bezzapachowy? :roll:
Ostatnio edytowano 2008-02-17, 23:34 przez AT, łącznie edytowano 1 raz
Avatar użytkownika
AT
 
Posty: 3552
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-25, 01:04
psy: Mufka (*)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Landseer

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

cron