Wystawy w USA

Przygotowanie do wystaw. S艂owniczek wystawowy. Og贸lne dyskusje o wystawach.

Moderator: Aga-2

Wystawy w USA

Postprzez 3-berny » 2011-04-27, 15:43

Czy mo偶e kto艣 z forumk贸w m贸g艂by zaspokoi膰 moj膮 babsk膮 ciekawo艣膰 odno艣nie regulaminu wystaw,przyznawania championat贸w itd w USA.Klas sporo i co fajne,s膮 podzia艂y wiekowe.Trudno przecie偶 por贸wnywa膰 dziewi臋ciomiesi臋cznego szczeniaka z osiemnastomiesi臋cznym m艂odziakiem tak jak to jest na naszych ringach.S臋dziowie niestety nie zawsze pytaj膮 o wiek.Czy tytu艂y przyznawane przez FCI s膮 honorowane w USA?Moj膮 ciekawo艣膰 rozbudzi艂 katalog wystawianych ps贸w w w膮tku Sotelowych wystaw.A czego zazdroszcz臋 to ilo艣ci wystawianych weteran贸w, zw艂aszcza tych powy偶ej jedenastego roku 偶ycia.Gdyby na naszych ringach takie rodzynki biega艂y.B臋d臋 bardzo wdzi臋czna i chyba nie tylko ja za przybli偶enie tematu w spos贸b lekki,艂atwy i przyjemny.
3-berny
 
Posty: 154
Ostrze偶e艅: 0
Do艂膮czy艂(a): 2008-06-18, 13:52
psy: Kler,Daisy i Emir

Re: Wystawy w USA

Postprzez Marzena.zlotanimfa » 2011-04-28, 10:23

Klasy wystawowe w Polsce.
Klasa baby-do 6-mcy
Klasa szczeni膮t-powy偶ej 6-mcy do 9-mcy
Klasa m艂odzie偶y powy偶ej 9-mcy do18-mcy
Klasa po艣rednia powy偶ej 15-mcy do24-mcy
Klasa otwarta powy偶ej 15-mcy
Klasa u偶ytkowa powy偶ej 15-mcy,wymagany jest certyfikat u偶ytkowo艣ci
klasa champion贸w -dla ps贸w/suk posiadaj膮cych tytu艂 mi臋dzynarodowego lub krajowego championa.
Wiadomo jest 偶e nie mo偶na por贸wna膰 psa/suki, z klasy szczeni膮t z psem/suk膮 z klasy m艂odzie偶y.Na kt贸rej wystawie widzia艂a艣,aby dosz艂o do por贸wnania 9-miesi臋cznego psiaka,z drugim 18-miesi臋cznym?.
Wed艂ug mnie klasy te s膮 dobrze pomy艣lane,poniewa偶 nie ka偶dy psiak dojrzewa jednakowo.Np.18-miesi臋czny mo偶e startowa膰 w klasie otwartej,bo jest tak rozbudowany,偶e nie wida膰 r贸偶nicy ,pomi臋dzy nim,a osobnikiem 3-letnim.Jego konkurent,mo偶e dojrzewa膰 p贸偶niej,i je艣li nie wida膰 w nim jeszcze ca艂ego potencja艂u,to mo偶na zrobi膰 sobie przerw臋 w wystawianiu,bo szkoda by by艂o ,偶e je艣li si臋 wie 偶e pies jest 艂adny,otrzymywa艂 oceny niekoniecznie s艂uszne.Zgodz臋 si臋 z tob膮 z jednym,kiedy艣 wpisywano -''odpowiedni do wieku'',niestety teraz raczej si臋 ju偶 tego nie spotyka.
Avatar u偶ytkownika
Marzena.zlotanimfa
 
Posty: 259
Ostrze偶e艅: 0
Do艂膮czy艂(a): 2010-05-05, 19:40
Lokalizacja: Warszawa
psy: Du偶y Szwajc Pies Past. Atena, Nastka, Berta, Diana
Hodowla: Z艂ota Nimfa

Re: Wystawy w USA

Postprzez 3-berny » 2011-04-28, 13:06

Marzena dzi臋kuj臋 za informacj臋 ale nie o to pyta艂am.Ja jako wystawca 艣wietnie znam klasy i wiek jaki u nas obowi膮zuj膮.Oczywi艣cie 偶e widzia艂am takie por贸wnanie.Przyk艂adem by艂 m贸j w艂asny pies kt贸ry by艂 por贸wnywany/oceniany w kl.m艂odzie偶y jako 9 mies szczeniak z psami kt贸re mia艂y prawie 18 mies.Trudno przecie偶 nazwa膰 tak m艂odego psa inaczej ni偶 szczeniak.Interesuj膮 mnie regulaminy jakie s膮 w USA.
3-berny
 
Posty: 154
Ostrze偶e艅: 0
Do艂膮czy艂(a): 2008-06-18, 13:52
psy: Kler,Daisy i Emir

Re: Wystawy w USA

Postprzez Marzena.zlotanimfa » 2011-04-28, 13:20

Dzi臋ki za ripost臋.
A je艣li chcesz si臋 dowiedzie膰,to wystarczy wpisa膰 -American Kennel Club,i tam opisany jest Regulamin Wystawy.
Avatar u偶ytkownika
Marzena.zlotanimfa
 
Posty: 259
Ostrze偶e艅: 0
Do艂膮czy艂(a): 2010-05-05, 19:40
Lokalizacja: Warszawa
psy: Du偶y Szwajc Pies Past. Atena, Nastka, Berta, Diana
Hodowla: Z艂ota Nimfa


Powr贸t do ABC wystaw

Kto przegl膮da forum

U偶ytkownicy przegl膮daj膮cy ten dzia艂: Brak zidentyfikowanych u偶ytkownik贸w i 9 go艣ci