Jak zostać sędzią kynologicznym

Przygotowanie do wystaw. Słowniczek wystawowy. Ogólne dyskusje o wystawach.

Moderator: Aga-2

Re: Potwory i spółka Pod Szmaragdową Leszczyną

Postprzez Kamil » 2011-03-22, 19:33

Ok, dzięki za odp :mrgreen:

Leszczyna napisał(a): razem chodzimy na kurs asystenta kynologicznego - łola boga jak ja te egzaminy zdam z tej genetyki :-? Ciężka przeprawa będzie :evil: ;-)
:

Ale fajnie :-D Będą nowi sędziowie :?: :mrgreen:
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1461
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-04-12, 22:27
psy: Jantar i Atos

Re: Potwory i spółka Pod Szmaragdową Leszczyną

Postprzez Leszczyna » 2011-03-22, 19:41

Miałam się nie przyznawać ale i tak by kiedyś wyszło :roll: Więc może lepiej teraz ;-) Poza tym trzeba mieć przed tym wiele pokory bo nie jest łatwo, ogromny materiał, większość oblewa więc zakładam że mogę być w tej większości...ale to nic... bo to i tak nie jest dla mnie stracony czas, dużo się dowiedziałam. A jak zdam to długa jeszcze droga przede mną i nie chciałaby stracić forumowych przyjaciół z tego powodu że kiedyś kiedyś chciała bym tym sędzią zostać. Bo wiem co się dzieje teraz i co się pisze na takich jak ja , że ustawiają wystawy itd Ot taka moja dygresja :roll: Nie wiem czy słuszna :roll:
Leszczyna
 
Posty: 3169
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-11-14, 12:52
Lokalizacja: Śląsk

Jak zostać sędzią kynologicznym

Postprzez Kamil » 2011-03-22, 20:20

A co trzeba uczynić, aby owym sędzią zostać - chociaż tak w skrócie ? :mrgreen:
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1461
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-04-12, 22:27
psy: Jantar i Atos

Re: Potwory i spółka Pod Szmaragdową Leszczyną

Postprzez Leszczyna » 2011-03-22, 21:16

W skrócie...zdać na początek egzamin asystencki, potem + - 4-5 lat asystować i uczyć się od sędziów na mój babski rozum praktyka. Jak zaliczy się asystury to przygotować się do egzaminu sędziowskiego i zdać go - tylko że nie jest już tak lajtowo jak przy asystenckim - chociaż ja uważam że egzamin asystencki to już duży kaliber wiadomości które trzeba znać. Czasem myślę że porwałam się z motyką na księżyc - ale spróbuję ;-) 8-) Może coś kiedyś ze mnie będzie pożytecznego :lol:
Leszczyna
 
Posty: 3169
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-11-14, 12:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Potwory i spółka Pod Szmaragdową Leszczyną

Postprzez Kamil » 2011-03-22, 21:31

Dziękuję za odpowiedź :-D
Znalazłem również w skrócie
Sędzia kynologiczny to nie zawód, lecz funkcja społeczna w Związku Kynologicznym. Sędziowie dzielą się pod względem specjalności na sędziów wystawowych i sędziów prób pracy (psów myśliwskich, obrończych, towarzyszących, wyścigów chartów, zaprzęgów lub agility). Najpierw trzeba jednak zostać asystentem kynologicznym. Kandydat na asystenta musi być członkiem Związku Kynologicznego i przez co najmniej dwa lata odbywać staż w oddziale ZK. Pożądane jest, aby wykazał się osiągnięciami w hodowli, wystawianiu lub układaniu psów do odpowiednich prób pracy. Asystentem może zostać tylko osoba pełnoletnia, z wykształceniem co najmniej średnim. Po odbyciu stażu kandydat zdaje egzamin asystencki, do którego może się przygotować na specjalnym kursie organizowanym przez Związek lub we własnym zakresie. W ciągu czterech lat asystent musi odbyć co najmniej 12 asystentur na wystawach (lub próbach pracy), cztery razy pełnić funkcję sekretarza i gospodarza ringowego. Po spełnieniu tych wymogów przystępuje to egzaminu sędziowskiego, składającego się z części teoretycznej i praktycznej. Jeśli je zaliczy, otrzymuje uprawnienia sędziego krajowego.


To dłuuga droga :->
Życzę powodzenia i wytrwałości :mrgreen:
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1461
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-04-12, 22:27
psy: Jantar i Atos

Re: Potwory i spółka Pod Szmaragdową Leszczyną

Postprzez MartaD » 2011-03-22, 23:17

Ja mam egzamin asystencki za niecałe dwa tygodnie :roll: tylko coś mi się kluski małe uczyć nie dają ;-)
Avatar użytkownika
MartaD
Administrator
 
Posty: 2889
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:13
Lokalizacja: okolice Szczecina
psy: Lusionki
Hodowla: Lusion

Re: Potwory i spółka Pod Szmaragdową Leszczyną

Postprzez kerovynn » 2011-03-23, 07:44

Leszczyna napisał(a):Czasem myślę że porwałam się z motyką na księżyc - ale spróbuję ;-)

Kasia, czasem mam wrażenie, że jakies kompleksy Cię dręczą ;-) jaka motyka i jaki księżyc :?: :shock: przecież Ty inteligentna i mądra baba jesteś, innych zalet tez masz mnóstwo - będzie z Ciebie doskonały sędzia :-D :-D :-D
Avatar użytkownika
kerovynn
 
Posty: 5300
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-03-06, 13:09
Lokalizacja: Poznań
psy: DSPP Ester Czandoria Ogar Pl Nokturn Olfactus

Re: Potwory i spółka Pod Szmaragdową Leszczyną

Postprzez OlgaO » 2011-03-23, 08:42

Kasiu ale mnie zaskoczylas(pozytywnie) wielki szacun dla twoich planow-bede trzymac mocno kciuki abys osiagnela swoj cel!!!!!!!!!!!!!!!
Avatar użytkownika
OlgaO
 
Posty: 1526
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-07-31, 18:15
Lokalizacja: Lubomierz
psy: Rock'n'Roll Kropla Nadziei

Re: Potwory i spółka Pod Szmaragdową Leszczyną

Postprzez Leszczyna » 2011-03-23, 08:56

MartaD napisał(a):Ja mam egzamin asystencki za niecałe dwa tygodnie :roll: tylko coś mi się kluski małe uczyć nie dają ;-)

Dlatego mam do Ciebie wielki podziw dwa mioty i nauka :shock: , domyślałam się że chodzisz na kurs bo prosiłaś na bazarku o materiały. U nas materiały dają profesorowie, tylko nauczyć się trzeba 8-) A z tą nauką różnie. Ja egzamin mam ok 10 maja.
A TOBIE szczęścia życzę i kciuki trzymam mocno, żebyś zdała :-D
Leszczyna
 
Posty: 3169
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-11-14, 12:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Potwory i spółka Pod Szmaragdową Leszczyną

Postprzez MartaD » 2011-03-23, 10:22

Nie wiedziałam, że mi się to tak nałoży razem ;-) Teraz się zastanawiam czy w ogóle podejść do egzaminu, czy nie zdać go w innym terminie :-)
Ale za Ciebie też trzymam kciuki. Może się kiedyś spotkamy w ringu w innym charakterze niż wystawcy :mrgreen:
Avatar użytkownika
MartaD
Administrator
 
Posty: 2889
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:13
Lokalizacja: okolice Szczecina
psy: Lusionki
Hodowla: Lusion

Re: Potwory i spółka Pod Szmaragdową Leszczyną

Postprzez Leszczyna » 2011-03-23, 10:25

MartaD napisał(a):
Może się kiedyś spotkamy w ringu w innym charakterze niż wystawcy :mrgreen:

Ciekawe jak to jest stać po drugiej stronie 8-) Może będzie nam dane. A z egzaminami to można mieć chyba 2 podejścia ;-)
Leszczyna
 
Posty: 3169
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-11-14, 12:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Potwory i spółka Pod Szmaragdową Leszczyną

Postprzez Boyowa » 2011-03-23, 16:30

A może wydzielić nowy wątek pt. ''Jak zostać sędzią kynologicznym'' albo coś w tym stylu co by galerii nie zaśmiecać :?: ;-)
Avatar użytkownika
Boyowa
 
Posty: 3410
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-02, 18:18
Lokalizacja: Rzeszów
psy: Beastie Boy Majowy Skarbiec

Re: Potwory i spółka Pod Szmaragdową Leszczyną

Postprzez Leszczyna » 2011-03-23, 17:25

Kasia jak tak tylko bąknęłam... bo prędzej czy później by się wydało ;-) :mrgreen: Nie czuję się że tym tematem zaśmiecacie mi wątek ;-) Ale możecie taki osobny wątek stworzyć, może wtedy ludziska będą się mniej czaić ;-)
Leszczyna
 
Posty: 3169
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-11-14, 12:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Potwory i spółka Pod Szmaragdową Leszczyną

Postprzez Kamil » 2011-03-23, 17:28

Leszczyna napisał(a):... Ale możecie taki osobny wątek stworzyć, może wtedy ludziska będą się mniej czaić ;-)

Czyli jest ''Was'' więcej... ;-) 8-)
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1461
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-04-12, 22:27
psy: Jantar i Atos

Re: Potwory i spółka Pod Szmaragdową Leszczyną

Postprzez Leszczyna » 2011-03-23, 17:37

Kamil napisał(a):
Leszczyna napisał(a):... Ale możecie taki osobny wątek stworzyć, może wtedy ludziska będą się mniej czaić ;-)

Czyli jest ''Was'' więcej... ;-) 8-)

Nie, ja i Marta :lol: Ale ja się czaiłam :lol: Może więcej się odważy :mrgreen: Ja obawiałam się że będzie mi się zarzucało kumoterstwo i będę dla forumków panią K a tego nie chcę :roll: Można by pokusić się o stwierdzenie że robię to po to żeby wybić swoją hodowlę - A TAK NIE JEST I NIE JEST TO MOIM ZAMIAREM :-> Dla mnie przede wszystkim to wiedza w której mam braki ;-) Poza tym poznałam wielu fajnych ludzi :mrgreen: A ja towarzyskie stworzenie jestem :lol:
Leszczyna
 
Posty: 3169
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-11-14, 12:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Potwory i spółka Pod Szmaragdową Leszczyną

Postprzez PaniBisiowa » 2011-03-23, 21:51

Kasia, może przestaniesz się tłumaczyć :-P Wiedza jeszcze nikomu nie zaszkodziła. I coś zawsze w głowie zostanie. Pozdrówki do Potworów.
Avatar użytkownika
PaniBisiowa
 
Posty: 2547
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-12-13, 13:48
psy: Biszkopt (ORLANDO Stoplandia)

Re: Potwory i spółka Pod Szmaragdową Leszczyną

Postprzez Leszczyna » 2011-03-24, 09:33

PaniBisiowa napisał(a):Kasia, może przestaniesz się tłumaczyć :-P Wiedza jeszcze nikomu nie zaszkodziła. I coś zawsze w głowie zostanie. Pozdrówki do Potworów.

Oj tak zostaje :-P
Leszczyna
 
Posty: 3169
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-11-14, 12:52
Lokalizacja: Śląsk

Re: Jak zostać sędzią kynologicznym

Postprzez Cefreud » 2011-03-25, 16:06

a ja mam pytanie odnośnie regulaminu...."Pożądane jest, aby wykazał się osiągnięciami w hodowli, wystawianiu lub układaniu psów do odpowiednich prób pracy" czy to jest jakoś weryfikowane? Czy tymi osiągnięciami trzeba sie pochwalić w momęcie rozpoczęcia kursu czy przed przystąpieniem do egzaminu?

Kasia odnośnie kumoterstwa chyba tego nie da sie uniknąć.Zawsze strona przegrana będzie podejrzewac że wygrała X bo ją Y lubi.
A z forumków (moze mało aktywnych ale podczytujących ) kurs robiła p.Deik.
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Jak zostać sędzią kynologicznym

Postprzez Tańka » 2011-03-25, 16:13

dziewczyny, powodzenia na egzaminie. dajcie znać, jak wam poszło :-D
Tańka
 
Posty: 1281
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-06-15, 19:31
psy: Yokozuna z Deikowej Doliny (*), Echo mix

Re: Jak zostać sędzią kynologicznym

Postprzez Leszczyna » 2011-03-25, 16:32

Cefreud napisał(a):a ja mam pytanie odnośnie regulaminu...."Pożądane jest, aby wykazał się osiągnięciami w hodowli, wystawianiu lub układaniu psów do odpowiednich prób pracy" czy to jest jakoś weryfikowane? Czy tymi osiągnięciami trzeba sie pochwalić w momęcie rozpoczęcia kursu czy przed przystąpieniem do egzaminu?

Kasia odnośnie kumoterstwa chyba tego nie da sie uniknąć.Zawsze strona przegrana będzie podejrzewac że wygrała X bo ją Y lubi.
A z forumków (moze mało aktywnych ale podczytujących ) kurs robiła p.Deik.


Sugerujesz że nie zasługuje na ten kurs :-/ Bo mam jak dla Ciebie niedostateczne osiągnięcia w hodowli? Bo tak to odczuwam :-/ A skąd możesz wiedzieć jaką specjalizację wybrałam :roll: A może ja na ringu będę miała z innymi rasami do czynienia :?: O ile to zdam A może z berneńczykami :?: Zdaniem prezesa naszego oddziału spełniłam warunki żeby do takiego kursu podejść czy Ci się to podoba czy nie :evil: Rozwala mnie że dowalasz się np do Bukładowej, albo innych sędziów - chciałabym tyle na tematy psów wiedzieć co oni. Pamiętam jak biadoliłam że M. Supronowicz taka ,,zołza nieprzyjemna,, - ale Hebanowi wygrać dała, a teraz odszczekam swoje biadolenie. Bo tydzień później robiła nam z BORKOWSKIM wykład i wiesz co :?: Mogłabym ich słuchać godzinami, niesamowita wiedza lata praktyki i wielki szacunek do nich. Przesympatyczni ludzie, wiele wnieśli do polskiej kynologii :!:
I jeszcze coś Ci powiem...mam nieodparte wrażenie że ciągle gdzieś szukasz zaczepki, jak tu Ci nie wyjdzie to próbujesz gdzie indziej wbić szpile - DARUJ SOBIEbo ja osobiście mam dość Twojego mięcholenia :-x
Ostatnio edytowano 2011-03-25, 16:54 przez Leszczyna, łącznie edytowano 1 raz
Leszczyna
 
Posty: 3169
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-11-14, 12:52
Lokalizacja: Śląsk

Następna strona

Powrót do ABC wystaw

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości