Zęby na wystawie

Przygotowanie do wystaw. Słowniczek wystawowy. Ogólne dyskusje o wystawach.

Moderator: Aga-2

Zęby na wystawie

Postprzez Martucha » 2007-05-30, 13:45

Zastanawiam się jak nauczyć mojego psa, by dał sobie zajrzeć w zęby przez sędziego. próbowałam już kiedys z nim cwiczyć,ale nie za wiele mi wychodziło.Wprawdzie nie jest jakiś niedotykalski, ale wydaje mi się, że za tym nie przepada, bo często próbuje odwrócić pysk w inną stronę. Moglibyscie mi jakoś to zobrazować?
Martucha
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Busola » 2007-05-30, 13:55

Nooo, fajny temat. Też jestem zainteresowana. Tez próbuję z moją sunią i niby jakoś idzie, ale mam wątpliwości czy pozwoliłaby "obcemu" zajrzeć do pyska. Może są jakieś super sposoby na to?








buziaki
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Barbapapa » 2007-05-30, 13:59

Odwrażliwianie wydaje mi się najlepszą metodą. Stopniowo, zaczynając od drobnych ruchów w kierunku zębów dotykasz głowy. Za każdy brak oporu, do progu wytrzymałości psa - nagródka. Docelowo grzebiesz w paszczęce psu. Można też zakończyć odwrażliwianie nauką komendy- "pokaż zęby".
Można metodą klickerową (jeśli pies był uczony tą metodą i jest dobrze rozkształtowany) nauczyć psa szczerzenia i otwierania pyska.
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Postprzez Ula » 2007-05-30, 14:58

Jeśli będzie już pokazywał Wam bez problemu, można przyzwyczajać go do obcych. Najpierw mniej obcych: człowiek podchodzi od boku, raczej kuca (nie pochyla się nad psem) dotyka psiego pyszczka, wkłada palce pod fafle (pierwszy etap), jeśli pies nie protestuje, po kilku próbach można pzrejść do następnego - ale uwaga w oddzielnej sesji (np po kilkunastu minutach), żeby pies się nie zraził. Niech człowiek podnosi fafelki, oglądając pysk z każdej strony (z pozycji półwyprostowanej, nadal nie pochylając się bezpośrednio nad psem). I znów - jeśli pójdzie dobrze - w następnej sesji uczymy otwierania pyszczka i zaglądania do środka. Oczywiśćie za każde grzeczne zachowanie - nagródka. Cały czas entuzjastyczne chwalenie (żeby psiakowy kojarzyło się to z fajną zabawą - np moja Abra sama wtyka ludziom pysk do oglądania :lol: ). Raz na jakiś czas osoby moga się pochylić nad psem i wtedy nagródka za ładne pokazanie powinna być większa :-)
Później to samo, tylko z ludźmi przypadkowo spotkanymi na spacerach. Wszystko powoli, etapami, nie na siłę. Bo jak raz się zrazi to może być potem bardzo ciężko zatrzeć mu to złe doświadczenie.
Avatar użytkownika
Ula
 
Posty: 557
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 08:10
Lokalizacja: Chrzanów
psy: Abrunia[*], Megi, Sonia, bezdomniaki na DT

Re: Zęby na wystawie

Postprzez Drixon » 2010-07-19, 18:11

zęby Pan Pituś pokazuje - tylko .... intensywnie kicha przy oglądaniu bocznych zębiszczy (i rzuca w oglądającego śliną :shock: ) - nie wiem czy da się 'oduczyć' soczystych kichnięć :roll:
w dodatku Pani sędzina Gabriela Ridarčikova już w Opolu dostała psim glutem, może nie pamiętać i nie zdąży się odsunąć :roll:
Avatar użytkownika
Drixon
 
Posty: 5589
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-08-25, 21:20

Re: Zęby na wystawie

Postprzez bernenska2010 » 2010-08-04, 21:55

A może ktoś umieści film na youtube jak to powinno wyglądać prawidłowo ,, zaglądanie bernusiowi w zęby'' może być np. nagrany z wystawy lub podczas uczenia .
bernenska2010
 
Posty: 32
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-07-27, 11:39

Re: Zęby na wystawie

Postprzez nika » 2010-08-04, 22:25

Znalazłam taki filmik, wprawdzie nie bernuś, ale może się przyda
http://www.youtube.com/watch?v=ViPkIGZnlm8
Avatar użytkownika
nika
 
Posty: 1305
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-05-06, 22:15
Lokalizacja: Bydgoszcz/las koło Białego Boru
psy: Katia (BPP), Lena (BPP), Pluto (mix), Hela (mix)

Re: Zęby na wystawie

Postprzez Busola » 2010-08-05, 11:48

trzeba by jeszcze dodać odsłanianie fafli na całej długości po obu stronach i otwieranie paszczy :->
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: Zęby na wystawie

Postprzez kajrosa » 2010-08-07, 10:33

Drixon napisał(a):zęby Pan Pituś pokazuje - tylko .... intensywnie kicha przy oglądaniu bocznych zębiszczy (i rzuca w oglądającego śliną :shock: ) - nie wiem czy da się 'oduczyć' soczystych kichnięć :roll:
w dodatku Pani sędzina Gabriela Ridarčikova już w Opolu dostała psim glutem, może nie pamiętać i nie zdąży się odsunąć :roll:

Hahaahah p. Radacikova mówiła na ringu że dziś coś słabo kicha :D hahahahaa :mrgreen:
Avatar użytkownika
kajrosa
 
Posty: 101
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-03-10, 20:17
Lokalizacja: Sosnowiec
psy: briard Prince, jamniczka Sonia

zęby na wystawie

Postprzez biedronka505 » 2011-02-07, 19:01

Witam! Mam pytanie: czy na wystawie zęby pieska pokazuje sędziemu właściciel psa czy sędzia sam odgina fafle pieskowi? Jedziemy z Bellą na pierwszą w życiu wystawę i trochę mam stracha:-) mimo to, że Bella jest uczona komendy "badanie zębów" nie wiem jak zareaguje na sędziego. Tzn pewna jestem, że nie ugryzie, natomiast nie wiem czy nie będzie chciała uciec od tego :-)
Pozdrawiam!
Ania
Avatar użytkownika
biedronka505
 
Posty: 20
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-01-31, 22:56
Lokalizacja: Racibórz
psy: Bella

Re: zęby na wystawie

Postprzez Alice » 2011-02-07, 19:28

To wszystko zależy od sędziego - ja zauważyłam, że jak sędzia widzi, że pies się wycofuje to często prosi o pokazanie ich przez właściciela. Ale czasami zdarza się, że chcą sami oglądać, dlatego ćwiczcie pokazywanie zębów też z innymi osobami, na początku przez kogoś z rodzinki, potem przez mniej znajome osoby:)
Avatar użytkownika
Alice
 
Posty: 551
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-11-03, 21:05
Lokalizacja: Warszawa
psy: Tori von Romanshof


Powrót do ABC wystaw

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości