Wystawa a cieczka

Przygotowanie do wystaw. Słowniczek wystawowy. Ogólne dyskusje o wystawach.

Moderator: Aga-2

Wystawa a cieczka

Postprzez Krystian & Celia » 2010-07-14, 12:13

Mam pytanie do doświadczonych wystawców.
Chę się dowiedzieć czy warto wybierać się z bernenką na wystawę, gdyby akurat miała cieczkę?
Avatar użytkownika
Krystian & Celia
 
Posty: 10
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-06-14, 17:31
Lokalizacja: Krotoszyn
psy: CELIA Berneński Pies Pasterski

Re: Wystawa a cieczka

Postprzez Hekate » 2010-07-14, 12:16

nie jestem wystawcą ale według mnie nie powinno sie jeździć z cieczkujacą sunią na wystawy. Choćby ze względu na wszystkie psy na około które na pewno to zwietrzą i zamiast się łądnie wystawiać będą do niej ciągneły :-/
Hekate
 
Posty: 7153
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-12-26, 01:56

Re: Wystawa a cieczka

Postprzez Barbel » 2010-07-14, 12:29

Oficjalnie - suki w cieczce mogą wziaść udział w wystawie. Jednak majac na wzgledzie psich panów - to wzbudzić to może ogólne poruszenie. Reasumując - właściciele będą mieli ponaciągane ręce, psy się dobrze nie powystawiają, a przecież na show przyjechały... Handlerzy nie będa zadowoleni.... ;-)
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Wystawa a cieczka

Postprzez Krystian & Celia » 2010-07-14, 12:44

Tak też myślałem, że lepiej sobie odpuścić jeśli sunia akurat będzie miała cieczkę.
Avatar użytkownika
Krystian & Celia
 
Posty: 10
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-06-14, 17:31
Lokalizacja: Krotoszyn
psy: CELIA Berneński Pies Pasterski

Re: Wystawa a cieczka

Postprzez Beata i Fiona » 2010-07-14, 13:09

zwolennicy wystawiania cieczkujących suk twierdzą, że przecież właściciel/handler powinien panować nad swoim psem ;-) ale w praktyce różnie to bywa
ile razy widuje się 40-paro kilogramową właścicielkę i napalonego psa, np. kaukaza :roll: a i w berneńczykach się zdarza (bez obrazy dla Pań ;-) niektórzy panowie też nie panują na swoimi psami, nawet jak w pobliżu nie ma cieczkującej suczki ...

przeciwnicy, mówią że przecież nie da się zapanować nad wziętym reproduktorem (odrazu widać kto rządzi w takim duecie ;-) :lol: ) ...
nad każdym psem da się zapanować !!

byliśmy w Nowej Rudzie z Treyem i cieczkującą Varią - i nic :-> ale Varia jeszcze aż tak nie pachniała
nieraz się zdarzało że gorąca Fiona i Trey jechali w jadnym samochodzie, było troszkę ujadania, ale bez sportów ekstremalnych ;-) też można dać rade

generalnie fajnie jak taką sunie na wystawie popsika się płynem maskującym zapach cieczki - przynajmniej tyle :->

z drugiej strony po co ryzykować z suczką :-> a nóż znajdzie się jakiś gwałciciel ;-)
Avatar użytkownika
Beata i Fiona
 
Posty: 2367
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-30, 12:22
Lokalizacja: Radlin
psy: TREY, VARIA i KAGURA von Romanshof & YARA
Hodowla: von Romanshof

Re: Wystawa a cieczka

Postprzez Zuzanda » 2010-07-14, 13:18

Ja osobiście znalazłam się parę razy kiedy to na czas wystawy wypadała cieczka i rezygnowałam .
Oficjalnie niby można ale wiem jak to wygląda jak taka pannica jest przy ringu.
Psy z obłędem w oczach :!: :!: :!:
Bylam też świadkiem poważnego pogryzienia dwóch samców o względy suni .Wszyscy byli różnych ras
Zuzanda
 
Posty: 3247
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 20:46
Lokalizacja: Błonie koło Warszawy
psy: Laponia ,Tomek(*) ,Bleki
Hodowla: Black Velvet

Re: Wystawa a cieczka

Postprzez Agama » 2010-07-14, 13:23

Też nie ryzykowałbym z cieczką niestety tak to już jest z dziewczynami ,ale lepsze jest to ,że niektóre laski zawsze są interesujące dla chłopaków i bez cieczki -posiadam taka gwiazdę :lol:
Avatar użytkownika
Agama
 
Posty: 5685
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-03, 16:34
Lokalizacja: Góra Siewierska
psy: Philadelphia, Alhambra, Fiona, Kayah i Nemezis
Hodowla: Z CICHEJ GÓRKI

Re: Wystawa a cieczka

Postprzez Anirysova » 2010-07-14, 13:28

Moim zdaniem jest to sprawa indywidualna. Jeśli suka nie bardzo brudzi, jest czysta i nie pachnie ponętnie dla psów, to ja nie widzę przeszkód, żeby taką sukę wystawiać.
Jeśli jest to początek cieczki można jej dawać jakieś tabletki z chlorofilem np.DeoDol, a pod ogon popsikać preparatem "No Love Spray" z Beaphara i psy nie powinny reagować. Mamy to wypróbowane z naszą suką i psami. Jedynie w czasie "tych dni" żadne preparaty nie działają i wtedy każdy pies nawet najgrzeczniejszy nic nie będzie sobie robił ze swojej pańci. ;-) :mrgreen:
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: Wystawa a cieczka

Postprzez Olcia » 2010-07-14, 14:15

Uważam, że nie ma nic złego w wystawianiu cieczkującej suki, jeśli zadba się też o komfort właścicieli samców. Lepiej dać suni tabletki maskujące zapach, użyć sprayu i nie prowokować rozsiadając się przy samym ringu.
Avatar użytkownika
Olcia
 
Posty: 1670
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-05-27, 01:16
Lokalizacja: Warszawa
psy: entlebucherka Negra

Re: Wystawa a cieczka

Postprzez agusia » 2010-07-14, 16:14

Olcia napisał(a):Uważam, że nie ma nic złego w wystawianiu cieczkującej suki, jeśli zadba się też o komfort właścicieli samców. Lepiej dać suni tabletki maskujące zapach, użyć sprayu i nie prowokować rozsiadając się przy samym ringu.

Mhy... Niestety zapachu niektórych suk (np. Omeny) nie maskują żadne specyfiki... Ona nawet między cieczkami wydziela bardzo kuszący zapach... Właśnie z powodu cieczki zrezygnowałam z warszawskiej wystawy. I prawdę mówiąc organizatorzy byli trochę zaskoczeni, że z tak'błahego" powodu rezygnuję ;-)
Avatar użytkownika
agusia
 
Posty: 797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-04-03, 21:08
Lokalizacja: Milanówek
psy: Omena Szumiąca Knieja

Re: Wystawa a cieczka

Postprzez anula » 2010-07-14, 16:26

Szczerze Wam powiem, że do głowy by mi nie przyszło jechać z cieczkującą suką na wystawę.
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: Wystawa a cieczka

Postprzez annasm » 2010-07-14, 16:32

Beata i Fiona napisał(a):zwolennicy wystawiania cieczkujących suk twierdzą, że przecież właściciel/handler powinien panować nad swoim psem ;-) ale w praktyce różnie to bywa
ile razy widuje się 40-paro kilogramową właścicielkę i napalonego psa, np. kaukaza :roll: a i w berneńczykach się zdarza (bez obrazy dla Pań ;-) niektórzy panowie też nie panują na swoimi psami, nawet jak w pobliżu nie ma cieczkującej suczki ...

przeciwnicy, mówią że przecież nie da się zapanować nad wziętym reproduktorem (odrazu widać kto rządzi w takim duecie ;-) :lol: ) ...
nad każdym psem da się zapanować !!

Jako właścicielka psa któremu w obecności cieczkującej suczki plemniki wyłażą oczami i uszami powiem tak. Jeśli suczka siedzi sobie gdzieś na uboczu i trafia na ring tylko w trakcie oceny, umyta i popsikana nie jest źle i mi to nie przeszkadza.
Ja panuje nad swoim psem o tyle że - wejdzie na ring, nie ucieknie i będzie biegał. Ale każdą komórką swojego drobnego :lol: napalonego ciałka będzie siedział tam skąd wydobywa się kuszący zapach. Nie ma mowy o skupianiu się na właścicielu. No i oczywiście będzie próbował sprawdzić każdy ogon czy to przypadkiem nie ta.
Ciałem pozostanie na ringu ale dusza i wszystkie uczucia będą daleko - a wtedy to już wygląda inaczej.
Avatar użytkownika
annasm
Administrator
 
Posty: 4735
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-11-17, 17:31
Lokalizacja: Warszawa
psy: CHUCK Tanais(*), WINNIE(*) I COOPERS CHOICE

Re: Wystawa a cieczka

Postprzez meggy » 2010-07-14, 17:17

A jeśli już z cieczką na wystawę to przed wyjazdem rano umyć cały tył woda z octem i mieć taki mocno mokry ręcznik w woreczku w takim roztworze + dezodorant +klatka+ przyjście zanim się zacieśni przed ringiem a z ringu do klatki.I jeszcze dużo wyobrazni i umiejętności przewidywania sytuacji. :->
raz tak zrobiłam nikt nie zauważył ewentualnym psim sąsiadom sugerowałam by przeszli nieco dalej , na ring weszłyśmy "spod szarfy" nie głównym wejściem i tak zeszłyśmy,a w około nas dzięki uprzejmości innych leżakowały same kobietki :mrgreen:
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Re: Wystawa a cieczka

Postprzez Cefreud » 2010-07-19, 14:13

wnosek jest prosty-wszystko zalezy od empati właściciela suni ;-)
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Wystawa a cieczka

Postprzez Krystian & Celia » 2010-08-05, 06:19

Na szczęście moja Celia nie ma jeszcze cieczki i moje obawy były bezpodstawne.
Dobrze ,że się udało :-D , teraz mogę już bez obaw wybrać się na wystawę do Legnicy.
Avatar użytkownika
Krystian & Celia
 
Posty: 10
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-06-14, 17:31
Lokalizacja: Krotoszyn
psy: CELIA Berneński Pies Pasterski


Powrót do ABC wystaw

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość