TYTUŁY

Przygotowanie do wystaw. Słowniczek wystawowy. Ogólne dyskusje o wystawach.

Moderator: Aga-2

Re: TYTUŁY

Postprzez asia78 » 2010-08-05, 12:04

Mam pytanie.
mamy już jedno CWC i jeden CACIB czyli do tytułu championa brakuje Amandzie 1 CWC.
Pierwsze CWC dostała 10 kwietnia w NDM, odstęp między pierwszym a ostatnim CWC musi być "conajmniej 6 miesięcy".
Czy jeżeli wystawa, też w NDM, jest 10 Października to spełniony jest ten warunek?
Według mnie tak, ale może się mylę.
(Oczywiście możemy nie dostać CWC na tej wystawie :oops: ale to już inna kwestia)
Avatar użytkownika
asia78
 
Posty: 1746
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-25, 00:37
Lokalizacja: Warszawa
psy: Appenzellerka Amanda

Re: TYTUŁY

Postprzez asia78 » 2010-09-13, 16:26

Co o tym sądzicie czy od 10 kwietnia do 10 października to jest conajmniej 6 m-cy?
Avatar użytkownika
asia78
 
Posty: 1746
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-10-25, 00:37
Lokalizacja: Warszawa
psy: Appenzellerka Amanda

Re: TYTUŁY

Postprzez vonSzyndler » 2010-09-17, 19:31

moim zdaniem nie, powinno być 6 m-cy i 1 dzień. Gdyby ostatnia wystawa była 11 października to już tak. Ale to tylko moje zdanie i mogę się mylić.
Avatar użytkownika
vonSzyndler
 
Posty: 95
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-09-03, 11:08
psy: Jodie
Hodowla: von Szyndler

Re: TYTUŁY

Postprzez Anirysova » 2010-11-16, 15:12

Jak to jest z tytułem Interchampiona?
Znajoma Czeszka twierdzi, że pies musi mieś jeden CACIB z kraju właściciela lub pochodzenia psa, a ja znalazłam na stronie ZK taki zapis:
Zasady przyznawania Międzynarodowego Championatu Piękności (C.I.B.).
PSY RAS NIEPODLEGAJĄCYCH PRÓBOM PRACY
Aby otrzymać tytuł Międzynarodowego Championa Piękności, psy tych ras muszą uzyskać cztery
certyfikaty na Międzynarodowego Championa Piękności (CACIB) w trzech różnych krajach, od trzech
różnych sędziów, w minimalnym odstępie 1 rok i 1 dzień.


No to jak to w końcu jest, czy pies z polskiej hodowli musi mieć jeden CACIB przyznany w Polsce, czy wystarczą cztery z zagranicy?

:roll:
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: TYTUŁY

Postprzez Barbel » 2010-11-16, 15:19

Z tego co mi wiadomo- wystarcza zagraniczne.
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: TYTUŁY

Postprzez Aga-2 » 2010-11-16, 16:09

Barbel napisał(a):Z tego co mi wiadomo- wystarcza zagraniczne.

E, to ja się głupia z sukami u nas męczę w stawkach po kilkanaście sztuk (całkiem niezgorszych ;-) ),żeby mieć zwykłego ChPl, a wystarczyło mi pojechać do Bułgarii, Rumunii, Bośni Hercegowiny i gdzie tam jeszcze i bym już dawno miała nie tylko Inter, ale pewnie i Multichampionkę w domu :roll:
O, ja głupia... :shock: ;-)
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: TYTUŁY

Postprzez Barbel » 2010-11-16, 19:34

Noooooo - wiecie co - jak obliczyłam, na jaką kwote dofinansowałam ZKWP za wiecznie 2 i3 miejsc Lusiora (obojętne od stawki), to mi sie podróz na jakies ciepłe Bałkany zapłaciła...... :roll:
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: TYTUŁY

Postprzez Beata i Fiona » 2010-11-16, 20:50

Aga-2 napisał(a):
Barbel napisał(a):Z tego co mi wiadomo- wystarcza zagraniczne.

E, to ja się głupia z sukami u nas męczę w stawkach po kilkanaście sztuk (całkiem niezgorszych ;-) ),żeby mieć zwykłego ChPl, a wystarczyło mi pojechać do Bułgarii, Rumunii, Bośni Hercegowiny i gdzie tam jeszcze i bym już dawno miała nie tylko Inter, ale pewnie i Multichampionkę w domu :roll:
O, ja głupia... :shock: ;-)

oj można się zdziwić jadąc na pewniaka ;-) i to BARDZO!
zabawne że bałkańskie wystawy wyśmiewają/lekceważą ludzie którzy nigdy nie brali w nich udziału ;-)

pojedźcie sobie raz na jakąś wystawę przylegającą do maratonu (bo większość właśnie taka jest, zresztą na pojedynczych wystawach jest podobnie) i stańcie sobie z ruskimi i innymi na ringu, bo to czy pies jest ładny czy nie ma już mniejsze znaczenie ... (zazwyczaj są super ładne albo super brzydkie)
Ruscy zazwyczaj biorą cały autobus psów (na wystawie jest kilka autobusów i kilkadziesiąt, jak nie kilkaset ruskich psów + i doliczcie sobie całe grono ludzi którzy myślą że tam będzie z górki i też jadą - są masy Czechów, Słowaków, Niemców, Polaków ;-) , Węgrów, Finów, Norwegów itd.) i ruscy jadą w trasę dajmy na to 3 miesięczną po "Europie" i robią sobie championaty, a żeby opłacała im się taka podróż zwykle "ładnie się uśmiechają" do organizatorów ;-) tam organizatorzy wystawy tylko czekają na ruskich!

kilka tych "łatwych" wystaw zjeździłam - i nie jest tak łatwo jak się wydaje, berneńczyków jest wszędzie dużo, i praktycznie wszędzie spotykałam się z pewną hodowczynią (ruską - wierzcie mi - jeszcze raz się zobaczymy to się chyba pozagryzamy ... :evil: opowieść dla chętnych i wytrwałych ;-) ), a wyniki tych spotkań widać w naszych wynikach - na pierwszych/sobotnich wystawach mamy wszystko, a w niedzielę (po odpowiednim przedstawieniu na ringu) wygrywa ona, jak zobaczyłam w Sofii jej super IntCh - wierzcie mi - nie wiedziałam czy się śmiać czy płakać. Wiedziała że ma gorsze psy więc chciała się ułożyć żeby obie strony były zadowolone, a na ringu i tak robiła swoje :evil: @#$%^& , w niedzielę przy porównaniu o CACIBa sędzia przyznał go Treyowi, po czym odgórny pomachał na niego palcem, więc ten szybciutko zmienił zdanie dając CACIBa jej. Żebyście widzieli jaką sędzia miał minę ... widać było mu głupio ... .
Ot przykład łatwej, pojedynczej wystawy w Bułgarii ... a podobnych jest masa

Wielu forumowiczów którzy wystawiali na Bałkanach też przekonała się, że tam wcale nie tak łatwo. A korupcja kwitnie na każdym kroku, tylko tam nikt się z tym nie tajniaczy ;-)

teraz przeliczcie sobie koszty - benzyna z południowej Polski ok. 700zł, winjety (zależnie gdzie się jedzie, i na granicach jest tak: nie płacicie nie jedziecie; kłócicie się płacicie jeszcze więcej! nie ważne że winjeta kosztuje 10e - jak celnik powie że 100 to 100), wszystkie opłaty na granicach - jw., oj jest tego - (graniczni weci rozłożyli mnie na łopatki :lol: ) szczególnie jak z Rumunii do Bułgarii przepływacie promem ... kosmos , hotel w którym przyjmują psy (to raczej nie będą 3 gwiazdki) + opłata za psy (w Mołdawii 10euro od psa za noc - nie da się psów przemycić bo hotelarze współpracują z wystawą i wiedzą kto ma ile sztuk = z dwójką za 2 noclegi= 40e za same psy) najtańsza ludzka opcja noclegu to 20e/noc (zazwyczaj coś ok. 30-35), opłata za wystawę 45e za 1 wyst. CACIB za 1 psa (niektórym Poznań wydawał się drogi - a co powiecie na 180 zł na jeden raz ;-) 2 psy, 2xCACIB = 180e (ponad 700zł), i najlepsze - jak niedajboże uda się coś wygrać to za championat też trzeba zapłacić ;-) od 20e w promocji do standardowych 40e (za jeden, jak kto jeszcze chce grand to sobie to pomnoży ;-) . Przyjmijmy że jedzenie zabierzemy ze sobą :lol: wodę dla psów lepiej też, bo ta która w hotelach leci z kranu nie nadaje się do spożycia ...
wychodzi fajna sumka, no nie ;-) zamiast jednego wyjazdu można by sprowadzić całkiem ładnego szczonka!

drogi w Polsce mamy świetne (nigdy nie myślałam że to powiem) - a tam ... :mrgreen: nie dziwne że co chwila jest zakład wulkanizacji :lol: , wszędzie dziury, braki w asfalcie, pasy na jezdni to naprawdę wyczyn, oznakowanie praktycznie żadne i nie ma co liczyć na pomoc GPSa ;-) , nawet w stolicach jeżdżą jak chcą (czegoś takiego jak w Kiszyniowie w życiu nie widziałam !
to jak będziecie mieć szczęście po powrocie nie będziecie musieli odwiedzać mechanika ;-) (ani weterynarza ...)

ale się rozpisałam :roll:
o wyprawach na tamtejsze wystawy można napisać książkę - i to całkiem niezłą! ;-) :lol: :roll:
Avatar użytkownika
Beata i Fiona
 
Posty: 2367
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-30, 12:22
Lokalizacja: Radlin
psy: TREY, VARIA i KAGURA von Romanshof & YARA
Hodowla: von Romanshof

Re: TYTUŁY

Postprzez Busola » 2010-11-16, 20:55

Aga-2 napisał(a):
Barbel napisał(a):Z tego co mi wiadomo- wystarcza zagraniczne.

E, to ja się głupia z sukami u nas męczę w stawkach po kilkanaście sztuk (całkiem niezgorszych ;-) ),żeby mieć zwykłego ChPl, a wystarczyło mi pojechać do Bułgarii, Rumunii, Bośni Hercegowiny i gdzie tam jeszcze i bym już dawno miała nie tylko Inter, ale pewnie i Multichampionkę w domu :roll:
O, ja głupia... :shock: ;-)

oj, to nas takich głupich chyba więcej :lol:
jak Ania zauwazyła w innym watku - smak zwycięstwa (albo chociaż lokaty) jest tym smaczniejszy gdy stawka wysoka
i o to przynajmniej nam chodzi - zdrowa konkurencja :-D
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: TYTUŁY

Postprzez Busola » 2010-11-16, 21:01

Beata i Fiona napisał(a):oj można się zdziwić jadąc na pewniaka ;-) i to BARDZO!
zabawne że bałkańskie wystawy wyśmiewają/lekceważą ludzie którzy nigdy nie brali w nich udziału ;-)


....

ale się rozpisałam :roll:
o wyprawach na tamtejsze wystawy można napisać książkę - i to całkiem niezłą! ;-) :lol: :roll:

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Busola
 
Ostrzeżeń: 0

Re: TYTUŁY

Postprzez Beata i Fiona » 2010-11-16, 21:05

Busola napisał(a):
Beata i Fiona napisał(a):oj można się zdziwić jadąc na pewniaka ;-) i to BARDZO!
zabawne że bałkańskie wystawy wyśmiewają/lekceważą ludzie którzy nigdy nie brali w nich udziału ;-)
....
ale się rozpisałam :roll:
o wyprawach na tamtejsze wystawy można napisać książkę - i to całkiem niezłą! ;-) :lol: :roll:

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

wpadnijcie kiedyś na kawkę to poopowiadam więcej ;-)
bo nie zdarza się często żeby jakiś pospolity wystawca pobił Przewodniczącego Związku Czarnogórskiego i to na BISach ... :shock:
przynajmniej jest co powspominać, a za pare lat być może bede się z tego śmiać :lol:
Avatar użytkownika
Beata i Fiona
 
Posty: 2367
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-30, 12:22
Lokalizacja: Radlin
psy: TREY, VARIA i KAGURA von Romanshof & YARA
Hodowla: von Romanshof

Re: TYTUŁY

Postprzez meggy » 2010-11-16, 21:07

:shock: :!:
Avatar użytkownika
meggy
 
Posty: 9039
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-10, 11:22
Lokalizacja: Tuszyn.k.LODZI
Hodowla: FCI " Majowy Skarbiec "

Re: TYTUŁY

Postprzez Anirysova » 2010-11-16, 23:55

Beata i Fiona napisał(a):(...) Wielu forumowiczów którzy wystawiali na Bałkanach też przekonała się, że tam wcale nie tak łatwo. A korupcja kwitnie na każdym kroku, tylko tam nikt się z tym nie tajniaczy (...)


Nie wybieramy się na wystawy, na których żeby wygrac, to trzeba liczyc ze nie będzie innych berneńczyków, albo dawac koperty :-/ my lubimy zdrową konkurencję :->

Aga-2 napisał(a):
Barbel napisał(a):Z tego co mi wiadomo- wystarcza zagraniczne.

E, to ja się głupia z sukami u nas męczę w stawkach po kilkanaście sztuk (całkiem niezgorszych ;-) ),żeby mieć zwykłego ChPl, a wystarczyło mi pojechać do Bułgarii, Rumunii, Bośni Hercegowiny i gdzie tam jeszcze i bym już dawno miała nie tylko Inter, ale pewnie i Multichampionkę w domu :roll:
O, ja głupia... :shock: ;-)


Ale mi nie chodziło o kraje bałkańskie, bo tam nie mamy zamiaru wystawiac, moje pytanie dotyczyło tego, czy mając już Championy Polski i kilka CACIB-ów zagranicznych trzeba jeździc na polskie międzynarodówki, żeby skończyc Intera, czy można pojechac np. do Austri lub Niemiec czy innych cywilizowanych krajów i tam powalczyc? 8-)
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: TYTUŁY

Postprzez Aga-2 » 2010-11-18, 17:57

Beata i Fiona napisał(a): Przyjmijmy że jedzenie zabierzemy ze sobą :lol: wodę dla psów lepiej też, bo ta która w hotelach leci z kranu nie nadaje się do spożycia ...

O rany, to jak psy rumuńskie i bułgarskie przeżywają na tej kranowej wodzie :?: Ale fakt - one nie mieszkają w hotelu :mrgreen: Złośliwa jestem teraz, wiem.
Beata i Fiona napisał(a):drogi w Polsce mamy świetne (nigdy nie myślałam że to powiem) - a tam ... :mrgreen: nie dziwne że co chwila jest zakład wulkanizacji :lol: , wszędzie dziury, braki w asfalcie, pasy na jezdni to naprawdę wyczyn, oznakowanie praktycznie żadne i nie ma co liczyć na pomoc GPSa ;-) , nawet w stolicach jeżdżą jak chcą (czegoś takiego jak w Kiszyniowie w życiu nie widziałam !
to jak będziecie mieć szczęście po powrocie nie będziecie musieli odwiedzać mechanika ;-) (ani weterynarza ...)

A my przez parę lat z rzędu jeździliśmy na wakacje do Bułgarii (w Szkorpiłowcach też byliśmy) przez Rumunię i drogi były świetne w porównaniu z naszymi. Może się w międzyczasie popsuły ;-)
Nawigacji jeszcze wtedy nie mieliśmy, więc nie było okazji żeby sprawdzić czy działa.

No, na wystawie psów tam nie byłam, więc się nie będę wypowiadać. Szkoda, że nie wstawiłaś stawki. Jakbyśmy mieli świadomość powagi, widząc liczne fińskie, rosyjskie i jakie tam inne przydomki, to byśmy sobie tutaj z Bałkanów nie dworowali ;-)
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: TYTUŁY

Postprzez Beata i Fiona » 2010-11-18, 20:17

Aga-2 bez sarkazmu proszę ;-)
nie mam katalogów z Bułgarii, ale z CACIBa w MNE mam;
kto jak kto, ale ty powinnaś wiedzieć że ocenia się psa po wyglądzie a nie przydomku ;-) głupia jestem że nie miałam aparatu
a i hodowla Sennenhund niektórym pewnie obiła się o uszy ;-) (w mne były ROSSI ALBERTA - prześliczna sunia! i AVGUSTIN), z FIN np.Zweierteam Montana (FIN19594/07), Uj Jezuska av Leearmand (FIN35273/08), niemieckie Balea vom Gansgarten (SSV-BS 4329), BISOU vom HIBISCUSGATEN (SSV-BS 50776), Włoskie Georgia om my Mind (LOI 09/142586), Dolce Nera (LOI 08/208225), Frankie Hinrg-Mc (LOI 08/129815), Stary Town Holy (LOI 04/120330), Stary Town Ithos (LOI 04/120335) była sąsiadka Czeszka, pełno RKF, HR, PKR ;-) itd.
jak masz jakieś wątpliwości co do stawki pisz do wystawców!
nie mam teraz czasu wstawiać całości i mam ważniejsze rzeczy do roboty niż kłótnie z wami ...

z Polskich pamiętam że w RO były śliczne Tasmanki (pierwszego czy drugiego dnia przegrały z rosyjskimi IntCh), na MNE-HR maratonie był nasz Chuck (bądź co bądź przepiękny pies), i też miał konkurenta, w UA też - niekoniecznie piękniejszego ... - a to reprezentacja godna uznania!

ja wam nie bronię, piszę jak jest - jak ktoś ma ochotę niech jedzie i przywozi sobie te stosy dyplomów i pucharów
ad. pucharów - w MD na grupie zamiast pucharków dawali - ćwiartki :lol:

co do wody - kranowa jest do niczego, więc każdego ranka każdy bierze 5l baniak i idzie do punktu wody pitnej, kolejki jak za mięsem; co do psów - nie łudziłabym się że oni (poza nielicznymi wyjątkami) przejmują się co piją i jedzą psy, a zazwyczaj są to inne psy ... zatrzymajcie się na pierwszej lepszej stacji ...
Avatar użytkownika
Beata i Fiona
 
Posty: 2367
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-30, 12:22
Lokalizacja: Radlin
psy: TREY, VARIA i KAGURA von Romanshof & YARA
Hodowla: von Romanshof

Re: TYTUŁY

Postprzez Cefreud » 2010-11-18, 22:53

Beata,ale jak widać z Twojej galerii czasem trudno nie jest:
viewtopic.php?f=28&t=2786&start=360
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: TYTUŁY

Postprzez Beata i Fiona » 2010-11-19, 22:03

o bosh :roll: nie chodzi o to ile jest psów, ale jakie - to nie Polska! ;-)
i chyba już pisałam o jeżdżeniu "na pewniaka" ...
Avatar użytkownika
Beata i Fiona
 
Posty: 2367
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-04-30, 12:22
Lokalizacja: Radlin
psy: TREY, VARIA i KAGURA von Romanshof & YARA
Hodowla: von Romanshof

Re: TYTUŁY

Postprzez jbeata » 2010-11-20, 00:02

:shock: :shock: :shock:
Avatar użytkownika
jbeata
 
Posty: 2942
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-07-28, 20:37
Lokalizacja: śląskie
psy: Pola,Rose,Klara,Beauty,Phoebe,Rolex, Erotica (*)
Hodowla: Mocne Góralki

Re: TYTUŁY

Postprzez Aga-2 » 2010-11-22, 18:18

Beata i Fiona napisał(a):Aga-2 bez sarkazmu proszę ;-)

cieszę się, że umiesz zachować dystans do tego, co piszesz - sądzę po emotikonce :mrgreen:
Beata i Fiona napisał(a):kto jak kto, ale ty powinnaś wiedzieć że ocenia się psa po wyglądzie a nie przydomku ;-)

ja tam się nie uważam za jakiegoś pogromcę ringów, ale rzeczywiście wiem, że w Polsce się przydomkami (zwykle ;-) ) nie wygrywa. Natomiast odniosłam wrażenie, że Ty właśnie chciałaś nam przekazać, że na Bałkanach, to ocenia się według przydomków, a nie według wyglądu psa, bo niby że Rosjanie przyjeżdżają autobusami i płacą kasę za zwycięstwo i sędzia patrzy na kogoś, kto mu pokazuje, jaki pies ma wygrać. A, i że tak jest u berneńczyków, więc się spodziewałam jakiejś potężnej stawki... Ja tak zrozumiałam z Twoich wypowiedzi, więc jeśli źle zrozumiałam to przepraszam :-?
Beata i Fiona napisał(a):jak masz jakieś wątpliwości co do stawki pisz do wystawców!
no właśnie widzę, że Karola wkleiła linka do stawki ;-) Dzięki.
Beata i Fiona napisał(a):nie mam teraz czasu wstawiać całości i mam ważniejsze rzeczy do roboty niż kłótnie z wami ...
o, to my się kłócimy :?: :shock:
Beata i Fiona napisał(a):ja wam nie bronię, piszę jak jest - jak ktoś ma ochotę niech jedzie i przywozi sobie te stosy dyplomów i pucharów

Nie rozumiem czemu byś miała komukolwiek bronić :-? Ja po prostu wypytuję, bo nie wiem jak tam jest na wystawach, a słyszę sprzeczne opinie.
Jakie są warunki w Rumunii i Bułgarii ogólnie wiem i te sprawy kwestionuję, bo mnie się nie wydawały aż tak złe, jak opisujesz. Ja wręcz się nie mogłam nachwalić jakości ich dróg budowanych za kasę z UE... Oczywiście pomijam fragmenty na terenie miejscowości, bo tam gmina odpowiadała za ich jakość i ta była fatalna, ale dojazdówki były naprawdę super :!:
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Re: TYTUŁY

Postprzez Aga-2 » 2010-11-22, 18:22

Beata i Fiona napisał(a):o bosh :roll: nie chodzi o to ile jest psów, ale jakie - to nie Polska! ;-)
i chyba już pisałam o jeżdżeniu "na pewniaka" ...

Znowu nic nie rozumiem... to w Polsce mamy aż tak marne berneńczyki, czy odwrotnie:?: :roll:
Chyba muszę sama pojechać, żeby to zrozumieć ;-) Nie można liczyć na niczyje relacje :roll: :mrgreen:
Aga-2
Moderator
 
Posty: 6352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-26, 10:37
Lokalizacja: Kraków/okolica

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do ABC wystaw

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości