W jakim wieku wystawiać psa ?

Przygotowanie do wystaw. Słowniczek wystawowy. Ogólne dyskusje o wystawach.

Moderator: Aga-2

W jakim wieku wystawiać psa ?

Postprzez Lilly » 2007-01-17, 09:23

Bardzo Was proszę o radę , a mianowicie :
W jakim wieku wystawiac psa ? Szaman teraz 20 stycznia skończy 6 miesięcy ,
ale jeszcze nie ma całego noska czarnego ma pół szaty nowej , a pół jeszcze puszku.
Doradzcie coś :roll:
Ostatnio edytowano 2007-02-05, 23:12 przez Lilly, łącznie edytowano 1 raz
Lilly
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Ania Gd » 2007-01-17, 10:51

Myślę, że z powodzeniem możecie go już wystawiać.
Sędziowie wiedzą jak oceniać pieski w klasie szczeniąt
i co jest dopuszczalne w tym wieku.
Natomiast jest to jeszcze na tyle wcześnie że ich uwagi mogą wam wskazać pewne rzeczy, które jeszcze da się skorygować.
Nie ma co dyskutować.
WYSTAWIAJCIE.
Tylko dbajcie o to żeby piesek powoli się oswajał z atmosferą wystaw.
Żeby wystawianie nie stało się dla niego koszmarem.
POWODZENIA
Avatar użytkownika
Ania Gd
 
Posty: 2108
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:18

Postprzez Olga » 2007-01-17, 21:45

Ja bym powiedziala JUZ. Nie ma na co czekac. Sedziowie biora pod uwage, ze pies jest w takim a nie innym wieku. No i miedzy innymi po to zostaly wymyslone klasy wystawowe ;-) Jasne, ze lepiej prezentuja sie psy w wieku 3-4 czy nawet 5 lat, ale czekanie na ten moment nie ma sensu. Ja osobiscie uwazam, ze jesli finanse i zdrowie psa na to pozwalaja powinno sie zaczac jak najwczesniej. Im wczesniej tym wieksze doswiadczenie, spokojnieszy pies i wieksze obycie. No i pieknie jest patrzec jak psiaki zachowuja sie na ringu cywilizowanie, a czeste wystawianie polaczone z debiutem w mlodym wieku i odpowiednia praca wlasciciela (lub handlera) daja zawsze dobre rezultaty i piekna prezencje :-)
Avatar użytkownika
Olga
 
Posty: 431
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 15:39
Lokalizacja: Londyn

Postprzez Lilly » 2007-01-17, 22:46

Dziękuję za porady :-) więc już zaczynam przeglądać Kalendarz Wystaw :mrgreen: :mrgreen:
Lilly
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez nugatika » 2007-01-17, 23:29

Nugat byl pierwszy raz wystawiany własnie w klasie szczeniat, mial 6 miesiecy. Bylismy w Rzeszowie, to tylko 30 km od nas. Psisko sprawowalo sie bardzo grzecznie, jak na niego ;-) choc byl pod wrazeniem tylu psów w jednym miejscu. Niestety upał doskwierał, wiec szybko zwinelismy sie z wystawy i pojechalismy do taty znajomego nad staw ;-)
Ogolnie pierwsza wystawe wspominam bardzo miło ;-) Oczywiscie spoznilismy sie na ring :-? :lol: ale to my :lol: :mrgreen:

Lilly, my juz trzymamy kciuki! ;-)
Avatar użytkownika
nugatika
 
Posty: 3318
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:00
Lokalizacja: Strzyżów <--> Lublin
psy: Bystra, Nutka, niedźwiedz berneński Nugat {*}

Postprzez Ania od Berena » 2007-01-18, 08:51

Zgadzam się z przedmówcami- jak najwcześniej :-D Jedyne co moge powiedziec "od siebie" to odradzałabym debiut u dentysty :lol: :lol: Moja Lu która zawsze jest bardzo na luzie na wystawach po sprawdzaniu zębów u tego Pana, na nastepnej wystawie nie za bardzo chciała je pokazać- sedzina była przemiła i cmoknęł, pogłaskała i było za chwilę ok ale gdyby to był debiut to nie wiem jakby dalej to wyglądało.
Avatar użytkownika
Ania od Berena
 
Posty: 1249
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 19:45
Lokalizacja: Wrocław i okolice
psy: Beren(*),Luthien(*),Yuki (*)Yato(*), Milka, Malina

Postprzez Lilly » 2007-01-18, 21:21

Piękne dzieki za rady :-) ... ale nie ma blisko nas wystawy, a nie chce go narażać na niepotrzebny stres...
...poczekamy do wiosny i na wystawy na świerzym powietrzu...
...podejrzewam iż na hali sportowej mółby mi napaskudzić :roll:
Lilly
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez STAWKA » 2007-01-18, 22:53

ja ,,debiucik,, z Astorem mieliśmy , bo i dla mnie była to pierwsza wystawa mieliśmy w wieku niespełna 7 mieś. i w sumie był to bardziej muj kaprys;-) i było to tez blisko domu zeby nigdzie z nim nie jeździć za daleko ;-) na początku troszkę sie ,,bał'' , ale to zrozumiałe bo to nowa sytuacja, miejsce, zapachi do tego przepraszam za wyrażenie wszędzie ,,nasrane'' ( klubówka 2006 w Warszawie ) sama zaliczyłam poślizg ze trzy razy ... hahaha dla mnie to było nowe doswiadczenie, a raczej zabawa ;-) bo szczeniaki to taka ,,grupa wiekowa'' ze powaga jest wręcz nie wskazana ...hahahaha :-D
życzymy powodzenia wraz z Astorem i pozdrawiamy przyszłego ,,debiutanta''
Avatar użytkownika
STAWKA
 
Posty: 262
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 22:46
Lokalizacja: Warszawa
psy: ...

Postprzez Olga » 2007-01-19, 18:51

Lilly napisał(a):Piękne dzieki za rady :-) ... ale nie ma blisko nas wystawy, a nie chce go narażać na niepotrzebny stres...
...poczekamy do wiosny i na wystawy na świerzym powietrzu...
...podejrzewam iż na hali sportowej mółby mi napaskudzić :roll:


Lilly w ten sposob ominie Was masa waznych (a szczerze mowiac te najwazniejsze) wystaw. Hale sa gorsze od otwartego terenu, ale aby zrobic jakakolwiek kariere nie wolno ich unikac.
Tak samo sprawa sie ma, niestety, z podrozowaniem. Im wczesniej sie zacznie przyzwyczajac tym lepiej dla niego. Bo jesli nie pojedzie daleko autem w mlodym wieku, to pozniej odchoruje to tak samo jak gdyby byl tym 6 miesiecznym szczeniakiem (zakladajac ze w ogole cos bedzie w aucie nie tak, co sie zdarza rzadko).
Avatar użytkownika
Olga
 
Posty: 431
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 15:39
Lokalizacja: Londyn

Postprzez Lilly » 2007-01-19, 22:55

Powiem szczerze , iż myślałam nad wystawą w Jarosławiu O/Przemyśl i tak naprawde to chyba nie boje się że Szaman mi coś nabroi (podobno jak na jego wiek to go bardzo dobrze ułożyłam) ,ale chyba bardziej boje się że to ja zawiode jego , jeśli wyczuje mój stres to na 100% on też się zestresuje , a może ktoś też się wybiera do Jarosławia to byłoby nam raźniej :lol:
Lilly
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez STAWKA » 2007-01-20, 00:02

nie przejmuj sie ja w Warszawie mało w gacie nie narobiłam ze strachu ... ale na ringu mi orzeszło, a dodam jeszcze ze mi Astor wyslizgnął sie z obrozy i obrał własną drogę , ale go zlapałam i dalej sie ,,wystawialiśmy'' podejdź do tego w miarę na luzie i bedzie ok!!
Avatar użytkownika
STAWKA
 
Posty: 262
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 22:46
Lokalizacja: Warszawa
psy: ...

Postprzez nugatika » 2007-01-20, 01:05

my tam bardzo bardzo prawdopodobnie zawitamy, blisko mamy ;-)
Lilly ale czym sie tu denerwowac? :-D
pierwsza wystawa, i to jeszcze klasa szczeniat, mala konkurencja, nieduza wystawa krajowa. szczerze to na poczatku tez sie balam, jak to wszystko bedzie wygladalo, ale ja wczesniej bylam pare razy na wystawach. nie mozesz sie denerowac! :-D czy wygracie czy nie, to i tak zawsze bedzie nastepna wystawa, a swiat sie nie zawali ;-) a Szaman przeciez nie zbrzydnie po przegranej :-) a wy po wystawie wrocicie spokojnie do domku, wrocicie "do szarej rzeczywistoci", az do nastepnej wystawy... ;-)
Avatar użytkownika
nugatika
 
Posty: 3318
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 20:00
Lokalizacja: Strzyżów <--> Lublin
psy: Bystra, Nutka, niedźwiedz berneński Nugat {*}

Postprzez Lilly » 2007-01-20, 07:34

heheh ... to ze nie zbrzydnie to ja wiem ;-) ... a czy wygra czy przegra to mi to wszystko jedno, dla mnie on i tak bedzie zawsze najpiękniejszy (bo jest mój ) :lol: .... chodzi mi o to ze ja nigdy nie byłam na wystawie i sie boje ze jak pies wyczuje moją niepewnosc to on sam zbaranieje :roll: , bo jego Pani zawsze pewnie stąpa po ziemi :mrgreen: Ale posłucham Waszych rad i postaram się nie stresowc
Lilly
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Lilly » 2007-01-20, 07:57

aha, jeszcze jedno pytanko ... ponieważ to jednak młode psy jeszcze w związku z tym ...
Czy brać na wystawe jakieś akcesoria od pieska mam tu na myśli zabawki?
bo jedzenie i woda to chyba rzecz oczywista :mrgreen:
Lilly
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez STAWKA » 2007-01-20, 10:41

wiesz co wydaje mi sie ze on bedzie tak zajety wszsytkim co sie dzieje wokół ze zabawki nie beda go bardzo interesować
STAWKA
 
Ostrzeżeń: 0

Postprzez Juju » 2007-01-20, 16:22

My zadebiutowaliśmy na wystawie w Chorzowie 2006. Abi miała wtedy dokładnie 6 miesięcy i 2 dni. bałam się strasznie ale jak zobaczyłam jak Abi się świetnie bawi, chce się z każdym przywitać to trochę się rozluźniło i potem jakoś poszło, chociaż itak zawaliłam, ale była świetna zabawa :mrgreen:
Avatar użytkownika
Juju
 
Posty: 861
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 15:05
Lokalizacja: Wodzisław Śl
psy: Abusia Fabiolcia i Galisia <3

Re: W jakim wieku wystawiać psa ?

Postprzez frappe » 2008-12-08, 17:12

Odkurzam temat :)
V Walentynkowa Wystawa Psów Rasowych - National Dog Show (CAC) Bydgoszcz, 14-15.02.2009
Panda będzie mieć wtedy skończone 5m-cy czy to dobra pora aby pokazać jej w Bydgoszczy co to ring ?
W formularzu klasa szczeniąt jest 6 - 9m-cy.
Czy lepiej poczekać do 5.07 Gorzów Wlkp. krajowa - jak będzie mieć 9,5 m-ca ?
Ból w Wielkopolsce jest w tym, że nie mamy blisko na żadną z krajowych wystaw...
Do Bydgoszczy 150 km, do Gorzowa 130 km... a Panda jak na razie ma chorobę lokomocyjną...
frappe
 
Posty: 1528
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-10-01, 22:18
Lokalizacja: POZNAŃ

Re: W jakim wieku wystawiać psa ?

Postprzez Guard » 2008-12-08, 19:45

No niestety szczeniak musi mieć skończone 6 miesięcy i jeden dzień, żeby mógł brać udział w wystawie. Nasza Scarlett urodzona 15 sierpnia skończy 6 miesięcy 15 lutego i nici z tej wystawy, a planowalismy pojechać. Cóż będą inne, np Inowrocław w kwietniu czy Zielona Góra w marcu.
Guard
 
Posty: 1788
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-02-28, 21:16
psy: Parwuś, Rota, Scarlett, Winter(*), Moris(*)

Re: W jakim wieku wystawiać psa ?

Postprzez anula » 2008-12-08, 19:53

Oooo to moje nadzieje też się rozwiały, chciałam Junonkę moją pokazać, ona się urodziła 25.08 szkooda :-?
Avatar użytkownika
anula
 
Posty: 7352
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-05-09, 17:46
Lokalizacja: Toruń
Hodowla: Astrolabium

Re: W jakim wieku wystawiać psa ?

Postprzez Wanda » 2008-12-08, 20:15

frappe napisał(a):Ból w Wielkopolsce jest w tym, że nie mamy blisko na żadną z krajowych wystaw...
Do Bydgoszczy 150 km, do Gorzowa 130 km... a Panda jak na razie ma chorobę lokomocyjną...


O rany Wy Wiekopolanie macie wszędzie stosunkowo blisko :) mówię to jako wielbicielka Wielkopolski :mrgreen:
Wszędzie gdzie można dojechać - wystawić - wrócić w jeden dzień jest blisko :mrgreen: :mrgreen:
Avatar użytkownika
Wanda
 
Posty: 1982
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 13:21
Lokalizacja: Rumia
psy: Beta(*),Dracoh(*),Basma,Ginnger,Hocus,Denzel,Lara
Hodowla: Szczęście Ty Moje

Następna strona

Powrót do ABC wystaw

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości