Grupy, klasy wystawowe

Przygotowanie do wystaw. Słowniczek wystawowy. Ogólne dyskusje o wystawach.

Moderator: Aga-2

Re: Legionowo 31.03.2012 KWPR

Postprzez Kamil » 2012-02-21, 12:47

goslava napisał(a):klasa baby jest do 6 m-ca zycia tak?
a klasa szczonków od 6 do 9 m-ca?

Wszelkie informacje można znaleźć na stronie Związku w zakładce "Regulaminy, formularze"
6. Psy mogą być zgłaszane na wystawę wyłącznie do jednej z następujących klas:
a) klasy baby - wiek od 3 do 6 miesięcy,
b) klasy szczeniąt - wiek od 6 do 9 miesięcy,
c) klasy młodzieży - wiek od 9 do 18 miesięcy,
d) klasy pośredniej - wiek od 15 do 24 miesięcy,
e) klasy otwartej - wiek powyżej 15 miesięcy


goslava napisał(a):co to sa za grupy?

Sedziowanie grup FCI:
Sobota (31.03.2012) - II, VI,VII,IX
Niedziela (01.04.2012) - I, III, IV, V,VIII, X

Rasy psów podzielone są na grupy i tak na przykład
Grupa 1 to Owczarki i inne psy pasterskie
Grupa 2 Pinczery i sznaucery, molosy, psy górskie, szwajcarskie psy górskie i do bydła
Grupa 9 Psy ozdobne i do towarzystwa
itp.
więcej informacji :arrow: http://www.psy.info.pl/o/grupy_fci.html
Avatar użytkownika
Kamil
 
Posty: 1461
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-04-12, 22:27
psy: Jantar i Atos

Re: Sopot 2012

Postprzez diapcio » 2012-08-23, 09:19

Jolu, wyjasnij mi prosze, bo nie za bardzo się orientuje czy to jest obowiazkowe zeby zglaszac psa do klasy championow jesli sie ma ukonczony championat?
diapcio
 
Posty: 78
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-06-21, 10:55

Re: Sopot 2012

Postprzez qbav » 2012-08-23, 12:38

Wydaje mi się, że nie ma obowiązku, to Ty decydujesz gdzie zgłaszasz, masz wolną rękę ale chyba po to zostały opracowane klasy żeby umożliwić zdrową konkurencję psów na różnych poziomach. Imho championy powinny konkurować z championami a pretendenci z pretendentami. W sumie klasa championów to z nazwy taka elitarna klasa ;) więc po co się zniżać
Avatar użytkownika
qbav
 
Posty: 1526
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-02-05, 12:54
psy: Kuba + Betel & Birma

Re: Sopot 2012

Postprzez Cefreud » 2012-08-23, 13:13

obowiązkowe nie jest. Z pewnością wystawianie championa w pośredniej może troszkę utrudnić innym przejście do tej " elitarnej" klasy. Tu chyba chodzi o bycie koleżeńskim
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Re: Sopot 2012

Postprzez diapcio » 2012-08-23, 13:42

Rozumiem..Tylko, ze ja jeszcze nie mam dyplomu, to co, mam nie wystawiac psa w ogole dopoki nie bede miala dyplomu, bo bede "niekolezenska"?...To ma byc o jednego konkurenta mniej w klasie otwartej? Nie bardzo rozumiem kwestie bycia "kolezenskim", bo podobno wygrywa najlepszy i najladniejszy, to co tu ma do rzeczy kolezenstwo?
diapcio
 
Posty: 78
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-06-21, 10:55

Re: Sopot 2012

Postprzez Barbel » 2012-08-23, 13:54

diapcio napisał(a): Korona Rossii NOBEL jest Zwycięzcą Świata, Zwycięzcą Polski, Młodzieżowym Championem Polski, Championem Polski, Championem Litwy i Interchampionem.

Eeee.... jak to - masz intera a ani jednego championatu na piśmie?
Avatar użytkownika
Barbel
Moderator
 
Posty: 5195
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 17:31
Lokalizacja: Śląsk
psy: Barnaba (*),

Re: Sopot 2012

Postprzez diapcio » 2012-08-23, 14:23

no nie mam, bo na potwierdzenia-CACiBy trza czekac az przysla-dopiero co przyszedl z wystawy w Poznaniu....Intera ukonczylam dopiero w lipcu...Nie rozumiem w jakim celu ta nagonka na mnie i mojego psa? Nie wolno mi go zglaszac do klasy otwartej?..Sorry mam dyplom Ml.CH.Pl--moge na tej podstawie go zglosic do klasy Ch?
diapcio
 
Posty: 78
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2007-06-21, 10:55

Re: Sopot 2012

Postprzez qbav » 2012-08-23, 14:38

Agnieszka jaka nagonka na Ciebie a tym bardziej na Twojego psa ? Sama zadałas pytanie, wiec otrzymałas odpowiedz ze NIC nie stoi na przeszkodzie, poza ew kwestiami kolezenskimi itp. Nobel to piekny pies wiec wystawiaj go gdzie sie da i w jakiejkolwiek klasie, szkoda aby siedzial na kanapie ;)
A propos zgłoszenia do klasy Championow potrzebujesz dymplomy doroslego Championa, mlodziezowy nie starcza
Avatar użytkownika
qbav
 
Posty: 1526
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2008-02-05, 12:54
psy: Kuba + Betel & Birma

Re: Sopot 2012

Postprzez Anirysova » 2012-08-23, 15:35

Moim zdaniem każdy może sobie zgłaszac psa do takiej klasy jak mu pasuje i nic nikomu do tego, oczywiście czasami wystawcy mając psiaki w tym samym wieku umawiają się, żeby wystawiac psy na różnych wystawach by nie konkurowały ze sobą, ale przecież sędziowie mają różne gusty i nigdy nie wiadomo jakie będą lokaty.

Już kiedyś była dyskusja na temat championatów, jesli nie ma się w ręku dyplomu Championa czy Interchampiona, to nie powinno się używac tych tytułów. Czyli najpierw mówimy, że pies ukończył championat, a dopiero po otrzymaniu dyplomu mówimy, że jest Championem czy Interchampionem.
Avatar użytkownika
Anirysova
Moderator
 
Posty: 5202
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:23
Lokalizacja: śląskie
psy: Monia, Wiki, Banu, Sisi i Duma
Hodowla: Anirys Team FCI

Re: Sopot 2012

Postprzez kreska » 2012-08-23, 21:51

diapcio napisał(a):dzieki Kuba za info i mile slowa;)..Przykro mi, ze zamiast gratulacji odnosnie sukcesow zdobytych w Sopocie (bo watek dotyczy wynikow wystawy), posypaly sie posadzenia o jakies niekolezenstwo..widac mam malo zyczliwych....

masz poprostu championa i interchampiona w zatwierdzeniu;) jak dostaniesz papierek /dyplom to dopiero mozesz zglosic do klasy championow ale nie musisz i ja wcale tego nie odbieram jako nie kolezenskie zachowanie :-> w Sopocie w BPP byly dwie suki z Litwy obydwie championki u tych samych wlascicieli i jedna startowala w klasie otwartej a druga w championach i obydwie wrocily z championatem polski (w zatwierdzeniu) czy litwini byli niekolezenscy? ;-) W Szwecji zeby zrobic championat jadac z championem trzeba wystawic psa w klasie otwartej, jesli sie myle to prosze o korekte <okok>
Gratulacje za zasluzone zwyciestwo :okok:

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: Sopot 2012

Postprzez marieanne » 2012-08-23, 22:35

kreska napisał(a):W Szwecji zeby zrobic championat jadac z championem trzeba wystawic psa w klasie otwartej, jesli sie myle to prosze o korekte <okok>

Zdecydowanie się nie mylisz - i w kilku innych krajach też tak jest - np. w Danii, Norwegii chyba też... po prostu nie przyznają CACów w klasie championów ;-)
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: Sopot 2012

Postprzez Bobik » 2012-08-24, 04:47

Z powodu bezesenności zajrzałem na stronę Szwedów skk.se i w regulaminie wystaw piszą tam coś, z czego wynika przeciwnie:

36. Champion competition class
(chkk)

In this class participates dogs that have
been awarded Excellent or Very good in the
champion class at the current show.
Nota bene! If at least four dogs received the
quality award excellent, the dogs with very
good will not be taken into the ring for
competition class.
Competition assessment is applied in
this class. Certificate quality (Ck) can be
awarded a dog who has received Excellent.

Certificate quality (Ck) is awarded to a dog
that is typically and correctly built in every
respect, with such outstanding merits and
such insignificant faults that it is an excellent
example of breeding.
Dogs that are awarded Ck carry on to compete
in the Best Male/Best Bitch class
Bobik
 
Posty: 388
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-01-07, 00:26
Lokalizacja: Okolice Strzelina, Dolny Śląsk
psy: Entlebuchery Cyrus i Urania
Hodowla: Quercus Niger

Re: Sopot 2012

Postprzez marieanne » 2012-08-24, 08:22

A możesz dać linka do tego regulaminu? ;> Bo nie mogę tego znaleźć.
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: Sopot 2012

Postprzez Bobik » 2012-08-24, 10:08

Bobik
 
Posty: 388
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-01-07, 00:26
Lokalizacja: Okolice Strzelina, Dolny Śląsk
psy: Entlebuchery Cyrus i Urania
Hodowla: Quercus Niger

Re: Sopot 2012

Postprzez marieanne » 2012-08-24, 11:07

Wiesz co, ale z tego co ja kojarzę, to jest różnica u nich między "Certificate quality (Ck)" a "Certificate".
Z tego co ja kojarzę (aczkolwiek tu mogę się mylić, bo juz jakiś czas temu się tym interesowałam), to Ck to jest jakby kwalifikacja do wyboru Zwycięzcy (tłumacząc na nasze tytuły). Czyli wszystkie psy które dostały Ck konkurują o męskiego Zwycięzcę, a wszystkie suki z Ck - o damskiego Zwycięzcę. I dopiero Zwycięzca dostaje CAC (czyli ich "Certificate") - mówiąc o wystawach krajowych. Czyli jest 1 CAC na płeć i 1 resCAC na płeć.

Tamte wystawy wyglądają trochę inaczej - i stąd jest np. "junior class" i "junior competition class" -> w JC ocenia się wszystkie psy zgłoszone, a w JCC porównuje 4 najlepsze o lokaty.



No ale mówię - tak mi sie zdaje.
Jeszcze jeśli kogoś temat interesuje, mogę napisać do znajomej, która w szwedzkiej kynologii siedzi :mrgreen:
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: Sopot 2012

Postprzez Bobik » 2012-08-24, 11:22

Nie bardzo. Z dalszej lektury wynika, że Ck to odpowiednik CAC, a "certificate" to np. NDPwR/NDSwR. Dalej się nie wgłębiam, bo na razie do Szwecji się nie wybieramy ;), a poza tym ile tam może być entlebucherów?
Bobik
 
Posty: 388
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-01-07, 00:26
Lokalizacja: Okolice Strzelina, Dolny Śląsk
psy: Entlebuchery Cyrus i Urania
Hodowla: Quercus Niger

Re: Sopot 2012

Postprzez marieanne » 2012-08-24, 11:45

No właśnie chyba nie, bo to by znaczyło, że CACa mogą dostać 4 psy w klasie (w tym również z oceną bardzo dobrą), a to trochę nierealne :>
Poza tym - jak poczytasz dalej, to CACIB to u nic "International Certificate" - więc chyba analogicznie "Certificate" to CAC ;>
Kurde, sama już nie wiem :mrgreen:
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: Sopot 2012

Postprzez Bobik » 2012-08-24, 12:21

marieanne napisał(a):No właśnie chyba nie, bo to by znaczyło, że CACa mogą dostać 4 psy w klasie (w tym również z oceną bardzo dobrą)


Z oceną bardzo dobrą nie - tylko doskonałą - to jest wyraźnie napisane w podanym cytacie.
Faktycznie słowo "a dog" może znaczyć "dowolny pies", ale raczej znaczy "jeden pies".
Może wyjaśnij z koleżanką, skoro tam jest lub bywa?

Wracając do sedna dyskusji - nie ma obowiązku wystawiania psa ubiegającego się o nominację na championa Szwecji w klasie otwartej mimo, że już jest championem, np. CIB.
Bobik
 
Posty: 388
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2010-01-07, 00:26
Lokalizacja: Okolice Strzelina, Dolny Śląsk
psy: Entlebuchery Cyrus i Urania
Hodowla: Quercus Niger

Re: Sopot 2012

Postprzez marieanne » 2012-08-24, 12:27

Bobik napisał(a):
marieanne napisał(a):No właśnie chyba nie, bo to by znaczyło, że CACa mogą dostać 4 psy w klasie (w tym również z oceną bardzo dobrą)


Z oceną bardzo dobrą nie - tylko doskonałą - to jest wyraźnie napisane w podanym cytacie.
Faktycznie słowo "a dog" może znaczyć "dowolny pies", ale raczej znaczy "jeden pies".
Może wyjaśnij z koleżanką, skoro tam jest lub bywa?

Wracając do sedna dyskusji - nie ma obowiązku wystawiania psa ubiegającego się o nominację na championa Szwecji w klasie otwartej mimo, że już jest championem, np. CIB.

A no faktycznie, z tą bdb sięzagalopowałam :D
Co do słowa "dog" - wiesz, pod każdą "competition class" jest dopisek:
Dogs that are awarded Ck carry on to compete
in the Best Male/Best Bitch class.


No i trudno powiedzieć, do czego to się odnosi - czy "psy z tej klasy" czy "psy z różnych klas".
Ale faktycznie - zapytam. Mieszka w Szwecji i wystawia, to jest na bieżąco :D
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: Sopot 2012

Postprzez Cefreud » 2012-08-24, 12:47

Moze Anka Kreska odwiedzi watek i poda jakieś inne źródło gdzie można to sprawdzić

Znalazłam coś takiego:
http://www.e-sznaucery.pl/a/championaty.php

i jeszcze takie coś- być może w Szwecji też tak to działa :

nam przypadek osoby w Estonii, że była na 2xCACIB w Helsinkach. W oba dni była zgłoszona do klasy otwartej. W pierwszy dzień otrzymała CAC i ukończyła championat Finlandii. W drugi dzień otrzymała CACIB i nie przyjeła CAC. Po 2 miesiącach otrzymała z list od fińskiego związku, że anulują jej CACIB, bo złamała regulamin. nie zmieniając klasy na champion w drugi dzień.
http://hugogg.pl/championaty-zagraniczne/
Avatar użytkownika
Cefreud
 
Posty: 10797
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-24, 21:36
psy: CeFreud (*),Wall-e i Kubuś-sz koty,Pimki(*)

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do ABC wystaw

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość