"Czerwony Poznań"

Przygotowanie do wystaw. Słowniczek wystawowy. Ogólne dyskusje o wystawach.

Moderator: Aga-2

"Czerwony Poznań"

Postprzez Milla » 2014-10-06, 14:14

Powstała dość ciekawa inicjatywa, aż żałuję, że w Poznaniu mnie nie będzie <faja>
Jestem także ciekawa czy odniesie jakikolwiek skutek?

18-19 pażdziernik Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych

W oba dni zakładamy czerwone marynarki ( bluzki sukienki, koszulki) na znak tego, że chcemy sprawiedliwej, uczciwej, wolnej od układów oceny naszych psów.

Wystawcy, hodowcy, sędziowie, organizatorzy łączmy się W UCZCIWOŚCI ! Czas powiedzieć DOŚĆ!!! Niech wygrywają PSY a nie LUDZIE na wystawach !


więcej:
https://www.facebook.com/events/1500320516894164/
Avatar użytkownika
Milla
Moderator
 
Posty: 1383
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-24, 12:21
Lokalizacja: Podkowa Leśna
psy: Maja[*], Bonita oraz klan A&B&D

Re: "Czerwony Poznań"

Postprzez kasia1 » 2014-10-06, 14:25

Ciekawa akcja - popieram. Mam jednak nadzieję, że nieuczciwość na ringach to tylko niechlubne incydenty.
Avatar użytkownika
kasia1
 
Posty: 142
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2013-04-18, 12:01
Lokalizacja: Brzeziny-Kolonia k/Częstochowy
psy: Darka Rokada, Bella Kajtkowe Sny
Hodowla: Kajtkowe sny

Re: "Czerwony Poznań"

Postprzez marieanne » 2014-10-06, 21:36

Żalujemy, że się nie zgłosiliśmy.
Mam nadzieję, że na ringach szwajcarów się zaczerwieni <tak>
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: "Czerwony Poznań"

Postprzez agas » 2014-10-07, 07:28

Rozumiem, że to rodzaj manifestacji, ale nie sądzę żeby miał jakiekolwiek znaczenie.
Avatar użytkownika
agas
 
Posty: 1758
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-06-30, 15:39
psy: Bona, Keanu, Hana , Brizo (*)Hektor(*), Glenda(*)
Hodowla: Jak z Obrazka

Re: "Czerwony Poznań"

Postprzez Barbapapa » 2014-10-07, 09:26

Do tej pory uważałam Poznań za normalną, przyzwoitą wystawę. Na indeksie miałam Kielce i Olsztyn i paru sędziów. Szkoda.
Tyrolską, czerwoną marynarkę mam i nie zawaham się użyć. <tak>
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Re: "Czerwony Poznań"

Postprzez Barbapapa » 2014-10-07, 09:27

Milla napisał(a):Powstała dość ciekawa inicjatywa, aż żałuję, że w Poznaniu mnie nie będzie <faja>
Jestem także ciekawa czy odniesie jakikolwiek skutek?

18-19 pażdziernik Międzynarodowa Wystawa Psów Rasowych

W oba dni zakładamy czerwone marynarki ( bluzki sukienki, koszulki) na znak tego, że chcemy sprawiedliwej, uczciwej, wolnej od układów oceny naszych psów.

Wystawcy, hodowcy, sędziowie, organizatorzy łączmy się W UCZCIWOŚCI ! Czas powiedzieć DOŚĆ!!! Niech wygrywają PSY a nie LUDZIE na wystawach !


więcej:
https://www.facebook.com/events/1500320516894164/

Możesz być, miejsce w samochodzie jest <tak>
Avatar użytkownika
Barbapapa
 
Posty: 3786
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-09-25, 11:32
Lokalizacja: Warszawa
psy: Wobler(DSPP,Dublin(7/11/14);Znak Zodiaku(*14/8/10)
Hodowla: Barbapapa-psy

Re: "Czerwony Poznań"

Postprzez kreska » 2014-10-07, 11:21

agas napisał(a):Rozumiem, że to rodzaj manifestacji, ale nie sądzę żeby miał jakiekolwiek znaczenie.

<tak>
Popieram w 150 % zasadę bezstronnosći i uczciwosci podczas oceny ale z ta manifestacja nie do konca sie zgadzam choc rozumiem "co poeta mial na mysli " :-> ale uwazam ze ta akcja nic dobrego nie wniesie, wrecz odwrotnie mysle ze w nie ktorych przypadkach zadzialaja jak czerwona plachta na byka <tak>
Czy ta "czerwona marynarka" ma byc sygnalem dla sedziego w stylu badz uczciwy <mysli> jak sie ma poczuc ten uczciwy...
Jesli widzicie nieprawidlowosci na ringu i poza nim , lamanie regulaminu to nalezy zlozyc protest..zalatwic to formalnie. Jeli ten czy inny sedzia/asystent jest nieodpowiednio obsadzony to rowniez mozna probowac zalatwic to formalnie piszac do organizatora prosbe o zmiane z takich czy innych powodow a nie podnoscic raban na 3tyg. przed wystawa (zeby niebylo niedomowien odnosze sie tu do wpisow na FB niedotyczacych ras szwajcarskich).

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: "Czerwony Poznań"

Postprzez marieanne » 2014-10-08, 06:42

kreska napisał(a):
agas napisał(a):Czy ta "czerwona marynarka" ma byc sygnalem dla sedziego w stylu badz uczciwy <mysli> jak sie ma poczuc ten uczciwy.

No jak się ma poczuć?
Może również czerwona marynarkę założyć ;-)

Aniu, Ty protest z tego co wiem Ty w ostatnim czasie skladalas. Jedna z moich znajomych również. Czy dostalas jakąś odpowiedz, czy sprawę rozwiązano wyciągnięto konsekwencje? W sprawie znajomej (sprawa oczywista, pies z wada dyskwalifikujaca bierze wszystko) nic to nie zdziałało. Może dlatego wystawców zwyczajnie się nie chce reagować?
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: "Czerwony Poznań"

Postprzez kreska » 2014-10-08, 09:32

marieanne napisał(a):
kreska napisał(a):
agas napisał(a):Czy ta "czerwona marynarka" ma byc sygnalem dla sedziego w stylu badz uczciwy <mysli> jak sie ma poczuc ten uczciwy.

No jak się ma poczuć?
Może również czerwona marynarkę założyć ;-)

Aniu, Ty protest z tego co wiem Ty w ostatnim czasie skladalas. Jedna z moich znajomych również. Czy dostalas jakąś odpowiedz, czy sprawę rozwiązano wyciągnięto konsekwencje? W sprawie znajomej (sprawa oczywista, pies z wada dyskwalifikujaca bierze wszystko) nic to nie zdziałało. Może dlatego wystawców zwyczajnie się nie chce reagować?

Tak dalo, wstrzymano panu sedziemu papiery na sedziego miedzynarodowego a pani dostala upomnienie z tego co mi wiadomo. Gdybym zlozyla ten protest zgodnie z regulaminem (na miejscu wystawy i wplacila kaucje) sprawa bylaby rozwiazana szybciej i byc moze z wiekszymi konsekwencjami dla strony...
Aniu, wszystko zalezy jak i co zamierzasz oprotestowac, pewnych rzeczy niestety sie nieda, patrz regulamin :-> Wedlug mnie zalożenie "czerwonej marynarki" nie wplynie na poprawe bezstronnosci sedziego tak samo jak sedzia w "czerwonej marynarce" nie bedzie jednoznacznie osobą deklarujaca swoja bezstronnosc, ludzie deklaruja rózne rzeczy co nie przeklada sie na czyny ;-) do tego dochodzi kwestia przeplywu informacji, jesli nawet wystawca/sedzia chcialby sie przylaczyc do tej manifestacji to nie kazdy o niej bedzie poinformowany, naprawde wielu szczegolnie sedziow nie siedzi na FB lub forach.... :-> i co jak ktos nie bedzie ubrany na czerwono to oznaczac bedzie ze "ukladowy" ? <mysli>
Bardzo jestem ciekawa zdjec z ringów <tak>

pozdr
Avatar użytkownika
kreska
 
Posty: 5497
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2006-11-29, 23:48
Lokalizacja: Zielonka
psy: Fibi,Bibi,Balu,Lila,Lilawati, Solo i Łatka(*)
Hodowla: SOULBERN

Re: "Czerwony Poznań"

Postprzez marieanne » 2014-10-08, 13:46

No to jestem mile zaskoczona, że przyniosło to efekt. W przypadku znajomej protest był złożony na wystawie - niestety, efekt żaden. A protest był na pewno zasadny.

Co do marynarek - daleka byłabym od osądzania że jak ktoś marynarki nie założy, to układowy. Moim zdaniem to raczej jakiś sygnał solidarności - chociażby jak różowa wstążeczka, którą przecież każdy zna.
Avatar użytkownika
marieanne
Moderator Działu
 
Posty: 2615
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2011-08-08, 21:04
Lokalizacja: Białystok
psy: BPP x3: Bohun, Zuzia i Bromba :)
Hodowla: Śledzikujący Bern FCI

Re: "Czerwony Poznań"

Postprzez Milla » 2014-10-08, 20:57

Za bardzo się nie znam, ale myślę, że niektóre osoby które zobaczą taką ilość osób, dopytają o cel akcji, w przyszłości będzie chociaż próbować wysyłać skargi, a nie z góry zakładać niepowodzenie, wychodząc z załozenia, że w grupie siła.
Osobną sprawą jest już rozpatrywanie, ale...
Avatar użytkownika
Milla
Moderator
 
Posty: 1383
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2009-10-24, 12:21
Lokalizacja: Podkowa Leśna
psy: Maja[*], Bonita oraz klan A&B&D

Re: "Czerwony Poznań"

Postprzez kizz » 2014-10-15, 12:53

Pomysł bardzo dobry ale kolor niebezpieczny (czerwoni brry.....)
kizz
 
Posty: 13
Ostrzeżeń: 0
Dołączył(a): 2012-12-31, 20:00
psy: berneńczyki


Powrót do ABC wystaw

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość